użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » Kosiarka "Melania"
Kosiarka "Melania" [wiadomość #8909] sob, 29 wrzesień 2007 13:37 Przejdź do następnej wiadomości
Sttoper jest aktualnie niedostępny Sttoper
Nowy
Witam. Szukam informacji jak ten sprzęt spisuje się w sadzie.
Może mi ktoś powie jakie w praktyce ma wady i zalety i czy by warto ją nabyć. A jak nie to jaką????
Z góry dziękuję.
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #8929 (odpowiedź na #8909) ] nie, 30 wrzesień 2007 09:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pre777 jest aktualnie niedostępny pre777
Zaawansowany
Używam tego sprzetu juz pewnie z 10 lat.Napewno nie jest bez wad ale daje rade.Najgorzej było na samym początku kiedy noże do niej były kiepskiej jakości- teraz są dobrej i dodatkowo dwustronne co umożliwia odwrócenie przekładni i cięcie drugą stroną noża(noże wtedy kręcą sie w drugą stronę).Kiedy ją kupowałem to była stosunkowo tania i tak naprawdę nie wymagam od niej zbyt wiele.Wymieniam co jakiś czas łożyska i to wszystko.najlepiej sie sprawuje z ciągnikiem który ma WOM 1000 lub 540E obrotów.Wtedy to cięcie idzie szybko i sprawnie Smile

VW 1303
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #8930 (odpowiedź na #8929) ] nie, 30 wrzesień 2007 10:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Dzięki za opinię. Smile
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #11399 (odpowiedź na #8909) ] śro, 30 styczeń 2008 11:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Witam
Mam zamiar kupic kosiarke do sadu o powierzchni 5ha i zastanwiam sie czy nabuć kosiarkę na paski np "Melania" czy moze lepszy by był kosiarko rozdrabniacz jedna śmigłowy. Posiadam jedynie ciapka c 330 a szerokośc koszenia ok 1,7m, jezeli ktoś uzytkował obydwie tego typu maszyny to prosiłbym o jakąś radę.
Dzięki z góry za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #11413 (odpowiedź na #11399) ] śro, 30 styczeń 2008 18:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Witam.
Moim zdaniem "jak coś jest do wszystkiego to do niczego". Z tego co czytam i to dużo osób narzeka na kosiarko-rozdrabniacze. Jak Masz C-330 to lepiej wybierz kosiarkę. Rozdrabniacz potrzebuje raczej więcej mocy.
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #11426 (odpowiedź na #8909) ] śro, 30 styczeń 2008 21:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Dzięki za opinie, mam jszcze jedno pytanie odnośnie kosiarek na paski- czy to prawda, że trawę trzeba kosic raz w tygodniu, bo jak urośne na 15cm to kosiarka jej nie przerabia, a tylko przygłaszcze i po tygodniu koszenie od nowa, gośc sprzedający maszyny rolnicze zasugerowal mi kosiarko- rozdrabniacz na jedno smigło z racji tego, ze radzi sobie z duzą trawą a waga tej maszyny umozliwia przce c -330, do tepory mialem czarny ugór wiec nie mialem problemu- kultywator co 2 tygodnie i tyle, a teraz ????????
Pozdrawiam.
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #11470 (odpowiedź na #11426) ] pią, 01 luty 2008 16:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Witam. Mam znajomego co kosiarką na paski rozdrabnia nawet gałęzie po letnim cięciu. Ja sam W seszłym roku ciołem kosiarką na paski takie zielsko, że aż po światłs w ciągniku sięgało.Ale słyszałem też dobre opinie o tych kosiarkach z jednym śmigłem. Tak więc masz nad czym rozmyślać. Trudno mi radzić co lepsze bo każdy coś dobrego i coś złego na dany produkt powie. Pozdrawiam i powodzenia.
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #11475 (odpowiedź na #8909) ] pią, 01 luty 2008 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Dzięki Sttoper za opinie, poza Tobą nik chba nie uzywa tych maszyn w swoich sadach hehe Laughing Very Happy
Zdecyduję sie jednak na rozdrabniacz z jednym śmigłem mimo że jest jego masa jest wieksza od kosiarki to posiada kilka zalet.
1- prędkośc obwodowa końcowki ostrza jest wieksza w rozdrabniaczu
2- rozdrabniaczem zawsze moge skosic duze zielsko lub rozdrobnic gałezie po cieciu-słabo to słabo ale zawsze to coś.
3- mniej elementów roboczych= mniej ewentualnych awarii( łozyska, noże)
Tyle plusów ktore znalazłem- oby te plusy nie przesłoniły mi minusów
-wieksza masa
-wyższa cena
-potrzebny pożądny wałek ze sprzęglem aby cipek wytrzymał.
Wszystko wyjdzie w pracy.
Pozdrawiam.
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #11484 (odpowiedź na #8909) ] sob, 02 luty 2008 12:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marki jest aktualnie niedostępny Marki
Początkujący
Ja się zdecydowałem na coœ takiego jak poniżej, zobaczymy jak się to sprawdzi w sadzie.
Pozdrawim
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=305452953
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #11488 (odpowiedź na #11484) ] sob, 02 luty 2008 16:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Witam. Jak możesz to w przyszłości Daj znać jak to się spisuje w sadzie. Nauki w tym fachu przecież nigdy za wiele. Dzięki. Pozdrawiam.
Odp: Kosiarka "Melania" [wiadomość #17552 (odpowiedź na #8909) ] sob, 12 lipiec 2008 06:41 Przejdź do poprzedniej wiadomości
daridari jest aktualnie niedostępny daridari
Zaawansowany
Właśnie zrobiłem pierwszą próbę kosiarki z MCMS. W porównaniu z kosiarko-rozdrabniaczem z Ditty-Serii to jest to rewelacja. Tnie pięknie, niziutko, mogę bez problemu podjeżdżać pod krzaki porzeczki, bez problemu kosi nawet wyrośnięte zielsko. Poprzedni sprzęt, to co najwyżej głaskał trawę, jakość cięcia była kiepska, a na nożach każdy kamień się odciskał. W przyszłości założę jeszcze noże z MCMS-u do kosiarko-rozdrabniacza, zobaczymy może odzyska honor.
Poprzedni wątek:Kosiarka do porzeczki
Następny wątek:ostrzenie noży kosiarko-rozdrabniacza
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]