użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Ceny porzeczki czarnej w 2012 r.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81211 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 23:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Niestety , okazuje się że miałem niezłego nosa pisząc tu na samym początku sezonu iz niepokoi mnie ,,zbyt niski pułap cenowy ,,w tym roku,i obstawiałem cenę na ten rok 2,2o-2,50 . Nie ulega wątpliwości że niedługo cena wzrosnie ,tylko niestety z takiego pułapu, to na nie wiecej jak podałem.
Pamietam ,jak w tamtym roku obstawiałem cene aronii na 1 zl ,gdy inni się spodziewali 3-4 zł Laughing To omal mnie tu nie zlinczowano .Okazało sie że obstawiłem najtrafniej.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81214 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 05:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cyberek jest aktualnie niedostępny cyberek
Maniak
Rzeczywiście "prawie"wszyscy tu obecni spodziewali się wyższych cen...niż te 1.80-2zł(dlatego że prognozowane zbiory nie będą wyższe od zbiorów z 2011r.) to jest cena na granicach opłacalności...jeżeli by jeszcze spadła,to z porzeczką zrobi się to co z wiśnia 2-3lata do tyłu,kupowali po 60gr. a w latach 2011-2012 płacą 2.50-3.00zł.bo częśc plantacji wykarczowano.Z porzeczką jest prościej,wystarczy dobry rozdrabniacz,karczownik w ciągu jednej doby mozna hektar"wykarczować" Więc Panowie przetwórcy dobrze się zastanówcie co robicie...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81217 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 07:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michal009 jest aktualnie niedostępny michal009
Stały bywalec
Powiat Biłgorajski cena z wczoraj 1,30 - po prostu wykańczanie plantatorów.

W okolicy większość większych plantatorów w południe dostała cynk i wstrzymała kombajny. Stwierdzili że za tą cenę nie opłaca się zużywać sprzętu.

U mnie przewidziany plon niższy około 20-30% niż w zeszłym roku.

Dzisiaj kombajny nadal stoją i dzisiaj mają się nie ruszać. Zobaczymy jaka będzie cena.

[Uaktualnione dnia: śro, 04 lipiec 2012 10:39]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81219 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 07:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zedzior jest aktualnie niedostępny zedzior
Początkujący
Na początek witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum. Wczoraj zebrałem porzeczkę (triton) - plon o 40% niższy niż rok temu - poszło po 1,60zł +vat Embarassed co zaledwie pokryje koszty uprawy i zbioru. U sąsiadów-plantatorów podobnie - owoców duużo mniej niż rok temu. A ceny niskie...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81221 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 08:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rogas jest aktualnie niedostępny rogas
Początkujący
U mnie Titania daje około 40% zeszłorocznego plonu. Dodatkowo wczoraj przeleciał grad średnicy około 10mm i narobił dodatkowych szkód.
Czekam na cenę adekwatną do ilości towaru.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81226 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 08:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kozinio jest aktualnie niedostępny kozinio
Początkujący
Najgorsze jest to, że ludzie nie patrzą czy dana odmiana już dojrzała czy się nadaje do zbioru tylko rwać bo już biorą. Pracuję w przetwórni i widzę co się dzieje, porzeczka jest niedojrzała, drobna. Potem się wszyscy dziwią, że cena spada, pytam jak ma nie spaść jak ludzie się nie szanują. W przetwórniach nie ma zapasów z ubiegłych lat ale skoro ludzie chcą przywozić po takiej cenie to dlaczego nie brać.
Jeżeli ktoś ma więcej towaru można podjechać do przetwórni, tam sprawdzą brix i kwasowość. I wiemy czy jest dojrzała czy nie.
Jedynym rozsądnym wyjściem jest czekanie, (oczywiście nie wszyscy mogą, na wczesne odmiany już czas), jeżeli zacznie brakować towaru to i cena pójdzie w górę. Cierpliwości!!!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81236 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 11:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wika123 jest aktualnie niedostępny wika123
Początkujący
Tak jak pisałam żadnych zapasów nie ma ta porzeczka kupiona w ubiegłym roku pięknie się sprzedała. Mam Ben Lemona i nie wiem czy za dwa tygodnie będzie do zbioru doły całe zielone góry tak słońce poparzyło że wszystko opada. Ale za taką cene to zawsze zdążę sprzedać, więc cierpliwie czekam aż porzeczka będzie odpowiedznia do sprzedania.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81241 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 14:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
I jak było do przewidzenia tłocznie nieśmiało ruszają ale wyszły z ceną poniżej 2 zł. Niektóre przełożyły odbiór porzeczki na poniedziałek a to dało sygnał innym że można obniżać cenę.

Ja zaczynam wozić po mniejszych ilościach na rynki lokalne - po 3 zł schodzi od ręki na soki ludzie biorą. A że mam 1/3 tego co powinno być to powoli wyprzedam tylko trzeba się pomęczyć i sypać w koszyczki od truskawek lub w piątki jak wiśnie. część opadnie ale to i tak na jedno wyjdzie jakbym oddał tanio.

Wyłączam się i jadę odbiorcy indywidualni się cieszą jak mogą taniej kupić na sok a czasem kupi jakiś handlarz lokalny
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81244 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 14:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
jeszcze jedno (chociaż to dla tych co mają nieduże plantacje jak ja.)
Chociaż jest to nie tak komfortowe jak oddać całość od razu to
Można:

1. Przejechać się do najbliższego miasta i rynki lokalne.
2. Zaproponować że codziennie dowiezie się świeżą porzeczkę po korzystnej cenie do punktów sprzedaży - ryneczki, warzywniaki
3. postawić na rynkach gdzie są mocno uczęszczane przez kupujących jakichś swoich ludzi (ja szukam harcerzy) oni sobie dorobią i sprzedadzą całkiem nieźle tylko 2 razy dziennie trzeba objechać.
4. wyjść z ceną nieco niższą niż na rynkach hurtowych jak Bronisze, Zjazdowa (obecnie na dzisiaj średnie ceny 3,5 - 6 więc ja wystawiam po 3 na detal ale minimalny zakup 5 kg na sok)

Ile można sprzedać...? średnio ok 500 kg do tony dziennie. Sa ludzie co biorą w dobrej cenie nawet i 1 lub 2 skrzynki po 20 kg.

Reszta sobie wisi na krzaku trochę opada ale to pikuś Smile Ja mam głównie Ben Lomonta to ten potrafi wisieć do sierpnia Smile. Lipiec to u mnie zastój w innej branży więc zbiór porzeczki to dla nas rodzinne wakacje na ukochanej wsi.
Nadal sugeruję tym co mogą - czekać aż rynek ruszy do przyszłego tygodnia. Ale gwarancji że będzie cena lepsza i ile nie dam wiec każdy decyduje za siebie.

i chyba wyłączam się z forum które nic nie wnosi poza mieszaniem, a tych co niewygodni kasuje się i wyklucza po kilka razy.

pozdrawiam tych co naprawdę uprawiają porzeczkę i inne owoce.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81252 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 18:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pio88 jest aktualnie niedostępny pio88
Nowy
O.K w Przeworsku cena na dziś 1.3 zł ///
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81253 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 18:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
digger4 jest aktualnie niedostępny digger4
Nowy
Witam.Wczoraj sprzedawałem po 1.5zł.Dziś najnowsza cena to 1,2zł.Wstrzymuję się z kombajnowaniem d końca tygodnia-początku przyszłego...Zobaczymy co czas pokaże...Może nie ma co postępować pochopnie jak niektórzy Smile Bądźmy dobrej nadziei Panowie.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81256 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 18:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PAczkOS jest aktualnie niedostępny PAczkOS
Początkujący
okolice Ciechanowa 1,1 pln kg
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81257 (odpowiedź na #81256) ] śro, 04 lipiec 2012 19:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karampuk jest aktualnie niedostępny karampuk
Nowy
okolice Dwikóz 1.20 netto, porażka pozostaje czekać .....
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81258 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 19:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jeżeli te ceny to prawda....to wogóle powinni przestać kupować,po co jak im się nie opłaca niech nie kupują!!!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81260 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 20:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zrembu jest aktualnie niedostępny zrembu
Początkujący
Rogów k Skierniewic 1,2
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81262 (odpowiedź na #81258) ] śro, 04 lipiec 2012 21:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jacek29 jest aktualnie niedostępny jacek29
Nowy
I tu cyberek jesteś w błędzie, oni będą kupować dopóki będą mieli towar za te pieniądze.To my powinniśmy się wstrzymać ze sprzedażą .
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81263 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Kużwa ,WiktorM , ma naprawdę rację .Osobiście nie mam busa, ale wysłałem dzisiaj syna ,,Scenic,em,, do miasta i sprzedał po 4 zł i 3,5 prawie 400 kg !Sezon dopiero sie zaczął , więc myslę że sobie jeszcze troche odbije w detalu .
Wy też nie lamentujcie tylko działajcie i pier...cie cwaniaków -wyzyskiwaczy !
Oni muszą wywiązać się z kontraktów .Juz niedługo zrobi im się łyso i nawet 5 zeta nic nie pomoże jak towar zniknie z rynku ,tym bardziej że burze gradowe nieżle ,,młóca,, w całej Polsce Razz
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81264 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 21:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
John25 jest aktualnie niedostępny John25
Początkujący
Ja zbierałem wczoraj Tisela bo przez te upały zaczoł mocno opadać. Cena? Bardzo śmieszna 1,60 (po długich negocjacjach ze skupowym). Jak wcześniej pisałem owocu spodziewałem się mało i tak było bo z 5 hektarów wyszło zaledwie 15 ton Sad Sad .

Pytanie teraz ile w tym roku rzeczywiście udało mi się zarobić, bo wszystko niestety kosztuje tylko ze niektórzy tego niedoceniają:
- środki ochrony i nawozy
- ludzie przy zbiorze w takie upały tez się niesamowicie cenią
- zakup sadzonek
- zakup ziemi
- o paliwie i wodzie nie wspominam już nawet
- ilość pracy jaką trzeba w to włożyć żeby coś z tego wyszło

Więc wszyscy wielcy dyrektorzy przetwórni bawią się cenami niesamowicie tylko nie wiedzą nawet jakie to będzie miało skutki w przyszłości, oni żyją tylko dniem dzisiejszym (kup najtaniej sprzedaj najdrożej). Gratuluje wiec wszystkim przetwórniom polityki cenowej która sama obróci się przeciwko nim. Tak jak pisał tu kolega powyżej plantacje porzeczki usunąć można bardzo szybko i to duże areały. I to wtedy oni będą mieli problem co robić ale będzie za późno będą sobie importować porzeczkę chyba z kosmosu.

Nie dajcie się nabierać na to że porzeczka jest im niepotrzebna albo mają duże zapasy dlatego dają taką cenę. Byłem na konferencji dotyczącej uprawy owoców jagodowych i wtedy przedstawiciele przetwórni wypowiadali się że mają puste magazyny! Porzeczkę muszą kupić tylko od nas bo Polska jest największym jej producentem!

No ale jeśli wolą wojnę cenową to proszę bardzo. Narazie to im jest do śmiechu tylko ciekawe co będzie się działo jak się okaże w połowie lipca że nakupili za mało porzeczki. Wtedy wszyscy ci dyrektorzy zaczną biegać po skupach i bić się o skrzynkę porzeczki (o ile jeszcze zastaną taką). No i wtedy może dadzą te 4 zł tylko ze wtedy to mogą nas jedynie w d... pocałować bo będzie praktycznie po zbiorach.

Tak więc gratulacje wszystkim dyrektorom przetwórni polityki cenowej. TO SIĘ OBRÓCI PRZECIWKO WAM !!!

Nie lepiej by było dawać co roku po 2,5-3,0 zł/kg ?

Cena na dziś w łódzkim 1,05 + vat

Ja mam do zbioru jeszcze 10 hektarów ale przy tej cenie wstrzymuje kombajnowanie wole żeby to zgniło niż poszło to tych złodziei. Spróbuje tak jak wyżej piszecie wywieźć coś na handel ale wszystkiego nie uda mi się sprzedać dobre i 500 kg dziennie.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81272 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 22:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pio88 jest aktualnie niedostępny pio88
Nowy
pomyliłem się wcześniej, Przeworsk 1.2 zł
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81275 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jeremi87 jest aktualnie niedostępny Jeremi87
Nowy
Witam.

Jestem z okolic Łosic i dziś zebrałem część porzeczki (tisel - strasznie się zaczęła sypać) bo wczoraj miałem "obiecane" jeszcze 1,6-1,7 zł/kg. Towar pojechał razem z porzeczką znajomej, by było taniej. Jak dziś się podstawił samochód i zapakowałem go to się okazało że cena spadła do 1,3 zł/kg. Po prostu śmiech na sali. Ale cóż było zrobić jak już zebrana była. Mam jeszcze ponad 5 ha i na razie nie będę ich zbierał za taką cenę. Lecz nie wiem co z nich zostanie do końca tygodnia, gdyż dziś wieczorem przeszedł już 2 razy grad, a w tej chwili jest mocna burza. Więc koledzy sadownicy nic tylko czekać, aż Ci Dyrektorzy przetwórni przyjdą błagać o towar...

Pozdrawiam
Krzysztof
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81276 (odpowiedź na #76638) ] śro, 04 lipiec 2012 23:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
piszcie, piszcie, wiem że musicie sprzedać Smile nie powiem żebym sprzedał dzisiaj dużo. bo tylko 100 kg = 5 czeskich pełnych skrzynek ... ale jeden klient i prosto z pola po 3 zł.

Zaczęliśmy późno na próbę ale wydaje się że Titania u nas jeszcze mogła ze dwa dni spokojnie wytrzymać.. wstawione pod wiatę jutro dobiję do 3 ton i wystarczy, jadę busem w objazd po rynkach z ceną 2,50 do 3 zł. Nie musisz być zależny od skupu.

Mam stary klimatyzator z byłego dużego zakładu o dużej wydajności robię pomieszczenie do schładzania w te upały. Styropian na ściany wewnętrzne, wentylacja, pasy z folii grubej na wejście. Powinno schłodzić do poziomu domowej lodówki.

Wystarczy aby jednodniowy urobek przetrzymać nawet do tygodnia i brać po tyle na ile mam zamówienie z trasy.

Jeżeli jesteś z okolic Pabianice Łódź zadzwoń podjadę i dostaniesz najbardziej ekologiczną porzeczkę w Polsce - DLACZEGO - bo nie pryskałem jej w ogóle w tym roku NICZYM Smile

nawożona - kurzak - tylko i to 2 lata temu. Trochę liście podryżawe i nie jest to Gigantus Rex Smile raczej średnia i mniejsza - na sok IDEALNA
ale trudno ludzie lubią kartkę że nie pryskana i słodka - EKOLOGICZNA - a to prawda.

- odmiana TITANIA - SŁODZIUTKA sam zjadam z krzaka z pół kilo

... więcej nie daje rady Smile Ben Lomonta będę rwał po trochu po niedzieli ale najsłodszy będzie po 17 lipca wtedy zostawiam sobie na sok i wiiiino Smile.

trzeba produkować to co chcemy sami zaoferować najbliższym. Ja co roku oddaję sąsiadom ponad 100 kg owocu i sami robimy sok który zwykłem nazywać przekornie polską "GUARANĄ". Robiony po staropolsku bez konserwantów zasypany cukrem i podgrzewany bez gotowania, zabezpieczony spirytusem w butelce pod korkiem aby nie fermentował. MNIAM Smile

triton tisel mi nie smakuje typowa przemysłowa odmiana.

Pozdr WiktorM - nieustanny optymista i przeciwnik karteli Smile 601-39-24-54
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81277 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 06:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
CIEKAWE DO JAKIEJ CENY LUDZIE BĘDĄ ZBIERAĆ...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81282 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 09:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Piszecie że u Was po 1,1 1,2 , no to u mnie Ameryka , bo po 1,5 wczoraj była ! Laughing Laughing Laughing
Stryjno k. Lublina
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81283 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 09:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janusz5556 jest aktualnie niedostępny janusz5556
Początkujący
Skończy się Tisel (większe ilości porzeczki) a potem brak towaru i lepsza cena

[Uaktualnione dnia: czw, 05 lipiec 2012 09:38]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81284 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 09:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fito2012 jest aktualnie niedostępny Fito2012
Nowy
Wiem, że temat macie Panie i Panowie o obecnych zbiorach i świeżym owocu, ale ja poszukuję czarnej porzeczki suszonej.
Jeśli macie jakieś dobre namiary (chcę owoce suszone a nie same skóry) to proszę o informację.
Nie chcę kupować od wyzyskiwaczy i molochów, bardziej bezpośrednio.
Interesuje mnie na ten moment 100-200kg suszu.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81285 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 10:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rogas jest aktualnie niedostępny rogas
Początkujący
Chłodnia Real Klikawa (woj. lubelskie):
Tłoczenie: 1,20
mrożenie: dziś 05.07.2012 nie kupują.
Cierpliwie czekam na titanię..
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81286 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 10:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wika123 jest aktualnie niedostępny wika123
Początkujący
Ludzie opamiętajcie sie wczoraj na skupi w Białej Rawskiej brakło skrzynek to w drewniane nawet chcieli zrywać. Czytaliście apel Związku aby przestać sprzedawać to JEDYNA metoda, a z tym którzy sprzedają i jak to napisano wożą opłotkami na skup pogardzam jako ludźmi pozbawionymi rozumu.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81289 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 11:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PAczkOS jest aktualnie niedostępny PAczkOS
Początkujący
apel-apelem, a rynek to rynek no i jeśli jeszcze do tego doda się polskiego rolnika Razz to handel idzie, że hej...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81290 (odpowiedź na #81289) ] czw, 05 lipiec 2012 11:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michlu jest aktualnie niedostępny michlu
Początkujący
Kurcze jakieś dziwne ruchy czynią i sieją niepokój u ludzi , że zaraz przetwórnie zakończą przyjmowanie czarnej i że cześć zostanie na polu , ja jeszcze nie wjechałem w swoje dopiero co założyłem w kombajnie głowice i czekam do poniedziałku co się będzie dział. To co się dzieje sztuczne ruchy i propaganda, najwyżej dostane po dupie. W zeszłym roku 90% mi zmarzło X lat temu cena była 60gr w inny rok 35-40gr i nic się na to nie poradzi jak się jest pierwszym i niedocenianym ogniwem gospodarki.Pozdrawiam
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81291 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 12:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
motokogut jest aktualnie niedostępny motokogut
Zaawansowany
wczoraj rozmawiałem ze skupowym z młej miejscowości koło Nowego Miasta n pilicą i mówi że kto może to się wstrzymać bo zapotrzebowanie na sok jest duże a niedłógo wiśnie rusza pełną parą i zakłady w którymś momęcie będą musiały tą porzeczke kupić. Ci co mają tisele czy ojebyna moga nie dotrwać ale reszta ma czas. Poza tym porzeczka w tym roku na krzakach jest oszukana bo jest dużo gron ale pustych. Wczorajsza cena po negocjacjach 1.8 odstawiany był tylko tisel.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81295 (odpowiedź na #81284) ] czw, 05 lipiec 2012 14:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CzarekW2 jest aktualnie niedostępny CzarekW2
Początkujący
Ja będę miał za około miesiąc susz wiec będzie można wjechać kombajnem i zebrać odraz gotowca zasuszonego z krzaka , po 1,3 nie ma opcji na zbieranie.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81296 (odpowiedź na #81295) ] czw, 05 lipiec 2012 14:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CzarekW2 jest aktualnie niedostępny CzarekW2
Początkujący
Ludzie opamiętać się !!! towaru jest dwa razy mniej !! A sprzedajemy 3 razy taniej !! Nie zbierać !!! poczekać czy 3 - 4 dni was zbawi !! Ja mam 5h tisela jeszcze wisi ! nie ruszam go dopóki cena nie będzie adekwatna do ilości towaru na rynku. Trzeba przytrzymać przetwórnie ze 3 4 dni !!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81300 (odpowiedź na #81296) ] czw, 05 lipiec 2012 15:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Armando jest aktualnie niedostępny Armando
Nowy
popieram użytkownika Czarka też mam jeszcze nie rwaną porzeczkę nie zamierzam rwać. lepiej poczekać cena wzrośnie !!!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81301 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 15:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marianv jest aktualnie niedostępny marianv
Początkujący
Cena tragedia. Gmina Sadkowice cena z wczoraj na skupie 1,60 zł i ciągle w dół. Mam 5ha Oresa i czekam.
P.S. jak tam się u was trzyma Ores a może już zebrany?
Pozdrawiam
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81316 (odpowiedź na #81284) ] czw, 05 lipiec 2012 17:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
macgaiwer jest aktualnie niedostępny macgaiwer
Początkujący
W sprawie suszonej porzeczki wysłałem wiadomość na skrzynke.

[Uaktualnione dnia: czw, 05 lipiec 2012 18:10]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81323 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 20:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lukaszo88 jest aktualnie niedostępny lukaszo88
Nowy
cena z dnia 4 lipca:
I gat 1,80
II gat 1,60
dziś pytałem to tak samo
woj. Lubelskie powiat puławski

[Uaktualnione dnia: czw, 05 lipiec 2012 20:58]

icon13.gif  Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81328 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 22:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andrzej00 jest aktualnie niedostępny andrzej00
Nowy
Ceny malin i porzeczki czarnej są skandalicznie niskie. Pośredniki i zakłady przetwórcze zarabiają na nas .Przyłączam się do strajku i nie rwie porzeczki czarnej i również malin . Nikt na mnie nie będzie zarabiał!Moja praca niech użyźni glebę.
icon7.gif  Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81329 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 22:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andrzej00 jest aktualnie niedostępny andrzej00
Nowy
Plantatorzy porzeczki, maliny łączmy się w grupy .!W grupie siła!! Smile
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81330 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 22:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Apropos strajku -w dziale ,,PORZECZKI,, spontanicznie zaproponowałem takowy .Przeczytajcie i jak najszybciej do dzieła -koledzy !
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81332 (odpowiedź na #76638) ] czw, 05 lipiec 2012 22:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Rallyfan jest aktualnie niedostępny Rallyfan
Zaawansowany
Administracja strony jest jak widac przeciw strajkowi, bo temat juz zniknął. Czyzby mod miał coś wspólnego z bossami przerabijącymi ten towar? Laughing
Poprzedni wątek:Ceny porzeczki czerwonej 2012 r.
Następny wątek:Cena borówki wysokiej 2012 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]