użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Ceny porzeczki czarnej w 2012 r.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81333 (odpowiedź na #81330) ] czw, 05 lipiec 2012 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Mój tekst w dziale ,,PORZECZKI,, po kilkunastu minutach został usunięty Twisted Evil
Jeśli był ,,nie w temacie,, to spróbuję go przytoczyć tutaj :
Koledzy ! ceny porzeczki czarnej biją kolejne rekordy absurdu .Należy jak najszybciej zablokowac przetwórnie ,chłodnie i inne zakłady próbujące zbić kapitał na naszej krzywdzie ! Skrzykujmy się szybko w grupy i od poniedziałku zablokujmy dane zakłady na swoim terenie .
Skoro oni wykańczają nas , to my wykończmy ich !
Dosyć tego SKUR........A !
Koledzy -do dzieła !

[Uaktualnione dnia: czw, 05 lipiec 2012 22:33] przez Moderatora

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81334 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 22:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
chris jest aktualnie niedostępny chris
Początkujący
Też zaczynam podejrzewać, że moderator ma coś wspólnego z panami z przetwórni i nie na rękę mu protesty Twisted Evil
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81335 (odpowiedź na #81334) ] czw, 05 lipiec 2012 22:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
admin jest aktualnie niedostępny admin
Zaawansowany
Administrator
chris napisał(a) dnia czw, 05 lipiec 2012 10:30

Też zaczynam podejrzewać, że moderator ma coś wspólnego z panami z przetwórni i nie na rękę mu protesty Twisted Evil

Co roku, jak staram się aby tematyka cen owoców była w jednym dziale i wątku, wszyscy podejrzewają mnie o coś...
stali bywalcy tego portalu sadowniczego o tym dobrze wiedzą...

Administrator portalu
sadownictwo.com.pl
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81336 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomekskce jest aktualnie niedostępny tomekskce
Nowy

Jeśli mamy iść na dno to wszyscy, czyli przetwórcy z plantatorami.
Blokada zakładów od piątku jest jedynym sposobem na to, aby przetwórcy zaczęli tracić. Zróbmy sobie przed bramami zakładów pikniki przecież weekend się zbliża Very Happy
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81339 (odpowiedź na #81323) ] czw, 05 lipiec 2012 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Yareckys jest aktualnie niedostępny Yareckys
Początkujący
lukaszo88 napisał(a) dnia czw, 05 lipiec 2012 08:57

cena z dnia 4 lipca:
I gat 1,80
II gat 1,60
dziś pytałem to tak samo
woj. Lubelskie powiat puławski

lukaszo88, czy mozesz podac w jakiej miejscowosci takie ceny lub numer telefonu?
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81341 (odpowiedź na #81336) ] czw, 05 lipiec 2012 23:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ane37 jest aktualnie niedostępny Ane37
Początkujący
Jeszcz tak nie było,żeby po niurodzajnym roku poprzednim ceny tak gwałtownie spadały w następnym roku równiez nieurodzajnym.To wszystko jest bardzo dziwne.Jeśli mamy nie zarabiać w takich latach to kiedy?Miał być wolny rynek,a pozostał tylko monopol.Mazowieckie 1.2zł pośrednik.Jutro nie zbieram.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81344 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 01:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
A ja jakiś czas temu uprzedzałem, chyba w weekend że cena w dół poleci to wszyscy na mnie naskoczyli.

Więc, ten rok jest pierwszym gdzie zakłady biorą za darmo towar, to normalka w uprawie porzeczki. Cena 5 zł z poprzedniego sezonu na kilka lat zniszczy handel porzeczką czarną.

Mało towaru? Ludzie, obudźcie się. Nie słuchajcie wiktorM który ma hektar porzeczki i sprzeda to na lokalnym rynku za 4 zł. Czy ktoś z Was był w jakiejś większej przetwórni? Towaru jest full. Tir za tirem i tira popycha. Towaru idzie na paletach. W godzinę dziesiątki tirów rozładowywują. Porzeczka z woj. łódzkiego wysyłana jest na całą Polskę. A tonaż? Jeśli 13 ton z ha to mało...
Przy takiej ilości towaru cena 2 zł to bardzo dobry biznes. Kto był cwany to za 2 zł puścił i ma głowę spokojną.

A drugą sprawą jest to, po co było sadzić porzeczkę? Czy Wy myślicie że porzeczka to dochodowy biznes? Że będą płacić ceną aby za Waszą ciężką pracę się zwróciło? A po poprzednim sezonie gdzie cena była 5 zł ludzie masowo zasadzili porzeczkę i ceny poniżej 50 gr witajcie.

A i współczuje wszystkim którzy mają późne odmiany, prawdopodobnie Wasza porzeczka uschnie na albo pod krzakiem. Z moich informacji wynika, że przetwórnie pomału wycofują się z porzeczki, to są ostatnie dni aby ją sprzedać. Nadciąga wiśnia, brzoskwinia a przy takiej pogodzie wszystko szybciej dojrzewa. Strajk czy cokolwiek innego pieniędzy Wam nie da.

Oczywiście spodziewam negatywnych opinii wobec mojej wypowiedzi ale proszę. Ale tak jak mówię, dla wszystkich, rwijcie póki jeszcze jest czas. Cena cały czas będzie szła w dół aż przetwórnie będą pełne.

PS. Wszyscy nadal sadźmy porzeczkę, wtedy cena będzie 30 gr, a zakłady porzeczkę będą brać 3 dni.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81345 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 06:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Witam.Zacytuję tekst piosenki :to jest już koniec nie mamy nic jesteśmy wolni możemy iść:czyli wyjechać nad wodę przy takich upałach.
Pozdrawiam.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81346 (odpowiedź na #81345) ] pią, 06 lipiec 2012 07:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Porzeczki czarnej, czerwonej, zielonej na przetwórniach jest w h..., wiem bo wczoraj przez nią pierwszy raz spałem w aucie 3 godziny czekając na rozładunek.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81348 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 08:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kozinio jest aktualnie niedostępny kozinio
Początkujący
Ludzie nie siejcie paniki, nie wiem czy wiecie ale jest jeszcze taki owoc jak malina letnia, która w tym roku jest tania i firmy też chcą jej dużo przerobić.
Niektóre duże firmy (SVZ) dopiero zaczęły kupować czarną porzeczkę,
wiec nie ma powodu do paniki. Cena porzeczki jest niska, wiec czy firmy mają na nią kontrakty czy nie będą kupowały bardzo dużo, bo i tak na tym zarobią.
A sianie fermentu w stylu "już nie będą brali" służy tylko firmom bo ludzie rwą nawet niedojrzałe. Opamiętajcie się.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81350 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 08:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
UWAGA KOLEDZY Z LUBELSKIEGO W poniedziałek o 9 zbieramy się przed Agramem .Powiadamiajcie innych i przyjeżdzajcie .
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81351 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 08:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fantazja jest aktualnie niedostępny Fantazja
Początkujący
Witam,
Nie mam porzeczki, ale tak czytając wasze wypowiedzi zastanawiam się czy aby przetwórcy wiedzą co robią?
Pazerność ludzka jest krótkowzroczna.
Ceny jak widzę - na poziomie złotówki dają do myślenia plantatorom. Mają chęć zaorać plantacje i mieć z głowy. To logiczne. Przy takich sezonach jak ten chętnych na koniec kariery w porzeczce jest więcej.
Przetwórcy zacierają łapki bo się obłowią, a plantatorzy karczują krzewy.
Klimat się zmienia, plony są coraz mniejsze, anomalia pogodowe to już co roku normalność, owoców będzie coraz mniej!
Przetwórcy cwaniakując z ceną sami sobie robią krzywdę, bo za kilka - kilkanaście lat nie mając co przerabiać sami pójdą z torbami. Nie będzie owoców, to nie będzie soków, nie będzie soków to nie będzie przetwórń. I co zostanie naszym dzieciom i wnukom? Pić pyszną coca-colę! Pocieszające, że dzieci przetwórców też będą pić ten napój bogów.... albo sami się wezmą za produkcję owoców Laughing
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81354 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 09:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mmirek jest aktualnie niedostępny mmirek
Początkujący
Witam,

Fragi pozwól że odpowiem na Twój post:

Piszesz: "Więc, ten rok jest pierwszym gdzie zakłady biorą za darmo towar, to normalka w uprawie porzeczki. Cena 5 zł z poprzedniego sezonu na kilka lat zniszczy handel porzeczką czarną."
i dalej "A drugą sprawą jest to, po co było sadzić porzeczkę? Czy Wy myślicie że porzeczka to dochodowy biznes? Że będą płacić ceną aby za Waszą ciężką pracę się zwróciło? A po poprzednim sezonie gdzie cena była 5 zł ludzie masowo zasadzili porzeczkę i ceny poniżej 50 gr witajcie. "

Otórz informuję Cię że cena porzeczki w poprzednim roku NIE MIAŁA WPŁYWU NA NOWE NASADZENIA, juz tłumaczę dlaczego: porzeczki to nie truskawka, w poprzednim roku jesienią do dyspozycji były tylko sadzonki zasadzone w roku poprzednim a więc 2010 jesienią kiedy nie znano jeszcze cen z roku 2011 po prostu cykl produkcji sadzonki zaczął się przd rokiem 2011 a wiec ilość sadzonki na rynku była niezmienna i nie można było jej zrobić wcześniej.
Cena z poprzedniego roku włynęła tylko na cene tej sadzonki, no i moze bardziej ją szanowano więc mniejsze straty. tak czy owak nie zasadzono więcej porzeczki. Wyższa cena sadzonki najprawdopodobniej spowodowała ze 'starzy' plantatorzy zrezgnowali z nasadzeń a wiec sadzonki poszły do mniej doświadczonych plantatorów i śmiem twierdzic że bądą rosły na plantacjach obsługiwanych przez mniej doświadczonych sadowników dodatkowo tam gdzie brak specjalistycznego sprzętu, co więcej ten towar będzie sprzedawany taniej bo ci ludzie będą nowi dla przetwórni, a więc za jakieś 4-5 lata porzeczki z tej drogiej sadonki już nie będzie i mamy kolejną górkę cenową.
Natomiast w tym roku sadzonek będzie wiecej ale i ceny nie ma a więc najprawdopodobniej bedzie taniej i to jest moment dla starych plantatorów zeby wymienic zniszczone przez wielkopąkowca kwatery - ja tak bede robil, juz wyciąłem 3ha i bede to nasadzał ponownie.

"Oczywiście spodziewam negatywnych opinii wobec mojej wypowiedzi ale proszę. Ale tak jak mówię, dla wszystkich, rwijcie póki jeszcze jest czas. Cena cały czas będzie szła w dół aż przetwórnie będą pełne. "
Moim zdaniem przetwórnie nie będą pełne bo towaru nie jest dużo a po za tym jest coś takiego jak cena minimalna: wyobraź sobie kwaterę 1,5 ha która daje w tym roku 6ton: cena na rampie 1,1 czyli mamy 9 ton * 1,1 cirka 1 tysiąc zł, ja mam do przetwórnik 150 km w dwie strony to 300 po odjęciu transportu około 700 zł i dniówka mojego kombajnu, ciągnika, moja i najętego czlowieka to 300 zł, wierz mi każdy potrafi liczyć i przy tej cenie już co nieco zostanie na polach: ci którzy mają dalej, lub muszą nając kombajn, coś zawsze dojedzie na rampe ale jestem pewien ze na krzakach też zostaje - ja na przykład nie zbieram 2 letniego tisela ręcznie bo się nie opłaca, i tak przy kiepskim roku nie zbieramy wszystkiego co się urodziło.

piszesz: "Towaru jest full. Tir za tirem i tira popycha. Towaru idzie na paletach. W godzinę dziesiątki tirów rozładowywują. Porzeczka z woj. łódzkiego wysyłana jest na całą Polskę"
gdzie tak jest? bo ja byłem wczoraj na rampie sam (no i sporo jagody)

ja sprzedaję na mrożenie po 1,7 mazowieckie

Pozdrawiam

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81355 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 09:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec

Z maliną już trzeci rok jesteśmy pod kreską i myślicie że ktoś z polityków i związków plantatorów na pomógł, przetwórnie robią co chcą. Twisted Evil Jedynie co możemy to ciąć koszty minimum oprysków i minimum nawozów. A co za tym idzie owoc słabiej jakości.
okolice Lipska czarna porzeczka wczoraj 1,3 - 1,5
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81356 (odpowiedź na #81355) ] pią, 06 lipiec 2012 10:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kumateo jest aktualnie niedostępny kumateo
Początkujący
Dzisiaj dzwoniłem do zakładu i dowiedziałem się, że od poniedziałku chcą płacić 50 gr Shocked !!!!!!!!!!!!!!!!, za porzeczkę czarną!!!! niech sami ją sobie zbierają!!! ja nie będę kombajnował za takie pieniądze!!!!
A miało być tak pieknie po połączeniu się dwóch fimr tłoczących.

Trzymajcie się!!! Evil or Very Mad

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81357 (odpowiedź na #81350) ] pią, 06 lipiec 2012 10:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kumateo jest aktualnie niedostępny kumateo
Początkujący
darius napisał(a) dnia pią, 06 lipiec 2012 08:49

UWAGA KOLEDZY Z LUBELSKIEGO W poniedziałek o 9 zbieramy się przed Agramem .Powiadamiajcie innych i przyjeżdzajcie .

Ja napewno będę!!! Mad
icon5.gif  Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81359 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 10:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andrzej00 jest aktualnie niedostępny andrzej00
Nowy
Moim zdaniem ceny za porzeczkę czarną powinny być wyższe. Ponieważ rolnik musi włożyć dużo pracy w te porzeczki aby było ich dużo.Mam nadzieje że w następnym roku porzeczki będą o wiele droższe.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81360 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 10:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wika123 jest aktualnie niedostępny wika123
Początkujący
No tak trzeba postraszyć ludzi aby nie myślieli o proteście tylko zrywali jak szaleni bo jeszcze łaskawy pan zapłaci złocisza za kg. ciekawe na ile by "spadła" cena jakby wogóle nik nie sprzedawał.
Jakbym chciał zobaczyć kiedyś pustki przed zakładami i na skupach zero sprzedających.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81369 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 12:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kramer jest aktualnie niedostępny kramer
Nowy
ja nie zbieram niech sie polowa obsypie na benach zielonkawe owoce ugotowały sie , niech przetwórnie nie myslą że niewiadomo jak masa porzeczek jeszcze została na krzakach , skupia najgorszego Tisela a lepsze odmiany opadną
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81373 (odpowiedź na #81344) ] pią, 06 lipiec 2012 14:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Brak treści wiadomości
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81375 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 14:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kujawiak jest aktualnie niedostępny Kujawiak
Nowy
Wczoraj sprzedalem po 1:30. Lubelskie. Zbiory o połowę niższe niż w zeszłym roku.
icon4.gif  Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81378 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 15:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
John25 jest aktualnie niedostępny John25
Początkujący
To wszystko jest naprawdę dziwne dziś dzwoniły do mnie 3 osoby w sprawie kupna porzeczki. Odrazu odmawiałem słysząc ceny jakie proponują 1,05-1,25 Laughing

Więc jeżeli szukają towaru to musi być zapotrzebowanie nie ma na to innego wytłumaczenia!

Więc nie oddawajcie porzeczki cena MUSI WZROSNĄĆ
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81380 (odpowiedź na #81344) ] pią, 06 lipiec 2012 15:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Jeszcze nie słyszałam,aby ktoś jednego roku nasadził a drugiego zbierał.Fragi chyba coś ci się pomyliło.Aby wyprodukować większą ilość sadzonek też potrzeba przynajmniej roku, i muszę ci powiedzieć,że nie każdy sadzi,sa tacy co likwidują.U mnie z 40 ha pozostało 16 ha.Z tymi plonami też nie jest tak rewelacyjnie,chyba ze u Ciebie.
I jeszcze jedno Fragii,napisałeś "w godzinę dziesiątki tirów rozładowują".Co to za przetwórnia?Na różnych byłam,ale takiego cudu nie widziałam.

[Uaktualnione dnia: pią, 06 lipiec 2012 15:42]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81382 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 15:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sony87 jest aktualnie niedostępny sony87
Zaawansowany
Nie mam porzeczki,ale mam za to kilka uwag do tematu.Sytuacja na rynku jest tragiczna, ale nie tylko Wy dostajecie po tyłkach - zobaczcie na cenę maliny. Jak cena porzeczki na początku była 2 zł to krzyczeliście, że za ta cenę nie oddacie, a teraz pewnie się prosicie żeby dostać 1 zł czy 1,3 zł. Zeszły rok zawrócił ludziom w głowach i zapomnieli jak to jest z porzeczką i nie tylko- zawsze były i będą lata górek i dołków cenowych.
Ta cena może chociaż w pewnym stopniu zatrzyma nowe nasadzenia, a ludzie rzucą się na truskawkę bo płaciła albo na wiśnię bo ma zapłacić. Przetwórca wcale na tym nie straci bo co go obchodzi, że ktoś wykarczuje plantacje jak ktoś inny w to miejsce założy dwie nowe. Kiedy okaże się że towaru brakuje to dadzą konkretną cenę na jeden lub dwa sezony i wtedy zaplecze surowca zostanie natychmiast odbudowane i będą mogli kupować znowu poniżej kosztów produkcji.
Także jedynym wyjściem na stabilizację cen owoców byłyby moim zdaniem kontraktacje z ceną minimalną - kilkuletnie umowy. Kto nie miałby kontraktu sadziłby i uprawiał na własne ryzyko (na korzyść przetwórców). Prawdziwi producenci mieliby zapewniony zbyt po rozsądnych cenach a przetwórcy....? (dla nich raczej nie ma zbyt wiele korzyści więc dlatego nie chcą kontraktować).
Irytuje mnie głupota "polskiego chłopa ze wsi", który robi, żeby tylko robić - o czym już pisałem, a nie kalkuluje czy to ma sens ekonomiczny. Czy zauważyliście, że im cena niższa tym ludzie chętniej dostarczają towar ? dla mnie to coś nieprawdopodobnego.

ps. jeśli macie duże ilości porzeczki może spróbujcie sprzedać to gdzieś za granicą po normalnych cenach.

dodam jeszcze że przejeżdżałem wczoraj koło zakładu w Kluczkowicach (lubelskie) - kolejka TIRów do rozładowania, domyślam się ze sama porzeczka, bo raczej wiśni tyle nie nakupili

[Uaktualnione dnia: pią, 06 lipiec 2012 15:33]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81388 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Janek50 jest aktualnie niedostępny Janek50
Nowy
W małopolskim wczoraj 1,20 więc po pierwszym dniu zbiorów zaprzestałem , mam pare zamówinien na kilkaset kg a reszta niech sobie zgnije na krzakach...trudno....niech strace ale nie dam im zarobić na mojej ciężkiej całorocznej pracy!!!!
ale dziwne dziś pierwszy raz dzwonił do mnie własciciel skupu w mojej okolicy i mowił że postara sie dla mnie ponegocjować cene???
ale zadnych konkretów...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81390 (odpowiedź na #81388) ] pią, 06 lipiec 2012 19:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michlu jest aktualnie niedostępny michlu
Początkujący
Odpowiem na takie zdania "lepiej niech zgnije na krzaku" taki zdaniem - Będę zbierał nawet i za 1zł (chociaż jeszcze ani kilograma nie zebrałem) bo dumą się nie najem ani domu nie ogrzeję na zimę. Pozdrawiam i czekam w nadziei na lepsze wieści Smile
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81392 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 19:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kujawiak jest aktualnie niedostępny Kujawiak
Nowy
Dzisiaj wzrost o 15 groszy do 1,45 zł. Czy ktoś jeszcze zauważył chociaż lekki wzrost ceny?
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81398 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 20:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam.Najwięksi plantatorzy w Polsce cały czas zmniejszają powierzchnię porzeczek.To o czymść to świadczy.
Pozdrawiam.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81403 (odpowiedź na #76638) ] pią, 06 lipiec 2012 21:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pio88 jest aktualnie niedostępny pio88
Nowy
w tamtym roku miałem średnią bardzo wysoka bo wyszło 3.5 kg na krzak, w tym roku 0.8 kg na krzak, jestem drobnym sadownikiem ale roboty było tyle samo co w tamtym roku, a zarobek prawie dziesięć razy mniejszy wyszedł, przy mniejszym zbiorze oraz przy cenie po jakiej sprzedałem!!!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81412 (odpowiedź na #81392) ] pią, 06 lipiec 2012 22:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Kujawiak napisał(a) dnia pią, 06 lipiec 2012 07:38

Dzisiaj wzrost o 15 groszy do 1,45 zł. Czy ktoś jeszcze zauważył chociaż lekki wzrost ceny?

Szału nie ma , Laughing no ale i u mnie podskoczyło o 10 groszy w porównaniu z dniem wczorajszym .Teraz jest 1.40 Very Happy
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81424 (odpowiedź na #81412) ] pią, 06 lipiec 2012 22:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ekoja jest aktualnie niedostępny ekoja
Nowy
Gdzie te ceny po 1,40 pewnie w marzeniach dziś oddałem 25 ton po 1,20 i jest tendencja spadkowa jak ktoś ma namiary na płacącą firmę to poproszę bo naciągaczy nie brakuje jestem z Lubelskiego Shocked
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81427 (odpowiedź na #81424) ] pią, 06 lipiec 2012 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
ekoja napisał(a) dnia pią, 06 lipiec 2012 10:41

Gdzie te ceny po 1,40 pewnie w marzeniach dziś oddałem 25 ton po 1,20 i jest tendencja spadkowa jak ktoś ma namiary na płacącą firmę to poproszę bo naciągaczy nie brakuje jestem z Lubelskiego Shocked

Tez jestem z lubelskiego .A 1,40 jest w Stryjnie k. Lublina- kolego
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81445 (odpowiedź na #76638) ] sob, 07 lipiec 2012 05:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek74 jest aktualnie niedostępny tomek74
Zaawansowany
Witam! Pewnie dostanę po uszach za ten post, ale niech tam ..... . No cóż jeżeli najpierw się sadzi, pielęgnuje, a odbiorcy szuka się wtedy jak już z krzaka się sypie to wcale taka sytuacja mnie nie dziwi (oczywiście nie dotyczy to tylko plantatorów porzeczki). Pozdrawiam życząc lepszych cen.

Tomek
http://sp8uft.bloog.pl/
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81446 (odpowiedź na #76638) ] sob, 07 lipiec 2012 06:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam.Popieram cię tomek w twojej wypowiedzi.Ja już parę lat temu gdy ktoś mnie pytał czy uprawa porzeczek jest opłacalna odpowiadałem mu pytaniem, czy będzie miał zapewniony zbyt.Po tak zadanym pytaniu większość nie wiedziała o co mi chodzi.
Pozdrawiam.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81447 (odpowiedź na #76638) ] sob, 07 lipiec 2012 08:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kozinio jest aktualnie niedostępny kozinio
Początkujący
Zbiór niższy o 30%, cena w zasadzie jeszcze nie wiem jaka ale niższa o około 75% ale można doszukiwać się pozytywnych stron:
- jest mnóstwo naszych sprzymierzeńców biedronek
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81448 (odpowiedź na #81447) ] sob, 07 lipiec 2012 08:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
digger4 jest aktualnie niedostępny digger4
Nowy
kozinio napisał(a) dnia sob, 07 lipiec 2012 08:18

ale można doszukiwać się pozytywnych stron:
- jest mnóstwo naszych sprzymierzeńców biedronek

Stanieją także używane kombajny. Very Happy
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81460 (odpowiedź na #78190) ] sob, 07 lipiec 2012 12:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec

Porzeczka czarna okolice Lipska cena 1,1 zł, a jak z cenami u Was ?
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81474 (odpowiedź na #76638) ] sob, 07 lipiec 2012 14:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kacperzx jest aktualnie niedostępny kacperzx
Nowy
okolice Siedlec 1,1 kisten, 1,4 skrzynka bez tendencji wzrostowych (na razie). Zbiór wstrzymany do po niedzieli
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81480 (odpowiedź na #81339) ] sob, 07 lipiec 2012 16:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lukaszo88 jest aktualnie niedostępny lukaszo88
Nowy
Yareckys takie ceny mialem w m. Czołna, okolice Baranowa
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81500 (odpowiedź na #76638) ] nie, 08 lipiec 2012 06:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
cyberek jest aktualnie niedostępny cyberek
Maniak
Tłocznia 1.20zł. mrożenie 1.40zł.
Poprzedni wątek:Ceny porzeczki czerwonej 2012 r.
Następny wątek:Cena borówki wysokiej 2012 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]