użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » Herbicydy w uprawie malin
Herbicydy w uprawie malin [wiadomość #24924] nie, 12 kwiecień 2009 11:59 Przejdź do następnej wiadomości
mako76 jest aktualnie niedostępny mako76
Początkujący
jakiś miesiąc temu posypałem w malinach jesiennych casoron w rządkach i niestety chyba zaszkodził i to zdrowo malinom chwastu nie ma ale praktycznie malin też są bardzo małe i żółte może mi ktoś coś podpowiedzieć czy jest to jeszcze do uratowania czy niestety załatwiłem plantację proszę o podpowiedzi co mam dalej robić
Odp: casoron w malinach [wiadomość #24938 (odpowiedź na #24924) ] nie, 12 kwiecień 2009 19:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bodo128 jest aktualnie niedostępny bodo128
Początkujący
casoron w dawkach na opakowaniu podany jest do malin letnich w hasle jest artykul o stosowaniu w malinach jesiennych sa to dawki o polowe nizsze sproboj zastosowac asahi
Odp: casoron w różach pod przykryciem [wiadomość #25546 (odpowiedź na #24924) ] sob, 25 kwiecień 2009 10:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jogobella jest aktualnie niedostępny Jogobella
Nowy
Podsypałam miesiąc temu róże pod folią i w szklarniach casaronem chwastów nie ma ale wszystkie odbicia w różach zasychają.Miał już ktoś taki problem albo wie jak mu zaradzić??proszę o odp.
Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35029 (odpowiedź na #24924) ] śro, 27 styczeń 2010 20:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec
Mam prośbę do moderatora aby nie usuwał mojego wątku mimo że zwalczanie chwastów w malinie już jest. Poprzedni wątek (temat) powstał już dawno i są tam nie aktualne rzeczy

MOŻE KTOŚ MA JAKĄŚ PROPOZYCJĘ CZYM ZASTĄPIĆ AZOTOP w zwalczaniu chwastów dwuliściennych w malinie Polana bo Randapu zastosować na wiosnę trochę obawiam się. Cześć malin wykopałem jesienią a glebę kilka razy zabronowałem. Wydaje mi się jeśli nie zastosuję wiosną jekiegoś chemicznego zwalczania chwastów to ręcznie nie dam rady na 0,5 ha uprawie.

Chyba że koś mi powie gdzie można kupić Azotop???

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Tomek
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35030 (odpowiedź na #35029) ] śro, 27 styczeń 2010 21:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bodo128 jest aktualnie niedostępny bodo128
Początkujący
juz nie osiagalny ja na szczescie mam troche zapasu znajoma ze sklepu w ktorym sie zaopatruje kazala pytac w polowie lutego o jakis zamiennik napisze jak bede wiedzial
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35031 (odpowiedź na #35030) ] śro, 27 styczeń 2010 21:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Ja miałem zamiar zastosować glifosat w końcu lutego, ale pogoda raczej na pewno te plany pokrzyżuje. Jeżeli po zimie byłoby dużo siewek chwastów , w słoneczny dzień można pokusić się o zastosowanie Basty (Reglone)- dobrać optymalny termin . Zastanawiam się nad zastosowaniem Stompu zamiast Azotopu – może już ktoś ma doświadczenia?
Wbrew pozorom pielenie 0,5 ha plantacji nie zajmuje aż tak wiele czasu, ale podstawowy warunek trzeba go mieć.(0,5 ha maliny to około 1500 - mb rządka x ok. 0,5m = 6 arów do pielenia)
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35055 (odpowiedź na #35029) ] czw, 28 styczeń 2010 12:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kidziu jest aktualnie niedostępny Kidziu
Nowy
Stomp jest dobry i działa. Ale u mnie po poru tygodniach po oprysku miałem piękny dywanik ze starca zwyczajnego
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35057 (odpowiedź na #35055) ] czw, 28 styczeń 2010 13:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Jedyna malina, to rośnie pod płotem i jest chwastem...kamczat..,. Dlaczego siewki chcesz zwalczać Bastą, jak ona niszczy tylko zieloną część rośliny ? A jak będą inne chwasty np. mniszek, to on odrośnie od nowa... Pytacie się o Azotop, który działał totalnie, a chcecie pryskać teraz chwasty i niszczyć tylko naziemną część... Dlaczego ?
Kidziu... Starzec jest niestety pokłosiem stosowania glifosatu. Coś za coś. Zazwyczaj pojawia się już po ostatnich zabiegach późno letnich. trzeba tak dobrać ostatni ten zabieg, by "złapać" go tym opryskiem. Jest to trudna roślina, bo okres wegetacji ma krótki i późno zakwita... Ale za to ładnie wygląda... Rolling Eyes Jest zazwyczaj jednym z ostatnich pożytków pyłkowych dla pszczół. W tym czasie brak już innych roślin pyłkodajnych...

[Uaktualnione dnia: czw, 28 styczeń 2010 13:14]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35063 (odpowiedź na #35057) ] czw, 28 styczeń 2010 16:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem – pisząc siewki miałem na myśli także chwasty w fazie 2-3 liści właściwych. Kolega TOMIK1 napisał, że wielokrotnie bronował plantację jesienią, więc zakładam ,że wczesną wiosną podstawowym zachwaszczeniem będą rośliny w fazie siewki, góra 2-3 liści właściwych. Chwasty, także w fazie siewki zawierają chlorofil, więc uważam że Basta będzie dobrym herbicydem, który skutecznie je wyeliminuje. Jeśli chodzi o chwasty trwałe to nie ma rady innej niż motyka lub szpadel. Można zastosować Casoron, ale łatwo uszkodzić maliny.
U mnie podstawowym problemem jest przytulia czepna. Jeśli nie będę mógł bezpiecznie zastosować glifosatu, to wiosną użyję Basty. Z chwastami wschodzącymi później najczęściej malina daje sobie radę.
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35065 (odpowiedź na #35029) ] czw, 28 styczeń 2010 17:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Najbardziej obawiam się chwastów dwuliściennych tj. komosa biała, ostrożeń polny, gorczyca polna, powój, przytulia czepna, skrzyp polny. Bo na jednoliścienne zamierzam zastosować Targe po wschodach maliny.

A jeśli chodzi o Stomp to ten oprysk działa podobnie do Azotopu, to jest środek doglebowy i czy nie uszkodzi maliny ??

Zastanawiałem się również nad Reglone ale nie wiem czy maliny i chwasty nie zaczną równocześnie wegetacji, a jeśli zastosuje ten oprysk zbyt wcześnie nie zniszczę chwastów.
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35067 (odpowiedź na #35065) ] czw, 28 styczeń 2010 18:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam
Może napiszę jak to wygląda u mnie.
Póżną jesienią stosuje kerb(na całą powierzchnie opryskiwaczem polowym).Wiosną gdy maliny mają jakieś 20cm a występuje dużo chwastów jednoliściennych daję agil(też na całą pow.)A póżniej wjeżdżam w międzyrzędzia glebogryzarką-dwa-trzy razy jak najpłycej.Jeśli w rzędach wybiją jakieś wysokie chwasty typu ostrożeń mlecz czy łoboda puszczam Ukraińca(najtańszy zabieg 1 ha/dzień-jakieś 60 zł/ha).
Jedynym problemem jak na razie jest żółtlica która pokazuje się wtedy gdy nie można już wjechac glebogryzarką
Pozdrawiam

[Uaktualnione dnia: czw, 28 styczeń 2010 18:10]

Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35093 (odpowiedź na #35029) ] pią, 29 styczeń 2010 00:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Marekvp... Stosowanie Kerbu jesienią albo bardzo wczesną wiosną ma sens wyłącznie w razie dużej ilości, perzu. Na jednoliścienne chwasty, występujące latem / prosowate / praktycznie nie działa, bo kiedy one kiełkują, Kerb uległ już / w wysokich temperaturach póżnej wiosny i lata / rozłożeniu. Zwracałem dawno temu na to uwagę pewnemu specjaliście ze Skierniewic, że wynienienie Kerbu jako herbicydu zwalczającego prosowate, to błąd. Zgodził się i chyba w tych póżniejszych programach, uwaga ta została uwzględniona. Dlaczego o tym piszę ? Bo Kerb jest bardzo drogi i dlatego naprawdę warto się zastanowić, czy " zaperzenie " pola jest tak duże, że jego zastosowanie jest uzasadnione ekonomicznie. Pozdrawiam ! .......No i żeby komuś nie przyszło do głowy, aby zastosować Kerb w truskawkach, bo ja tak kiedyś zrobiłem, uznając że truskawki, tak jak agrest, porzeczki, maliny, są ... jagodowe ... Shocked Shocked Shocked Bo nie są ! Truskawki Kerb niszczy, powodując coś w rodzaju skarłowacenia . Ile zniszczyłem ? Na szczęście, niewiele, bo jednak wziąłem pod uwagę, że nie jest zalecany...

[Uaktualnione dnia: pią, 29 styczeń 2010 00:22]

Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35193 (odpowiedź na #35093) ] nie, 31 styczeń 2010 23:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marek12 jest aktualnie niedostępny Marek12
Początkujący
Ja mam troszkę jeszcze zapasu na okuło 20 lat. Stosuje go w mieszance z Kerbem na zimę ale w porzeczkach czarnych i kolorowych, super efekty. Pozdrawiam Surprised
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35247 (odpowiedź na #35029) ] wto, 02 luty 2010 11:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nalewka jest aktualnie niedostępny Nalewka
Początkujący
Witam,
Czy Casoron produkuje tylko Target? Znalazłam u nich tylko małe opakowania 200 gr, a potrzebuję co najmniej kilograma... Może jakiś inny producent robi to samo, ale w opakowaniach dla rolników czy dla sadowników?

A może jest coś o podobnym działaniu i też w proszku / granulkach?
W 2009 posypałam żwirowe ścieżki w ogrodzie i starczyło do końca sezonu wegetacyjnego. Teraz też bym tak chciała, bo czasu i energii do odchwaszczania starcza mi tylko na grządki, na dróżki porośnięte milionem młodych chwaściorów sił nie mam...

Żeby nie było, że off-topic, w malinach też chcę go użyć Smile

Kro podpowie? Kto doradzi? Proszę Smile

[Uaktualnione dnia: wto, 02 luty 2010 11:36]

Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35248 (odpowiedź na #35247) ] wto, 02 luty 2010 12:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szymek1 jest aktualnie niedostępny szymek1
Początkujący
www.agrosimex.pl
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35257 (odpowiedź na #35029) ] wto, 02 luty 2010 15:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
A może najpierw buzi?

(miałam nadzieję, że to jakaś podpowiedź, a to tylko spam, nawet "dzień dobry" nie było...)
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35279 (odpowiedź na #35257) ] wto, 02 luty 2010 18:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szymek1 jest aktualnie niedostępny szymek1
Początkujący
Witaj.Firma Agrosimex sprzedaje Casoron w większych opakowaniach.Pozdrawiam.
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35320 (odpowiedź na #35029) ] śro, 03 luty 2010 13:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

Mam pytanie czy ktoś już stosował Casoron na większą skalę, w uprawie malin np. na 1 ha?
Jeśli ma ktoś doświadczenie w stosowaniu tego preparatu to proszę o informacje nt.
- jak stosuje się go, bo z tego co czytałem na internecie jest to granulat
- jaka jest w przybliżeniu cena 1kg Casoronu i ile trzeba na 1ha
- czy jest skuteczny i czy nie uszkadza malin

Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35327 (odpowiedź na #35029) ] śro, 03 luty 2010 16:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Szymek, ale na stronie tej firmy nadal jest:
"Brak rekordów".
A do sklepu fizycznie nie dojadę, więc nadal to dla mnie tylko reklama, a nie porada Sad
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35329 (odpowiedź na #35327) ] śro, 03 luty 2010 17:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
O ile się dobrze orientuję, to Casoron w grudniu stracił rejestrację. Oficjalnie nie można go kupić- tylko spod lady. W październiku płaciłem za opakowanie 25kg 700zł. Na 1ha (pow. posypanej) stosuje się od 40 do 80 kg. W malinach to śliski temat - łatwo przedawkować. O ile mnie pamięć nie myli to chyba jest post o stosowaniu Casoronu w malinach.
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35444 (odpowiedź na #35029) ] pią, 05 luty 2010 19:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sorek jest aktualnie niedostępny sorek
Początkujący
Raz zastosowałem Casoron w malinie jesiennej tylko w miejscach gdzie występował powój (dobrze, że nie na całej!) i zniszczyłem maliny. Później wyrosły nowe, ale przez 2-3 lata wysokość ich była ok. 2/3-1/2 pozostałych, pędo było mniej niż w pozostałych miejscach. Ktoś może powiedzieć, że za wysoka dawka. Posypując Casoron-em trudno ustalić dokładnie ilość i rozmieszczenie granulek.
Ale najciekawsze jest to, że powój w tych miejscach ma się nadal dobrze.
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35624 (odpowiedź na #35029) ] wto, 09 luty 2010 17:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

Mam pytanko czy stosował ktoś kerb wczesną wiosną w uprawie maliny jesiennej ??

Zastanawiam się czy jest skuteczny w tym terminie i jakie chwasty można ewentualnie zniszczyć za pomocą tego środka.
Odp: Czym zastąpić Azotop - zwalczanie chwastów w malinie jesiennej [wiadomość #35625 (odpowiedź na #35029) ] wto, 09 luty 2010 17:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
xmenek jest aktualnie niedostępny xmenek
Początkujący
Witam. Ja również posypałem Casoronem silnie zachwaszczona maline jesienną(wczesna wiosną) Smile .Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem plantacje u sasiada Shocked -malina ładnie wyrośnieta-a u mnie Shocked -jedynie lotnisko .Pierwszego wypustu maliny niebyło, ogólnie zbiór słaby.Wniosek-NIESTOSUJCIE CASORONU W MALNIE JESIENNEJ!!!
Oprysk Kerbem [wiadomość #37600 (odpowiedź na #24924) ] nie, 28 marzec 2010 10:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam,

Planowałem wykonać oprysk w malinach jesiennych Kerbem tydzień temu ale miałem awarię opryskiwacza a później pogoda była nie odpowiednia (trochę wiało).

Co myślicie o oprysku Kerbem w malinach o tej porze roku. Maliny jak zaobserwowałem trochę wschodzą dla tego obawiam się że mogę ich spalić, a mam 0,5 ha do oprysku

Odp: Oprysk Kerbem [wiadomość #37601 (odpowiedź na #37600) ] nie, 28 marzec 2010 10:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldemar11 jest aktualnie niedostępny waldemar11
Zaawansowany
Obawiam się,że temp.będzie już za wysoka.
Odp: Oprysk Kerbem [wiadomość #37609 (odpowiedź na #37600) ] nie, 28 marzec 2010 12:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Kerbem lepiej teraz nie pryskaj bo mozesz poparzyć, ja co roku pryskam Devrinolem i jest ok Smile
Odp: Oprysk Kerbem [wiadomość #37613 (odpowiedź na #37609) ] nie, 28 marzec 2010 13:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

A Devrinol o tej porze roku można jeszcze stosować ????
Odp: Oprysk Kerbem [wiadomość #37615 (odpowiedź na #37600) ] nie, 28 marzec 2010 14:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Kerb zalega w glebie 6 miesięcy wiec lepiej na jesieni wykonać zabieg.
Odp: Oprysk Kerbem [wiadomość #37699 (odpowiedź na #37615) ] wto, 30 marzec 2010 21:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Stosowanie Kerbu ma sens praktycznie wyłącznie, gdy plantacja jest silnie zaperzona ale zwalcza też i inne chwasty, które określa się jako " nieliczne ". O tej porze jest moim zdaniem za póżno, bo przy tych wysokich już w niektóre dni temperaturach, po prostu szybciej się rozłoży, zanim zdąży, cokolwiek zniszczyć. Tylko jesienią ! No, chyba że w styczniu, albo lutym... Cool Pozdrawiam ! P.S. No i przypominam, że prosowatych / jak podają niektóre starsze programy /, tez nie zwalcza. Nie zwalcza, bo wtedy kiedy one kiełkują / czerwiec /, jego już w glebie / bez względu na to czy zastosowany został jesienią czy wczesną wiosną /, już NIE MA !

[Uaktualnione dnia: wto, 30 marzec 2010 21:49]

herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65201 (odpowiedź na #24924) ] wto, 18 październik 2011 12:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawek84 jest aktualnie niedostępny slawek84
Nowy
Witam założyłem plantacje maliny jesienej 3.40/h posadziłem sadzonke polkę i chce się dowiedzieć czy moge stosować jekiekolwiek herbicydy na tak młodą maline i co sądzicie o TARGA SUPER prosze o wasze komentarze na ten temat.
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65217 (odpowiedź na #65201) ] wto, 18 październik 2011 19:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Wg. mojej wiedzy, Targa jest typowo selektywnym, dolistnym graminicydem, który zwalcza trawy / perz, chwastnica, włośnica itp. /, a nie zwalcza roślin dwuliściennych, przez co w malinie jest całkowicie bezpieczny w każdej dawce, o każdej porze roku, na każdej glebie i w każdym wieku, również w pierwszym roku po posadzeniu... Warunek: Te chwasty trawiaste muszą być po skiełkowaniu i najlepiej gdy mają jakiś sensowny już rozmiar tak, aby były zdolne preparat pobrać...Ale jeśli w czymś nie mam racji, to proszę o korektę... Pozdrawiam ! P.S. Ja co prawda z Targą zbyt wiele doświadczenia nie mam, ale wiem, że podobny w działaniu Fusilade, można było bezpiecznie lać na plantację z góry, na całą powierzchnię i to nawet, gdy plantacja była już ulistniona... Czy tak można z Targą ? Wolałbym, aby to ktoś potwierdził...

[Uaktualnione dnia: wto, 18 październik 2011 19:29]

Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65220 (odpowiedź na #65201) ] wto, 18 październik 2011 20:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Możesz zastosować Stomp (Panidę) doglebowo na młodą plantację w niższej dopuszczalnej dawce. Targę, Agil, Fusilade oczywiście także, ale w przyszłym sezonie jeśli zaistnieje taka konieczność.
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65223 (odpowiedź na #65201) ] wto, 18 październik 2011 20:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
A może wiecie czy jest taki środek który można stosować jeszcze przed wschodem maliny no i czy nie zachamóje wzrostu????? bo boje że przyjdzie mi z młotyczką biegać Sad Sad Sad
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65230 (odpowiedź na #65201) ] wto, 18 październik 2011 21:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dariusd11 jest aktualnie niedostępny dariusd11
Zaawansowany
slawek84 napisał(a) dnia wto, 18 październik 2011 12:37

Witam założyłem plantacje maliny jesienej 3.40/h posadziłem sadzonke polkę i chce się dowiedzieć czy moge stosować jekiekolwiek herbicydy na tak młodą maline i co sądzicie o TARGA SUPER prosze o wasze komentarze na ten temat.

jeśli myhślisz że targą zwalczysz chwasty,to ja myślę żeniemasz kompletnego pojęcia o uprawie malin Surprised może by było lepiej zasadzić 0,10ha i postudiować trochę anie 3,40ha i być zielonym .Obecnie niema skutecznego środka na chwasty w/w.POWODZENIA nowicjusz Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65238 (odpowiedź na #65230) ] śro, 19 październik 2011 01:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Nie ma jednego herbicydu, który załatwił by sprawę chwastów w malinach... Dawniej taką rolę spełniał Gesatop / Simazin /, ale jest już wycofany... I o ile sprawę chwastów jednoliściennych można jeszcze jakoś rozwiązać / wspomniana Targa, Fusilade , Stomp .../ , to wobec dwuliściennych jesteśmy na ogół bezradni... Bo co... Casoron ? To prawie pewne że Casoronem spalisz i chwasty i maliny... Shocked Przykre, ale o ile w międzyrzędziach można walczyć z użyciem jakichś maszyn / kultywator, glebogryzarka /, to w rzędach, zwłaszcza w I roku , na chwasty dwuliścienne, pozostają właściwie tylko tzw. " babicydy "...Pozdrawiam !
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65241 (odpowiedź na #65201) ] śro, 19 październik 2011 09:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
To na 3,4 ha z 10 motyk musisz kopić Razz
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65251 (odpowiedź na #65201) ] śro, 19 październik 2011 14:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
ja tak do konca nie jestem zielony w tych sprawach bo mam juz 0.15/ha ale nigdy nie używałem żadnych herbicydów bo dałem rade troche ręcznie i mechanicznie ale teraz przy takiej ilosci musze użyć jakiś środków wiec pytam o dobre rady!!!!bo mysle że napewno mieliscie do czynienia wiecej niż ja.
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65257 (odpowiedź na #65201) ] śro, 19 październik 2011 18:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Tak jak napisałem wyżej możesz użyć Stompu, który na jakiś czas zabezpieczy plantację przed wschodami niektórych dwuliściennych i chwastnicy jednostronnej. Ja stosowałem go w malinach z powodzeniem, z tym że na plantacji starszej. Stomp nie ma rejestracji w malinach.
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65289 (odpowiedź na #65257) ] czw, 20 październik 2011 12:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pablo199030 jest aktualnie niedostępny Pablo199030
Początkujący
Witam.Ja mam około 70 arów maliny jesiennej.Do zwalczania chwastow najpierw stosowałem agil ale dało to marne efekty.Pozniej uzylem gallupa czyli zaminnika roundopu.Pryskalem z oslona i to zdało egzamin.Trzeba uwazac zeby za blisko nie podchodzic oraz mniejsze stezenie tego srodka niz normalnie.Trzeba rowniez zmniejszyc cisnienie do minimum.Pozdrawiam Smile
Odp: herbicydy na młodą maline jesienną [wiadomość #65292 (odpowiedź na #65289) ] czw, 20 październik 2011 12:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Dlaczego twierdzisz, że Agil dał marne efekty, jakie chwasty opryskałeś i ile czasu czekałeś na efekty?
Poprzedni wątek:Malina - koszenie przyrostów - 1-2 - letnich
Następny wątek:eksport maliny do Niemiec
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]