użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » pędraki na plantacjach owocujących
pędraki na plantacjach owocujących [wiadomość #86717] nie, 28 październik 2012 13:34 Przejdź do następnej wiadomości
tomasek jest aktualnie niedostępny tomasek
Zaawansowany
Witam tyle się mówi o zwalczaniu pędraków przed założeniem plantacji,ale to nie znaczy,że w następnych latach na owocujących plantacjach nie będzie z nimi problemów,moje pytanie jest takie czy glębę na plantacji powinno się polewać każdego roku chciał bym poznać wasze opinie na ten temat jak sobie radzicie z tymi robalami na plantacjach owocujących.Ogólnie na mojej plantacji w tym roku miałem mniejszy zbiór przez pędraki,ale niestety bylo już zapóżno żeby coś z tym robić.

[Uaktualnione dnia: nie, 28 październik 2012 19:32] przez Moderatora

Odp: pędraki na plantacjach owocujących [wiadomość #86756 (odpowiedź na #86717) ] pon, 29 październik 2012 07:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer4 jest aktualnie niedostępny farmer4
Stały bywalec
Ogólnie walka z pędrakami w następnych latach po założeniu plantacji jest trudna i chyba mało efektowna , pędrak w różnych okresach pór roku zmienia miejsce swego żerowania. Jest to trudne bowiem przed założeniem plantacji należy wykonać zabieg jak podają producenci najlepiej w dniach opadu deszczu , a później jak najszybsze wymieszanie gleby, wówczas środek działa wgłębnie. Przy założonej plantacji trudno taki zabieg wykonać by mieć przeświadczenie , że środek zadziała, znam przypadki gdzie wiadrami lano pod drzewka wiosną a efekt był zerowy, u nas w lubelskim są wsie gdzie praktycznie nasadzenia wieloletnie nie mają szans na przetrwanie, fachowcy z różnych instytucji próbowali z tym walczyć i niewiele zdziałali
Odp: pędraki na plantacjach owocujących [wiadomość #86775 (odpowiedź na #86717) ] pon, 29 październik 2012 10:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomasek jest aktualnie niedostępny tomasek
Zaawansowany
Tak jak myślałem,że nikt tego nie wie,ja osobiście w tym roku to seddlinga nie miałem w ogóle a glen był nie taki jak miał być moim a jesienną to tylko oglądałem jak codziennie nowe krzaki żolkna moim zdaniem to wszystko w moim przypadku załatwił pędrak podgryzał sobie od wiosny korzenie i jak przyszedł owoc na seedlingu to roślina była tak słaba że nie dała rady glen jak pisałem też nie był w 100 procentach ,ale chociaż go zbierałem nie wiem może dlatego,że glen ma bardzo rozrośnięte korzenie.Ogólnie masa ludzi w moim regionie maała to samo w tym sezonie, niektórzy mówią że to przez zime,ale ja w to nie wieże moim zdaniem to był własnie pędrak.
Odp: pędraki na plantacjach owocujących [wiadomość #86807 (odpowiedź na #86775) ] pon, 29 październik 2012 20:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Szkoda,że po prostu nikt w okolicy nie wziął szpadla i nie sprawdził czy to pędraki. W tym sezonie zima też zrobiła swoje i korzenie mogły być uszkodzone.
Odp: pędraki na plantacjach owocujących [wiadomość #87446 (odpowiedź na #86717) ] pią, 09 listopad 2012 21:36 Przejdź do poprzedniej wiadomości
waldemar45 jest aktualnie niedostępny waldemar45
Początkujący
ja stosuje co roku od kwietnia do czerwca czyli 3 podlewania na przemian basudin pyrineks dursban przez nawodnienie na mokrą ziemie jest to kosztowne ale skutkuje
Poprzedni wątek:Podsumowanie sezonu 2012 w uprawie malin
Następny wątek:Przycinanie malin jesiennych
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]