użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Orzech włoski i Leszczyna » Plantacja leszczyny - grodzić czy nie ?  (5) 1 Głosów
Plantacja leszczyny - grodzić czy nie ? [wiadomość #95318] sob, 23 marzec 2013 00:58 Przejdź do następnej wiadomości
VanGavron jest aktualnie niedostępny VanGavron
Początkujący
Witam mam zamiar w najbliższym czasie założyć plantację leszczyny na pow 2,3 ha, do planowania kosztów potrzebne mi są wasze informację i doświadczenia odnośnie konieczności grodzenia. W terenie tym jest wysoka liczebność sarny, i niska zająca - czy da się radę wyprowadzić drzewka bez ogrodzenia ? Z tego co widzę na trasie Zamość - Lublin dużo plantacji jest niegrodzonych... ale u mnie jak sam sie przekonałem grodzenie jabłek, śliw i gruszek i czereśni okazało się niezbędne właśnie z uwagi na sarny - a co z leszczyną ???
Odp: Plantacja leszczyny - grodzić czy nie ? [wiadomość #95336 (odpowiedź na #95318) ] sob, 23 marzec 2013 12:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tony12 jest aktualnie niedostępny tony12
Początkujący
Jeżeli nie ma w okolicy dzików to może się uda bez grodzenia. Ja z sarnami miałem problem w czereśniach. Mam 1.7ha. leszczyny nieogrodzonej i najbardziej drzewka poniszczyły mi dziki.
Odp: Plantacja leszczyny - grodzić czy nie ? [wiadomość #95353 (odpowiedź na #95318) ] sob, 23 marzec 2013 17:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
jeszcze do tego dochodzą wiewiórki Smile przed nimi nawet ogrodzenie nie uchroni plantacji.

[Uaktualnione dnia: sob, 23 marzec 2013 17:45]

Odp: Plantacja leszczyny - grodzić czy nie ? [wiadomość #95371 (odpowiedź na #95353) ] sob, 23 marzec 2013 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
VanGavron jest aktualnie niedostępny VanGavron
Początkujący
Ad Tony12
Rozumiem ze przy dzikach chodziło o buchtowanie za pędrakami?
A sarny się nie czepiały?
posadziłem pare lat temu u teścia leszczyne na 3 arach i tam sarna co roku zgryza wierzchołki pędów - inna sprawa że leszczyna tam wolno rośnie bo jest za płytka gleba i może dlatego wpływ zgryzania jest taki uciążliwy
Odp: Plantacja leszczyny - grodzić czy nie ? [wiadomość #95384 (odpowiedź na #95318) ] sob, 23 marzec 2013 21:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tony12 jest aktualnie niedostępny tony12
Początkujący
W moim przypadku dziki połamały drzewka .Szkoda była zgłaszana do koła łowieckiego straty według protokołu 200szt.Łowczy też był zdziwiony że to dzik,nigdy nie miał takiego przypadku.
Odp: Plantacja leszczyny - grodzić czy nie ? [wiadomość #96646 (odpowiedź na #95318) ] pią, 12 kwiecień 2013 14:12 Przejdź do poprzedniej wiadomości
RAV77 jest aktualnie niedostępny RAV77
Początkujący
U mnie najwięcej szkody młodym drzewkom wyrządziły zające.
W mojej okolicy jest ich dużo; jakoś upodobały sobie leszczynę do ścierania swoich zębów(siekaczy), czyli uciął gałązkę przy pniu i zostawił.
Ja mam ogrodzoną malą plantację 0,6ha, też przed innymi szkodnikami (czytaj sąsiadami; zwanymi rodziną Adamsów Very Happy )
Pozdrawiam
Poprzedni wątek:Leszczyna opłacalność - ile ha ?
Następny wątek:Sztuczne zapylanie leszczyny
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]