użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką
koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91104] czw, 17 styczeń 2013 22:44 Przejdź do następnej wiadomości
wojti76 jest aktualnie niedostępny wojti76
Początkujący
Witam

Na targach MTAS widziałem kilka urządzeń, które były połączeniem kosiarki i opryskiwacza do chwastów . Urządzenie kosi oraz dodatkowo po obydwóch bokach daje kilkadziesiąt cm oprysku. Napęd kosiarki pochodzi z wałka a opryskiwacza z pompki 12 V.
Zastanawiam się czy takie urządzenie sprawdziło by się do jednoczesnego koszenia międzyrzędzi i pryskania belką herbicydową pod krzakami porzeczek.
Próbował ktoś takiego rozwiązania ?

I druga rzecz, która chodzi mi po głowie to czy dało by się coś takiego wykonac samemu. Patrzyłem na ceny pomp 12 V i można je kupic już od 150 PLN, do tego beczka 200 litrów i jakaś konstrukcja, sądzę że całośc zamknęła by się w kwocie 1500 PLN + własna kosiarka.
Tylko czy to zadziała ?
Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91106 (odpowiedź na #91104) ] czw, 17 styczeń 2013 22:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/3842/0/załączam zdjęcie urządzenia

Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91107 (odpowiedź na #91106) ] czw, 17 styczeń 2013 23:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Tu masz film z użyciem takiej kosiarki https://www.youtube.com/watch?v=yY9wPMlhx6k
Jak dla mnie większe szkody niż pożytek, a w jagodowych to już całkiem odpada.
Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91110 (odpowiedź na #91104) ] czw, 17 styczeń 2013 23:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Myślałem o tym aby przewody pociągnąc na przód ciągnika do normalnej belki herbicydowej.
Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91112 (odpowiedź na #91104) ] pią, 18 styczeń 2013 00:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witoldo88 jest aktualnie niedostępny witoldo88
Początkujący
filmik bardzo znajomy Smile owszem zgadzam się z przedmówcą oryginalne rozwiązanie producenta nie zdawało egzaminu, (zbyt dużo było uszkodzeń na gałęziach spowodowanych herbicydami) jakieś dwa lata temu zamontowaliśmy na tej kosiarce belki własnej roboty coś typu AGROLA no i powiem że zdaje to egzamin Smile
oszczędność czasu, oszczędność paliwa,

p.s myślę że np obustronna belka od Królika na przód ciągnika + przewody łączące zbiornik na kosiarce z belką + kosiarka z tyłu ciągnika to może być naprawdę dobre rozwiązanie
Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91150 (odpowiedź na #91112) ] pią, 18 styczeń 2013 17:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Darek578 jest aktualnie niedostępny Darek578
Stały bywalec
Może ja troche nie na temat ale chciałbym sie troche dowiedzieć o tej kosiarce na zdjęciu może o podobny model do tej a konkretnie Ilmer model M2. To co wiem to napęd na paski i trzy wirniki jeżeli chodzi o model 211cm. Co myslicie o takiej konfiguracji?

[Uaktualnione dnia: pią, 18 styczeń 2013 17:12]

Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91182 (odpowiedź na #91104) ] pią, 18 styczeń 2013 23:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Zdjęcie bylo zrobione na ostatnich targach. Kosiarka wydaje się bardzo ciekawa. Pod spodem pracują dwa śmigła, napęd przekazywany jest za pomocą przekładni, nie przez paski. Kosiarka ma możliwośc rozszerzenia zakresu szerokości koszenia poprzez dwa siłowniki zamontowane na obudowie po bokach. Robi się to z ciągnika. W skrajnie wąskim położeniu śmigła zachodzą na siebie i dlatego wydaje się że napęd musi by z przekładni, po zastosowaniu pasków i nawet drobnym uślizgu mogło by dojśc do kolizji śmigiej.
Producenta niestety nie pamiętam. Cena według mnie bardzo wysoka bo około 30 tys.
Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91242 (odpowiedź na #91150) ] nie, 20 styczeń 2013 08:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
Darek578 napisał(a) dnia pią, 18 styczeń 2013 05:09

Może ja troche nie na temat ale chciałbym sie troche dowiedzieć o tej kosiarce na zdjęciu może o podobny model do tej a konkretnie Ilmer model M2. To co wiem to napęd na paski i trzy wirniki jeżeli chodzi o model 211cm. Co myslicie o takiej konfiguracji?

Ja bym uważał z kosiarkami na paski. W wysokiej trawie, albo jak trafi na kretowisko, mogą się ślizgać paski
Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91247 (odpowiedź na #91242) ] nie, 20 styczeń 2013 10:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Darek578 jest aktualnie niedostępny Darek578
Stały bywalec
Pamietam kiedyś była u mnie podobna kosiarka też na paski chyba polska konstrukcja na dwa wirniki i kosiła bardzo dobrze ale jak sprawują się zagraniczne konstrukcje nie wiem. A kosiarki typu fisher lub perfekt są na paskach czy przekładniach?
Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91580 (odpowiedź na #91104) ] czw, 24 styczeń 2013 17:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
witoldo88, czy możesz podac jakieś parametry z pompki opryskiwacza. Ciśnienie, przepływ w litrach na minutę itp.
Myślę o doposażeniu swojej kosiarki w taką właśnie opcję, tylko że z belką jednostronną. Zastanawiam się nad tym czy taka pompka podoła w belce herbicydowej gdzie wąż jest znacznie grubszy niż w rozwiązaniu przewidzianym przez producenta.

Odp: koszenie międzyrzędzi i pryskanie belką [wiadomość #91604 (odpowiedź na #91580) ] czw, 24 styczeń 2013 21:14 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jendreks jest aktualnie niedostępny jendreks
Zaawansowany
Darek
Perfect napewno ma naped na pasek i tojeden...Jakos daje rade.Przy normalnyum uzytkowaniu i koszeniu trawy okolo 4 razy w sezonie czesciej trzeba wymieniac noze niz pasek.
Poprzedni wątek:Gdzie lepiej podczepić kosiarkę??
Następny wątek:Kosiarka Fischer GL4
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]