użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Warto przejść na VAT?  (5) 1 Głosów
Warto przejść na VAT? [wiadomość #89543] wto, 18 grudzień 2012 22:02 Przejdź do następnej wiadomości
goralek jest aktualnie niedostępny goralek
Początkujący
Proszę o opinie doświadczonych sadowników będących potocznie mówiąc " na Vacie". Dla tych co lubią "tylko komentować" typu "według mnie", słyszałem", "obiło mi się o uszy", "mój sąsiad jest" darujcie sobie, dajcie szanse tym co mają z tym bezpośrednią styczność, nie potrzebuje filozofów tylko konkretnych odpowiedzi. Pytanie jak w temacie. Z góry dziękuję.

[Uaktualnione dnia: wto, 18 grudzień 2012 22:04]

Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89545 (odpowiedź na #89543) ] wto, 18 grudzień 2012 22:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
decosta jest aktualnie niedostępny decosta
Zaawansowany
Widać ,że chyba wszystkie rozumy zjadłeś ,bo twoje pytanie jest dość ostre w stylu . Ja jestem już długi czas vatowcem ,ale nie warto się dzielić moim doświadczeniem ,jak ktoś już i tak jest głową w chmurach .
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89546 (odpowiedź na #89545) ] wto, 18 grudzień 2012 22:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aron88 jest aktualnie niedostępny aron88
Początkujący
tak-warto
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89547 (odpowiedź na #89545) ] wto, 18 grudzień 2012 23:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
goralek jest aktualnie niedostępny goralek
Początkujący
decosta napisał(a) dnia wto, 18 grudzień 2012 10:54

Widać ,że chyba wszystkie rozumy zjadłeś ,bo twoje pytanie jest dość ostre w stylu . Ja jestem już długi czas vatowcem ,ale nie warto się dzielić moim doświadczeniem ,jak ktoś już i tak jest głową w chmurach .

Jeśli zjadłbym wszystkie rozumy to nie podejmowałbym tematu drogi Panie. Nikt Cie nie zmusza do odpowiedzi, skoro nie chcesz sie dzielić swoim doswiadczeniem to po co tu zaglądasz?? Zawsze możesz napisać prywatną wiadomość - w sumie bardziej o to mi chodzi.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89548 (odpowiedź na #89547) ] wto, 18 grudzień 2012 23:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stach40 jest aktualnie niedostępny stach40
Nowy
Ja też się dziwie po co takie osoby zaglądają do takiego portalu , nie warto się dzielić hm...(śmiech).. ktoś grzecznie prosi o opinię sprecyzowaną , a tu proszę co za hasła , dość ostre w stylu , wiesz co to zdanie wogóle oznacza , jakie są style pisowni ? od razu widać kto WSZYSTKIE ROZUMY POZJADAŁ .
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89549 (odpowiedź na #89545) ] śro, 19 grudzień 2012 06:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lilek jest aktualnie niedostępny lilek
Początkujący
decosta napisał(a) dnia wto, 18 grudzień 2012 10:54

Pewnie warto bo w innym przypadku poznali byśmy wszystkie jego żale.Lepiej inni głupot niech napiszą a Pan decosta będzie miał radochę Very Happy .

Nie traćcie głowy! Życie chce Was po niej pogłaskać.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89551 (odpowiedź na #89549) ] śro, 19 grudzień 2012 07:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Argon jest aktualnie niedostępny Argon
Zaawansowany
Pytanie jest troche zlozone. Ja jestem i jestem z tego zadowolony,ale "oplaca" sie byc na vacie tylko wtedy kiedy inwestujesz pieniadze w sprzet, budynki (duzo vatu w produktach). Jezeli nie masz zamiaru duzo inwestowac rachunek koncowy vatowca i ryczaltu wychodzi podobny. Rok temu (2011) chyba w miesieczniku warzywa byly porownania vat-u i ryczltu odnosnie czy warto przechodzic na vat, jak bys gdzies znalazl numer bys sam przejrzal.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89553 (odpowiedź na #89543) ] śro, 19 grudzień 2012 08:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
a jeżeli zrobią podatek dochodowy ? cały czas kombinuja z sadownikami
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89555 (odpowiedź na #89543) ] śro, 19 grudzień 2012 09:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Jeżeli masz małe dochody to zdecydowanie warto. Bo przy dużych dochodach zapłacisz tyle vatu co ci praktycznie oddadzą. Cool
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89557 (odpowiedź na #89543) ] śro, 19 grudzień 2012 11:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rososzanin jest aktualnie niedostępny rososzanin
Początkujący
nie jes tak masz male dochody masz male wydatki masz duze dochody masz duze wydatki dokladnie ja jestem i jestem zadowlony
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89561 (odpowiedź na #89557) ] śro, 19 grudzień 2012 12:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CZerwony82 jest aktualnie niedostępny CZerwony82
Stały bywalec
Witam Smile Czy w sytuacji gdy realny dochód jaki uzyskałem w tym roku wyniósł 7500 zł z mojego gospodarstwa warto przejść na wat czy nie???
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89562 (odpowiedź na #89561) ] śro, 19 grudzień 2012 13:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Kochane ludziki, policzcie różnicę pomiędzy VAT-em należnym a naliczonym i wówczas podejmijcie decyzję czy warto czy też nie. Ale, jeżeli ktoś nie korzysta z pieniążków z UE najczęściej nie przechodzi na VAT ogólny.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89571 (odpowiedź na #89557) ] śro, 19 grudzień 2012 16:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
rososzanin napisał(a) dnia śro, 19 grudzień 2012 11:26

nie jes tak masz male dochody masz male wydatki masz duze dochody masz duze wydatki dokladnie ja jestem i jestem zadowlony

Dam taki przykład mam 500tyś dochodu netto i gdy jestem na Vacie dostaje niby 5% (25tyś) które i tak później muszę oddać do US a gdy nie jestem na Vacie dostaje 7% (35tyś) których nie muszę oddawać i gdy takie dochody powtarzają się przez kilka lat to uzbiera się pokaźna sumka. A dodam ze co roku nie kupujemy nowych ciągników czy opryskiwaczy. Tak ze niby dostajemy w jednym roku ładną sumkę pieniędzy a gdzie później przez 2-3 lata oddajemy ja z powrotem z powodu zwrotu vatu. Laughing A zakup jakis drobnych rzeczy typu nawozy czy opryski (8%) ewentualnie jakiś remonty w ogóle nie rekompensują tego Vatu. Very Happy

[Uaktualnione dnia: śro, 19 grudzień 2012 16:40]

Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89576 (odpowiedź na #89543) ] śro, 19 grudzień 2012 18:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rososzanin jest aktualnie niedostępny rososzanin
Początkujący
jesli masz 500 tys to jle energi wypalisz za 30 tys a paliwa ze 4-5 tys litrow a innych wydatkow szkoda gadac ci kturzy nie sa zawsze ci powiedza ze sie nie oplaci
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89587 (odpowiedź na #89576) ] śro, 19 grudzień 2012 20:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rubinstar jest aktualnie niedostępny rubinstar
Nowy
Witam Jestem "na vacie" niespełna 5 lat. Powiem tak opłaca się. Kto nie ryzykuje ten nie zarabia, jak wchodził sapard też wielu mówiło że Unia ciągniki pozabiera i takie tam. Jeśli kupisz jakąś maszynę w roku i paliwo do ciągników to policz ile w tym jest podatku do zwrotu a ile zapłacisz oddając Vat od jabłek. Do tych co chcą inwestować i rozwijać gospodarstwa, jak najbardziej polecam.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89591 (odpowiedź na #89543) ] śro, 19 grudzień 2012 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek74 jest aktualnie niedostępny tomek74
Zaawansowany
Witam! Jestem vat-owcem od marca. Pomimo, że narazie nie było wielkich inwestycji, bo największą był remont sam. ciężarowego,a reszta to paliwo, nawozy, nasiona itd. to jestem na plusie i nawet tegoroczna cena wiśni nie spowodowała, że musiałem wpłacić do US złamanego grosika.

Tomek
http://sp8uft.bloog.pl/
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89594 (odpowiedź na #89543) ] śro, 19 grudzień 2012 21:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Aby się opłaciło należało by wszystkie dochody inwestował z powrotem w gospodarstwo tylko ze ja jakoś sobie nie wyobrażam aby miedz najnowsze chłodnie po kilka nowych ciągników a jeździć starym samochodem i miedz dom mieszkalny nie remontowany od 20 lat, a niestety znam sadowników którzy tak żyją. Laughing
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89597 (odpowiedź na #89576) ] śro, 19 grudzień 2012 21:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
rososzanin napisał(a) dnia śro, 19 grudzień 2012 06:37

jesli masz 500 tys to jle energi wypalisz za 30 tys a paliwa ze 4-5 tys litrow a innych wydatkow szkoda gadac ci kturzy nie sa zawsze ci powiedza ze sie nie oplaci

Powiedzmy ze na prąd i paliwo wydam 50tys to zwrot vatu jest na poziomie 12tys , dalej środki ochrony i nawozy (stawka 8% ) 100tys to vatu jest jakieś 8tys zł to i tak w sumie jest 20tys zł niby zysk ale gdy bym był na vacie i miał dochód 500tys zł netto doszło by mi 35tysvatu a tak tego nie, mam jedynie 20tyś ze zwrotu.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89598 (odpowiedź na #89548) ] śro, 19 grudzień 2012 21:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
stach40 napisał(a) dnia wto, 18 grudzień 2012 11:37

Ja też się dziwie po co takie osoby zaglądają do takiego portalu , nie warto się dzielić hm...(śmiech).. ktoś grzecznie prosi o opinię sprecyzowaną , a tu proszę co za hasła , dość ostre w stylu , wiesz co to zdanie wogóle oznacza , jakie są style pisowni ? od razu widać kto WSZYSTKIE ROZUMY POZJADAŁ .

Jak chcesz kogoś pouczać to zacznij od Siebie .

To pytanie dla mnie jest w porządku ,tylko po co to zdanie :

"Dla tych co lubią tylko komentować" typu "według mnie",słyszałem", "obiło mi się o uszy", "mój sąsiad jest" darujcie sobie"

Jest to z góry zakładanie ,że cześć wpisów będzie nie do rzeczy.

I drogi Panie mam prawo do swoich poglądów i czy Ci się podoba czy nie to twoja sprawa.

j
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89601 (odpowiedź na #89597) ] śro, 19 grudzień 2012 22:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
discus jest aktualnie niedostępny discus
Zaawansowany
Jednym zdaniem Prawdziwy Bamber z ciebie wojtekx Laughing
Bo reszta rozwijających się gospodarzy mieszka w szałasach i jeździ starymi polonezami, buehehe
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89607 (odpowiedź na #89598) ] czw, 20 grudzień 2012 00:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stach40 jest aktualnie niedostępny stach40
Nowy
Szanowny Panie ,piszesz do mnie że masz prawo do swoich poglądów i czy mi się to podoba czy nie to nie moja sprawa ok , ale tak jak i może nie jest twoją sprawo to że ktoś grzecznie prosi o dokładną odpowiedz na dany temat i do tego jeszcze sam zakłada wątek co świadczy o ważności dla niego danego tematu , a ty od razu piszesz Widać ,że chyba wszystkie rozumy zjadłeś .. i że nie warto się dzielić moim doświadczeniem ,jak ktoś już i tak jest głową w chmurach a ponadto do mnie piszesz ,,To pytanie dla mnie jest w porządku( goralka) to sam sobie zaprzeczasz w tym co wypisujesz bo z tego co piszesz to tylko TY masz prawo do swoich poglądów i opinii a inni już nie, na to wychodzi , 100 razy jest lepiej kogoś pouczyć jak kogoś obrażać . Zapytał Cię goralek po co tu zaglądasz?? Zastanów się nad tym ! bo ten portal ma na celu wzajemną pomoc dla nas rolników sadowników , byśmy mogli przekazywać sobie własną wiedzę na dane sprawy , a nie pisać w taki sposób jak napisałeś .
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89609 (odpowiedź na #89543) ] czw, 20 grudzień 2012 06:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gospodarstwoogrodnicze jest aktualnie niedostępny gospodarstwoogrodnicze
Początkujący
Wywody niektórych przypominają mi zastanawianie się nad pytaniem być w grupie czy nie przecież na rynku mogę sprzedać drożej. Albo ryzykujemy i idziemy do przodu albo stoimy w miejscu i narzekamy że nam się nic nie opłaca a wszystkiemu są winni inni tylko nie my. ja jestem na vacie od 9 lat i jestem zadowolony a z rynków też się wyleczyłem. pozdrawiam
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89610 (odpowiedź na #89543) ] czw, 20 grudzień 2012 06:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Na vacie jestem od II kwartału 2010, aktualny bilans to + 29 tysięcy zł po kilku drobnych inwestycjach. Łatwo policzyć, że musiałbym sprzedać towar za 580 tys złotych nie wydając ani złotówki aby wyjść na zero.

Kalkulacje porównujące vat z ryczałtem przemilczę. Należało by uwzględnić z kim handlujemy, np. w okolicach Sandomierza jest kilku eksporterów, którzy operują kwotami brutto/kg. Vatowiec to dla nich kontrahent z przymusu, bo te 3% więcej zostaje w jego kieszeni.

Nikt nie wspomniał o eksporcie bezpośrednim, jeżeli handlujesz bezpośrednio z Wanią, Tolą, Miszą itd. to VAT=0%.

Kończąc, nawet bez wielkich inwestycji nie zdarzyło mi się wpłacać do US. Kupujemy mnóstwo rzeczy służących do produkcji i rzadko kto to wszystko liczy. VAT w cenie paliwa to ponad 1 zł. Jak masz jeszcze osobówkę diesla... Wink
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89612 (odpowiedź na #89610) ] czw, 20 grudzień 2012 07:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RAFII6 jest aktualnie niedostępny RAFII6
Zaawansowany
Ja bedąc na vat-cie jestem zadowolony. Zdarzy się od czasu do czasu zapłacić vat,ale wyłącznie po to by pokazać w urzędzie że jestem "dobrym podatnikiem":lol: Dzięki temu nie cągają mnie na kontrole. Jest troche roboty papierkowej,ale spokojnie to się ogarnia samemu.Zawsze można podpisać umowe z biurem rachunkowym.Nie wiem jak u was ale u mnie koszt 500 zł miesiecznie.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89613 (odpowiedź na #89612) ] czw, 20 grudzień 2012 08:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kewals jest aktualnie niedostępny Kewals
Stały bywalec
500zl miesiecznie?? Zdzierstwo. Ja do tej pory placilem 150zl miesiecznie. A teraz kwartalnie bede placil 300zl netto. Oczywiscie faktura i do odliczenia.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89623 (odpowiedź na #89607) ] czw, 20 grudzień 2012 13:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
stach40 napisał(a) dnia czw, 20 grudzień 2012 12:06

Szanowny Panie ,piszesz do mnie że masz prawo do swoich poglądów i czy mi się to podoba czy nie to nie moja sprawa ok , ale tak jak i może nie jest twoją sprawo to że ktoś grzecznie prosi o dokładną odpowiedz na dany temat i do tego jeszcze sam zakłada wątek co świadczy o ważności dla niego danego tematu , a ty od razu piszesz Widać ,że chyba wszystkie rozumy zjadłeś .. i że nie warto się dzielić moim doświadczeniem ,jak ktoś już i tak jest głową w chmurach a ponadto do mnie piszesz ,,To pytanie dla mnie jest w porządku( goralka) to sam sobie zaprzeczasz w tym co wypisujesz bo z tego co piszesz to tylko TY masz prawo do swoich poglądów i opinii a inni już nie, na to wychodzi , 100 razy jest lepiej kogoś pouczyć jak kogoś obrażać . Zapytał Cię goralek po co tu zaglądasz?? Zastanów się nad tym ! bo ten portal ma na celu wzajemną pomoc dla nas rolników sadowników , byśmy mogli przekazywać sobie własną wiedzę na dane sprawy , a nie pisać w taki sposób jak napisałeś .

Żeby nie drążyć skały słowem ,bo nie do końca się z Tobą zgadzam na temat tego wpisu.

Wszystkim: Zdrowych Wesołych Świąt i Oby nowy 2013 r był Dla Nas Wszystkich Pomyślny .
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89625 (odpowiedź na #89543) ] czw, 20 grudzień 2012 13:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bartucci jest aktualnie niedostępny bartucci
Nowy
Ile czasu trzeba czekać na zwrot wartości podatku? I czy to prawda, że np. gdy inwestycję wykona się po zakończeniu sprzedaży to podatek zostanie zwrócony dopiero kiedy na konto zaczną napływać pieniądze w wysokości proporcjonalnej do wartości inwestycji - czyli w następnym sezonie?
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89631 (odpowiedź na #89625) ] czw, 20 grudzień 2012 14:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
30 dni w trybie przyspieszonym co wiąże sie z kontrolą lub 60 dni normalnie. Wystarczy mała sprzedasz na fakture Vat. Możesz sie rozliczać miesięcznie ,kwartalnie, nie wiem czy nie pólrocznie ale nie jestem pewien. Może coś pokręciłem to praszę o poprwienie mnie.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89636 (odpowiedź na #89613) ] czw, 20 grudzień 2012 15:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Kewals napisał(a) dnia czw, 20 grudzień 2012 08:05

500zl miesiecznie?? Zdzierstwo. Ja do tej pory placilem 150zl miesiecznie. A teraz kwartalnie bede placil 300zl netto. Oczywiscie faktura i do odliczenia.

Faktycznie zdzierstwo, ja w Tarnobrzegu płacę 200zł netto/kwartał, warunek - do 100 faktur na okres rozliczeniowy.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89682 (odpowiedź na #89631) ] pią, 21 grudzień 2012 14:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
RAFII6 napisał(a) dnia czw, 20 grudzień 2012 02:48

30 dni w trybie przyspieszonym co wiąże sie z kontrolą lub 60 dni normalnie. Wystarczy mała sprzedasz na fakture Vat. Możesz sie rozliczać miesięcznie ,kwartalnie, nie wiem czy nie pólrocznie ale nie jestem pewien. Może coś pokręciłem to praszę o poprwienie mnie.

Nie pokreciles, z tym, ze tez nie wiem czy mozna rozliczac co pol roku. Generalnie zbieramy faktury i w zaleznosci od tego ile sie nazbiera, wtedy sie rozliczamy. W miesiacu, w ktorym sie rozliczasz, musisz miec jakas sprzedaz - moze byc niewielka, ale musi byc. US zazwyczaj zwraca pieniadze w ciagu 4-6 tygodni. Za prowadzenie rachunkowosci placimy 150 zl miesiecznie. W tym roku pierwszy raz sie zdarzylo, ze musielismy doplacic VAT (150 zl), do tej pory byly tylko zwroty. Pozdrawiam Kaban.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89695 (odpowiedź na #89543) ] pią, 21 grudzień 2012 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak widzie juz co niektórzy powoli zaczynają płacić podatek bo kończą się inwestycje ja tez jak inwestowałem to miałem duże zwroty ale dziś stwierdziłem ze ile można zapier. i wszystko lądować w sad i tez się należy jakaś korzyść to nowy samochód czy nowe mieszkanie a tu niestety nikt mi vatu nie odda.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89699 (odpowiedź na #89543) ] pią, 21 grudzień 2012 20:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Buzia jest aktualnie niedostępny Buzia
Zaawansowany
Za nowy samochód oddadzą Ci 60% kwoty vat na osobowy i 100% na dostawczy.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89700 (odpowiedź na #89631) ] pią, 21 grudzień 2012 20:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bartucci jest aktualnie niedostępny bartucci
Nowy
RAFII6 napisał(a) dnia czw, 20 grudzień 2012 02:48

30 dni w trybie przyspieszonym co wiąże sie z kontrolą lub 60 dni normalnie.

A czy w przypadku poprawnego rozliczania te kontrole są bardzo uciążliwe? I czy poddanie gospodarstwa kontroli jest uzależnione tylko od precyzji rozliczenia się, czy US przeprowadza kontrole np. losowo?
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89704 (odpowiedź na #89700) ] pią, 21 grudzień 2012 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Jeżeli wszystkie papiery są ok ,to niema obaw. Zazwyczaj jeżeli jest duży zwrot podatku przykładowo 10-15 tys. to trzeba sie liczyć z kontrolą.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89721 (odpowiedź na #89699) ] sob, 22 grudzień 2012 10:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Buzia napisał(a) dnia pią, 21 grudzień 2012 08:13

Za nowy samochód oddadzą Ci 60% kwoty vat na osobowy i 100% na dostawczy.

Kolego za nowy samochód osobowy 60 % ale nie więcej jak 6 tys i jeżeli wpiszesz ,że 60% chcesz odebrać podatku ,to praktycznie samochód powinien być wykorzystywany tylko do celów gospodarstwa .
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89732 (odpowiedź na #89695) ] sob, 22 grudzień 2012 15:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
wojtekx napisał(a) dnia pią, 21 grudzień 2012 07:30

Jak widzie juz co niektórzy powoli zaczynają płacić podatek bo kończą się inwestycje ja tez jak inwestowałem to miałem duże zwroty ale dziś stwierdziłem ze ile można zapier. i wszystko lądować w sad i tez się należy jakaś korzyść to nowy samochód czy nowe mieszkanie a tu niestety nikt mi vatu nie odda.

Mam troche inne odczucie - raczej w wyniku poczynionych inwestycji moje dochody sie zwiekszyly. Kiedys to 150 zl by mnie pwenie zabolalo - teraz nie mam z tym problemu. Kontrole mnie bezposrednio nie dotykaja - wszystko idzie przez biuro rachunkowe. A inwestuje caly czas, z tym, ze teraz jakby wiecej na zycie zostaje... Pozdrawiam Kaban.
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89743 (odpowiedź na #89543) ] sob, 22 grudzień 2012 19:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Teraz każdy jeszcze inwestuje (i to duże inwestycje i dlatego duże zwroty podatku)) bo mamy dotacje unijne i inwestowanie jest przyjemnością ale co dobre szybko się kończy następne nabory będą już tylko raz na 6lat (2014-2020) tak ze już nie wiele będzie inwestowania przez środki unijne a jak wiemy swoje pieniądze wydaje się dużo trudniej niż unijne. W sumie 300tys zł to kropla w morzu co dla nie którego gospodarstwa tym bardziej przez 6 lat
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89747 (odpowiedź na #89743) ] sob, 22 grudzień 2012 20:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piotrekrojewski jest aktualnie niedostępny piotrekrojewski
Zaawansowany
no właśnie orientuje się ktoś może co będzie po 2013 r., chodzi o modernizacje itp.?
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #89755 (odpowiedź na #89747) ] sob, 22 grudzień 2012 21:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
piotrekrojewski napisał(a) dnia sob, 22 grudzień 2012 08:17

no właśnie orientuje się ktoś może co będzie po 2013 r., chodzi o modernizacje itp.?

Racze dopiero 2014 cos bedzie
Odp: Warto przejść na VAT? [wiadomość #90681 (odpowiedź na #89543) ] czw, 10 styczeń 2013 09:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
magikp1 jest aktualnie niedostępny magikp1
Stały bywalec
Panowie mam kilka pytań
Czy płacąc VAT trzeba mieś kasę fiskalną? Czy dopłaty unijne są uznawane jako dochód i trzeba id nich odprowadzić podatek, oraz co dokładnie trzeba zrobić zanim przejdzie się na VAT?
Poprzedni wątek:Program do prowadzenie ksiegowości dla rolnika vatowca.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]