użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Sanepid w gospodarstwie sadowniczym
Sanepid w gospodarstwie sadowniczym [wiadomość #88388] pon, 26 listopad 2012 23:32 Przejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
Mam do Was pytanie.
Czy przyjechał do Was kiedykolwiek sanepid lub podobne służby na niezapowiedzianą kontrolę ?
Nie chodzi mi inspekcję handlową , pobieranie próbek przy eksporcie, tylko sprawdzanie czystości, pomieszczeń , toalet dla pracowników itp.
Byłem dzisiaj u znajomego sadownika i coś takiego go spotkało.

[Uaktualnione dnia: wto, 27 listopad 2012 09:07] przez Moderatora

Odp: Sanepid [wiadomość #88395 (odpowiedź na #88388) ] wto, 27 listopad 2012 08:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek74 jest aktualnie niedostępny tomek74
Zaawansowany
Witam! Jeszcze nie miałem przyjemności, ale myślę, że wszystko przed nami. Jak wejdzie podatek dochodowy,a wejdzie .... . Żeby wykazać się kosztami przy zbiorze będzie trzeba podpisywać jakieś umowy z pracownikami (tak mi się wydaje). Kwity będą w obiegu i rolnikami zainteresuje się jeszcze kilka innych instytucji nie tylko SANEPID i ARiMR.

[Uaktualnione dnia: wto, 27 listopad 2012 08:06]

Tomek
http://sp8uft.bloog.pl/
Odp: Sanepid w gospodarstwie sadowniczym [wiadomość #88405 (odpowiedź na #88388) ] wto, 27 listopad 2012 11:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stiopa80 jest aktualnie niedostępny stiopa80
Nowy
Sanepid ma obowiazek powiadomic o kontroli.
Odp: Sanepid w gospodarstwie sadowniczym [wiadomość #88411 (odpowiedź na #88388) ] wto, 27 listopad 2012 12:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hubertkorki jest aktualnie niedostępny hubertkorki
Zaawansowany
Przy zdobywaniu wszelakich certyfikatów takie kontrole są normalne.
Odp: Sanepid w gospodarstwie sadowniczym [wiadomość #88425 (odpowiedź na #88405) ] wto, 27 listopad 2012 16:05 Przejdź do poprzedniej wiadomości
tomilo jest aktualnie niedostępny tomilo
Nowy
stiopa80 napisał(a) dnia wto, 27 listopad 2012 11:13

Sanepid ma obowiazek powiadomic o kontroli.

Owszem sanepid ma obowiązek powiadomić przy rozpoczęciu kontroli, czyli wejściu na teren zakładu. Na pewno nie muszą cię informować wcześniej, mogą. Jest to jedna z tych instytucji, która kontroluje z marszu. I niestety zawsze ma rację bo w naszym kraju nie da sie funkcjonować zgodnie z prawem. Nie dlatego,że nie chcemy, ale dlatego, że przepisy są coraz częściej sprzeczne
Poprzedni wątek:Aneks do ARiMR
Następny wątek:Natura2000 - odszkodowanie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]