użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Ceny porzeczki w 2007 r.
Ceny porzeczki w 2007 r. [wiadomość #5429] nie, 17 czerwiec 2007 17:20 Przejdź do następnej wiadomości
VincentVega jest aktualnie niedostępny VincentVega
Zaawansowany
Czy coś już słychać w kwestii cen skupu porzeczek? Mam plantację Titanii i patrząc na ostatnie 3 lata to jest to totalnie nieopłacalne. Ceny na poziomie od 30 groszy do 60 groszy nie pokrywaja absolutnie kosztów produkcji. Ten rok jest katastrofalny dla prawie wszystkich upraw sadowniczych. U mnie porzeczki czarnej jest około 20%. Jak myślicie, czy cena w tym roku pozwoli pokryć chociaż połowę kosztów?
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5430 (odpowiedź na #5429) ] nie, 17 czerwiec 2007 21:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janek jest aktualnie niedostępny janek
Początkujący
widzę wincent, że przewidujesz dość wysoką cenę na porzeczki... też chciałbym być takim optymistą Laughing
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5517 (odpowiedź na #5430) ] śro, 20 czerwiec 2007 11:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tpilka jest aktualnie niedostępny tpilka
Początkujący
W lubelskim chodzą plotki o wyjściowej cenie na poziomie ok. 2PLN/kg. Jak będzie zobaczymy ... Niestety w przypadku Titani ta cena nie pozwoli w tym roku na pokrycie kosztów ... Z tego co widze u siebie to plon na tej odmianie bedzie ok. 20-30% normalnego zbioru.
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5526 (odpowiedź na #5429) ] śro, 20 czerwiec 2007 14:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekmel jest aktualnie niedostępny wojtekmel
Nowy
Co do wielkości plonu z tym jest naprawdę różnie dlatego i 30% jest ilością optymistyczną. W rejonie Łosic uszkodzenia mrozowe sa bardzo duże.Jeśli zaś chodzi o cenę to nie podniacajmy się za bardzo poniewaz zmowa cenowa trwa od kilku lat i jestesmy zdani na humory kupujacych. Jednak potwierdzam taką wersję o cenie wyjściwej 2 zeta......no oby to się potwierdziło.Pozwoli to na zachowanie resztki produkcji, nie wszyscy są wytrwali i wiele plantacji znika.Do usłyszenia w sezonie pozdrawia PLANTOR.!!!!!
gdzie sprzedajecie czerwoną porzeczkę?? [wiadomość #5546 (odpowiedź na #5429) ] śro, 20 czerwiec 2007 21:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zapor jest aktualnie niedostępny zapor
Nowy
Witam, chciałbym o poruszenie wątku sprzedaży czerwonej porzeczki. Ja w zeszłym roku sprzedawałem do Unifreeze Miesiączkowo, z tego co pamiętam to 1,0 PLN/kg. W tym roku nie podjęli jeszcze decyzji o ewentualnym skupie. O dziwo u mnie Rondom nie zmarzł za mocno i mam nadzieje, że uda mi sie go gdzieś sprzedać. Gdzie wy próbujecie sprzedać czerwoną??
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5668 (odpowiedź na #5540) ] nie, 24 czerwiec 2007 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
newholland jest aktualnie niedostępny newholland
Początkujący
Witam.W tym sezonie z tego co widac lepiej zapłaci porzeczka czarna słyszałem że możliwa nawet cena od 2 do 3 zł.Niestety w tym roku kiepsko płaci czerwona ja sprzedałem Jonkheera po 1.30 Sad
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5669 (odpowiedź na #5429) ] nie, 24 czerwiec 2007 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dzako18 jest aktualnie niedostępny dzako18
Początkujący
Mam nadzieje ze z czerowna nie bedzie tak zle chociaz 1.3 to nie za duzo.
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5674 (odpowiedź na #5429) ] pon, 25 czerwiec 2007 09:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Złodzieje i machlacze dały cene na porzeczke kolorowa na dzien dzisiejszy 1.1 zł to jest parodia nie dosc ze mrozy grady to jeszcze za prawie darmo im oddaj !!!
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5676 (odpowiedź na #5674) ] pon, 25 czerwiec 2007 10:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
dzako18 napisał(a) dnia pon, 25 czerwiec 2007 09:11

Złodzieje i machlacze dały cene na porzeczke kolorowa na dzien dzisiejszy 1.1 zł to jest parodia nie dosc ze mrozy grady to jeszcze za prawie darmo im oddaj !!!

Dzako18 czy mozesz powiedziec w jakim rejonie Polski ma miejsce ten rozbój?
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5677 (odpowiedź na #5429) ] pon, 25 czerwiec 2007 11:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
ja jestem z Sandomierza

Z ciekawosci zadzwoniłem do innego skupu bodajze chyba w Wielkpolsce powiedziano mi ze cena to 1.7 i jeszcze raz zadzwoniłem to skupu z mojego regionu a tam twardo stoi cena 1.1 takze nie wiem co jest grane. A jak u Was?

[Uaktualnione dnia: pon, 25 czerwiec 2007 15:45]

Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5680 (odpowiedź na #5677) ] pon, 25 czerwiec 2007 16:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
U mnie w lubelskim spore zainteresowanie, ale jeszcze nic nie mowi sie o cenie, bo Jonker jeszcze nie dojrzał. Z takich bardziej zainteresowanych zakładów to mogę wymienić SOKPOL w Zagłobie i SVZ Tomaszów Lubelski. 1.1 to zdecydowanie za malo ... Poczekaj ...
Ja praktykowalem przetrzymanie dojrzalego Jonkera na krzaku nawet o 3 tygodnie i bylo OK...
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5687 (odpowiedź na #5429) ] pon, 25 czerwiec 2007 20:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ander jest aktualnie niedostępny ander
Początkujący
Okolice Rzeszowa , kolorowa na skupie 1,30 .
Podobno to tylko początek , na razie towaru mało więc i cena taka sobie , byle wystawić .
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5689 (odpowiedź na #5429) ] pon, 25 czerwiec 2007 21:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Tez mi sie tak wydaje ze narazie jest takie badanie, pod koniec tygodnia moze sie cos juz ruszy
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5727 (odpowiedź na #5429) ] wto, 26 czerwiec 2007 19:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
blufut jest aktualnie niedostępny blufut
Zaawansowany
Kolorowa na skupie jak na razie 1.10, ale właścicielka skupu powiedziała, że prawdopodbnie cena szybko skoczy do ok 1.90zł Smile
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5791 (odpowiedź na #5429) ] czw, 28 czerwiec 2007 08:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cyberek jest aktualnie niedostępny cyberek
Maniak
witam,u mnie(pow.kozienice) cena czerwonej na skupie 1.70zł a na czarną narazie nie ma ceny...
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5800 (odpowiedź na #5791) ] czw, 28 czerwiec 2007 12:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
W okolicach Opola Lubelskiego, na przetwórniach mozna wyciagnac za czerwona ok. 1,80-1,90 PLN/kg. Cen na czarna brak.

[Uaktualnione dnia: czw, 28 czerwiec 2007 12:10]

Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5810 (odpowiedź na #5429) ] czw, 28 czerwiec 2007 15:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Okolice Rzeszowa
Punkty skupu : kolorowa 1.50-1.60 PLN\kg
Sprzedających bardzo mało .
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5813 (odpowiedź na #5810) ] czw, 28 czerwiec 2007 19:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Przemek jest aktualnie niedostępny Przemek
Początkujący
Okolice Opatowa świetokrzyskie
Czerwona 1,40zł
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5814 (odpowiedź na #5429) ] czw, 28 czerwiec 2007 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
konin wielkopolska kolorowa 1,7
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5839 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 10:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam. Właśnie szukam cen i prognoz na ceny czarnej porzeczki w tym roku. Widać, że niektóre giełdy pokazują cenę nawet do 7 zł ale życie życiem i już pierwsi pośrednicy mówią o widełkach 2-4 zł. Planowane zbiory to w wiekszości 20-30 % tego co powinno być inne owoce np. truskawek przetwórnie zebrały połowę tego co chcieli więc muszą czymnś to wypełnić. Mam nadzieję, że cena porzeczki sięgnie w skupach tych 4 zł. Ja osobiście będę miał ok 10-20 ton odmiany benlomont i titania szukam najlepszych ofert w necie bo regionalny skup może nie chcieć tyle płacić. Proszę o podtrzymanie tego wątku zbiór gdzieś za 14 dni i jak największa ilość informacji pozwoli nam wspólnie wywrzeć wpływ na lokalnych kuoców albo znaleźć lepszych odbiorców. podaję adresy, gdzie można śledzić ceny porzeczki. Może znacie inne..? A może ktoś zna inne adresy gdzie prześledzimy ceny porzeczki na świecie to dosyć istotne bo sporo porzeczki idzie na eksport i porównanie cen też może nam dać jiś obraz rynku. Proponuję podawać i wymieniać się wspólnie adresami i utrzymywać wspólny kontakt razem będzie nam łatwiej.

http://www.ppr.pl/dzial.php?id=1881

http://ceny.ebronisze.pl/czarna_porzeczka

------
polecam też mijąinną działalność - może się przydać na wakacje
http://www.inocleg.pl zapraszamy też do reklamy tych, co prowadzą dodakowo dziłalność agroturystyczną.

Pozdrawiam WIktor M.

[Uaktualnione dnia: pią, 29 czerwiec 2007 10:23]

Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5842 (odpowiedź na #5839) ] pią, 29 czerwiec 2007 11:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zapor jest aktualnie niedostępny zapor
Nowy
Witam, wczoraj prowadziliśmy rozmowy w Tymbarku Olsztynek. Nie będą zdziwieni jak będą musieli zapłacić 4 - 5 złotych. Już położyli rękę na 150 tonach przez nas oferowanych, ale no niestety Smile będą musieli w tym roku za nie ładnie zapłacić.
Pozdrawiam
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5843 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 12:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
viter jest aktualnie niedostępny viter
Początkujący
WITAM
filozofia calej porzeczki czarnej jest nadzwyczaj prosta.firmy tzw.przetwornie puszczaja swoich ludzi zeby zapuszczali fame ze porzeczki jest bardzo duzo ze nie bedzie ceny ze sa w stanie sprowadzic z krajów ościennych za male pieniadze itd itp.ale prawda jest zupełnie inna.licza na to ze producent sie złamie i odda za psie pieniadze (myslac ze i tak dobrze zrobil ze sprzedal za 0.70 gr).ale sytuacja wyglada wrecz odwrotnie:w roku urodzajnym jezeli jest duzo porzeczki w polsce i w krajach osciennych (wegry jugosławia ukraina)koszt sprowadzenia do polski 1 kg ksztaltuje sie w granicach 2.50 pln uwzgledniajac (koszty)wymogi fitosanitarne pozwolenia transport itd.o naszych sasiadach za zachodniej granicy nie wspomne bo sprowadzenie od nich wogole nie ma uzasadnienia ekonomicznego poniewaz tam na skupie koszt 1 kg ksztaltuje sie w cenie 1.06 euro.wiec moja folozofia jest prosta :jest cena wyjsciowa powiedzmy (niezadowalajaca X )a porzeczka to nie truskawka ze trzeba ja zerwac co dzien bo sie zaparzy:))) dajcie chamom przetwornianym na wstrzymanie jakis tydzien dwa i automatyczie dostaja sraczki:))(jezeli nie nakupia wystarczajacej ilosci surowca to linie produkcyjne beda stały a jak linie stoja to sie soki dzemy powidła wina i inne nie robia, a uwierzcie mi cena co roku w okolicach 3 pln jest nadzwyczaj realna.co roku wygladalo to tak ze kupowalismy przez ostatnie lata po 0.30 0.70 pln porzeczke a robilismy w formie pulpy do niemiec po 0.70 eurocent(przelicznik 3.86 pln/1 euro)
i wszyscy byli zadowoleni niemcy bo taniej a my bo mielismy towar za free.wiec na przyszlosc warto sie zastanowic i odczekac chwile niz sprzedac za psi grosz poniewaz czekacie na to cały rok.skad to wiem? Smile))rozgoryczony (zwolniony) były dyrektor powaznej przetworni w centralnej polsce
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5851 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 15:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janek777 jest aktualnie niedostępny janek777
Nowy
Kto wie ile kosztuje mechaniczny zbiór porzeczki Shocked
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5853 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 15:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Viter, to moze w ramach zemsty pomożesz producentom i podzielisz się kontaktami w Niemczech. Oczywiście przy obustronnych korzyściach tzn. z naszej i Twojej strony. Mysle, ze nawet w tym roku, na tym forum znalazłaby się konkretne ilości porzeczki czarnej i czerwonej. Prawda Koledzy? Jeżeli, cena byłaby atrakcyjna to jesteśmy w stanie zorganizować załadunek beczek .... Proponuje umowic sie na jakis termin na chacie i obgadac temat !!!

[Uaktualnione dnia: pią, 29 czerwiec 2007 15:43]

Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5854 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 15:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
viter napisał(a) dnia czw, 24 maj 2007 11:53

witam
po burzliwych doniesieniach zwiazanych z przymrozkami pojechalem do siebie na rancho porzeczkowe i patrze na krzaki myslac.....ale jestem szczesciarzem:)) kwiatu b.duzo wiec plon w tym roku bedzie fantastyczny idac dalej za ciosem zaczolem patrzec na krzaki i lustrujac je.... a tam caly kwiatostan leci na ziemie:((((wiec smiem twierdzic ze ja w tym roku na czarnej bede mial jakies 15-20%plonu.z drugiej strony to sie bardzo ciesze bo przetwornie nie nakupuja w tym roku duzej ilosci bo i tak nie bylo ceny przez ostatnie kilka lat a teraz niech zachodza w glowe skad wziasc czarna jak wymarzla w tym roku a w zeszlych latach duza czesc ludzi powyrywala.wiec panowie dyrektorki (prezesi_caly sztab ludzi odpowiedzialnych za zyski firm ukreciliscie bat na swoja dupe w perspektywie ostatnich lat:)))nikt wam w tym roku nie sprzeda czarnej porzeczki za 0.70pln bo jej nie ma a teraz matoly bedziecie placili po 7 pln za kilogram bo dzemy z czegos i soki musicie robic a jak nie zaplacicie to nie narobicie za duzo:))) zreszta i tak wysylam wszystko na zachod po 0.69 euro wszyscy ktorzy chca dobrve sprzedac czarna porzeczke prosze o kontakt.nadszedl wreszcie czas zeby zlamac monopol i zmowe milczenia polskich pojebusow przetwornianych

Viter piękne to uzasadnienie filozofi skupu , ale w tym poście który cytuję powyżej powinieneś chyba napisać "ukręciliśmy bat ...".
Co nie ???? Very Happy Very Happy
Wracając do tematu.
Okolice Rzeszowa : wczoraj na skupach pierwsze ceny czarnej porzeczki - 1,50 PLN\kg . Podaż towatu zerowa.
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5861 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 16:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Proponuję informacje o cenach umieszczać w dziele Ekonomika , temat : Ceny-2007-Owoce miękkie .
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/t/81 1/

Temat usunięty - link nieaktualny

[Uaktualnione dnia: pią, 29 czerwiec 2007 23:21]

Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5865 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 18:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam ponownie , watek coraz ciekawszy zwłaszcza uznanie dla kolegi viter za podanie kilku wartościowych szczegółów może zbierze sie tu z czasem grupa lobbująca razem na rzecz plantatorów "małej czarnej" Czy ktos wie coś jeszcze na temat giełd zagranicznych lub kanałów sprzedazy za granicę... ? interesują mnie też koszty założenia chłodni... i czy to sie opłaca?
dzięki viter pozdr.. wm
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5866 (odpowiedź na #5429) ] pią, 29 czerwiec 2007 19:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
viter jest aktualnie niedostępny viter
Początkujący
i jeszcze jedna ciekawa rzecz wam powiem:))zebyscie nie mysleli ze wszystko i u wszystkich jest tak pieknie:))(ze oni maja czas ze skupem)to wlasnie WY/JA mamy czas na sprzedanie
wszystkie firmy (przetwornie)duze i te male zaciagaja kolosalne kredyty tzw.(sezonówki tak to potocznie nazywaja) na skup tzw.surowca.zadna z firm nie ma płynnosci finansowej bo liczą na to ze (szybko kupi szybko sprzeda i szybko spłaci kredyt) skupujac tanio towar od producenta zostawiaja wieksza czesc dla siebie a mniejsza (albo taka sama)wysylaja na zachod w rezultacie czego zarobione pieniadze z pulpy z niemiec pokrywaja im koszt surowca zostawionego dla siebie.ale jezeli producent w tym przypadku czarnej(i nie tylko)wstrzyma sie ze sprzedaza oni juz zaczynaja dostawac sraczki bo nie wiedza co jest grane (pamietam ze sam mialem duzo nocy nie przespanych w sezonie bo nie bylo towaru a trzeba bylo kupic co sie pozniej okazalo pozno dochodzila i z tym byl zwiazany poslizg pamietam i to bylo co roku ze na etapie czarnej porzeczki byly juz pierwsze telefony z bankow jaka jest koniunktora i kiedy zostanie splacona czesc kredytu.wiec pomyslcie sobie jaka maja srake:))) jak towar trzeba skupic a (go nie ma)kredyty szpilą banki wydzwaniaja wierzyciele sie dopominaja a porzeczki jak na lekarswto wiec wtedy caly mechanizm sie rozsypuje i zaczyna sie pęd za surowcem dają kazda cene zeby tylko kupic.wtedy juz nie mysla zeby sprzedac dalej na zachod i zarobic tylko kupic dla siebie splacic kredyty i zeby znow byla jakas plynnosc finansowa tak wlasnie bylo ok.10/12 lat temu był rozłam firm skupujacych i gnali na łeb na szyje zeby kupić i wówczas płaciła:)))Wiec Panowie i Panie nie palmy sie ze sprzedaza poniewasz to nie nam zalezy zeby sprzedac tylko IM kupic tym bardziej pamietajmy ze oni zyja tylko z nas i naszej pracy oraz naszego surowca wiec od nas zalezy czy dane przetwornie beda funkcjonowały czy tez przyjedzie firma windykacyjna(i zlicytuje)jednego prezesa z drugim.a gadki typu jest duzo,nam nie zalezy sprowadzimy,urodzaj,to jest tylko tzw.(pierdolenie o szopenie)2-3lata temu zaczeli sprowadzac truskawke z chin i jak im wyszlo?a tak wyszło iz okazało sie ze w/w truskawka ma malo cukru pektyny a jak dojechala to juz z pleśnia itd. wypieprzyli polowe do silosów bo sie do niczego nie nadawała na uzasadnienie moich słow nawet w tym roku nie podnosili krzyku na temat embarga co UE wprowadzila bo stwierdzili ze i tak daleko na tym surowcu nie zajada.
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5887 (odpowiedź na #5429) ] sob, 30 czerwiec 2007 13:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
porzeczka czarna 1.80/kg ---okolice Opola Lubelskiego!
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5888 (odpowiedź na #5429) ] sob, 30 czerwiec 2007 14:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
konin wielkopolska czarna 2 pln
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5893 (odpowiedź na #5888) ] sob, 30 czerwiec 2007 22:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Okolice Rzeszowa
Czarna 1.70 - 1.90 - punkty skupu .
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5895 (odpowiedź na #5429) ] sob, 30 czerwiec 2007 23:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janek777 jest aktualnie niedostępny janek777
Nowy
zachodniopomorskie czarna 2,00 , czerwona 1,5.
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5896 (odpowiedź na #5429) ] nie, 01 lipiec 2007 08:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
pierwsze propozycje telefniczne jakie otrzymałem od kupców to 2,2 i 2,4 za kg - centralna Polska ale odbiorcy dojeżdżają. Ale skupy się dopiero zaczynają i powinniście ...jak możecie szukac odbiorców w polsce a nie lokalnie cena w tym roku powinna przekroczyć 3 zł to uczciwa cena jakieś 3,2-3,4 bo giełdy podają ceny w widełkach nawet do 7 zł

Swoją drogą jakie sa progi opłacalności dla pośrednika ...wiadomo że jak kupi po 1,7 a sprzeda po 4 czy 5 to ma czysto więcej niż producent. Czy ktoś zdradzi jakie są zyski pośredników... może wreszczie powinno się odkryć karty. Tak dla zasady uczciwości. Normalne że transport i praca kosztuje ale jak widzę różnicę 1,70 i ceny na giełdach 5-6 zł to troche mnie rusza skąd taka różnica,

Czy można samemu odstawać do przetwórni..? Załatwic sobie tylko transport i dowieźć..?

Hmm warto by chyba mieć chłodnię i poczekć... może ktoś mi powie do jakiej temperatury trzeba schładzac owoce jakie parametry powinna miec chłodznia...?
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5900 (odpowiedź na #5429) ] nie, 01 lipiec 2007 13:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekmel jest aktualnie niedostępny wojtekmel
Nowy
Witam!
Istotnie, ceny w tym roku mogą przynieść satysfakcję ponieważ plony nie będą rewalacyjne.Tak jak pokazała truskawka mróz zrobił swoje.Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi, potwierdzam opinię ,że pośrednicy zawsze są górą i rozumiem że swoja marżę zawsze uzyskają.Niestety w obliczu takiej a nie innej sytuacji producenci nie będąc zrzeszeni dają im pole do popisu.Dlatego trzeba będzie jak najszybciej o tym myśleć żeby zakładać grupy producenckie.
Jeśli zaś chodzi oceny w tym roku nie wykluczam 3 do 4 pln tzn ok.1Euro.Mam już propozycje zbliżone do tego poziomu ale zaczynam zbiór ok.11 lipca a do tego czasu może być różnie.Mam na myśli pogodę,pamiętajmy że jest to warsztat pod chmurką.
Okolice Łosic i Siedlec przewidywana cena wyściowa to 2.20 na skupie. Większe ilości to negocjacje z zakładami, myślę, że ok 30 gr wyżej? Może się nie mylę.
Do usłyszenia w sezonie!!!!! Producent
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5927 (odpowiedź na #5900) ] nie, 01 lipiec 2007 23:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Do wielu przetwórni można samemu odwieźć , a w tym roku to chyba do większości. Zwykle warunek jest tylko jeden : około 10 ton jednorazowo. Co do pośredników to nie demonizował bym ich roli. W przypadku zmowy cenowej przetwórni zyski pośredników nie są oszałamiające bo i oni nie mają wielkiego pola manewru. Osobiście znam przypadki z ubiegłego roku kiedy to niektórzy odwozili czarną po kosztach prawie że własnych ( 50 gr skup - 60gr na zakładzie}. Zyski zwiększają się w przypadku rozchwiania rynku , ale i tu widzę pozytywną rolę pośredników , gdyż ich działalność prowadzi do wyrównania cen (zwykle w górę Very Happy Very Happy Very Happy w poszczególnych regionach. Przykładem może być malina na którą w tym roku u mnie w regionie początkowo wystawiono bardzo niskie ceny skupu ( 2,50 za kg ) , a wmomencie gdy pojawili się kupcy z Lubelskiego jej cena w dwa dni wzrosła do prawie 4 PLN/kg ( co prawda nadal mają zysk około 1 zl). Osobiście to życzyłbym sobie całej masy pośredników w okolicach mojego sadu. Było by się z kim potargować Very Happy Very Happy Very Happy .
Według mnie zródłem "zła" są nie tyle pośrednicy co nasi wielce szanowni przetwórcy , którym wydaje się , że dojąc do granic przyzwoitości plantatorów już na zawsze bedą mieli nieograniczone ilości pierwszorzędnej jakości surowca. Drugie źródło nieszczęścia to kilkudziesięcio hektarowe plantacje , zakładane zwykle przy pomocy dotacji i kredytów a bez podpisania umowy na w miarę sensowne ceny minimalne ( żaden zakład przez ostatnie lata takich umów nie podpisywał , a jeśli to było to właśnie 50 gr , no może 60 ). Pompując spore pieniądze w założenie i coroczną ochronę plancji , właściciel po prostu musi oddać towar za byle co , aby chociaż część kosztów znalazła pokrycie. I w ten prosty sposób , w krótkim czasie cała dotacja wędruje do przetwórcy. Ja sobie mogę pozwolić , aby plon z kilku hektarów został pod krzakiem , właściciel kilkudziesięci już chyba nie.
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5934 (odpowiedź na #5927) ] pon, 02 lipiec 2007 11:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
daridari jest aktualnie niedostępny daridari
Zaawansowany
ander napisał(a) dnia nie, 01 lipiec 2007 11:23

Do wielu przetwórni można samemu odwieźć , a w tym roku to chyba do większości. Zwykle warunek jest tylko jeden : około 10 ton jednorazowo.

Ja tak nie mam, odwożę nawet 100kg, ale to mała przetwórnia. (Chociaż przy tak małej ilości się trochę wkurzają - paleta waży 20kg, ale przyjmą)
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5935 (odpowiedź na #5842) ] pon, 02 lipiec 2007 11:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
daridari jest aktualnie niedostępny daridari
Zaawansowany
zapor napisał(a) dnia pią, 29 czerwiec 2007 11:36

Witam, wczoraj prowadziliśmy rozmowy w Tymbarku Olsztynek. Nie będą zdziwieni jak będą musieli zapłacić 4 - 5 złotych. Już położyli rękę na 150 tonach przez nas oferowanych, ale no niestety Smile będą musieli w tym roku za nie ładnie zapłacić.
Pozdrawiam

Mógłbyś to trochę rozwinąć. Co to znaczy położyli łapę - biorą, ale bez ceny? To co podniosą do 4-5zł?
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5936 (odpowiedź na #5429) ] pon, 02 lipiec 2007 12:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Daridari ok , ale ja pisałem o takim poważniejszym handlu , kiedy możesz troszkę cenę ponegocjować , bo 100 kg to w zasadzie oddajesz na skupie przy przetwórni i wtedy cena niewiele się rózni od tej którą dają pośrednicy .
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5938 (odpowiedź na #5935) ] pon, 02 lipiec 2007 13:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Mieszkam w okolicach Tymbarka. Proponują cenę ok.2,5 zł nieoficjalnie cena ma być wystawiona ok.15. Czy cena 4zł jest realna do zapłaty za porzeczkę?
Odp: Cena porzeczek w sezonie 2007 [wiadomość #5946 (odpowiedź na #5429) ] pon, 02 lipiec 2007 16:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Gość
Witam
No jestem pod wrażeniem najlepsze forum na jakie trafiłem albo najlepszy wątek... Ciesze się że mamy kontakt. Powiem tak ogłosiłem się gdzie się da i czekam na najlepszą ofertę ale juz od wczoraj mam oferty powyżej 3 zł (top to 3,2 telefon wyglądał na konkretny) reszta w zasadzie badająca i tak jakby skupijący nie wiedzieli ile mogą dać... wszystko się rozsrzygnie do soboty bo za tydzień tniemy dam znać jakie sa propozycje. sądzę że cena w okolicach 4 zł powinna byc całkiem realna w tym roku. Szkoda że nikt nie może mi napisać nic o schładzaniu porzeczek chociaż jakieś konkretne linki... można by spokojnie poczekacna dobrą oferte albo zawieźć samemu czy ktoś zna ceny transportu tirem wyliczenie za kilometr czy tonę czy czas...?

pozdr wm
Poprzedni wątek:Ceny malin w sezonie 2007
Następny wątek:Cena porzeczki w 2008 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]