użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Brzoskwinie i Morele » Kędzierzawość liści brzoskwini  (5) 1 Głosów
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #81542 (odpowiedź na #81514) ] nie, 08 lipiec 2012 23:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
No i ja też już o kędzierzawce zapomniałem i to pomimo, że zastosowałem tylko ok. 4 kg Syllitu na ha... Chyba / tak jak już kiedyś było /, wykończyły ją te upały, dzięki którym wyschła i opadła...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #81557 (odpowiedź na #81514) ] pon, 09 lipiec 2012 12:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
pomolog napisał(a) dnia nie, 08 lipiec 2012 02:30

Melolontha napisał(a) dnia nie, 27 maj 2012 11:30

Topsin nie zabezpiecza przed parchem brzoskwiniowym ? Confused Pozdrawiam !

Zabezpiecza, choć często w niewystarczającym zakresie - stąd ta rotacja z Captanem... jeżeli natomiast chodzi o kędzierzawość liści i ten sezon - uważam go za stosunkowo "łatwy"... zgodzicie się ze mną? Stwierdzam to na przykładzie obserwacji drzew niechronionych - gdzie choroba co prawda wystąpiła, ale w bardzo ograniczonym zakresie... Pozdrawiam serdecznie Smile

Ja się zgadzam.Jeszcze żeby brzoskwinie były.Bo będzie na przetwory dla rodziny i sąsiadów. Chyba przerzucę się na morele. Przymrozków się nie boję ,ale zimą stanowisko mi brzoskwiń nie uchroniło.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #81588 (odpowiedź na #81557) ] pon, 09 lipiec 2012 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Bardzo to dziwne rzeczy dzieją się w tym roku z plonowaniem... U mnie są / plonują / wszystkie odmiany i wszystkie musiałem przerzedzać...A u sąsiadów / doprawdy te same gleby i to samo płaskie ukształtowanie terenu /, jest bardzo różnie... Dużo drzew ma jasno-zielone liście wpadające w kolor żółty, jakby z powodu przemrożenia drewna w ubiegłą zimę a nawet w zimy wcześniejsze... Najciekawszy jest Harbinger, którego kilka drzew znalazło się u mnie przypadkiem...Zaowocował na tyle, że musiałem sprzedawać, bo nie byłem w stanie sam zjeść...A u sąsiada, w odległości ok. 200 m, zaledwie 2-3 owoce na zbliżonych wiekiem / 4-5 lat / drzewach i to na powierzchni ok. hektara... A jak tam pomologu u Was ? Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: czw, 12 lipiec 2012 00:02]

Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #82910 (odpowiedź na #81588) ] nie, 05 sierpień 2012 18:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Melolontha napisał(a) dnia pon, 09 lipiec 2012 09:48

... A jak tam pomologu u Was?...

A ja tegoroczne plonowanie brzoskwiń uważam za zadowalające. Bez super rewelacji i zachwytów - ale nie jest źle. Przy średniej plenności owoce stosunkowo duże, na kilku odmianach konieczna była wcześniejsza korekta ręczna Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #93559 (odpowiedź na #82910) ] czw, 21 luty 2013 20:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A czy myśli ktoś już o oprysku na kędzierzawkę ? Bo to przecież powoli kończy się luty i zaraz marzec...I trochę niedobrze że tyle tego śniegu, bo kiedy stopnieje, to będzie się traktor topił...A próby z gałązkami już ktoś robił ? Bo chyba raczej nie powinny były przemarznąć...Zresztą nie wiem czy to już ten czas, kiedy one mają zdolność do rozwinięcia się...Ja w swojej okolicy z niepokojem oglądam gile, odkąd jednego roku zżarły mi pąki na brzoskwiniach w ok. 80 procentach...Ale na razie szkód praktycznie nie widzę...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #93581 (odpowiedź na #93559) ] pią, 22 luty 2013 15:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
anbol jest aktualnie niedostępny anbol
Stały bywalec
Gile widać w tym roku nie głodowały.Chrabąszczu drogi myśleć to można,ale co z tego...oczywiście o oprysku...
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #93636 (odpowiedź na #93581) ] sob, 23 luty 2013 15:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
anbol... Ale to nie znaczy, że nie można jakiejś gałązki do wazona wstawić... Smile I nie wykluczone że w związku z nasilającymi się opadami śniegu, wszystko jeszcze / jak chodzi o te gile / , dopiero przed nami... Pamiętam też z dzieciństwa, że kiedyś zżarły mojemu ojcu wszystkie pączki na wiśni...Pozdrawiam ! P.S. " Obiecują " nam ocieplenie, to może się wyprowadzą... Rolling Eyes

[Uaktualnione dnia: sob, 23 luty 2013 15:06]

Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #94209 (odpowiedź na #50545) ] wto, 05 marzec 2013 18:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
Jak myślicie można już pryskać brzoskwinie na kędzierzawość?
bo zamierzam jutro pryskać sylitem
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #94286 (odpowiedź na #50545) ] czw, 07 marzec 2013 11:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
havek123 jest aktualnie niedostępny havek123
Nowy
Ja wczoraj korzystając z dobrych warunków pogodowych temp. 10C brak wiatru więc opryskałem sylitem.
Zastanawiam się czy jeszcze nie opryskać miedzianem za 2 tyg. czy lepiej nie wyrzucać kasy niepotrzebnie bo na jesień opryskałem miedzianem?
A wy jak jesteście z opryskami ?
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #94375 (odpowiedź na #94286) ] pią, 08 marzec 2013 20:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Chyba czas na oprysk jest dobry, bo temperatury są dość wysokie, a to warunek skutecznego zadziałania Syllitu... Nie popieram trzeciego oprysku nawet Miedzianem, bo jestem z czasów, kiedy uważano, że powinien wystarczyć jeden oprysk Syllitem wiosną, w momencie nabrzmiewania pąków, tuż przed ich pęknięciem... A oto wynik mojej próby z pędami : Brzoskwinie Redhaven i Harrow Beauty zakwitły bardzo ładnie, a czereśnia Burlat się rozwija...Pod Wrocławiem... Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #94836 (odpowiedź na #94375) ] pią, 15 marzec 2013 10:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Wrocław ,Wrocławiem tam zawsze cieplej, u mnie opryskiwacza jeszcze nie używałem. Okolice Konina.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #97601 (odpowiedź na #94836) ] śro, 01 maj 2013 21:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
U mnie / Wrocław / brzoskwinie w pełni kwitnienia, ale chciałem o kędzierzawce... Nie wiem czy ja dobrze widzę, ale zanosi się na to, że porażenie będzie zerowe... Taki rok , czy jak ? Bo jakoś nie mogę uwierzyć, że u mnie w 100 procentach załatwił ją wiosenny oprysk Pomarsolem...A jak u Was, koledzy ? Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #99239 (odpowiedź na #4102) ] nie, 19 maj 2013 20:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam mam problem z kędzierzawością liści brzoskwini na niektórych odmianach jest bardzo duża na virgilu i t-5 nie ma wcale saturn jest średnio najgorzej jest na harnasiu,nektarynie redgold i
harbinger pryskałem na wiosnę sylitem tylko raz,może trzeba było pryskać dwa razy,jakimi nawozami można by złagodzić teraz kędzierzawość?
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #99566 (odpowiedź na #99239) ] czw, 23 maj 2013 20:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Mnie osobiście nie są znane żadne / poza obrywaniem i wycinaniem / , zabiegi przeciw kędzierzawce w tej fazie i o tej porze roku...Ale nie o tym chciałem... Bo oto z przerażeniem obserwuję, jak w ostatnich dniach, również u mnie pojawia się kędzierzawka tak w miejscach pryskanych, jak i tam, gdzie żadnego oprysku nie było... Co ciekawe, pojawia się ona dopiero na 5-6 liściu... Czyżbyśmy mieli do czynienia z jakąś jej formą letnią ? Zjawisko takie co prawda chyba nigdzie w literaturze nie zostało opisane, ale przecież pisałem już o tym kiedyś, że zdarzało mi się spotkać ją na liściach siewek, które wykiełkowały z pestek... Więc skąd mogły się tam wziąć jeśli nie przyniesione przez wiatr w pełni wegetacji ?... Czy ktoś, tak jak ja, potwierdza że 5-6 najstarszych liści, u nasady przyrostu, jest wolnych od kędzierzawki, a pojawia się ona dopiero w okolicach stożka wzrostu, na liściach najmłodszych ? RADEK 30... Nie wiem czy jest jakiś sposób na nią w tej fazie... I dobrze by było gdyby stało się tak jak w roku ubiegłym, kiedy pogoda spowodowała, że burchle szybko wyschły i obleciały... Jeśli jednak nic takiego się nie stanie i pogoda będzie sprzyjać jej ekspansji, to może być masakra...Te wiszące , obrzydliwe liściowe kiści... Brr !

[Uaktualnione dnia: czw, 23 maj 2013 20:28]

Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #99621 (odpowiedź na #99566) ] pią, 24 maj 2013 10:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TMF30 jest aktualnie niedostępny TMF30
Początkujący
U mnie podobnie. Pryskałem przed zimą, wszczeliłem się z jednym opryskiem na poczatku marca gdy zrobiło się ciepło oraz chyba zaraz po Świetach Wielkanocnych MIEDZIAN 50WP. Mam redhaven, reliance, royalvee, i nektaryne harco. U mnie problem dotyczy najbardziej szczytów drzew, nizej jest dobrze lub wzglednie. Drzewa mam zawalone owocami i robię co mozna aby je utrzymać. Wczoraj usuwałem chore liscie, myslę że drzewa się powinny odbudować. Wg mnie że to wina pogody. U mnie chyba lekko zachamowało bo tak od kilku dni nie padało, ale generalnie drżę.
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #99671 (odpowiedź na #4102) ] pią, 24 maj 2013 18:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
więc nie drżyj , w tym roku brzoskwiń będzie bardzo dużo i cena będzie bardzo niska a na drugi rok nie wpuścimy kedzierzawości Laughing
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #99722 (odpowiedź na #99671) ] sob, 25 maj 2013 06:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Rozpocząłem cięcie brzoskwiń... Zwykle robię to po " ogrodnikach ", bo wtedy widzę, gdzie są zawiązki...Bywały takie lata, że były one tylko na górze, więc gdybym to był obciął wcześniej, to nie miał bym plonu... Ale w tym roku zawiązków jest do oporu, od góry do dołu...Jedną z metod zmniejszenia ich liczby jest skracanie silnych pędów " w pół "... A potem przerzedzanie ręczne...I jak co roku myślę o przemyśle, ale jak co roku, nic mi z tym nie wychodzi...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #99827 (odpowiedź na #99671) ] nie, 26 maj 2013 12:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
drżę i będę drżeć, bo te kupne są niczym do tych moich brzoskwinek dużych, słodkich i sokiem płynących i warto o te drzewa dbać co też robię.
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #104854 (odpowiedź na #99827) ] nie, 28 lipiec 2013 23:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Mamy tu co prawda dyskusję o kędzierzawce, ale zapytać chciałem o co innego...O to, czy też tak jak ja, macie tą póżną mszycę, która właśnie atakuje końce pędów..Bo ja ją mam i znam od lat i wiem, że jest to bardzo podły szkodnik... Bywało, że niszczył mi owoce na całym drzewie, które w całości pokrywały się czarnym nalotem... To wynik działania zdaje się jakiegoś grzybka, który zasiedla produkowaną przez tą mszycę spadż... Nie bardzo wiem, jak ta mszyca się nazywa / brzoskwiniowo-ziemniaczana ? /, ale zabarwiona jest na żółto... Uderzyłem w nią niedawno Mospilanem...Pomoże ? A może nawet nie wiecie, że taka, wyjątkowo podła mszyca jest i atakuje właśnie o tej porze ? Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: nie, 28 lipiec 2013 23:42]

Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #117140 (odpowiedź na #4102) ] czw, 20 luty 2014 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
havek123 jest aktualnie niedostępny havek123
Nowy
Witam

Pryskał już ktoś Sylitem albo czymś innym w tym roku na kędzierzawość
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #117147 (odpowiedź na #117140) ] czw, 20 luty 2014 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ktoś podobno w mojej okolicy już pryskał, bo jeśli o tej porze w sadzie słychać traktor i opryskiwacz, to to może być tylko oprysk na kędzierzawkę... Ja tego nie robię bo traktor stoi na kapciu i to na dużym kole... Ale przypomnę...Aby Syllit zadziałał, musi być 6 stopni plus... I to najlepiej jeśli tak jest nie tylko w dzień ale i przez najbliższą noc...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #118588 (odpowiedź na #117147) ] pon, 10 marzec 2014 18:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Wczoraj opryskałem swoje brzoskwinie Pomarsolem 80 w dawce 3 kg /ha... Co prawda w nocy bywa koło zera, ale w dzień / codziennie / jest 10 i więcej...Liczę że zadziała... A pąk jest nabrzmiały, choć to zdaje się dopiero początek nabrzmiewania...Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: pon, 10 marzec 2014 18:58]

Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #119609 (odpowiedź na #118588) ] pią, 21 marzec 2014 20:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
anbol jest aktualnie niedostępny anbol
Stały bywalec
Jak długo zajmuje się sadownictwem,nie pamiętam,żeby 20 marca rozkwitały brzoskwinie.A w tym roku to fakt..
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #119616 (odpowiedź na #119609) ] pią, 21 marzec 2014 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
U mnie w wlkp tez dzisiaj morele zaczynają kwitnąć.
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #119626 (odpowiedź na #119616) ] pią, 21 marzec 2014 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
No, ale skoro dziś we Wrocławiu temperatura przekroczyła 20 stopni a jutro ma być podobnie...Aż strach się bać, co będzie dalej...
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #119722 (odpowiedź na #4102) ] nie, 23 marzec 2014 11:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jeśli tydzień temu pryskałem sylitem na kędzierzawość liści
brzoskwini to jak myślicie jeśli jutro opryskam jeszcze raz sylitem to nie będę miał problemów z kędzierzawością?
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #119783 (odpowiedź na #119722) ] nie, 23 marzec 2014 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Likwidacja kędzierzawości polega na chemicznym sparzeniu preparatem kontaktowym zarodników, które przyklejone są do łusek paków liściowych i pokrywają te paki z zewnątrz... Jest na to czas od momentu opadnięcia liści do momentu rozchylenia się tychże pąków liściowych... W momencie gdy te paki już się rozchylą, grzyb wnika / wrasta / do środka i jest po zawodach...Dlatego ostatni moment na oprysk to MOCNO NABRZMIAŁY PĄK, tuż przed pęknięciem... Musisz więc ocenić czy te pąki u Ciebie są tylko nabrzmiałe, czy już się rozchyliły... Jeśli jest to drugie, to oprysk jest już prawdopodobnie bezcelowy...U mnie / Wrocław / brzoskwinie, w tym zwłaszcza niektóre siewki, są w póżnym różowym pąku lub wręcz na początku kwitnienia... Bo taka np. ałycza kwitnie już w pełni...Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: nie, 23 marzec 2014 20:54]

Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #123544 (odpowiedź na #119783) ] nie, 27 kwiecień 2014 21:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A co z kędzierzawką A.D. 2014 ?... U mnie, tam gdzie zastosowałem Pomarsol na mocno nabrzmiałe pąki / jeden oprysk / - kędzierzawki zero... A na działce gdzie nie opryskałem niczym - kędzierzawka 100 procent... Nie wiadomo czy drzewa, te na działce, przeżyją...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #125319 (odpowiedź na #123544) ] sob, 10 maj 2014 21:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Pryskamy brzoskwinki, pryskamy !... Powino już być dawno po oprysku Topsinem po kwitnieniu na dziurkowatość i lada dzień / gdy spadną osłonki z zawiązków / powinien pójść Topsin na mączniaka... A jak tam z zawiązkami ?... U mnie / Wrocław / - średnio... Ale bywa też całkiem dobrze... Nawet nektaryny są... Ale jak mawiał ś + p Pan Drahan z Lutyni, gdy są brzoskwinie to i nektaryny łaski nie robią...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #127047 (odpowiedź na #125319) ] pią, 23 maj 2014 12:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Heavy jest aktualnie niedostępny Heavy
Zaawansowany
Czy coś teraz można zrobić na kędzierzawość???
Mój wiosenny oprysk chyba nie zadziałał Sad
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #127136 (odpowiedź na #127047) ] pią, 23 maj 2014 23:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Teraz to tylko mały sekator i...heja ! ... Smile ... A ja się chyba / raczej na pewno / pochwaliłem , że kędzierzawki nie mam... Pokazała się !... Mad ...Ale da się jakoś wytrzymać... A poza tym, być może . pod wpływem wysokich temperatur na przemian z deszczami, obleci... Tak czasem jest... To w sadzie...Natomiast moich kilka drzewek na działce, których nie opryskałem, chyba nie przeżyje...Porażenie - 100 procent... Nawet nie ma co wycinać , bo trzeba by wyciąć wszystkie liście... Na wszelki wypadek poskracałem wszystkie pędy do połowy, żeby choć trochę ulżyć tym drzewkom...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #127496 (odpowiedź na #127136) ] wto, 27 maj 2014 10:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Zawiązki owoców też szlag trafił!!!
To normalne przy tej chorobie???!!!
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #127554 (odpowiedź na #4102) ] wto, 27 maj 2014 18:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja w 2013r miałem całe drzewa porażone kędzierzawką ale owoce były i to całkiem sporo ba aż po 80kg z drzewa Laughing
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #127610 (odpowiedź na #127554) ] śro, 28 maj 2014 00:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Heavy... Tak...To normalne... Przy dużym nasileniu choroby zawiązki opadają... Czasem wszystkie...RADEK 30... W r 2013 wystąpiło takie ciekawe zjawisko, że liście porażone przez kędzierzawkę błyskawicznie zaschły i szybko spadły na ziemię i drzewa szybko pokryły się świeżą, nie porażoną zielenią...A pomocne były wysokie temperatury po kwitnieniu... Jednak nie zawsze tak się dzieje...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #127631 (odpowiedź na #4102) ] śro, 28 maj 2014 10:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam. U mnie mimo oprysków także pojawiła się kędzierzawość na znacznej części drzewa. Dziwny taki rok. Ja obrywałem i obrywam chore liscie i powoli wygrywam. Owoców drzewa nie zrzuciły. Te są wielkości dużych czereśni.
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #127644 (odpowiedź na #4102) ] śro, 28 maj 2014 12:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Dzięki za wyjaśnienie tematu. Nalewki brzoskwiniowej nie będzie Sad
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #128022 (odpowiedź na #127644) ] sob, 31 maj 2014 14:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
TMF30... Pewnie ratuje Cię to, że choć trochę liści żyje...Ale bywa czasem tak, że 100 procent liści zamienia się w burchle a to grozi nie tylko zrzuceniem zawiązków ale też zaschnięciem pędów... Zwłaszcza tych, jednorocznych... Ja na swojej działce gdzie nastąpił istny kataklizm i po zawiązkach zostały wspomnienia, skróciłem wszystkie pędy o połowę, żeby zmniejszyć powierzchnię parowania i wysychania... Liczę że może w ten sposób uratuję drzewa... Confused ...Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: sob, 31 maj 2014 14:36]

Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #129510 (odpowiedź na #128022) ] czw, 12 czerwiec 2014 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A czy potwierdzacie koledzy to co widzę u siebie ?... Bo moim zdaniem kędzierzawka się kończy... Burchlowate liście zasychają / skutek ostatnich upałów / i opadają... A nie zawsze tak bywa... Bo bywa też tak, że burchle rosną bez końca tworząc takie skupiska, że aż gałązki zaczynają pod ich ciężarem zwisać... Na szczęście to nie ten rok...Przynajmniej u mnie...Pozdrawiam !
Odp: Kędzierzawość liści brzoskwini [wiadomość #129858 (odpowiedź na #129510) ] pon, 16 czerwiec 2014 11:12 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Zaawansowany
U mnie podobnie. Zakażone opadły, a pojawiły się zdrowe Laughing
Tylko niestety owocu nie będzie!
Poprzedni wątek:Zawiązanie brzoskwiń - 2014r.
Następny wątek:Identyfikacja choroby Moreli
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]