użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców ziarnkowych » ceny jabłek przemysłowych 2014
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135624 (odpowiedź na #135619) ] pią, 22 sierpień 2014 13:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
demeter jest aktualnie niedostępny demeter
Zaawansowany
Bercik napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 12:35

rafalregulski3030 napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 12:28

Ale numer ide o zakład że doplata z utylizacje bedzie 2 lub trzy krotnie wysza od cenny skupu jablek przemyslowych ich bedzie interesowal tonaz z hektara a nie procent porazenia parchem. Przetwornie po dupie dostana hahaha. Tyle co teraz kupia i koniec albo podwyszka na 40/50gr albo stop tloczenia hahahahahaha.

Obyś miał rację. A co do tych rekompensat są znane już cenniki czy nie ? Jakby ktos miał niech poda link albo inne źródło gdzie mogę o tym poczytać, bo na stronie ministerstwa jeszcze nic nei ma

Nie ma cenników i długo nie bedzie.Unia musi najpierw dostać raporty o ilości towaru wycofanego i areału upraw a potem ustali stawkę dopłat.To taka akcja w ciemno-jak mało złoży o dopłaty to kasa może byc dobra jak duzo to mała.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135627 (odpowiedź na #135624) ] pią, 22 sierpień 2014 13:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bozii jest aktualnie niedostępny bozii
Nowy
http://arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=arti cle&id=32&Itemid=37

70gr plus koszty pakowania i transportu ale tylko dla uznanych grup producenckich
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135632 (odpowiedź na #135594) ] pią, 22 sierpień 2014 15:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CZerwony82 jest aktualnie niedostępny CZerwony82
Stały bywalec
jerzy45 napisał(a) dnia czw, 21 sierpień 2014 11:39

CZerwony82... Chyba się zagalopowałeś...To Ty też masz zamiar sprzedać swoją gospodarke ?? Chcesz znać moją diagnoze na Twój komentarz ? Odpowiem Tobie, ale krótko. Polskie rolnictwo jest rozdrobnione, jest ponad 1 500 000 gospodarstw. Każde gospodarstwo, to osobny byt gospodarczo-finansowy podejmujący samodzielnie decyzje. Ja jeszcze pamiętam obowiązkowe dostawy. Ty może o nich słyszałeś, lub nie , ale nikt Tobie niczego nie nakazuje. Co najwyżej żona może mruczeć i bzyczeć nad uchem. Razz
Tak narzekasz na polskie rolnictwo i na to, że Rząd o Ciebie nie dba...A możesz powiedzieć z jakich pieniędzy Rząd ma Tobie dołożyć ? Z tych na szpitale ? na Policje ? , na wojsko ?, a może na szkolnictwo, drogi... A skąd biorą się te pieniądze ? Prawdopodobnie z podatków...A ile Ty polski rolnik wkładasz do wspólnej narodowej kasy, że masz duże żądania ?? A ile Rząd musi dołożyć do Twojego ubezpieczenia ? To, co płacisz na waciki starcza... Ile płacisz ? 380 na kwartał ? Podatku rolnego ile ??? Jednak on pozostaje w gminie i część jest rozdzielona na poszczególne sołectwa... itd, itp. Żal masz, ale nie zauważasz tego, że Rząd nie jest od tego, by kase wkładać w Twoje kieszenie...
wojtekx słusznie pisze, że sami sobie szkodzimy i tu byłaby rola Rządu - podatek dochodowy, podatek kasatralny, nie KRUS, a jednolite ubezpieczenie dla wszystkich obywateli w ZUS-ie, itp...Tutaj mam pretensje do Rządu, ale nie tylko obecnego, że nie mówi prawdy polskim rolnikom, że większość z nas musi porzucić swe gospodarstwa...!! Czy Ci się to CZerwony82 podoba czy nie, ale to nastąpi. Czy będą to masowe bankructwa, czy stopniowa, spokojna restrukturyzacja, to czas pokaże. Troche większej rozwagi w rzucaniu oskarżeń pod adresem jakiegokolwiek rządu, bo jeśli zacznie prostować polskie rolnictwo, to owe prostowanie bokiem nam wyjdzie......

Ciekawe co się stanie jak na wsi zostanie jedynie te 11% rolników, co stanie się z resztą?
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135633 (odpowiedź na #135632) ] pią, 22 sierpień 2014 15:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Czy miasto przełknie rzesze ludzi szukających pracy? Czy też może zagranica ich przygarnie?
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135634 (odpowiedź na #135627) ] pią, 22 sierpień 2014 15:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
bozii napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 01:57

70gr plus koszty pakowania i transportu ale tylko dla uznanych grup producenckich

A! można dać dobrą cenę! trzeba tylko chcieć!
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135636 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 15:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
selak jest aktualnie niedostępny selak
Zaawansowany
Kolego Juliusz widzę że mądrujesz się a chyba mało wież .. w ubiegłych latach z przemysłu płaciłem ukraincom, za jabłka deserowe, tzn eksportowe trzeba czekać 3, 4 tygodnie przelewem na konto,opłaty paliwo , prąd, itp wszędzie koszty.. tak robiło wielu sadowników nie tylko ja..

[Uaktualnione dnia: pią, 22 sierpień 2014 15:27]

Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135641 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 17:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ja też sprzedaje przemysł.Mam małe gospodarstwo i sam pracuję,więc mimo że przemysł jest bardzo tani nie stać mnie na zostawienie go pod drzewami.Ale jeśli ktoś mi zagwarantuje że jeśli przestaniemy sypać przemysł to zdrożeje przyłączę się do protestu.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135642 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 17:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rodecro jest aktualnie niedostępny rodecro
Zaawansowany
12 groszy
Jabłek jak patrzę po dzikich sadach za wiele nie ma tylko tam gdzie coś w sadach robione było. Zastanawiam się, do jakiego minimum musi spaść cena, aby ludzie przestali sypać. Chyba nawet 5 groszy ludzi nie zniechęci bo Polski chłop to taki, który musi pracować bo tak od dziecka ma wpojone.
Chyba trzeba coś zrobić, bo tak to jeden sypie drugi nie sypie, trzeba chyba ludziom jakoś wbić do tych głów, że jak mają biedować to wszyscy my w tym roku nie zarobimy, ale i zakłady nie zarobią inaczej obłowią się w tym roku i kolejny będzie po kosztach dla sadowników.
Trzeba zrobić ogólnopolską akcję nie mówię strajki, ale dotrzeć do ludzi z informacją cena poniżej 20 groszy nie sypiemy. I nikt nie ma prawa się wychylać.
Ludzie przeliczcie sobie 100 ton sprzedanych po 12 groszy. Policzcie pracę, paliwo, jedzenie policzcie wszystko i z tych 1440 zł ile Wam tak naprawdę zostanie. 4 osobowa rodzina na głowę po 3000 zł, jeśli będziecie o takie pieniądze walczyć za rok będzie podobna sytuacja,.
Nie zarobimy w tym, ale za rok będzie łatwiej inaczej firmy wypchają kieszenie, zrobią zapasy i za rok znów będą dyktować ceny.
Chyba musimy zrobić jakąś akcję plakaty każdy rozwiesza na wioskach żeby do ludzi dotarło, ze poniżej minimum, jakie ustalamy nie robimy nic. Soki w sklepach po 5 zł, cena jabłka 10 groszy czy nie widzicie, że ktoś nas skubie, a wy się jeszcze godzicie na to.

Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135645 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 17:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
W Holandji ( 20 km. od Niemieckiej granicy) co roku przemysł zostaje pod drzewami, tylko po zbiorach ten spad pryskają jakimś świństwem że w kilka dni jabłka robią się jak upieczone w piekarniku, i wracają do gleby. Tam to dopiero jest utylizacja!! Co ciekawe w tym regjonie niema przetwórni i nigdy nie było. Pewnie dlatego że Polski koncentrat by ich zasypał na stojąco. Laughing
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135646 (odpowiedź na #135634) ] pią, 22 sierpień 2014 20:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zbig63 jest aktualnie niedostępny zbig63
Zaawansowany
CZerwony82 napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 03:22

bozii napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 01:57

A! można dać dobrą cenę! trzeba tylko chcieć!

Czerwony uznane grupy producenckie dostaną około 17 euro do 100kg utylizowanych jabłek tak jest na stronie ARR to jest jak piszesz 70gr/kg a indywidualny sadownik ile dostanie nic z tego nie rozumiem a może są rowni i równiejsi
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135653 (odpowiedź na #135642) ] pią, 22 sierpień 2014 21:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bhandel jest aktualnie niedostępny bhandel
Początkujący
Poco to pisać, wystarczy zrobić to co pisze ,rodecro, popieram z całych sił
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135654 (odpowiedź na #135642) ] pią, 22 sierpień 2014 21:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bhandel jest aktualnie niedostępny bhandel
Początkujący
rodecro napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 05:28

12 groszy
Jabłek jak patrzę po dzikich sadach za wiele nie ma tylko tam gdzie coś w sadach robione było. Zastanawiam się, do jakiego minimum musi spaść cena, aby ludzie przestali sypać. Chyba nawet 5 groszy ludzi nie zniechęci bo Polski chłop to taki, który musi pracować bo tak od dziecka ma wpojone.
Chyba trzeba coś zrobić, bo tak to jeden sypie drugi nie sypie, trzeba chyba ludziom jakoś wbić do tych głów, że jak mają biedować to wszyscy my w tym roku nie zarobimy, ale i zakłady nie zarobią inaczej obłowią się w tym roku i kolejny będzie po kosztach dla sadowników.
Trzeba zrobić ogólnopolską akcję nie mówię strajki, ale dotrzeć do ludzi z informacją cena poniżej 20 groszy nie sypiemy. I nikt nie ma prawa się wychylać.
Ludzie przeliczcie sobie 100 ton sprzedanych po 12 groszy. Policzcie pracę, paliwo, jedzenie policzcie wszystko i z tych 1440 zł ile Wam tak naprawdę zostanie. 4 osobowa rodzina na głowę po 3000 zł, jeśli będziecie o takie pieniądze walczyć za rok będzie podobna sytuacja,.
Nie zarobimy w tym, ale za rok będzie łatwiej inaczej firmy wypchają kieszenie, zrobią zapasy i za rok znów będą dyktować ceny.
Chyba musimy zrobić jakąś akcję plakaty każdy rozwiesza na wioskach żeby do ludzi dotarło, ze poniżej minimum, jakie ustalamy nie robimy nic. Soki w sklepach po 5 zł, cena jabłka 10 groszy czy nie widzicie, że ktoś nas skubie, a wy się jeszcze godzicie na to.

icon1.gif  Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135659 (odpowiedź na #135642) ] pią, 22 sierpień 2014 21:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
A ty kim jesteś, żeby pisać, że się na to godzimy? Mam dość tego typu stwierdzeń. Jesteś sadownikiem i sam się na to godzisz??

Wszyscy tutaj mówią, że blokować zakłady itd. itp. - no w internecie to można wszystko - dla przykładu podam, sadownicy z hiszpanii nie mają takich problemów z manifestacją poglądów co do cen na rynku. W obliczu niskich cen skupów brzoskwiń wysypali owoce na rynku (co prawda tylko kilka skrzynek) ale pisali o tym w polskich gazetach SZOK!!

Jeżeli chcemy zaprostestować i coś zrobić w tym kierunku to podaję numer oraz email do związku sadowników rzeczpospolitej polskiej:

e-mail: biuro@polskiesadownictwo.pl
Telefon: (048) 664 37 79

Jednym słowem nie wiem czy to zakłady (bo się na tym aż tak nie znam - jeżeli ktoś ma takie POTWIERDZONE informację to bardzo proszę o kontakt) nas dym@!ja.

Czy do kur@1y nędzy nie można zakontraktować normalnej ceny co roku tylko trzeba tak zawsze z partyzantki?

Nie wiem jak wy ale ja już zgłosiłem się do związku sadowników rzeczpospolitej i czekam na konstruktywną odpowiedź w tej sprawie.

Jeżeli chcecie mogę przesłać ich odpowiedź na tym forum.

Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135660 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 22:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
namor jest aktualnie niedostępny namor
Początkujący
0.20 zł!!! czy Ty się aby dobrze czujesz? To chcesz sprzedać jabłko tylko po kosztach zbioru.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135661 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 22:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ja to nie wiem, co to w ogóle za forum, że ktoś pisze całkowicie anonimowo, więc jeśli to do mnie to jestem tym, kim jestem masz interes w tym, aby wozić jabłka na skup po 10 groszy to woź.

Nikt nie mówi, że musimy blokować zakłady, po co mamy lecieć z motykami i się bić jak można to w cywilizowany sposób zrobić. Poprosić prezesów, aby sami sobie przyszli pozbierali te jabłka za te 12-15 groszy, bo my tych jabłek po takiej cenie nie będziemy zbierać, ale wiecie, co jak powiedział ks. Lemański muszą wyginąć dinozaury tak i tutaj musi odejść to pokolenie, które jeszcze myśli, że jak się nie narobisz to nie zarobisz.

Ponadto, co nam po namiarach do związku sadowników. Jak będzie potrzeba zadać pytanie to każdy sobie sam namiar znajdzie. Związek nic nie wywalczy już to w poprzednich latach było przerabiane, jeśli sami nie zawalczymy. Tak jak piszę jest prosty sposób nie oddawać towaru, ale my się godzimy na każdą cenę i jest taki finał, że ludzie idą robią przerywkę, zbierają i oddają na skup. Ale czy to ma sens?

Rozumiem ludzi tych, którzy mają kredyt inna sytuacja życiowa, ale jak będziemy się tak dawać dymać to, co roku będzie tak jak jest teraz.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135662 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 22:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jakub3GS jest aktualnie niedostępny Jakub3GS
Zaawansowany
Dobrze by było dotrzeć do tych zatwardziałych ludzi którzy przemysł zebrali by za 2 grosze. dobre (choć nie najlepsze) byłyby ulotki, a w nich przedstawienie ile pieniędzy można uzyskać z np 7 ha gospodarstwa przy teraźniejszych cenach przemysłu i exportu , oraz przedstawienie wysokość poniesionych kosztów w opryskach, paliwie, koszty zbiorów, koszt obcięcia sadu, wysokość rachunków za prąd oraz wodę i przebierania (pomijam już kredyty) dla tego 7 ha. sadu. Na końcu podać ile zostaje czysto po odliczeniu kosztów od zysków, liczbę tą podzielić przez 12 miesięcy i pokazać takiemu jednemu i drugiemu za ile będzie musiał miesięcznie żyć. Bo w naszym pięknym kraju prawie nikt nie liczy kosztów, jakie ponosi przez co nie widzi jak bardzo jest okradany!! warto byłoby także zamieścić taką informacje gdzie się da, żeby takie zestawienie zobaczyło jak najwięcej sadowników.

Edit.

Co do kredytów. Troszkę mi szkoda (ale tylko troszkę) tych, którzy nabrali kredytów, bo "sąsiad wziął 10 ciągnik, to ja nie wezmę?!" choć wiedzieli, że mogą mieć problem z ciągłością finansową, "ale przecież jakoś to będzie" Rolling Eyes .Bank się cieszy, a Hans i Helmut już czekają na licytacje.

[Uaktualnione dnia: pią, 22 sierpień 2014 22:43]

Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135663 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 22:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Trzeba też zrozumieć sytuację rynkową, jak w Europie w bogatych krajach będzie spad te 25 gorszy to my się nie przebijemy z wyższą ceną. Nie wiem dokładnie, jaka gdzie jest cena piszę tak na strzał. Więc sugeruję tylko, aby po niżej określonej cenie nie oddawać towaru, a przecież widać, że na poziomie 10 gorszy ciężko zmusić ludzi do myślenia więc raczej ciężko byłoby zmusić ludzi aby też nie sypali kiedy spad byłby 20 groszy.

Nie można też wymagać ceny na poziomie 1 zł, bo tutaj rządzą prawa podaży i popytu, ale możemy sobie zagwarantować przynajmniej taką cenę, która ma jakiś sens. No, bo teraz spad dojdzie do 10 groszy i mamy się na to godzić nie musimy, ale jak każdy będzie robił samowolkę to i po 5 groszy będziemy zbierać tłumacząc sobie dobre i to.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135665 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 22:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jakub3GS jest aktualnie niedostępny Jakub3GS
Zaawansowany
Właśnie to jest ta nasza mentalność, "dają 4 grosze, lepsze to niżeli by zgniło i nic bym nie miał". trochę szacunku do samego siebie.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135666 (odpowiedź na #131634) ] pią, 22 sierpień 2014 22:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
P.S. chyba będzie trzeba opracować jakiś komunikat rozesłać to po forum i każdy niech na wioskach oblepi płoty, aby coś ludziom dać do myślenia inaczej to będziemy słuchać SORRY, ALE TAKI MAMY ROK itd.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135667 (odpowiedź na #135632) ] pią, 22 sierpień 2014 22:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
CZerwony82... Najlepiej czyta się komentarze po kilku dniach. Wówczas nazbiera się ich kilka i wychodzą spod różnych palców... Od tamtego czasu, co Tobie pisałem wielu napisało, wylało swe żale. I wielu pisze, jak jest w Holandii, Niemczech, czy Francji. Tylko prosze państwa. My żyjemy tu i teraz. Historii jednym pociągnięciem pióra nie zmienimy. Tak, jak przed wojną były wielkie majątki ziemski i posiadaczy nazywano ziemiaństwem, to po tzw. reformie rolnej powstała gigantyczna liczba indywidualnych gospodarstw, które z czasem zaczęły się dzielić niczym jądro komórkowe...Manifest PKWN niby umożliwił małorolnym, bezrolnym posiadanie skrawka ziemi, by sami się wyżywili i jeszcze troche pomogli rodzinie. Kraj przecież był zrujnowany... To, co napisałeś o 11 % to może zbyt zredukowałeś liczbe gospodarstw. Jednak optymalną liczbą dla mnie byłaby liczba 500 - 600 tysięcy. Pytasz się, a co z tymi, co zlikwidują gospodarstwa... Najzwyczajniej wymrą w dosłownym tego znaczeniu. Jakie szanse ma młody człowiek, który dostaje od ojców np. 15 ha słabej ziemi (a takie dominują w tym obszarze Europy) ?? Dziś ? Tylko poszukać gałęzi i się powiesić... Co ma produkować zboża, mięso, a może jabłka ?? Niestety taka jest kolej rzeczy. Im szybciej wielu to zrozumie tym szybciej i łatwiej będzie porzucić ojcowizne i ułożyć sobie życie inaczej...
salem napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 05:31

Jerzy 45,sadownicy nie płaca podatków????POHARATAJ LEPIEJ W GAŁĘ Z KOLESIAMI Z PO,A 45 TO W TYM ROKU TWOJA RODZINA STAŁA SIĘ POLSKA???CZY Z FORNALA DO PPR??

salem...kilkakrotnie literowałem ten tekst, ale za cholere nie rozumiem, co napisałeś. Napisz jeszcze raz by zrozumiał... Cool

zbig63 napisał(a) dnia pią, 22 sierpień 2014 08:42

Jerzy jesteś w bledzie i wypisujesz takie bzdury na forum o rolnikach i Krusie a w Holandi Belgi Francji Hiszpani Niemiec nie ma rozdrobnionych gospodarstw np. sadowniczych warzywniczych po 10 15ha i tam się oplacaca produkcja sadownicza warzywnicza rolnicza bo rządy tych państw stosują politykę dotacji do produkcji a u nas tego nie ma .Jak uważasz ze krus jest za niski to przejdź na zus ty twoja zona dzieci.Budzet do krusu dokłada około 30 miliardow zł a do zus 90mil zł.Panstwa starej unii tez dotują ubezpieczenie swoich rolnikow.Niestety nasze rolnictwo nie jest wspomagane przez rząd i tylko dzięki dotacją unijnym polska wies jako tako stoi ekonomicznie bo polski rolnik zawsze byl pracowity i oszczedny

Dlaczego porównujesz Polske z Zachodem ?? To akurat nie jest do porównywania. A dlaczego nie chcecie więcej wkładać do wspólnej kasy ? Dlaczego są takie opory w wprowadzeniu podatku dochodowego ? Dlaczego ciągle słyszymy, że Państwo, czy Rząd musi dołożyć ?? Pytam - z czego ??? Nawet J. Kaczyński ma długi i nie ma takich dochodów, by być zadowolonym obywatelem. On też czeka za tym, by mu dołożono... Wypisywać można, jak piszesz wiele bzdur, wiele pomyj można na kogoś wylać, ale nie zmieni to stanu faktycznego - Polska, to jeden z biedniejszych krajów Unii Europejskiej. Nie najbiedniejszym, ale biedny. Jesteśmy na dorobku, jako Państwo. Rozwijamy kraj mimo tego, że w innych jest zastój, a nawet regresja... Jeszcze raz apeluje - nie opowiadajcie mi dyrdymałów, co jest w innych krajach... ja tam nie mieszkam...Ja żyje tu i teraz. A jak jest gdzie indziej, to mniej więcej się orientuje i zazdroszcze. Sad Za ten sta rzeczy możecie podziękować tym, co nas ulokowali w strefie rosyjskich wpływów...

[Uaktualnione dnia: pią, 22 sierpień 2014 23:21]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135671 (odpowiedź na #135667) ] sob, 23 sierpień 2014 00:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bercik jest aktualnie niedostępny Bercik
Początkujący
@jerzy45, A dlaczego opłaty mamy jak na zachodzie a zarobki jak na wschodzie ? W obu kwestiach należy się porównywać z tą samą stroną Wink Nie chcemy więcej wkładać bo nie mamy z czego ! Dlaczego oczekujemy pomocy rządu, bo to on nas blokuje, niech nawet nie pomaga ale niech nie przeszkadza, po co podatki na owoce i warzywa dla firm, dlaczego rolnik produkujący 1000 litrów soku musi płacić tak samo jak koncern produkujący miliony litrów ? Dlaczego są zakazy za handlowanie na ulicznych straganach? No powiedz mi dlaczego ? Jesteśmy biedni bo tacy jak Ty myślą że musimy być biedni bo tak było za komuny, otóż nie ! Zabrzmię jak naczelny Narodowiec ale na boga po co biednych obciążać podatkami a bogatych z nich zwalniać ? Czy wiesz że sieci supermarketów nie płaca podatków ? A wiesz żę w tychże supermarketach nie ma jabłek polskich tylko zachodnie ?

A co do tego porzucania ojcowizny itp. człowieku nie wszystko w życiu jest tak łatwe jak Ci się wydaje, inaczej ułożyć życie powiadasz ... Tylko weź w tym kraju znajdź pracę, z wykształceniem trudno a co mówić bez( no chyba że masz dobre plecy) To nie my powinniśmy się zmieniać i emigrować(bo tylko taka jest możliwość) ale musimy zmieniać nasz kraj, gospodarkę, inaczej nic nie zdziałamy i na wieki będziemy, wyzyskiwani przez obcy kapitał. Poza tym gdy znika gospodarstwo jego ziemię przejmuje ktoś inny i wtedy znowu będzie płacz że nadprodukcja...

To już się robi zbyt polityczne...

Co do cen 0.15 i postraszyli że od poniedziałku spadek na 7-8 gr, aż na skupach zrobił się mały ruch...

http://www.youtube.com/watch?v=nS4U-zZ4ZSs&feature=plcp
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135677 (odpowiedź na #131634) ] sob, 23 sierpień 2014 08:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pit3891 jest aktualnie niedostępny pit3891
Nowy
Nie wiem o co chodzi w tym roku. Ale zrobili sobie z nas parobków.
Parobków, którzy jeszcze płac aby mogli pracować (bo przecież dokładamy do tego interesu).
Strategia "sypać nie sypać" nic nie pomoże tu trzeba się zastanowić co robić aby w przyszłości podobna sytuacja nie miała miejsca.

Pamiętam ceny po 8 gr. Rok później wynegocjowano minimum 25 gr - go jest z tą ceną. Takie pytanie zadałem do związku sadowników. Czekam na odpowiedź. Jak jej nie uzyskam to osobiście tam pojadę i będę oczekiwał wyjaśnień.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135697 (odpowiedź na #131634) ] sob, 23 sierpień 2014 21:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pit3891 jest aktualnie niedostępny pit3891
Nowy
Swoja droga Jak maja talkie zapasy to niech has informuja wczesniej to sie czlowiek nie bedzie staral aby ten owoc by dobrej jakosci. NP przeczka czy wisnia ile mozna by bylo zaosczedzic na samych srodkach. Moze pod koniec sezonu jakies podsumowanie powinno byc dla opinii publicznej
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135700 (odpowiedź na #135671) ] sob, 23 sierpień 2014 22:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Bercik... Z jednej strony piszesz, że nie mamy z czego dokładać, a z drugiej oczekujesz od Rządu pomocy...Jakiej ? Przecież Państwo, to My...I w kasie państwowej jest tylko tyle i aż tyle ile wszyscy do tej kasy włożą... Czyli mam rozumieć, że pomoc Rządu, to dodrukowanie pieniędzy... Confused
Ja tylko przypomne taką prostą zasade, bo na końcu stwierdziłeś, że robi się politycznie. Otóż Rząd powstaje z większości parlamentarnej - 231 głosów poselskich. Tą większość i tą mniejszość - opozycje wybieramy my, czyli ci, co tworzą Państwo... Smile To jest bardzo prosty akt każdego obywatela...Idzie w dniu wyborów, wybiera tego najlepszego dla swoich celów i wspólnie z nimi tworzy rząd Surprised Może powiedzieć - nasz rząd, albo inaczej - nie chodzi na wybory i ciągle psioczy... Twisted Evil My chcemy rozliczać Rząd, z tego czego dla nas nie zrobił, a Rząd jest rozliczany prze Sejm za to co zrobił... Jest to zagmatwane Razz ale jest taka możliwość, że będziemy mieli w Sejmie i Rządzie "swoich" ludzi... Tylko kto to ma być ??
Gdy swego czasu ś.p. A. Lepper stał "na barykadzie", wysypywał zboże, piętnował batem, a nawet mównicy nie chciał opuścić, to mówił, że Balcerowicz musi odejść, bo to szkodnik największy. Chciał wszystko przewrócić do góry nogami. Jednak gdy wszedł do Rządu i został wice-premierem, to na jego stołku 2+2 zawsze wychodziło mu cztery, a nie pięć...
Nie wiem co począć, bo nawet gdyby zostawić spady pod drzewem i to, co jest z przerywki, to można sobie krzywde zrobić... A jak ktoś spadnie i się połamie ??

[Uaktualnione dnia: sob, 23 sierpień 2014 22:19]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135702 (odpowiedź na #135700) ] sob, 23 sierpień 2014 22:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cielmus jest aktualnie niedostępny cielmus
Stały bywalec
Mam ochotę te moje tegoroczne jabłka wyjebać na wiejskiej!!!!!! Twisted Evil

Cielmus Powiśle
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135708 (odpowiedź na #131634) ] nie, 24 sierpień 2014 09:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Jerzy Balcerowicz rzekomo " schładzał gospodarke" narobił ludziom biedy, i jeszcze powiedzial że to dla ich dobra. Chciał wprowadzić podatek rolny z 50/ha. dla wszystkich nawet malych gospodarstw jednakowy Twisted Evil . Ten sukces jest taki sam jak Hitlera tylko nie było zabitych. To co zaczoł przyczyniło się do wzrostu długu publicznego, ktory teraz jest coraz większy. Cały ten nasz dobrobyt stoi na tym dlugu, a w szpitalach onkologicznych ludzie umierają na raka, więcej niż kiedyś. To dlatego Lepper był taki a nie inny. Ludzie biedniejsi to też są LUDZIE a nie bydło tylko do roboty.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135711 (odpowiedź na #135700) ] nie, 24 sierpień 2014 10:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bercik jest aktualnie niedostępny Bercik
Początkujący
jerzy45 napisał(a) dnia sob, 23 sierpień 2014 10:15

Bercik... Z jednej strony piszesz, że nie mamy z czego dokładać, a z drugiej oczekujesz od Rządu pomocy...Jakiej ?

Oczekuję, bo od tego jest, jeśli ktoś podejmuje się dzierżenia władzy musi podejmować się także obowiązków z nią płynących. Ty cały czas z tymi pieniędzmi, ja nie chcę od rządu nawet złotówki, chcę zmiany w prawie co pisałem wyżej, więcej swobody dla rolnictwa dlaczego na Węgrzech da się odciążyć rolników żeby sami produkowali konfitury, soki , ba nawet biopaliwo bez idiotycznych przepisów a w Polsce od razy np w przypadku biopaliwa na własny użytek rolnik musi zatrudnić celnika na cały etat żeby mu akcyzę wyliczał ....

Co do Leppera on jako jedyny w całej UE gdy był europosłem walczył o równe dopłaty dla polskich rolników, to co pokazuje TV nie zawszę jest czystą prawdą. Nie wiem dlaczego aż tak uparcie bronisz tego rządu, co oni takiego dobrego zrobili żeby ich bronić ? Jak mawia mój ojciec ja nie jestem od myślenia o polityce tylko od pracy, wytwarzania towarów i tu się zgadzam nie każdy rolnik ma czas i możliwości siedzieć i czytać co ekonomicznie jest dla rolnictwa dobre. A jak ktoś ma czas na zabawy ekonomiczne polecam książki Witolda Kieżuna, bardzo mądry i pro polsko nastawiony człowiek.

Co do cen w sobotę 0,16 i jakby mniej gadania o obniżkach

http://www.youtube.com/watch?v=nS4U-zZ4ZSs&feature=plcp
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135723 (odpowiedź na #135711) ] nie, 24 sierpień 2014 12:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
delikatess jest aktualnie niedostępny delikatess
Początkujący
to nie pierwszy rok ze ceny są niskie i każdy zbiera jabłka dokładnie w tym roku będzie tak samo ,przetwórnie wykorzystują nas jak tylko chcą , związek sadowników w żadnym roku nic nie zrobił to i w tym roku nic nie zrobi Maliszewski z całym zarządem powinien podać się do dymisji

[Uaktualnione dnia: nie, 24 sierpień 2014 12:11]

Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135726 (odpowiedź na #135723) ] nie, 24 sierpień 2014 12:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SPinacz jest aktualnie niedostępny SPinacz
Zaawansowany
LarsRainer napisał(a) dnia nie, 24 sierpień 2014 12:06

to nie pierwszy rok ze ceny są niskie i każdy zbiera jabłka dokładnie w tym roku będzie tak samo ,przetwórnie wykorzystują nas jak tylko chcą , związek sadowników w żadnym roku nic nie zrobił to i w tym roku nic nie zrobi Maliszewski z całym zarządem powinien podać się do dymisji

Najpierw zapisz się do związku,a później będziesz zmieniał jego władze Very Happy Już Ci to pisałem, ale chyba nie dociera Razz
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135727 (odpowiedź na #131634) ] nie, 24 sierpień 2014 12:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ale po co nam taki zwiazek co nic nie robi?
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135730 (odpowiedź na #135723) ] nie, 24 sierpień 2014 13:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dana2 jest aktualnie niedostępny dana2
Początkujący

Maliszewski aby coś zrobić musi mieć ,,plecy" czyli poparcie sadowników (oddanych żołnierzy)sam nie jest w stanie za dużo zdziałać ,w razie potrzeby chyba sam nie zablokuje przetwórni.
Ogólnie rozmowy z przetwórcami aby coś wynegocjować muszą toczyc się z pozycji siły inaczej na pewno nie da się nic ugrać.A tą siłę powinni stanowić sadownicy.A ogólnie że Maliszewski nic nie zrobił i nie robi to kłamstwo i to bezczelne.
Także człowieku bredzisz i to bardzo a może masz człowieku temperature i majaczysz -idz do lekarza.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135731 (odpowiedź na #135727) ] nie, 24 sierpień 2014 13:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SPinacz jest aktualnie niedostępny SPinacz
Zaawansowany
demeter napisał(a) dnia nie, 24 sierpień 2014 12:48

Twoje wpisy czasem bywają całkiem logiczne, więc chyba wiesz,że siła związku polega przede wszystkim na WSPÓLNYM DZIAŁANIU !!!. Jeden człowiek, nawet grupka zapaleńców nie wynegocjuje Ci lepszej ceny, jak będziesz sypał po 13gr. Razz
Jak chcesz coś zrobić dla wspólnego dobra, to możesz we wtorek wziąć udział w wyjeździe do Brukseli, zamiast zbierać i sypać jabłka po 13 gr. Very Happy
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135733 (odpowiedź na #131634) ] nie, 24 sierpień 2014 13:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Spartan300 jest aktualnie niedostępny Spartan300
Początkujący
Brak treści wiadomości
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135734 (odpowiedź na #131634) ] nie, 24 sierpień 2014 14:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Spartan300 jest aktualnie niedostępny Spartan300
Początkujący
6 mln rolników w Polsce ich przedstawiciele otrzymali tylko 1,2 mln głosów (33 mandaty poselskie),dla porównania PO otrzymało 5,6 mln głosów (203 mandaty poselskie), reszta rolników czyli 4,8 mln rolników głosowało wbrew własnemu interesowi. W związku z powyższym nikt z mających większość rządową w tym kraju nie liczy się z interesem producentów rolnych, przecież im tańsza żywność ty lepiej dla rządzących.
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135740 (odpowiedź na #135730) ] nie, 24 sierpień 2014 15:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jonatansad jest aktualnie niedostępny jonatansad
Zaawansowany
dana2 napisał(a) dnia nie, 24 sierpień 2014 01:18

Maliszewski aby coś zrobić musi mieć ,,plecy" czyli poparcie sadowników (oddanych żołnierzy)sam nie jest w stanie za dużo zdziałać ,w razie potrzeby chyba sam nie zablokuje przetwórni.
Ogólnie rozmowy z przetwórcami aby coś wynegocjować muszą toczyc się z pozycji siły inaczej na pewno nie da się nic ugrać.A tą siłę powinni stanowić sadownicy.A ogólnie że Maliszewski nic nie zrobił i nie robi to kłamstwo i to bezczelne.
Także człowieku bredzisz i to bardzo a może masz człowieku temperature i majaczysz -idz do lekarza.

to nie żadne bezczelne kłamstwo Maliszewski nic nie zrobił żeby wzrosła cena wiśni i porzeczki , każdy wie jak niskie były ceny ,cena jabłek przemysłowych 13gr a związek nic nie robi żeby cena wzrosła ,mogli by chociaż wystosować apel do sadowników żeby wstrzymali się ze sprzedażą jabłek przemysłowych ,bo wiadomo ze blokada zakładów się nie uda bo każdy nie przyjdzie stać 24 godziny pod zakładem
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135741 (odpowiedź na #135727) ] nie, 24 sierpień 2014 15:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sylit100 jest aktualnie niedostępny sylit100
Początkujący

to bardzo dobre pytanie , po co nam taki związek ? .może już czas żeby powstał nowy związek który zadba o interesy sadowników
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135742 (odpowiedź na #135731) ] nie, 24 sierpień 2014 15:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
SPinacz napisał(a) dnia nie, 24 sierpień 2014 01:27

Twoje wpisy czasem bywają całkiem logiczne, więc chyba wiesz,że siła związku polega przede wszystkim na WSPÓLNYM DZIAŁANIU !!!. Jeden człowiek, nawet grupka zapaleńców nie wynegocjuje Ci lepszej ceny, jak będziesz sypał po 13gr. Razz
Jak chcesz coś zrobić dla wspólnego dobra, to możesz we wtorek wziąć udział w wyjeździe do Brukseli, zamiast zbierać i sypać jabłka po 13 gr. Very Happy

Ale żeby było wspólne działanie to powinno być widoczne jakieś zaangażowanie związku.Zwłaszcza teraz w erze dostepu do wiadomości.Mamy internet,telewizje,rolnicze wiadomosci i cisza.Żadnego działania-tak jakby nie istniał.

[Uaktualnione dnia: nie, 24 sierpień 2014 15:41]

Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135744 (odpowiedź na #135742) ] nie, 24 sierpień 2014 16:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bozii jest aktualnie niedostępny bozii
Nowy
Zapraszam , wpisowe 500, miesiecznie 50 , dwa razy do roku wyjazdy na popijawy Wink organizacja imprez , wycieczki do brukseli ( pobyt i powrot na koszt UE ) .
Ludzie nie szanuja tego co maja za darmo ( skladki zwiazkowe sa symboliczne , wiekszosc rzeczy sami robili za swoje ) . A za zebranie nawet 100pln od 10 tys rolnikow wypozycjonowac mozna w mediach problem . Teraz nikt ( media , rzad) sie nie interesuje i potem tez . Jak zasypiesz nawet 40 tonami urzad gminy czy wojewodztwa to ledwie napisza o tym w miejscowej gazecie. Jak bedziesz organizowal strajk w warszawie to z wyprzedzeniem sciagna tysiace policji do wystawiania mandatow .
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135747 (odpowiedź na #131634) ] nie, 24 sierpień 2014 16:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bolec jest aktualnie niedostępny Bolec
Nowy
Przy takiej cenie jabłek przemysłowych i exportu to nawet nie będzie na chleb ale na pocieszenie obejrzyjcie Wink https://www.youtube.com/watch?v=ZHHOYmERmDc
Odp: ceny jabłek przemysłowych 2014 [wiadomość #135757 (odpowiedź na #135700) ] nie, 24 sierpień 2014 18:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
irving jest aktualnie niedostępny irving
Początkujący
Jerzy45 tak naprawdę to ja twoich wpisów nie ogarniam ,nie wiem o co w nich chodzi .Czy chcesz się nawymądrzać nad sadownikami czy co?Czepiasz się niskich składek KRU-u ,zbyt małych gospodarstw itp,czy Ty jesteś rolnikiem -nie wierzę bo chyba nawet nie rozumiesz o czym tu ludzie piszą.Co do rządu to skoro nic nie może zrobić w żadnej dziedzinie to po co nam taki rząd?

Poprzedni wątek:ceny jabłek deserowych w 2014-2015r
Następny wątek:Ceny jabłek exportowych 2014-2015
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]