użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Aneks do ARiMR
Aneks do ARiMR [wiadomość #86924] czw, 01 listopad 2012 08:51 Przejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
Wczoraj dostałem odmowę aneksowania umowy z ARiMR w ramach Modernizacji Gospodarstw Rolnych. Ponieważ zmieniłem częściowo miejsce na działce dla nowych nasadzeń ( wniosek składałem w 2009 r i wówczas harmonogram zmiany nasadzeń zaplanowałem inny)teraz przyczepili się, ze ma to charakter odtworzeniowy. Mniej więcej wiem jakich argumentów użyć, ale może ktoś z Was miał podobny problem i mógłby poradzić co mam zawrzeć w swoim odwołaniu.
Z góry dziękuję
Odp: Aneks do ARiMR [wiadomość #86932 (odpowiedź na #86924) ] czw, 01 listopad 2012 10:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Mało szczegółów podałeś. Przypuszczam, że w wersji pierwotnej zakładałeś sad na nowiźnie lub innym gatunku sadowniczym i taki wariant przedstawiłeś w PRG.
Teraz pewnie chcesz nasadzić ten sam gatunek po sobie...i w tym wariacie będzie trudno, a nawet niemożliwie wygrać...

Poniżej interesujący akapit, zakładając sad po sadzie trzeba było odpowiednio napisać wniosek, zakładając w celach operacji nowe technologie lub poprawę jakości. Nie pamiętam dokładnie, ale ustawa o aneksach do umów jasno mówiła, że cele operacji nie mogą ulec zmianie... Czyli stoisz na straconej pozycji...

Chyba, że nie jest tak jak mi się wydaje...ale bez szczegółów to tylko gdybanie.

"Można uznać, iż operacja nie ma charakteru prostej inwestycji odtworzeniowej, jeżeli jej realizacja w gospodarstwie wpisuje się przynajmniej w jeden z poniższych warunków:
- wprowadzenie nowych technologii produkcji,
- poprawę jakości produkcji,
- różnicowanie działalności rolniczej,
- modernizację technicznej infrastruktury produkcyjnej,
- dostosowanie profilu, skali i jakości produkcji do potrzeb rynku,
- poprawę bezpieczeństwa żywności,
- zharmonizowanie warunków produkcji rolnej z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego,
- zharmonizowanie warunków produkcji rolnej z wymogami dotyczącymi higieny produkcji,
- zharmonizowanie warunków produkcji"
Odp: Aneks do ARiMR [wiadomość #86982 (odpowiedź na #86924) ] czw, 01 listopad 2012 22:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
SławekS, wielkie dzięki.
Piszę odwołanie i właśnie powołuję się na wprowadzenie nowych technologii, poprawę jakości produkcji, dopasowanie do potrzeb jakościowych rynku. Nie wiem tylko czy mam pisać odwołanie , czy od razu składać nowy wniosek Sad Jutro , jeżeli będą pracować mam nadzieję wyjaśnić sytuację.
U mnie rozbiło się wszystko o to, że w pierwotnym wniosku wskazałem częściowo inny fragment sadu , który chcę wymienić wprowadzając nową technologię uprawy (sad intensywny z konstrukcją itd.). Napisałem zgodnie z prawdą , ze obie kwatery będę wymieniał, ale jako pierwszą wybrałem inną niż pierwotnie ponieważ w roku ich usuwania ta usunięta w ogóle nie plonowała ze względu na przymrozki.
Odp: Aneks do ARiMR [wiadomość #86985 (odpowiedź na #86924) ] czw, 01 listopad 2012 22:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Czyli we wniosku miałeś jabłoń po jabłoni i wprowadzenie nowych technologii. Trochę nadal nie rozumiem, wybrałeś inną działkę a wszystkie czynniki się nie zmieniły, chyba coś jeszcze się zmieniło, bo zmiany lokalizacji tak by nie kwestionowali? Jak argumentowali, że to inwestycja odtworzeniowa?
Odp: Aneks do ARiMR [wiadomość #87026 (odpowiedź na #86924) ] pią, 02 listopad 2012 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Stały bywalec
No właśnie też ich nie rozumiem Sad
Dzisiaj pracowali na pół gwizdka, no i oczywiście ten, który opiniował mój wniosek miał wolne. ale rozmawiałem z jego kierownikiem i w poniedziałek wszystko wyjaśni. Dawał mi nadzieję, że wszystko będzie ok. mam nadzieję, bo dzisiejszej nocy nawet nie bardzo mogłem spać z tego powodu. Gdyby się wszystko walnęło i miałbym oddawać pieniądze z pierwszego etapu + odsetki to ...lepiej nie myśleć
Poprzedni wątek:handel na słowacji
Następny wątek:Sanepid w gospodarstwie sadowniczym
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]