użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Ceny porzeczki czarnej w 2012 r.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81013 (odpowiedź na #80998) ] nie, 01 lipiec 2012 19:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RAFII6 jest aktualnie niedostępny RAFII6
Zaawansowany
właśnie wieje na lubelskim że szok!!! Omlot bedzie ale pod krzakiem!!!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81035 (odpowiedź na #76638) ] nie, 01 lipiec 2012 21:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ultracyd jest aktualnie niedostępny ultracyd
Zaawansowany
Nie chcieliście dać przyzwoitej ceny na poczatek, to sobie teraz zbierzcie pogradową porzeczkę spod krzaków he he. Nie zarobicie i wy i my. Chociaż jest sprawiedliwie. Hwwd.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81051 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 00:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kmiciak93 jest aktualnie niedostępny kmiciak93
Nowy
Do nowak12 z całym szacunkiem ale jeśli ty przy cenie 4 PLN nie miał byś zysku to ja nie wiem co ty robisz z ta porzeczka mam 12 h porzeczki tisel titania benserek i ben lemon i będę miał zbiory dobre ze wszystkich odmian oprócz titani ponieważ nie zdarzyły pszczoły zapylić kwiatów bo za krótko trwało kwitnienie wiec zysk będę miał gdzieś z 5-6 h gdzieś tak 20 ton może więcej to nie mów mi ze przy cenie 2.50 stracisz bo tak nie jest chyba ze ci kwiaty naprawdę zdziesiątkowało, wiadomo ze każdy by chciał jak najwyższa cenę ja tez bym tak chciał ale nie od nas to w większości zależy, bo co zbierzemy się w kupę i zdecydujemy ze nie zawieziemy porzeczki na skup nikt by tak nie zrobił bo każdy by chciał chociaż cześć kasy zebrać która wpakował w ten sezon i taka jest prawda. I mowie ze dobrze by było jeżeli cena porzeczki ta Średnia była gdzieś w przedziale 2.50-3.00 a chciał bym naprawdę gdzieś tak 3.50
A plantatorowi zawsze będą dawali ochłapy i cała kasę będą brali ci na gorze.
i nie denerwujcie się ale tak jest wiem ze niektórzy porzeczki w tym roku nie maja i naprawdę współczuje z tego powodu bo to jest cios dla tych osób niesamowity cześć kasy porostu stracona
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81055 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 07:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Szkoda pisać Smile

To forum jest jak porządnie zakażona plantacja wielkopąkowcem.

Ta choroba - to ci co mieszają tu grając na cenę w dół a nie plantatorzy.

Ceny będziemy znać w tym tygodniu. Podawajcie jeżeli ktoś jest blisko te z ramp ale z kontaktem te bez kontaktu tłoczni będą niewiarygodne.

A ja znowu mam 1 wpis czyli jestem komuś solą w oku?
Pytanie komu zależy aby usuwać bez nawet słowa co i dlaczego posty które próbują otwierać innym oczy?

Napiszę jeszcze raz:

1. ceny będziemy znać w tym tygodniu - teraz to co się pokazuje to lokalne skupy. Tłocznie będą ruszały z porzeczką teraz.

2. Nie przejmować się wpisami na podpuchę bo to gamonie nawet nie porządne skupy tylko dzieci co się bawią Internetem.

3. jak komuś oblatuje z krzaków i musi rwać - pozostaje mu

a. poszukać blisko siebie skupu i oddać po cenie gdzie dadzą najlepiej.
b. wozić na rynki hurtowe - Bronisze, Zjazdowa - pełna lista tutaj http://ceny.fresh-market.pl/ceny_w_polsce/srednie_ceny. Po trochu rwać - schodzi bo tak sprzedawałem w ub latach jak cena była kiepska. Warto popakować w mniejsze opakowania. upierdliwe ale jak ktoś ma mniej to potem może napisać że sprzedał po 4 czy 5 zł i powie prawdę Smile

4. czy cena wzrośnie? powinna bo porzeczki jest jak w ub roku. teraz dochodzą sytuacje pogodowe i może być jeszcze mniej.

5. w tym roku cena ustali się ok 6 - 10 lipca. Bo już będzie wiadomo ile kto z większych graczy zgarnął. U mnie zawsze część opada albo na początku mniejsze partie idą na rynki hurtowe w mniejszych partiach.

6. Forum jest niewiarygodne bo nie możesz nikogo sprawdzić a pisać każdy może ... rejestracja 2 minuty anonimowy nick i bełgocze co mu ślina na język poda. Jest tu kilka osób z którymi się kontaktuję reszta to podpucha. Ale wiem że czytają tu sadownicy i ich to irytuje. Pamiętajcie informacje jeżeli nie są do zweryfikowania gdzie masz telefon czy nazwisko są po to aby was zamulić tego nie piszą plantatorzy tylko gamonie. Naucz sie czytać przez palce Smile z przymrużeniem oka.

7. masz mały areał? szukaj sąsiada zbieraj się w grupy. Poważni odbiorcy podstawią Tira i cenę dadzą uczciwą. Uczciwa cena to cena dnia zawsze możesz obdzwonić kilkanaście punktów i zapytać po ile kto da. Chyba Justyna podawała kilka kontaktów wcześniej.

8. Skup lokalny zbiera od małych działkowiczów więc tez płaci mniej bo na tym rzecz polega. Tylko gdyby tu ich dzieci nie próbowały pisać bzdur to byłoby ok. często ten skup lokalny oddaje dalej przewoźnikom tym co mogą podjechać do was na podwórko ale musicie zaoferować minimum 10 - 20 ton.

[Uaktualnione dnia: pon, 02 lipiec 2012 08:49]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81065 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 09:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
pożyteczne byłoby aby podawać adresy telefony do przetwórni, tłoczni i tam gdzie można oddać na mrożenie.

Taka lista sprawi że każdy będzie mógł zadzwonić i czarno na białym.

Nikt jeszcze z większych nie odbiera porzeczki!

pierwszy odbiór będzie od tych co mają zakontraktowane i dopiero niestety pod koniec tygodnia będzie wiadomo co z cenami (pierwsze jaskółki w czwartek).
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81076 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 11:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Panas jest aktualnie niedostępny Panas
Nowy
Witam
Pytałem się dzisiaj o cenę
KOJPASZ Wisznice tel. 83 378 22 52
Zaczynają od jutra cena 2 zł + VAT, jest to lokalny skup, mam do niego najbliżej ale wcale nie tak mało bo 20 km. Koledzy byłbym zainteresowany innymi adresami w lubelskim np. okolice Białej Podlaskiej, Lubartowa
Piotr 514023007
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81081 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 12:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kmiciak93 jest aktualnie niedostępny kmiciak93
Nowy
A jak ceny w woj łódzkim okolice białej rawskiej dzisiaj dowiedziałem się ze nie chcą brać za bardzo na tłoczenie i ogólnie ze przetwórnie nie są zainteresowane w tym roku porzeczka po tamtym roku jak w dupę na cenie dostali ale nie chce mi się w to wierzy bo nie zarobili by na niczym a poza tym oni tez maja podpisane kontrakty przecież

A wy co o tym myślicie
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81085 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 13:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Lucas jest aktualnie niedostępny Lucas
Nowy
Witam,
Forum przeglądam nie od dziś, ale takiego bajzlu i spekulacji cenowych to jeszcze nie było.
Mogę się nazwać działkowiczem, plantacja poniżej 1ha.
Może ktoś jeszcze oprócz mnie jest z Małopolski (powiat Brzeski lub Tarnowski) i ma wiadomości, gdzie i po ile skupują czarne porzeczki.
Z moich wiadomości w skupach w gm. Dębno płacą za porzeczkę 1,80zł.
Chłodnia w Wojniczu przyjmuję dobrej jakości po 2zł/kg.

I jestem ciekaw który z "Szamanów" sprzeda po 4zł/kg...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81093 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 15:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Takie wywody jak powyżej powinno się usuwać.

Kmiciak gdybyś miał plantację to nie mącił byś w ten sposób.

Kto chce sprawdzić co się dzieje niech dzwoni do zakładów. Weź się chłopie ogarnij - wyszukiwarka Google i telefon do zakładów czy tych co wożą i byś wiedział że sezon skupu na porzeczkę zacznie się ok czwartku.

Pitolić że, coś gdzieś tylko dla pitolenia nic nie daje. Chyba że zatrudnia się tu na forum wiele osób co mają za zadanie podkręcać forum. To taka forma zarabiania żeby utrzymać forum w ruchu.

Zastanawiające są co chwila nowe konta... moje niestety od 2007 systematycznie jest usuwane.

Fakty:
Hortex zaczyna brać od kontraktowych od dzisiaj Przysucha - i tu jest wiadomo co z ceną na poziomie 2 zł na skupach bo jak zakontraktowali za nieco powyżej 2 to muszą oddać i to oni podkupują teraz taniej z rynku żeby się wywiązać ze swojej umowy... ale i zarobić. I tylko oni mogą teraz brać bo NIKT INNY NIE BIERZE PORZECZKI - gdy chodzi o zakłady przetwórcze.

Nie podają cen ani Alpex z Łęczyszyc, ani Doehler / Kozietuły, ani Agros ze Skierniewic (od jutra na mrożenie - od tych z umową), ani Agrana. To są główni rozgrywający.

Wszyscy zaczynają najpierw od kontraktowych skupów aby zobaczyć jak zacznie im sypać. Muszą odebrać z kontraktu. Tak więc kto ma kontrakt jak mu sypnie ponad miarę ma gwarancje odbioru.

Ten co ma kontrakt wie że gdy będzie mało towaru to może zarobić bo skupi taniej i to co podkupi odda w kontrakcie, a swoje puści na wolny rynek po 2x takiej cenie. Jak ma umowę to tłocznia odbierze od niego w pierwszej kolejności przed takimi co są z doskoku wszystko co przywiezie.

Tłocznie jak ruszą, a ruszą może środa może czwartek to potrzebują dużo towaru i to w krótkim czasie naraz więc dopiero jak zobaczą ile mają owocu od swoich to podadzą cenę na wolny rynek.

Ponieważ ruszają chyba w środę to, to jaka będzie tendencja w cenach będzie wiadomo po niedzieli, bo wtedy mniej więcej i oni i my będziemy mieli obraz z rynku. Na razie obdzwaniają i pytają ile kto może im zaoferować.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81096 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 15:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sylit jest aktualnie niedostępny sylit
Początkujący
Moder możesz powiedzieć dlaczego banujesz wiktora? Jak się wstydzisz na forum to daj mi na priw. Mnie też już parę razy wywalałeś z tego forum pocichutku.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81098 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 16:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Skup ma ruszyć środa. czwartek a w piątek zabraknie opakowań stary numer nie dajcie się nabrać. Kto może niech poczeka towaru nie jest wcale tak dużo
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81104 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 18:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomekskce jest aktualnie niedostępny tomekskce
Nowy
W MEGA SPADKU CEN PORZECZKI -DWIE DOBY BLOKADY WIĘKSZYCH ZAKŁADÓW POWINNY POMÓC W MYŚLENIU PRZETWÓRCOM Twisted Evil
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81108 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 19:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Okolice Janowa Lubelskiego 1,80 zł. Śmiech cena ale co każdy i tak towar sprzeda wiec po co ma być drożej !!!
STRAJK powienien byc !!!!!!!!!!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81110 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 21:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wika123 jest aktualnie niedostępny wika123
Początkujący
Czytam tak to forum i jedynie wypowiedzi WiktoraM są jako jedyne mądrze napisane i godne przeczytania reszta to bezsensowny bełkot. Co to oznacza iż i tak wszyscy sprzedadzą po takiej śmiesznej cenie. Dla mnie nie zrozumiałe aby przy plonie porównywalnym do roku ubiegłego sprzedawać po kosztach. W ubiegłym roku cena 4-5 zł nie słyszałem o tym aby coś pozostało w chłodniach a przecież zyskami nikt się nie będzie chwalił. Truskawki nie było za dużo porzeczki również wiśnia zapowiada się przeciętnie co będą przerabiać i sprzedawać. Wystarczy iż ruszą tłocznie i na chwilę braknie towaru a cena pójdzie w górę potrzeba trochę cierpliwości, niestety jak słyszę wielu jej brakuję i zrywają nie czarną a czarno - zielona porzeczkę, bo przecież słyszeli że cena spadnie.
Ludzie zacznijcie szanować siebie i swoją pracę.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81114 (odpowiedź na #81110) ] pon, 02 lipiec 2012 22:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
wika123 napisał(a) dnia pon, 02 lipiec 2012 09:41

Czytam tak to forum i jedynie wypowiedzi WiktoraM są jako jedyne mądrze napisane i godne przeczytania reszta to bezsensowny bełkot. Co to oznacza iż i tak wszyscy sprzedadzą po takiej śmiesznej cenie. Dla mnie nie zrozumiałe aby przy plonie porównywalnym do roku ubiegłego sprzedawać po kosztach. W ubiegłym roku cena 4-5 zł nie słyszałem o tym aby coś pozostało w chłodniach a przecież zyskami nikt się nie będzie chwalił. Truskawki nie było za dużo porzeczki również wiśnia zapowiada się przeciętnie co będą przerabiać i sprzedawać. Wystarczy iż ruszą tłocznie i na chwilę braknie towaru a cena pójdzie w górę potrzeba trochę cierpliwości, niestety jak słyszę wielu jej brakuję i zrywają nie czarną a czarno - zielona porzeczkę, bo przecież słyszeli że cena spadnie.

Forum dyskusyjne polega na tym by wyrażać RÓŻNE poglądy .Tu sa dyskutanci z którymi się zgadzam ,a z innymi nie,ale o to chyba chodzi w dyskusji .Ty nazywasz poglądy innych,, bezsensownym bełkotem,, mimo że sam(a) nic tu w zasadzie odkrywczego nie napisałeś(aś)

[Uaktualnione dnia: pon, 02 lipiec 2012 22:29]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81115 (odpowiedź na #81098) ] pon, 02 lipiec 2012 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
sylit napisał(a) dnia pon, 02 lipiec 2012 04:12

Kto może niech poczeka towaru nie jest wcale tak dużo

Sylit ile mam jeszcze czekać, nie wiem czy po niedzieli mój Tisel będzie jeszcze na krzaku Confused Szacuje że będę go mieć ok 6-7 ton resztę mam Tiben i Titanię więc wytrzymają na szczęście dłużej.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81116 (odpowiedź na #76638) ] pon, 02 lipiec 2012 22:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marianv jest aktualnie niedostępny marianv
Początkujący
WITAM
Biała Rawska i gmina Sadkowice wczoraj 2,00zł a dziś spadek 1,90zł śmiechu warte jeszcze się dobrze nie zaczęło a już spadek, podobno pierwsza porzeczka nie do końca wykolorowana i chyba to jest przyczyną ludziom puszczają nerwy i zaczynają zbierać niedojrzałą to jest tak samo jak z wczesną wiśnią ludzie zamiast rwać odmiany wczesne, szarpią niewykolorowaną łutówkę i psują towar a co za tym idzie i cenę. Ja ze swoją na razie czekam do pełni koloru chyba że przyjdzie super kupiec p.(GRAD), który kupował wczoraj w okolicy Warki i Mogielnicy, brał wszystko jak leci, nie wybrzydzał tylko nie płacił, ale tego nie życzę naprawdę nikomu. Pozdrawiam
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81118 (odpowiedź na #81110) ] wto, 03 lipiec 2012 00:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
wika123 napisał(a) dnia pon, 02 lipiec 2012 09:41

Nie co to znaczy tylko tak bedzie. Każdy sprzeda tak jak narzuci cene chłodnia. mając te 1 tone porzeczki szary kowalski zerwie bo pomyśli każdy grosz sie przyda!!! a takich kowalskich jest tysiące. a ten co ma 10 czy więcej ha to pomyśli ze trzeba sprzedać za te pieniądze bo koszty uprawy muszą się zwrócić. A dla pana jest nie porównywalne żeby sprzedawać
????
i co po cenie 2 zl owoc zostanie na krzaku??
Ja narzekam na ceny a nie na ludzi bo każdy chce zarobić albo odzyskać to co wydał na uprawe a że żyjemy w państwie takim jakie jest to już nie nasz wybór. jestesmy w UE wiec i ceny powinny być jak w UE.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81119 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 00:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wnuk52 jest aktualnie niedostępny Wnuk52
Nowy
Witam
Drodzy koledzy z niskimi cenami można sobie poradzić. W miejscowości Orły w Powieice przemyskim pewien skupowy niejaki Wojciech A. prowadzi skup dla firmy Bio Concept w kańczudze, oficielnie skupują owoce ekologiczen, ale ze jest ich niewiele to biorą co leci od rolników, ceny są o około 50 gr wyższe niż wszedzie. nie wazne czy pryskane, biorą towar robią interes i olewają ze potem któryś z nas swojemu dziecku kupi w sklepie słoiczek przetworów ze zdrowej żywności, tam i tak bedą pestycydy i inne pozostałości. Gratuluje budowania marki!!! I dziękuje za ceny, przynajmniej moi koledzy sprzedadzą porzeczke troszeczke dorożej. Po trupach do celu.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81121 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 06:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Panas mówię kto może niech czeka i nie rwie pół zielonych benów bo i tacy już są.Ja też mam tritona i tisela do zbioru od piątku.A w telewizji cały czas pan Tusk i reszta nawiedzonych pi..../opowiada/o Euro 2012 zamiast zająć się tematem.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81122 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 07:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fantazja jest aktualnie niedostępny Fantazja
Początkujący
Ale się w tym roku porobiło z tym forum. Normalnie Hide park.
Nikt nie podaje zadnych konkretów. Same co by było gdyby, co będzie lub co może być Smile

Przelecialam z ciekawosci i inne dzialy w ekonomice i tam to samo. Nikt niczym nie handluje - każdy z fusow wróży?
Ja sezonowych nie mam wiec nie zaszczyce nikogo cena ale fajnie nby bylo wiedziec co sie na rynku dzieje a tu tylko wrózbiarstwo odchodzi Laughing
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81126 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 08:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zbigniew jest aktualnie niedostępny Zbigniew
Początkujący
Zapotrzebowanie na porzeczke czarną utrzymuje się na stałym poziomie.W Serbii, ktora jest naszym konkurentem w tym segmencie rynku jest w tym roku duży urodzaj i tam owoce porzeczki czarnej sa tanie, tak więc chyba nie ma co liczyć na większą cene od obecnej. (info z www.farmer.pl)
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81132 (odpowiedź na #81126) ] wto, 03 lipiec 2012 09:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Zbigniew napisał(a) dnia wto, 03 lipiec 2012 08:32

Zapotrzebowanie na porzeczke czarną utrzymuje się na stałym poziomie.W Serbii, ktora jest naszym konkurentem w tym segmencie rynku jest w tym roku duży urodzaj i tam owoce porzeczki czarnej sa tanie, tak więc chyba nie ma co liczyć na większą cene od obecnej. (info z www.farmer.pl)

Za farmer .pl czytaj dalej:

Polska eksportuje ok. 20 tys. ton tych owoców i praktycznie dyktuje ceny czarnych porzeczek, gdyż nasz kraj pokrywa 70-80 proc. unijnego zapotrzebowania na nie.

Zbiory czarnych porzeczek w 2011 r. wyniosły 115 tys. ton. Eksperci szacują, że w tym roku zostanie zebranych 90-100 tys. ton.

Więc skąd możesz wiedzieć że nie ma co liczyć na lepszą cenę. Takie pie....nie i nic więcej. Konkret proszę konkret!!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81136 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 10:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
digger4 jest aktualnie niedostępny digger4
Nowy
Lubelskie- okilice Chełma.Na dzień dzisiejszy czarna po 2zł+vat.UREN podobno płaci kontraktowcom po 3 zł.Mój główny odbiorca mówił dziś,że cana może w najbliższych dniach spaść,gdyż są zapasy z tamtego roku.Tłocznia w Chełmie w tym tygodniu wyjdzie z ceną 1,5 zł gdyż mają zapasy i nie zależy im zbytnio na towarze.Na rampie wczoraj podobno strasznie tłoczno.Ciekawe co będzie jak niebawem ruszą kombajny... Kombajn mam już w gotowości i chyba zacznę dzisiaj tritona...Nie wiadomo co robić.Stawiają człowieka pod ścianą.Towaru mało na krzakach i cena do bani... Masakra w tym roku!Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrych zbiorów.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81139 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 11:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wika123 jest aktualnie niedostępny wika123
Początkujący
Z czego mają te zapasy z ubiegłorocznych zbiorów? Standartowa śpiewka od wielu lat jak chce sie kupić prawie za darmo to najlepiej robić ludzią wode z mózgu. Niech się dobrze zastanowią i wogóle nie kupują to i producenci nie bedą mieli dylematu czy zbierać czy nie, będzie czas pojechac na urlop.
A i pracownocy przetwórni beda mieli trochę wolnego. Ależ skąd będa kupować ile się tylko da bo przecież mają zapasy, a ludzie mało się nie pozabijają na skupie o skrzynki.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81151 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 14:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Ci co mogą niech czekają. Cena może za tydzień pójdzie w górę a w moim regionie już wczesne odmiany 1/3 pod krzakiem a drugie 1/3 spalone przez słońce i na dniach spadnie. Ci co chcą czekać i mogą bo mają późne odmiany niech czekają. Ale prawda jest taka, że przetwórnie są średnio zainteresowane porzeczką w tym roku, nie ma zapotrzebowania i nie wiem czym to jest spowodowane. Cena w SKCE 2 zł a od jutra na tłoczenie 1,6 zł. Kilka dużych przetwórni w ogóle nie będzie brało porzeczki. Jeśli ktoś mówi że towaru nie ma, to chyba w innych regionach. W łódzkim kolejki że szok, nie ma w co rwać. I to pewnie początek zbiorów gdzie porzeczkę odda się mając minus finansowy bo po tym jak ludzie nasadzili to przez kilka lat za darmo będą brać.

PS: Czekam na dane do przetwórni od "znawców" co pisali że od poniedziałku będą znane ceny i porzeczka będzie szła w górę
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81155 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 14:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
fiurer z jóźkiem s. jak zorganizowali getta i obozy pracy to sprawiedliwi wśród narodów świata powiedzieli że to ludobójstwo.Teraz jak najsprawiedliwsi wśród narodów stworzyli nam getto i uwiązali przy banku na krótkim łańcuchu to nazywa się wolny rynek kropka
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81157 (odpowiedź na #81155) ] wto, 03 lipiec 2012 16:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janek194 jest aktualnie niedostępny janek194
Nowy
Skup w Dmosinie woj.Łódzkie 1,50+ vat tel.603869040
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81158 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 16:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Damii jest aktualnie niedostępny Damii
Nowy
U pośrednika na podkarpaciu który odstawia do Hortexu cena wczoraj 2zł, a dziś 1.80zł.

A takie niezbyt pewne informacje to takie, że podobno skup porzeczki wstrzymano przynajmniej w moich rejonach.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81162 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 17:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mentor jest aktualnie niedostępny mentor
Nowy
Powiat biłgorajski miejscowość Aleksandrów 2,3 dzisiaj
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81168 (odpowiedź na #81162) ] wto, 03 lipiec 2012 18:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Inkwizytor jest aktualnie niedostępny Inkwizytor
Nowy
wygląda na to że duzi się ociągają, a zarabia na tym drobnica oferując skandaliczną cenę.

popularny tisel w całej Polsce jest już zebrany, albo tak dojrzały że 1/3 opadła.

szkoda bo wielu sadowników u których dominuje porzeczka czarna popłynie finansowo, a za rok nie będzie za co pielęgnować krzewów, znajomy wspominał coś o likwidacji plantacji i migracji do czegoś stabilniejszego

współczuję tym którzy sadzili w tamtym roku(2 lata temu), nie wiedzieli co czynią.

[Uaktualnione dnia: wto, 03 lipiec 2012 18:33]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81173 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 19:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Szukam skupującego mam 12 kisten(tisla) tj około 6-7 ton Okolice Frampola, powiat biłgoraj w Lubelskim, z sąsiadami mogę się skomponowac i zorganizowac towaru na całego tira tel. 723-049-436
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81193 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 20:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cyberek jest aktualnie niedostępny cyberek
Maniak
maz.na skupach ceny zróżnicowane 1.50-1.80zł/kg. kolor1.30-1.40zł.kg.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81194 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 20:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec
Okolice Lipska 1,6 zł /kg Evil or Very Mad
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81195 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Funkmaster jest aktualnie niedostępny Funkmaster
Zaawansowany
Nie no czego rwiecie ludzie opamiętajcie się przecież to cena skuposzczyków, będzie po 5 zł niedługo.
Jak widać duzi zaczynają ruszać cena 1,4 za czarną, nie zaliczam się do grupy która mówiła że drogo więc jestem pewnie skuposzczykiem.
Tragedii nie ma ważne że chcą kupować, jeśli ktoś uważa że jest to niech popyta starszych jak kilkanaście lat temu się sprzedawało.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81200 (odpowiedź na #81195) ] wto, 03 lipiec 2012 21:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jonatansad jest aktualnie niedostępny jonatansad
Zaawansowany
cena spadła z 1,8zł na 1,6zł i to podobno nie koniec obniżek Crying or Very Sad
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81205 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 22:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
triotr jest aktualnie niedostępny triotr
Początkujący
Witam.Jonagold11 gdzie cena spadła? Na księżycu?
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81206 (odpowiedź na #81205) ] wto, 03 lipiec 2012 22:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
katarynka215 jest aktualnie niedostępny katarynka215
Nowy
Jak to w końcu jest: spada czy utrzymuje się. Myślę, że sami oszukujecie, zeby wprowadzić w bład innych.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81208 (odpowiedź na #81195) ] wto, 03 lipiec 2012 22:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
katarynka215 jest aktualnie niedostępny katarynka215
Nowy
Pewnie będzie po 10 zł. Masz super wiadomości, napisz skąd - od Ducha świętego?
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #81209 (odpowiedź na #76638) ] wto, 03 lipiec 2012 22:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
Część firm skupujących na moim terenie zdecydowanie namawia do opóźniania maksymalnie zbiorów ze względu na absurdalną cenę jaką proponują tłocznie.
Poprzedni wątek:Ceny porzeczki czerwonej 2012 r.
Następny wątek:Cena borówki wysokiej 2012 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]