użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki Ochrony Roślin » Doradztwo w sadownictwie  (4) 1 Głosów
Odp: Doradztwo w sadownictwie [wiadomość #36838 (odpowiedź na #5090) ] pon, 08 marzec 2010 20:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysztof44 jest aktualnie niedostępny krzysztof44
Stały bywalec
Witam Panowie.Oglądałem pokaz cięcia Josema Witta na płycie z SADU cz.2.Ładnie to wygląda.Drzewo bardzo odmłodzone.
Lecz jak dla mnie zdjęcia były z bliskiej odległości.Nie mogłem zobaczyć całego drzewa-jak jest zabudowane.
Twierdzi że dolne piętro czyli stół drzewa jest dożywotni.
Nie wiem dlaczego nie ma żadnych wypowiedzi na temat tego cięcia,choć to jest temat na czasie.
Przecież przez dobre cięcie uzyskujemy wydajność i wybarwienie.
Chętnie bym wysłuchał opini sadowników,którzy tną metodą na klik
powyżej 3 lat i nie wchodzą z sekatorem w 2 letnie drewno.

Nie wchodząc z sekatorem w 2-letnie drewno mam na myśli:
przewodnik gałęzi dolnego piętra.

Mam jeszcze pytanie do naszych doradców,którzy jeżdżą na pokazy cięcia i na pewno przeglądają portal sadowniczy.
Dlaczego jeszcze kilka lat temu darli ostre gałęzie z przewodnika
i twierdzili,że to ma uspokoić drzewo,lepiej się goi a teraz zmienili metodę o 180 stopni.Zaczęli rwać gałęzie na czereśni.
Jestem ciekawy jak długo.Pozdrawiam.

[Uaktualnione dnia: pon, 08 marzec 2010 23:12] przez Moderatora

Odp: Doradztwo w sadownictwie [wiadomość #36854 (odpowiedź na #5090) ] pon, 08 marzec 2010 23:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Tak się złożyło, że też dzisiaj sobie oglądałem ten pokaz. Smile

Zaleca gałęzie "stołu" zostawiać i klikać/odmładzać tylko ich boczne pędy. Z drugiej strony dopuszczone jest skrócenie za długich starych gałęzi w wiadomy sposób. Po trzecie pojawiło się chyba stwierdzenie, że gałęzie stołu też można całkowicie wymienić.

Czyli nic na siłę.

Ja po tej zimie będę miał wycięte conajmniej 30% gałęzi dolnego piętra, zmusiły do tego zające. Pozatym trochę nie pasuje mi w gestym nasadzeniu takie 3-4 konary z biegiem lat grubiejące do kilku centymetrów.
Odp: Doradztwo w sadownictwie [wiadomość #36919 (odpowiedź na #36838) ] śro, 10 marzec 2010 21:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jendreks jest aktualnie niedostępny jendreks
Zaawansowany
[quote title=krzysztof44 napisał(a) dnia pon, 08 marzec 2010 08:35]
Twierdzi że dolne piętro czyli stół drzewa jest dożywotni.
Nie wiem dlaczego nie ma żadnych wypowiedzi na temat tego cięcia,choć to jest temat na czasie.
Przecież przez dobre cięcie uzyskujemy wydajność i wybarwienie.
Chętnie bym wysłuchał opini sadowników,którzy tną metodą na klik
powyżej 3 lat i nie wchodzą z sekatorem w 2 letnie drewno.

Witam tak się składa,że tego filmu nie widziałem a cięcia na klik praktykuję od ośmiu lat.
Piętro podstawowe niestety nie jest dożywotnio.Po pięciu szesciu latach można zacząc wymieniac gałęzie,po jednej na rok.
Co do tego wchodzenia w dwóletnie drewno to nie bardzo ruzumiem o co chodzi ale zazwyczaj skracam gałąż podstawy na jednorocznim pędzie i problemu w tym nie widzie.

[Uaktualnione dnia: śro, 10 marzec 2010 21:09]

Doradztwo w sadownictwie [wiadomość #44315 (odpowiedź na #5090) ] pon, 16 sierpień 2010 18:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawex jest aktualnie niedostępny slawex
Stały bywalec
Pomologu Razz Znasz sie moze z przedstawicielem Bayera na region Sandomierski ? Niech ta osoba sie wypowie . Malo zabiegow robila a w sadzie w tym trudnym roku nie znajdzie sie nawet jednego jablka z plama parcha. Znajomy mi o tym mowil i pojechalismy zobaczyc naprawde jest 100% czysciutko. Wiem ze Delanem wogole on nie pryskal ale czym pryskal tego nie wiem. Ale jest leprzy od Sandomierskiego doradcy. Pelen szacunek dla tego Pana .
Odp: Parch jabłoni 2010 [wiadomość #44320 (odpowiedź na #44315) ] pon, 16 sierpień 2010 19:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
slawex napisał(a) dnia pon, 16 sierpień 2010 06:11

...Malo zabiegow robila a w sadzie w tym trudnym roku nie znajdzie sie nawet jednego jablka z plama parcha...jest lepszy od Sandomierskiego doradcy. Pelen szacunek dla tego Pana .

I na tej podstawie (nie ma parcha w tym roku) oceniasz wartość doradcy? Przyznam, że na miejscu doradcy sandomierskiego ja bym Ci podziękował grzecznie za współpracę (raz na zawsze). Ponieważ mylisz pewne pojęcia - doradztwa i cudotwórstwa. I nie oznacza to absolutnie, że pan (przedstawiciel firmy, któremu oczywiście gratuluję tegorocznego sukcesu) jest cudotwórcą - tylko że Twoje Sławku pojęcie na temat pracy doradcy jest zupełnie błędne. Bo on (doradca sandomierski) w 100% spełnił swoje zadanie. Otrzymałeś szczegółowy plan zabiegów. W zasadzie jestem zdania, że wybór konkretnego preparatu to już nie zadanie doradcy (jest on od określenia dokładnego terminu, przypominania sadownikowi o zabiegu - ale jeżeli mowa o środkach, to wybiera sadownik). Doradca jedynie proponuje preparaty w oparciu o program ochrony i własne doświadczenie. Mówi: nie, ten środek nie nadaje się do zastosowania w tych warunkach, ten może być ale ma takie wady i zalety, a ten preparat odpada bo stosujemy go w innej fazie rozwojowej roślin. Innymi słowy nie może narzucać wyboru konkretnego preparatu do zabiegu. Chyba, że jest miłosnikiem "rosyjskiej ruletki" Wink Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Parch jabłoni 2010 [wiadomość #44321 (odpowiedź na #44315) ] pon, 16 sierpień 2010 19:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Sławex to właśnie w tym temacie apelowałem o to samo jak jeszcze był czas na działanie ,możesz przeczytać jak inni się do tego odnieśli.
Zawsze są równi i równiejsi to już taka polska rzeczywistość.
Odp: Doradztwo w sadownictwie [wiadomość #44369 (odpowiedź na #44315) ] wto, 17 sierpień 2010 17:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawex jest aktualnie niedostępny slawex
Stały bywalec
No tak rozumie ale jesli ktos sie bieze za doradzanie to albo powinien to robic dobrze albo dac sobie spokuj. I zajac czyms innym . Ale to jest jak w tej reklamie to mamy za darmo co zrobimy sami... Jedyne z czego bylem zadowolony to z doradztwa Soska konsulting niestety w tym roku polecialem na darmowe rady Confused I nie mowcie ze jest malo osob niezadowolonych z tego doradzania bo ja osobiscie znam 8 osob ktore w przyszlym roku juz nie odwiedza tego doradcy. No chyba ze preparaty byly przemarzniete bo w to tez jestem w stanie uwiezyc. Wtedy to nie byla by wina doradcy. Bycmoze tak jest bo stosowalismy score polskie bez absolutnego rezultatu potem znajomy zciagnol niemiecki odpowiednik i zadzialalo.

[Uaktualnione dnia: wto, 17 sierpień 2010 19:02] przez Moderatora

Odp: Doradztwo w sadownictwie [wiadomość #44374 (odpowiedź na #5090) ] wto, 17 sierpień 2010 19:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Kiedyś prowadziliśmy na ten temat bardzo ciekawą dyskusję pod jednym z artykułów (w komentarzach). I bardzo mi się podobało zdanie Melolonthy (oparte jak mniemam na własnym doświadczeniu w tym względzie). Artykułu nie mogę znaleźć (gdzieś się zagubił w naszym archiwum) - ale, jako że temat jak najbardziej odpowiedni - zadam pytanie raz jeszcze: czego oczekujecie od swojego doradcy?. Proszę tylko o konkretne i rzeczowe odpowiedzi (że będzie dobry albo że nie będę miał parcha w sadzie - nie jest konkretną odpowiedzią).Ja już przedstawiałem swój obraz doradcy sadowniczego... ale jestem ciekaw, jak bardzo jest on rozbieżny od Waszych oczekiwań Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Doradztwo w sadownictwie [wiadomość #55174 (odpowiedź na #5090) ] pią, 08 kwiecień 2011 13:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
romeo jest aktualnie niedostępny romeo
Nowy
Witam, mam pytanko odnośnie firmy soskakonsulting oraz czy ktoś kozystał z usług tej firmy . Na ile jest to dobra grupa doradcza i jak oceniacie ich podpowiedzi w ochronie sadu jabłoniowego.

[Uaktualnione dnia: pią, 08 kwiecień 2011 14:44] przez Moderatora

doradztwo sadownicze, jak je widzicie? [wiadomość #66993 (odpowiedź na #5090) ] czw, 01 grudzień 2011 08:59 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Gość
Panowie i Panie, mam zdaje się, proste pytanie:
-jak postrzegacie doradztwo, doradców i jakość świadczonych usług doradczych?Zastrzegam: nie idzie mi o kryptoreklamę [nawet] wybitnych osobowości ani o prywatne "zemsty" czy rewanże na doradctwie "mniej wybitnym".
Ja na moderowaniu się nie znam, w treści postów ingerować nie mogę i nie chcę, odwołuję się do Waszej kultury i dobrych manier.
Oczywiście, jeśli temat "Jakość doradztwa" uznacie za interesujący.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek:Tanie i skuteczne ŚOR do sadu przemyslowego - jakie?
Następny wątek:ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]