użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - agrotechnika » Chwasty w porzeczkach - tematy połączone
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72300 (odpowiedź na #3478) ] nie, 26 luty 2012 21:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
700320 ,nie wyciagaj z tego co napisałem zbyt daleko idących wniosków.Po prostu kontem oka zauwazylem ten preparat ,zupełnie nie majac powodów się nim bliżej zainteresowć , ponieważ nie jest on mi do niczego potrzebny.
Tobie o Buracylu też się tylko ,,obiło ,, , wiec na dobrą sprawę, trudno tą Twoją informację brac całkiem poważnie.

[Uaktualnione dnia: nie, 26 luty 2012 21:16]

Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72310 (odpowiedź na #72300) ] nie, 26 luty 2012 22:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
700320 jest aktualnie niedostępny 700320
Zaawansowany
Może sformułowanie "obiło" było nie na miejscu. Zgodnie z rej. Min. Rol. termin ważności zezwolenia dla Buracylu upłynął 23.07.2011 r. a okres na zużycie istniejących zapasów środka ochrony roślin ustalono na 23.01.2013 r. Czyli Buracyl dostępny tylko w tym sezonie o ile będą te zapasy w handlu.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72327 (odpowiedź na #72310) ] pon, 27 luty 2012 10:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CZerwony82 jest aktualnie niedostępny CZerwony82
Stały bywalec
czy pryskanie kerbem wiosną bez osłon może uszkodzić porzeczki??
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72334 (odpowiedź na #3478) ] pon, 27 luty 2012 14:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Nie, tylko pamiętaj że kerb najlepiej działa poniżej 12 stopni bodajże a tu wiosna idzie więc stosowanie Kerbu da tylko co...

Ta temperatura to nie ogranicznik w momencie stosowania oprysku tylko jego działania.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72346 (odpowiedź na #72334) ] pon, 27 luty 2012 18:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
czyli jeśli dobrze zrozumiałem to jak tylko śnieg stopnieje i będzie na plusie to wtedy opryskiwacz i w pole- czy tak???
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72390 (odpowiedź na #3478) ] wto, 28 luty 2012 10:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja bym tak zrobił, choć z doświadczenia wiem że lepiej na jesień korzystać z usług Kerbu i jemu podobnych. U mnie Kerb stosowany na wiosnę niestety nic dał.

Jeśli masz problem typu perz to Targa po zbiorach robi z nim porządek, jak by co.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72563 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kunegunda jest aktualnie niedostępny Kunegunda
Maniak
Dzisiaj pryskałem dewrinolem Very Happy , za jakiś czas wrzucę foty jak to wyszło. Pryskałem nawet tam gdzie woda stała tylko aby nie spływała i się uda!! Cool
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72565 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 20:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Mazika82 jest aktualnie niedostępny Mazika82
Początkujący
Witaj Kunequnda :)jestem poczatkujacym w temacie porzeczki i mam pytanie odnosnie pryskania devrinolem czy mozna go stosowac na sztobry i na sadzonki posadzone jesienia? czy ten srodek moze im zaszkodzic? czy teraz jest najlepsza pora na pryskanie tym srodkiem?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72566 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
wal po wszystkim i sztobrach i krzakach bez obaw. Pora idealna. Very Happy
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72567 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jenot jest aktualnie niedostępny jenot
Początkujący
Myślę, że Guardian lepiej działa jak Dewrinol tylko co zrobić z pozostałościami w plantacji owocującej?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72571 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 20:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Nie jestem pewny ale wydaje mi się ,że jak zastosowałem dewrinol w starej plantacji agrestu(ok.4l ha) to trochę zaszkodziło agrestowi a chwasty miały się dobrze.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72572 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Dlaczego twierdzisz że Guardian jest lepszy??
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72573 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 20:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
nie wiem mi dewrinol odpowiada jak innym nie pasuje zawsze mają prawo wyboru. Wyżej w temacie są zdjęcia z tego jak działał u mnie dewrinol a przez tyle lat nie widziałem uszkodzeń jeszcze nigdy.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72576 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 21:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Zapewne duże znaczenie ma to w jakich warunkach się go stosuje może rodzaj gleby, u mnie się nie sprawdził ,ale nie wątpię ,że u ciebie działa.W ubiegłym roku zastosowałem w sztobrach resztkę posiadanego Azotopu i eksperymentalnie Guardian-działał ale słabiej niż Azotop.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72579 (odpowiedź na #3478) ] czw, 01 marzec 2012 21:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
kunequnda jaka dawke stosowales na 300 l. ?? mam zamiar pryskac belka na 4 koncowki po krzakach i sztobrach a ze pierwszy raz to jeszcze niewiem ile mi wyjdzie na ha
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72596 (odpowiedź na #3478) ] pią, 02 marzec 2012 08:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafal00007 jest aktualnie niedostępny rafal00007
Zaawansowany
kunegunda a normalnie ciagnikiem juz wjechales na pole czy reczne pryskales ?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72600 (odpowiedź na #3478) ] pią, 02 marzec 2012 11:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
i tu jest właśnie problem Very Happy bo na jednej kwaterze tak pod lasem jeszcze ziemia zmarznięta jest to ciągnikiem i belką a na drugiej kwaterze już ręcznym plecaczkiem na pleckach Cool Co do dawki to dawałem ok 3-4l/ha.

[Uaktualnione dnia: pią, 02 marzec 2012 11:31]

Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72608 (odpowiedź na #3478) ] pią, 02 marzec 2012 17:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
A co sądzicie o Stompie w sztobrach ? Próbował ktoś ?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #72616 (odpowiedź na #72608) ] pią, 02 marzec 2012 18:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RAFII6 jest aktualnie niedostępny RAFII6
Zaawansowany
co roku stosuje i nie wiem do sierpnia co to graca Laughing
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73002 (odpowiedź na #3478) ] czw, 08 marzec 2012 15:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
juhaz jest aktualnie niedostępny juhaz
Początkujący
Kunegunda mam prosbe do ciebie podpowiedz mi czy moge zastosowac teraz derwinol na porzeczke posadzono na wiosne??mozna pryskac po niej normalnie tak jak jest przycieta?i jaka bezpieczna dawka?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73036 (odpowiedź na #3478) ] pią, 09 marzec 2012 02:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
odczekaj tydzień aż się przyjmie (chociaż lepiej by było gdybyś odczekał 2 tygodnie to wtedy się przyjmie ale za dwa tygodnie to nie wiem czy nie będzie za późno i czy nie ruszy wegetacjs) i myślę że możesz pryskać. Kiedy były sadzone porzeczki?? Chodzi o to żebyś poczekał ile możesz aż się przyjmą porzeczki ale żebyś opryskał je przed ruszeniem wegetacji.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73037 (odpowiedź na #3478) ] pią, 09 marzec 2012 06:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Kunegunda przeprasza cie najmocniej bo wprowadzilem cie w blad one sadzone byly na jesieni i przyciete odrazu.A jezeli jest ziemia zamarznieta i przymrozek tak jak dzisiaj to mozna pryskac???na 15l plecak ile wlac derwinolu?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73114 (odpowiedź na #3478) ] sob, 10 marzec 2012 18:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
dzisiaj jakims cudem juz wjechłem na pole i pryskalem devrinolem, tylko sie zastanawiam czy deszcz nie przeszkodzi w działaniu dewrinolu ? czy ktos moze stosowal dewrinol tuz przed opadami deszczu?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73128 (odpowiedź na #3478) ] sob, 10 marzec 2012 20:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak pryskałeś przed deszczem to jeszcze lepiej jak przed deszczem teraz masz pewność że pójdzie głębiej w ziemię. Jeżeli daję dawkę 3l/300l wody to na 15l wody będzie 15ml dewrinolu.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73129 (odpowiedź na #73128) ] sob, 10 marzec 2012 20:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Takie przeliczenie na pewno nie będzie precyzyjne, gdyż nie wiadomo jaka powierzchnia będzie opryskana 15 litrami. Pozostaje wykonać próbę czystą wodą, np wypryskać 5 l wody i zmierzyć powierzchnię i dopiero wtedy przeliczyć dawkę preparatu.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73130 (odpowiedź na #73129) ] sob, 10 marzec 2012 21:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bzyku jest aktualnie niedostępny bzyku
Nowy
Koledzy czy na sztobry można dać 3l/300l devrinolu?. Bo w sklepie utwierdzali mi że max. to 2lna ha
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73143 (odpowiedź na #3478) ] nie, 11 marzec 2012 11:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Kunegunda dzieki serdeczne za wszelkie podpowiedzi u mnie juz opryskane w piatek pryskalem z rana opryskane wszystko łacznie ze sztobrami olatalem sie jak dlupi z tym recznym opryskiwaczem no ale ciagnikiem by niedalo rady.Zobaczymy jak to wyjdzie Jeszcze raz wielkie dzieki.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73150 (odpowiedź na #3478) ] nie, 11 marzec 2012 16:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
ja wiem tyle reczne pryskanie to nie to samo co z duzego opryskiwacza ciagnikiem. Nie rozumiem czemu nie pryskaliscie traktorem ziemia jest jeszcze zamarznieta jest max 10cm błota a pod spodem twardo i normalnie ciagnikiem da rade jezdzic. Troche kreci kołami ale spoko mi sie udalo.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73165 (odpowiedź na #3478) ] nie, 11 marzec 2012 21:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RaDeK89 jest aktualnie niedostępny RaDeK89
Zaawansowany
Wydaje mi się że nie możemy wszystkich oceniać jednakowo. Owszem ziemia jest jeszcze zmarźnięta, ale nie na każdym terenie jest tak samo. U mnie co prawda również udało się już wjechać i opryskać. Z tym że ja musiałem to zrobić teraz, bo jak to wszystko puści to już nie będzie tak fajnie, a po co wyrabiać na polu koleiny jak można teraz zrobić to bez problemowo. Uczulam jednak część osób na to aby wykonując teraz oprysk na zmarźniętą ziemię kontrolować temperaturę powietrza. Przy minusowej temperaturze mogą nam zamarzać dysze w końcówkach. Dlatego ja wykonałem ten zabieg w południe, plusem jest też to że ta zamarźnięta skorupa ziemi w dzień troszkę "puszcza" i uważam że oprysk wtedy lepiej nam wsiąknie niż na twardą zmrożoną skorupę.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73244 (odpowiedź na #73165) ] wto, 13 marzec 2012 18:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
witam Smile dziś udało mi się wjechać w pole i opryskałem porzeczki od chwastów Kerbem. Wiem, że lepiej jest pryskać Kerbem jesienią ale z braku czasu musiałem to zrobić teraz. Proszę bardziej doświadczonych kolegów o informacje na temat skuteczności takowego zabiegu zwłaszcza że był on wykonany dopiero teraz tj. na wiosnę. Kiedy będą widoczne pierwsze efekty działania środka???
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73247 (odpowiedź na #73244) ] wto, 13 marzec 2012 19:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radek1 jest aktualnie niedostępny Radek1
Początkujący
Co masz na myśli pisząc "Kiedy będą widoczne pierwsze efekty działania środka"?
Jeżeli podczas pryskania niemiałeś chwastów to powinino być nadal czysto przez jakiś czas. Jeżeli chwasty były podczas pryskania (szczególnie wieloletnie ) to będą rozły nadal.
Kerb jest środkiem doglebowym i działa na chwastyw fazie kiełkowania.
Efektem jego działania będzie to że w miejscu gdzie pryskałeś ziele niewzejdzie i będzie czysto a w pozostałych miescach będzie rosło. Chyba że pryskałeś po całości to wtedy niepowinno być nigdzie
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73249 (odpowiedź na #73247) ] wto, 13 marzec 2012 19:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
z tymi efektami to chodziło mi o to że powoli zaczęło się zielenić w porzeczkach pomimo tego że na zimę chwasty były zlikwidowane przy użyciu glebogryzarki bocznej. W etykiecie stosowania kerbu czytamy że jest on głównie pobierany przez korzenie chwastów, a także, że wykazuje pewne działanie dolistne tylko teraz pytanie jakie?

Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73250 (odpowiedź na #73249) ] wto, 13 marzec 2012 19:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radek1 jest aktualnie niedostępny Radek1
Początkujący
Ilu letnia masz plantację. Bo lepszym rozwiązaniem od glebogryzarki było jesienne zastosowanie glifosatu z kerbem
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73259 (odpowiedź na #3478) ] wto, 13 marzec 2012 20:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Jeżeli kolejne dni będą chłodne to efekt zobaczysz,a jeśli temperatura wzrośnie znacznie to musztarda po obiedzie.Wiem z własnego doświadczenia.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73260 (odpowiedź na #73249) ] wto, 13 marzec 2012 20:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kielbasa jest aktualnie niedostępny kielbasa
Początkujący
Wydaje mi się, że efektem będzie brak wschodzących chwastów, a chwasty jednoliścienne (perz i wszystkie trawy) opryskane Kerbem, pozostaną suche, nie będzie nowych, zielonych przyrostów. Do czasu, kiedy Kerb przestanie działać.
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73263 (odpowiedź na #3478) ] wto, 13 marzec 2012 20:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam
pod koniec tygodnia planuje wjechac na moja plantacje sadzona jesienia jak rowniez na szkolke ze sztobtami i opryskac devrinolem. moje pytanie do osob ktore znaja sie w temacie: czy nie jest juz za pozno? czy oprysk nie zaszkodzi sadzonkom jak i sztobrom?
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73302 (odpowiedź na #73263) ] śro, 14 marzec 2012 13:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
do Radek1 - teraz będzie trzeci rok od posadzenia. A jeśli chodzi o to jesienne pryskanie to pryskać z osłonami czy bez jak już nie będzie liści? i czy glifosat nie uszkodzi porzeczek wnikając przez pąki

[Uaktualnione dnia: śro, 14 marzec 2012 13:12]

Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73312 (odpowiedź na #3478) ] śro, 14 marzec 2012 16:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Każdy oprysk z glifosatem zniszczy Ci krzaki jeśli je opryskasz.

Glebogryzarką to tylko pociąłeś korzenie i chwasty tylko zaczną bardziej rosnąć. Jeśli masz czystą glebę trzeba było zastosować w zależności od chwastów kerb, azotop. Teraz można dać devrinol. Glifosat na zielsko ale z osłonami bo spalisz porzeczki. Poza tym glifosat najlepiej dawać jak chwasty są duże, i mają najwięcej części zielonych bo przez części zielone jest wchłaniany. Pzdr
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73315 (odpowiedź na #3478) ] śro, 14 marzec 2012 18:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Wszystko się zgadza, tylko skąd wziąć teraz Azotop , a Dewrinol itp. oprócz glifosatu pewnie wyjdą w pozostałościach(no chyba ,że ktoś ma pewny odbiór bez pobierania próby).
Odp: Walka z chwastami w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #73335 (odpowiedź na #3478) ] śro, 14 marzec 2012 19:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Klimas jest aktualnie niedostępny Klimas
Początkujący
A stosował ktoś na wiosnę stomp na porzeczki posadzone na jesieni pryskając po całości belką polową.
Poprzedni wątek:Wyorywacz do porzeczki
Następny wątek:rekompensaty za porzeczke
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]