użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » Agrotkanina w malinach letnich
Agrotkanina w malinach letnich [wiadomość #98113] wto, 07 maj 2013 13:55 Przejdź do następnej wiadomości
Maliniarz2012 jest aktualnie niedostępny Maliniarz2012
Zaawansowany
Czy próbował ktoś wyłożyć rzędy malin owocujących na dwuletnich pędach agrotkaniną. Malina ma być prowadzona w formie szpaleru pojedynczego. Myślałem, żeby z każdej strony rzedu zapodać czarną agrotkaninę o szerokości 40cm, o gramaturze około 90-100g. Pomiędzy pasami tkaniny zostawić miejsce na wyrastające pędy. Celem tego zamieszania ma być ograniczenie wyrastania chwastów w pobliżu pędów ponieważ walka cherbicydami w legalny sposób staje się coraz trudniejsza. Jakie mogą być minusy takiego rozwiązania?

[Uaktualnione dnia: wto, 07 maj 2013 13:57]

Odp: Agrotkanina w malinach letnich [wiadomość #98118 (odpowiedź na #98113) ] wto, 07 maj 2013 15:46 Przejdź do poprzedniej wiadomości
farmer4 jest aktualnie niedostępny farmer4
Stały bywalec
Widziałem takie rozwiązanie na malinie i wydaje mi się ,że to zdaje egzamin sam myślałem o takim rozwiązaniu ale w tamtym czasie kiedy ja sadziłem nie było na rynku agrotkaniny nie wiem jakie są minusy ,ale po doświadczeniach na truskawce to pędraki myszy i nornice są nie lada problemem no i z nawożeniem byłoby chyba więcej pracy , należałoby chyba sypać w otwory bo inaczej to duża część zsuwała by się poza matę lub odbijała się i lądowała w miedzy rządkami.
Poprzedni wątek:Sadzenie maliny
Następny wątek:Mozaika Maliny( choroba wirusowa)
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]