użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » Brak mikroelementów - malinę odmiana laszka
icon4.gif  Brak mikroelementów - malinę odmiana laszka [wiadomość #134879] pon, 11 sierpień 2014 20:24 Przejdź do następnej wiadomości
Dawcio1500 jest aktualnie niedostępny Dawcio1500
Nowy
Witam mam malinę odmianę laszka. Jest to malina jednoroczna i jest z nią mały kłopot. Prosiłbym was o pomoc. W malinie zaczynają mi brązowieć liście i podejrzewam brak potasu ale muszę się upewnić w tym celu przesyłam fotki.
Dziękuje z góry za waszą pomoc.

http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/5500/0/

• Załącznik: DSC00454.jpg
    (Rozmiar: 22.50KB, Pobrane 1436 razy)

[Uaktualnione dnia: pon, 11 sierpień 2014 21:08] przez Moderatora

Odp: Brak mikroelementów - malinę odmiana laszka [wiadomość #134941 (odpowiedź na #134879) ] wto, 12 sierpień 2014 15:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Objawy / co by tam zresztą nie sugerowały / to tylko wskazówka... Prawdę powiedzą Ci analizy gleby i liści...Pozdrawiam !
Odp: Brak mikroelementów - malinę odmiana laszka [wiadomość #134953 (odpowiedź na #134879) ] wto, 12 sierpień 2014 21:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Przemas jest aktualnie niedostępny Przemas
Początkujący
Objawy podobne do przenawożenia (obumarłe obrzeża liści). Może zbyt mocna dawka jakiegoś nawozu ?
Odp: Brak mikroelementów - malinę odmiana laszka [wiadomość #135162 (odpowiedź na #134953) ] sob, 16 sierpień 2014 16:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Dawcio1500 jest aktualnie niedostępny Dawcio1500
Nowy
Dzięki koledzy za podanie przyczyn. Najprawdopodobniej Przemas ma rację ponieważ ostatnio opryskałem dolistnie pożywką i podejrzewam że mogłem podać jej za dużo. A myślicie aby teraz je jakoś zasilić i czy sytuacja sama się rozwiąże poprzez wchłonięcie za dużej ilości któregoś ze składników?

Pozdrawiam i dziękuje. Smile
Odp: Brak mikroelementów - malinę odmiana laszka [wiadomość #135180 (odpowiedź na #134879) ] sob, 16 sierpień 2014 22:59 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Przemas jest aktualnie niedostępny Przemas
Początkujący
Ja bym na razie wstrzymał się z jakimkolwiek nawożeniem. Padający deszcz powinien wypłukać nadmiar składników z liści. A na przyszłość mogę dać radę żeby następnym razem nie szaleć tak z nawożeniem. Lepiej jest dać dwie dawki w okreslonym przedziale czasu niż jedną mocną bo roślina i tak ma ograniczoną zdolność pobierania składników pokarmowych, a przenawozenie szkodzi nie tylko roślinie, ale i też kieszeni plantatora:-).
Poprzedni wątek:jakieś dziwne plamy
Następny wątek:polka przebarwienia lisci
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]