użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Nowa działalnośc gospodarcza
Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #59111] czw, 02 czerwiec 2011 13:28 Przejdź do następnej wiadomości
Darek578 jest aktualnie niedostępny Darek578
Stały bywalec
Słyszałem że istnieje możliwość kupienia ciągnika i kosiarki sadowniczej mogą być też inne sprzęty.Zarejestrowanie działalności gospodarczej np.Koszenie trawy u kogoś w sadach i zwracają 50%inwestycji.ktoś słyszał o tym i kiedy składa sie na to wnioski i jakie są kryteria wymagane?

Dokładnie chodzi o działalnośc pozarolniczą.

[Uaktualnione dnia: czw, 02 czerwiec 2011 13:41]

Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #59116 (odpowiedź na #59111) ] czw, 02 czerwiec 2011 16:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stefek jest aktualnie niedostępny Stefek
Zaawansowany
Piszesz o działaniu ARiMR "Różnicowanie w kierunku działalności nie rolniczej" na ile wiem w tej chwili nie ma naboru wniosków i jest to średnio opłacalne ponieważ musisz zarejestrować działalność gospodarczą i utrzymać ją jakiś czas. Ale szczegóły sprawdź sam.
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #59131 (odpowiedź na #59116) ] czw, 02 czerwiec 2011 20:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Ostatnio oddziały ARIMR ostro agitują do tej formy pozyskiwania środków ma to być niejako alternatywa dla tych co nie mają szans na
prow (z wiadomych względów) a dodatkowo chyba centrala w Brukseli
zaczęła naciskać na bardziej równomierne rozłożenie dotacji terytorialnie i trzeba przyznać że fakt wydawania większości pieniędzy tylko w trzech województwach to po prostu skandal.
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #59708 (odpowiedź na #59111) ] pon, 13 czerwiec 2011 00:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hubert81 jest aktualnie niedostępny hubert81
Zaawansowany
Mam zamiar otworzyć skład z nawozami opałem itd-chciałem skorzystać z tej pomocy ale dałem spokój. Chciałem kupić auto wywrotkę do 3.5t ewentualnie widlaka ale nic by ztego nie wyszło-wg kryteriów ARiMR raczej niemożliwe do zrealizowania. Wagę samochodową można by było rozliczyć ale już posiadam. To odpadło to myślałem nad rozliczeniem remontu i wykończenia np. biura ale... F-ry na materiały by były lecz robocizna we własnym zakresie(czyt. prawie darmo) a ARiMR podobno kosztorysowe rozliczenia niezbyt preferuje i mogą być perturbacje. Wynająć firmę żeby wszystko zrobiła i wystawiła f-re w moim przypadku nie opłaca się bo itak wyjdę na to samo jakbym "sam" wyremontował... Załapałbym się może na zakup komputera drukarki ale zważywszy, że niewiadomo kiedy nabory i że wielkość mojej inwestycji byłaby mała to zrezygnowałem...
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #59740 (odpowiedź na #59111) ] pon, 13 czerwiec 2011 16:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Może ktoś jeszcze starał sie o pomoc w takiej formie jezeli tak to piszcie każda informacja jest na wage złota.

Ps.
Ja myślałem nad czymś innym np.Ciągnikiem i opryskiwaczem lub kosiarką,lub samochodem dostawczym.
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #59793 (odpowiedź na #59111) ] wto, 14 czerwiec 2011 20:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hubert81 jest aktualnie niedostępny hubert81
Zaawansowany
Ciągnik tak, sam dost tak. Tylko u mnie z samochodem dostawczym było tak, że nowy musiałby być do 100 tys jakoś tak. Dokładnie nie pamiętam ale chyba było tak, że max 100tys można dostać zwrotu czyli inwestycja za 200 tys , z tym, że na auto (bo na widlak raczej nie...) max połowę można było zainwestować... Z tym, że w ODR powiedzieli, że sprzęty nowe muszą być-ale czy tak faktycznie jest Confused
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #59801 (odpowiedź na #59111) ] wto, 14 czerwiec 2011 22:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
musze jeszcze sie dowiedzieć ale to już w arimr jakie konkretnie warunki trzeba spełniać i kiedy jest nabór wniosków.Podobno trzeba minimum 1 rok w krusie być ubezpieczonym tak mi doradca powiedział ale sie nie wypytywałem bo wtedy mało mnie to interesowało teraz sie to troche zmieniło.
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #62742 (odpowiedź na #59111) ] wto, 09 sierpień 2011 22:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janek12 jest aktualnie niedostępny janek12
Początkujący
sie zarabia Very Happy
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #97223 (odpowiedź na #59111) ] śro, 24 kwiecień 2013 22:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kane72 jest aktualnie niedostępny kane72
Nowy
Czy oplaca sie przejsc na vat?
Odp: Nowa działalnośc gospodarcza [wiadomość #97677 (odpowiedź na #59111) ] pią, 03 maj 2013 10:11 Przejdź do poprzedniej wiadomości
piotrekrojewski jest aktualnie niedostępny piotrekrojewski
Zaawansowany
nie opłaca się
Poprzedni wątek:Co się jeszcze opłaca sadowniczego w Polsce - tematy połączone
Następny wątek:Kredyt z dofinansowaniem z ARiMR.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]