użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Pszczelarstwo » Hodowala trzmieli
Hodowala trzmieli [wiadomość #97745] pią, 03 maj 2013 16:27 Przejdź do następnej wiadomości
Krzysiek05 jest aktualnie niedostępny Krzysiek05
Początkujący
chciałbym dowiedzieć się ktoś prowadzi hodowle trzmieli w celu zapylania przez te owady ciekawi mnie również sposób hodowli oraz skuteczność zapylania

[Uaktualnione dnia: pią, 03 maj 2013 16:27]

Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97747 (odpowiedź na #97745) ] pią, 03 maj 2013 16:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Krzysiek05... Też chciałem się tak dowiedzieć o murarce, ale w porę zorientowałem się, że w Internecie jest bardzo dużo informacji na ten temat... I widziałem / przy okazji /, że jest też dużo trzmielach...A piszę tak dlatego, bo boję się, że nikt nie będzie chciał Ci tu pisać o całej hodowli... Raczej wpierw poczytaj, a dopiero potem pytaj... Tak myślę...Pozdrawiam ! Smile
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97748 (odpowiedź na #97745) ] pią, 03 maj 2013 16:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
dzięki Melolontha na pewno skorzystam
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97751 (odpowiedź na #97745) ] pią, 03 maj 2013 17:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
po przeczytaniu informacji w internecie nadal nie wiem co sie dzieje z trzmielami przez cały okres po kwitnieniu i interesuje mnie czy mozna je hodować w ulach po pszczołach gdyż takie własnie posiadam oraz gdzie mozna je kupic
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97763 (odpowiedź na #97751) ] pią, 03 maj 2013 18:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Są profesjonalne firmy sprzedające trzmiele do zapylania pomidorów w szklarniach. Jak to się ma do zakupu i możliwości wykorzystania do zapylania czereśni. Więcej praktycznych informacji zapewne uzyskasz / i podzielisz się na portalu w Puławach w Oddziale Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa. Temat dla właścicieli czereśni zapewne interesujący...
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97772 (odpowiedź na #97745) ] pią, 03 maj 2013 19:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Artemido trzmiele sprzedawane przez kilka firm zagranicznych nie zimują w polskich warunkach.Są to gatunki obce z krajów ciepłolubnych i naszej zimy nie przeżywają.Kiedyś gdy szukałem info na ten temat znalazłem stronę polskich hodowców, zapewne takie strony są i dziś.
Co do tych trzmieli powszechnie dostępnych to ul potrójny, kosztuje z przesyłką około 500zł.Ja kupowałem je gdy pogoda w czasie kwitnienia zapowiadała się tragiczna , lub gdy mi japonki zakwitły zdecydowanie przed wylotem jakichkolwiek pszczół miodnych.
Co do hodowli, to nie widzę powodów do hodowli trzmieli skoro o hodowli murarki można znaleźć wszystko i jej hodowla jest chyba łatwiejsza jak trzmieli.
Jeśli pogoda jest przeciętna lub dobra to zdecydowanie taniej od kupna trzmieli jest wynająć ule od pszczelarza(tzn tak było w moim przypadku).Teraz mam pszczoły kilkaset metrów od swego sadu , a pogoda zapowiada się korzystna to raczej będzie OK.
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97787 (odpowiedź na #97745) ] pią, 03 maj 2013 21:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
Ja kupuje trzmiela polskiego po mniej wiecej 180 zlotych za duzy ul sadowniczy . Mam mursrke ale np borowki ona nie oblatuje i nie zaoyli. Po kwitnieniu trzmiele opuszczaja ul w celu znalezienia nowej nory do zimowania . Wg literatury mozna je zlapac i uchodowac ale przez jeden sezon bo pewnie jw. Szczegoly w literaturze fachowej.
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97799 (odpowiedź na #97745) ] pią, 03 maj 2013 22:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
Maddogh2k - dalbys namiary na te trzmiele? z gory dziekuje i pozdrawiam Kaban.
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #97915 (odpowiedź na #97745) ] nie, 05 maj 2013 13:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
poki1 jest aktualnie niedostępny poki1
Początkujący
Witam,
Mam takie pytanie czy w tym polskim ulu są trzy rodziny trzmiele za te 180zł bo ja kupuję tripole (czyli trzy w jednym ) za 365 zł brutto firmy K.....
Odp: Hodowala trzmieli [wiadomość #98069 (odpowiedź na #97745) ] pon, 06 maj 2013 22:37 Przejdź do poprzedniej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
jest jedna, ale za to zimujaca, po kilku sezonach liczne norki trzmielowe mozna znalesc prawie wszedzie w sadzie, chyba ze ktos pryska mospilanem to i tak mu nie przezimuja

[Uaktualnione dnia: pon, 06 maj 2013 22:37]

Poprzedni wątek:UE zakazuje stosowania neonikotynoidów
Następny wątek:1000 domków z gniazdem murarki ogrodowej!
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]