użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Ceny porzeczki czarnej w 2012 r.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80646 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 08:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
Powtarzam że obecnie żaden znaczący zakład przetwórczy nie rozpoczął skupu porzeczki czarnej.W tej chwili są ostatnie metry wyścigu o Sengę Senganę.Teraz kupują jakieś za przeproszeniem nic nie znaczące "popierdułki" co to chcą na starcie pare groszy przytulić kupując taniej.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80647 (odpowiedź na #80638) ] wto, 26 czerwiec 2012 09:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
ecoeco napisał(a) dnia pon, 25 czerwiec 2012 11:03

31101973 napisał(a) dnia pon, 25 czerwiec 2012 09:51

Który to skup Darius???/

no własnie który Rolling Eyes

U p. Sosnowskich.
fruity 81 , tym razem zgadzam sie co napisałes , niemniej jednak taka cena to fakt który zaistniał w świadomości społecznej i będzie pułapem (niskim zresztą) do tych cen które będą się kształtować póżniej-niestety.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80648 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 09:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rogas jest aktualnie niedostępny rogas
Początkujący
Wczoraj dzwoniłem do jednego zakładu i do jednego skupowego.
Zakład powiedział, że przymierza się do zakupów na środę może czwartek. Cena na początek okolice 2,20 może 2,50 - lubelskie.
Skupowy działa na Mazowszu i powiedział mi, że są przymiarki na 2,5-3,0 zł. Powiedział mi też żeby się nie spieszyć ponieważ cena będzie musiała wzrosnąć.

Tyle co wiem.

Poza tym zgadzam się z fruity. Trzeba poczekać jeszcze trochę. Na weekend jadę do Minikowa więc zaczynam zbiór po weekendzie.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80652 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 09:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Owszem żadna jeszcze przetwórnia nie skupuje ale na dniach zaczną a cena będzie oscylować w granicach 2 zł. Więc nie wiem czemu wszyscy piszą w ten sposób jak by spodziewali się ceny 5 zł...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80659 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 11:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
W tym roku cena poniżej 1 Euro /kg. jest jedną wielką farsą Twisted Evil .Trochę obracam się po świecie i wiem "mniej- więcej "po jakich stawkach sprzedawany jest koncentrat jabłkowy,truskawka i porzeczka czarna mrożona).Przedewszystkim nie trawię nieuczciwych "skupczyków" bo to dziadostwo najwięcej zamieszania zawsze robi.Sezon zbioru tych owoców jest bardzo krótki i "durnia można rżnąć" też relatywnie krótko Smile POZDRAWIAM

[Uaktualnione dnia: wto, 26 czerwiec 2012 11:56]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80660 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 12:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Trochę sami jesteśmy sobie winni ,sadząc łatwo obsypujące się odmiany.Przychodzi czas i zaczynaja gwałtownie oblatywac owoce,wtedy panika i oddajemy za marne grosze Evil or Very Mad Oni doskonale o tym wiedzą i to bezlitośnie wykorzystują.Proste. Confused
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80663 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 13:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kozinio jest aktualnie niedostępny kozinio
Początkujący
W tamtym roku kto zerwał na początku ten miał lepszą cenę, w tym roku może być odwrotnie, bo cena 1,8 zł to raczej łapanie okazji przez skupy jak napisali już koledzy, tym bardziej, że nikt poważny jeszcze nie kupuje.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80664 (odpowiedź na #80660) ] wto, 26 czerwiec 2012 13:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
puma1 jest aktualnie niedostępny puma1
Początkujący
polska jest potentatem produkcji porzeczek,nie mamy żadnej konkurencji i żadne wczesne odmiany ani nasadzenia niemają tu nic do rzeczy(pół polski w rzepaku i kukurydzy a cena nie maleje wręcz odwrotnie)problem jest jeden skupczyk + przetwórnia oni grają razem przeciwko nam.I to forum na którym co niektórzy niby to plantatorzy co mają towar a nie chcą na nim zarobić wróżąc i pie...doląc że morze 1.5zł a morze 2.0zł to wystarczy Embarassed
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80665 (odpowiedź na #80660) ] wto, 26 czerwiec 2012 13:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
Do Fragii
Może odpowiesz nam wszystkim jaki masz w tym interes że cały czas utrzymujesz że cena będzie w okolicach 2 zł, jak będzie wyższa to PAMIĘTAJ przy sprzedaży swoje porzeczki nie bierz więcej jak 2zł/kg przecież Tobie ta cena odpowiada.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80666 (odpowiedź na #80665) ] wto, 26 czerwiec 2012 13:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Morze kolega Fragi jest honorowy i sprzeda po 1zł i pomorze przetwórni po dołku truskawkowym Laughing bo przecież z 15ha porzeczki łamiącej się od nadmiaru owoców(szkoda że tylko u niego) Shocked można się podzielić.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80667 (odpowiedź na #80652) ] wto, 26 czerwiec 2012 13:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Fragii napisał(a) dnia wto, 26 czerwiec 2012 09:59

Owszem żadna jeszcze przetwórnia nie skupuje ale na dniach zaczną a cena będzie oscylować w granicach 2 zł. Więc nie wiem czemu wszyscy piszą w ten sposób jak by spodziewali się ceny 5 zł...

Dlatego że każdy normalny,rozumujący człowiek poto coś robi,pracuję żeby na tym zarobić a nie dostać po d...pie w przeciwieństwie do ciebie.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80668 (odpowiedź na #80667) ] wto, 26 czerwiec 2012 14:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Skudd jest aktualnie niedostępny Skudd
Nowy
Pamiętam że fragiemu już rok temu zarzucano że jest skupczykiem. Osobiście uważam że porzeczkę również uprawia Wink Razz

mam obiecaną cenę 3.8 na piątek
pozdrawiam

[Uaktualnione dnia: wto, 26 czerwiec 2012 14:27]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80670 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 14:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Mik1986 jest aktualnie niedostępny Mik1986
Nowy
Powiat Lipsko 2.00 zł
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80671 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 14:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja broń mnie Panie Boże nie skupuje porzeczki. Ludzie ogarnijcie się prosze Wink Ja nigdzie nie napisałem że cena 2 zł jest adekwantna i że taka będzie. Czytajcie ze zrozumieniem, plissss.

Ja tylko mówię że w moim regionie taka cena ma być. Cenę mam znać wieczorem bo jutro ruszam więc chętnie się Nią podzielę jeśli ją poznam. Wczoraj była mowa o cenie w okolicach 2 zł.

Pisałem na początku że przetwórnie chcą spokojnie zacząć ten sezon z ceną około 2 zł. Co według mnie jest ceną śmieszną jeśli chodzi o ilość towaru na krzakach. I że wzrośnie ale czy wzrośnie tego nie wiadomo.

Skudd jeśli masz taką cenę to podziel się kontaktem do osoby która taką cenę Tobie daje. Zresztą dla mnie cena 3.8 to i tak jest nie odpowiednia. Aby inters był opłacalny to cena musi być min. 1 euro.

A Wy wszyscy jesteście chyba "młodziakami" i nie pamiętacie bodajże roku 2006 kiedy cena wynosiła 40 gr, i następnego roku gdzie cena była coś koło 1 zł. Zresztą widać to po waszym długim stażu na tym forum.

ecoeco jeśli chciałeś mieć uczciwie płacone na Twoją uczciwą pracę to radzę zająć się czymś innym, jeszcze nie raz się o tym przekonasz. I nie chce być nie miły ale skończyłeś chociaż podstawówkę? Bo morze to ja nad nie, może pojadę a może nie pojadę

[Uaktualnione dnia: wto, 26 czerwiec 2012 14:56]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80672 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 15:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Panas jest aktualnie niedostępny Panas
Nowy
Zauważyłem, że im bliżej skupu i im więcej sprzecznych informacji tym większości bardziej się ciśnienie podnosi - wiadomo kasa, ale koledzy więcej spokoju i zobaczymy już niedługo. Sam również chciałbym aby cena była wielokrotnością 2 zł ale nie mam znajomości w żadnej przetwórni wiec czekam i słucham co inni mówią ale ostatnio pojawia się wiele sprzecznych informacji. Confused
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80674 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 15:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
platin jest aktualnie niedostępny platin
Początkujący
TAK JEST. TYLKO SPOKÓJ MOŻE NAS URATOWAĆ Smile
Ja też słyszę o cenie około 2 zł na początek z tendencją zwyszkową. na czym się skończy to jeden Pan Bóg wie. W tym roku przetwórnie mogą być bardzo ostrożne z podnoszeniem cen aby rtoche odbić sobie tamten rok i cenę truskawki. Ale na koniec sezonu może się okazać że towaru się nie kupiło i klapa na całego.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80675 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 15:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Spokój spokojem ale denerwują mnie "sezonowcy", którzy nasadzą porzeczki jak cena wynosi 5 zł a potem jęczą jak jest po 2 zł.
Nikogo nie oskarżam ale taki jest biznes w porzeczkach, gdzie bardzo rzadko jest zysk, i trzeba się przyzwyczaić do niesprawiedliwych cen, a niektórzy myślą że nasadzą i będą sprzedawać po 5 zł... Pokory trochę...
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80676 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 15:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
John25 jest aktualnie niedostępny John25
Początkujący
A ktoś już z was oddawał porzeczkę. Tisel jest już gotowy z tego co wiem.

Dziwią mnie bardzo duże rozbieżności cenowe jedni piszą 3,8 zł/kg drudzy 2 zł/kg Confused
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80677 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 16:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Wszystkim zalecam spokój. Rwanie jeśli porzeczki lecą to rwać, spokojnie jak nie ma upałów można przytrzymać dzień czy dwa chyba że ktoś w skrzyniopalety rwie. Sytuacja wyklaruje się myślę koło soboty i wszystko będzie jasne. Za 2 zł ja i tak na pewno nie sprzedam i z uporem będę czekał na wzrost cen i polecam to wszystkim
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80678 (odpowiedź na #80676) ] wto, 26 czerwiec 2012 16:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Z tego się biorą bo nie wszyscy sprzedają przetwórni,porzeczka jedzie z pola prosto na zachód,
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80680 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 16:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Hmm nie było mnie tu długo bo mnie zablokował właściciel forum. Ale już mogę Smile odblokował Smile Podejrzewałem wtedy, że z powodu zbytniej aktywności i walce o prawdziwe informacje o cenach zostałem wyautowany.. he he.

No więc witam wszystkich plantatorów czarnej Smile!

Zerkam co się tu dzieje i... kiepsciucho. Wdały się pyskówki, przepychanki bez sensu. Podpuszczają was z cenami, a wy jak dzieci Smile

A co z podstawowym tematem - cen porzeczek? Liczy się konkret.
Konkret jest taki że:

1. Jeszcze trzeba poczekać do pokazania cen startowych, bo kończą się truskawki (bardzo mało ich i drogie - na sok jak na lekarstwo)

2. Zbiory w ub roku były MAŁE = pustki w przetwórniach = straty bo nie przerobili tyle ile mogliby sprzedać. Nie skupili truskawek teraz, a nie wiadomo jak będzie po porzeczce z jabłkiem. Co oznacza, że dopiero za tydzień czy półtora od rozpoczęcia skupu będziemy znali PRAWDZIWE ceny

3. Ceny na początek będą sondowane na niższym poziomie - zacznie się od poziomu 2,5 - 3. Dlaczego? Bo już wiedzą, że w tym roku wcale więcej nie będzie porzeczek, a prawdopodobnie będzie sporo mniej.

4. ceny szybko poszybują w górę, bo trudno się zmówić przetwórniom jak kilka lat temu Smile. Trudniej, bo rynek niepewny, a wiadomo, że jak kryzys to solidarność diabli biorą i każdy myśli o własnej du..ie. Jeżeli nie skupią owocu to przetwórnia poniesie straty ze względu na koszty stałe = brak premii dla prezesa = kłopoty z załogą, która też chce zarobić. Jak jest towar to mimo, że droższy zawsze jest czym handlować później. Jak nie ma to chcą czymś innym zapchać, a jak sytuacja kiepska i powtarza się kolejny rok to im też nie jest wesoło.

Ceny mimo, że wyższe u nas i tak są niższe niż w Europie może u nas się ciężko sprzedaje ale pójdzie na eksport, bo rynki wschodnie są chłonne a i na zachodzie siła nabywcza o wiele większa. Polecam artykuł http://forsal.pl/artykuly/627286,ranking_najdrozszych_i_najt anszych_panstw_ue.htmlCENY W EUROPIE
jesteśmy przed Rumunią z naszymi cenami żywności. Porzeczka spokojnie kiedyś może dochodzić z ceną znacznie wyżej, bo naszych sąsiadów stać na wyższe ceny.

5. Cena nie będzie niższa niż w ub roku - dlaczego? Bo wskazują na to ceny innych owoców (truskawki, agrest), niższe prognozy zbioru, rozchwiany rynek gdzie przetwórnie już nie są tak solidarnie trzymające cenę = kto pierwszy ten lepszy Smile

6. Będą ceny podobne lub wyższe, bo do mnie dzwoni coraz więcej odbiorców, a to sygnał, że będzie popyt. O cenach ciężko rozmawiać ale bąkają już o poziomie 3 zł znaczy, że docelowo może przekroczyć 5 Smile. Pożyjemy... zobaczymy. Też lubię po spekulować.

Jeżeli ktoś pisze o cenach teraz to zagrywa wam na nerwach. Można pokazać jak podają ceny rynki hurtowe np.

dzisiaj czytamy czarna porzeczka minimalnie 6 max 12zł Smile

To ceny jeszcze nie na rampach ale może podniosą wam morale Smile a tym co grają na nerwach dają po nosie.

Reasumując:

Nie wdawać się w pyskówki - nie dawać pożywki pachołkom przetwórni oni sieją ferment specjalnie.
Poczekać do przyszłego tygodnia aż zrobią otwarcie cen.
W przyszłym tygodniu pisać konkret czyli - GDZIE + cena
Łączyć się ! jeżeli ktoś ma planowany zbiór poniżej 10 ton szukać kogoś aby się dołączyć do większych.
Zamawiać Tira na podwórko pytać o to czy ważą na miejscu - unikniesz oszustwa gdy mówią że na rampie było inaczej.
Weryfikować się na forum czyli ujawniać się, komunikować wzajemnie. Jak ktoś ma faktycznie plantację niech poda gdzie i telefon do siebie - zweryfikujemy Smile
Jak już będą ceny podawane na gorąco wstrzymywać i szukać sprawdzać w innych miejscach - na spokojnie wybierajcie odbiorcę!

Ja mam plantację w okolicach Łasku. Będę zbierał w zależności od ceny pomiędzy 10, a 20 lipca (mogę przetrzymać bo to Ben Lomont i były lata, że nawet jak trochę opadło, to w międzyczasie cena wzrosła ponad 1 zł więc opłacało się)

Pozdrawiam porzeczko maniaków Smile i stawiam w tym roku na cenę 5,5 - 6 zł za kilogram w hurcie. Zobaczymy jak będzie ale teraz to tylko spekulacje... a może mile się rozczarujemy ?

Wiktor M

[Uaktualnione dnia: wto, 26 czerwiec 2012 23:39] przez Moderatora

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80685 (odpowiedź na #80680) ] wto, 26 czerwiec 2012 16:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
LIBER jest aktualnie niedostępny LIBER
Nowy
witam popieram solidarność producentów porzeczki i wiśni to jedyny ratunek na tych oszustów ale i na oszustó co skupują na skupach tym się należy manto jestem z okolic rawy mazowieckiej jestem za tym aby pisac
ceny dzień po dni
rafał l 691622555
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80686 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 16:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Nie chcę już z uporem maniaka rozpisywać się bo kolega inoclegpl dość wyraźnie to wytłumaczył.Powtarzam po raz kolejny ŻADEN ZNACZĄCY ZAKŁAD NIE ZMIENIŁ LINII NA PORZECZKĘ BO MAJĄ DUŻY NIEDOSYT TRUSKAWKI I PRÓBUJĄ WYCHWYCIĆ MAKSYMALNIE Z RYNKU ILE SIĘ DA DO OSTATNICH DNI:).Obecne ceny przez niektórych podawane są wynikiem "spryciarzy" którzy wietrzą niezły biznes przetrzymując towar w chłodni:).W sumie nikt nikomu tego nie broni i można takie ruchy wykonywać Rolling Eyes .Faktem jest że tak już kiedyś pisałem wszystko przemawia za tym że cena powinna być na poziomie ok.4zł .Najprawdopodobniej będą startowali z niższego pułapu ,ale cyferek się nie oszuka:)Pozdrawiam
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80687 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 17:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
JustynaHalina jest aktualnie niedostępny JustynaHalina
Nowy
Wszyscy do których dzwoniłam informowali że cena będzie w środę. Więc nie wiem skąd wy te liczby bieżecie.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80688 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 17:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Z marzeń Smile z marzeń Justynko Smile Laughing

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80689 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 17:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Będzie mało owocu - fakt

Wiemy to my - bo nasze plantacje - wiedzą przetwórnie, bo macają, sprawdzają, dzwonią, wypytują - fakt

Podawanie rzetelne cen + kontakt - kto kupuje gdzie i kiedy - spowoduje wzrost cen.

Ceny muszą być do zweryfikowania!

Gdyby było dużo porzeczki - podawanie cen powodowałoby ich spadek.
Jest jej mniej niż w ub roku = będzie cena rosła.

Taki efekt giełdy. Wiemy że jest mało towaru to sprawne podawanie cen i gra na wzrost.

Ceny a raczej pierwsze przymiarki poznamy w przyszłym tygodniu.

Wiktor 601 392454
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80690 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 17:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
U mnie do 10 lipca nie ma opcji zeby wytrzymało na krzaku. Teraz jeszcze ten wiatr "robi robotę" między rzędami Very Happy
plantacja oklolic rawy mazowieckiej
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80691 (odpowiedź na #80690) ] wto, 26 czerwiec 2012 17:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Przetwórnia Pol-Owoc Opole Lub.Skupują ale bez ceny,pytając o cene nie wiadomo kiedy może pod koniec tygodnia tak mi powiedzieli.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80695 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 17:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kunegunda jest aktualnie niedostępny Kunegunda
Maniak
Co do wielkości zbiorów to najnowsze dane nie Gusowskie
2011 zbiór w wysokości 80tys ton
2012 prognoza wynosi 100tys ton
niby więcej ale nie tyle co w latach poprzednich więc niedosyt jest!
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80696 (odpowiedź na #80691) ] wto, 26 czerwiec 2012 18:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
ecoeco napisał(a) dnia wto, 26 czerwiec 2012 05:30

Przetwórnia Pol-Owoc Opole Lub.Skupują ale bez ceny,pytając o cene nie wiadomo kiedy może pod koniec tygodnia tak mi powiedzieli.

Czy ktoś mi potrafi wytłumaczyć co oznacza skupowanie bez ceny?Bo ja tego żadną miarą nie kumam :roll:Do takich rzeczy to tylko Polskich chłopków można przyzwyczaić....Ręce opadają.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80702 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 19:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec
Oby tak nie zrobili jak z maliną też w jednym roku trąbili przed sezonem o 6 zł a później dali ochłapy Twisted Evil
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80704 (odpowiedź na #80702) ] wto, 26 czerwiec 2012 19:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
TOMIK1 napisał(a) dnia wto, 26 czerwiec 2012 07:20

Oby tak nie zrobili jak z maliną też w jednym roku trąbili przed sezonem o 6 zł a później dali ochłapy Twisted Evil

Absolutnie, jest towaru mało to żadne zmowy nie dadzą rezultatu w tym przypadku cenę rynek zweryfikuję.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80714 (odpowiedź na #80704) ] wto, 26 czerwiec 2012 21:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
witam województwo lubelskie powiat krasnystaw zaczeli kupować po 1,9 plus vat
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80716 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 22:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
W powiat skierniewicki cena 2 zł plus vat
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80717 (odpowiedź na #76638) ] wto, 26 czerwiec 2012 22:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Greyowl jest aktualnie niedostępny Greyowl
Początkujący
Witam lubelskie powiat Krasnystaw czarna 2zł czerwona 1.70 netto zauważyliście jak różnica jest w cenie między czerwoną a czarną porzeczką???Nie przypominam sobie w ubiegłych latach prawie takiej samej ceny.Znowu zmowa????Ciekawe co na to pan Sawicki.....
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80719 (odpowiedź na #80717) ] wto, 26 czerwiec 2012 23:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michlu jest aktualnie niedostępny michlu
Początkujący
Jeszcze parę lat temu to jak cena czarnej dochodziła do 1.80 - 1.90 zł to za czerwoną płacili 90 groszy i jeszcze łaskę robili że w ogóle kupią.
Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80727 (odpowiedź na #76638) ] śro, 27 czerwiec 2012 08:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
powiat mszczonowski - 2 zł tel. 502-673-884
powiat sochaczewski - 2 zł tel. 604-106-265

zal.pl Confused

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80728 (odpowiedź na #76638) ] śro, 27 czerwiec 2012 08:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Kto skupuje?

Skup lokalny - kto, adres - kontakt jakiś?
Czy zakład na rampie - to jaki - adres

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80729 (odpowiedź na #80728) ] śro, 27 czerwiec 2012 08:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
inoclegpl napisał(a) dnia śro, 27 czerwiec 2012 08:38

Kto skupuje?

Skup lokalny - kto, adres - kontakt jakiś?
Czy zakład na rampie - to jaki - adres

Oba skupy
powiat mszczonowski FHU OLA - Załęże duże P. Stankiewicz 502-673-884
powiat sochaczewski P. Mazgaj miejscowośc Rybno

[Uaktualnione dnia: śro, 27 czerwiec 2012 08:53]

Odp: Ceny porzeczki czarnej w 2012 r. [wiadomość #80730 (odpowiedź na #80729) ] śro, 27 czerwiec 2012 09:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
pio88 jest aktualnie niedostępny pio88
Nowy
skup w Przeworsku (O.K.) rusza dopiero (poniedziałek lub w środę) cena jeszcze nie jest ustalona ale dowiedziałem się, że w Frampolu (Lubelskie) cena jest 1.8 zł
Poprzedni wątek:Ceny porzeczki czerwonej 2012 r.
Następny wątek:Cena borówki wysokiej 2012 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]