użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków
Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #88904] czw, 06 grudzień 2012 20:08 Przejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
W aptece sok malinowy z dodatkiem kwasu askorbinowego /wit C/ kosztuje ponad 30zł/l!. Parę lat temu pisałem na tym portalu,że jabłka pieczone /słoik 0,9/ kosztują 10 zł. Dziś komuś opłaci się komuś produkować by sprzedawać w sklepie po 4,49 pomimo że koszty idą w górę.
Liczę, że ci co liczą zabiorą głos...czyli skomentują tę NASZĄ dziwną ekonomię sadowniczą.A może to nie tylko ekonomia?

[Uaktualnione dnia: czw, 06 grudzień 2012 20:29] przez Moderatora

Odp: Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #88907 (odpowiedź na #88904) ] czw, 06 grudzień 2012 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Tylko co ma wspólnego sok z dodatkiem leku( który jako lek jest obwarowany zapewne setkami przepisów generujących koszty a niekoniecznie zapewniających bezpieczeństwo) z produktami sadowniczymi ?

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #88918 (odpowiedź na #88907) ] pią, 07 grudzień 2012 09:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
kwas askorbinowy to jest dodatek do zywnosci (przeciwutleniacz) e-300, a nie lek, preparat witaminowy zawierajacy witamine c moze byc zarejestrowany jako substancja lecznicza i podlegac osobnym regulacjom
Odp: Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #88944 (odpowiedź na #88918) ] pią, 07 grudzień 2012 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Też już kiedyś o takich cudach np. w przypadku wiśni , pisałem... Więc może przypomnę o tym raz jeszcze, tym razem z pamięci... A obserwację swoją uczyniłem w latach, gdy sam, za kilogram wiśni otrzymywałem cenę poniżej 1 zł... I to wtedy na półce sklepu, który reklamował się jako tani, dostrzegłem ten ok. 0,6 l słoik z pływającymi w jakiejś zalewie, drelowanymi wiśniami, w cenie ok. 6 zł... 6 zł za wiśnie, których w tym słoiku było na moje oko nie więcej niż 0,3 kg... A więc jak łatwo obliczyć, klient płacił za wiśnie które ja sprzedałem poniżej 1 zł , ok. 18 zł ! W sklepie, który reklamował się, przypomnę raz jeszcze, że jest tani... Pozdrawiam ! P.S. Dodam jeszcze tylko, że napisy na etykiecie typu " schatenmorelle " czy " sauerkirche " sugerował, że jest to produkt niemiecki... A moim zdaniem / mogło by to być zajęcie dla jakiegoś dziennikarza śledczego / nie jest wykluczone, że był to produkt " made in Germany " - w Polsce wyrabiany...

[Uaktualnione dnia: pią, 07 grudzień 2012 22:21]

Odp: Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #88951 (odpowiedź na #88944) ] sob, 08 grudzień 2012 08:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jest prasa ogrodnicza, są organizacje branżowe, jest też TVR-olnicza które mogą się zająć mechanizmami ekonomicznymi które powodują że "jest jak jest" a moim zdaniem jest NIEWŁAŚCIWIE.
Odp: Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #88982 (odpowiedź na #88951) ] nie, 09 grudzień 2012 08:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Teraz mnie dziwi co innego - jak to jest że temat /wśród całej rzeszy narzekających/ nielicznych zainteresował. Są GP, są sadownicy - biznesmeni działający w warunkach wolnej konkurencji a tu TAKA FUCHA leży odłogiem.
Odp: Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #89159 (odpowiedź na #88904) ] wto, 11 grudzień 2012 22:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piotrekrojewski jest aktualnie niedostępny piotrekrojewski
Zaawansowany
odpowiedź jest prosta. Jak to jest tak opłacalne (przetwory) to trzeba zacząc to produkowac nie widzę problemu, po co zaglądac innym do kieszeni i liczyc od razu ile to oni na kim zarobili????????????? to wolny kraj
Odp: Dziwy ekonomi sadowniczej - ceny soków [wiadomość #89170 (odpowiedź na #89159) ] śro, 12 grudzień 2012 08:14 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Nie sens w tym aby liczyć komuś ile zarobi ale to iż przy ROZSĄDNYCH CENACH może być większy zbyt, więcej może zrobić ów dobry interes
Poprzedni wątek:Natura2000 - odszkodowanie
Następny wątek:Koszt założenia sadu
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]