użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Konstrukcje wspierające, paliki, tyczki oraz ogrodzenia » Koszt rusztowań na obszarze 1ha
Koszt rusztowań na obszarze 1ha [wiadomość #96787] pon, 15 kwiecień 2013 21:16 Przejdź do następnej wiadomości
Samouczek jest aktualnie niedostępny Samouczek
Początkujący
Witam chciał bym zapytać może ktoś się orientuje jaki jest koszt założenia rusztowań na obszarze 1 ha:D z góry dzięki
Odp: Koszt rusztowań na obszarze 1ha [wiadomość #96792 (odpowiedź na #96787) ] pon, 15 kwiecień 2013 21:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Nie wiem czy ktoś zna gotową odpowiedż, ale może spróbuj wyliczyć to sam... Bo jeśli hektar to kwadrat 100 x 100 m, to można przyjąć, że zmieści się tam ok. 25 stumetrowych rzędów... I gdyby połączyć te rzędy w jedno, to będzie to ok. 2500 m... I teraz zdecyduj co ile metrów zechcesz postawić słup, co ile metrów posadzisz drzewko / tyle ile drzewek, tyle trzeba kołków / i ile drutów chcesz puścić... A jeden drut, to znów 2500 m... I teraz już możesz dzwonić i pytać o ceny... Pamiętaj też, że do wyliczonej ilości słupów, doliczyć trzeba słupy podporowe w liczbie ok. 50 sztuk...Pozdrawiam !
Odp: Koszt rusztowań na obszarze 1ha [wiadomość #96805 (odpowiedź na #96787) ] wto, 16 kwiecień 2013 08:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
chojek jest aktualnie niedostępny chojek
Początkujący
Przy 100m długości rządka to fakt 2 słupki podporowe na końcach wystarczą. Ale już powyżej 200-250m warto podzielić naciąg na 2 (dać dodatkowe podpory w środku rzędu). Po zeszłym roku będę już tak robił.
Odp: Koszt rusztowań na obszarze 1ha [wiadomość #96899 (odpowiedź na #96787) ] śro, 17 kwiecień 2013 18:59 Przejdź do poprzedniej wiadomości
RENKO1 jest aktualnie niedostępny RENKO1
Zaawansowany
Samouczek tą ksywę wybrałeś chyba sam to rusz głowa i policz .
Ja nie wiem jakiej długości planujesz słupy jak gęsto itd .
Mam dość takich głupich pytań .
Poprzedni wątek:Koszt ogrodzenia 1ha sadu
Następny wątek:Paliki impregnowane cisnieniowo
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]