użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Truskawka » Truskawka - WSTEP - ZAKŁADANIE PLANTACJI - tematy połączone
Odp: zakladanie plantacji [wiadomość #84648 (odpowiedź na #84627) ] nie, 09 wrzesień 2012 15:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Nie słyszałem o tym, żeby zające i sarny wyrządzały szkody na plantacjach truskawek... Co innego , szpaki... A truskawka / ładna truskawka / zawsze znajduje zbyt... Mam takich znajomych plantatorów, których czasem, odwiedzam...I zawsze ta ich truskawka / zakładana z kwalifikowanych sadzonek, a jakże.../ mnie zadziwia, że taka ładna i taka wielka... I u nich na plantacji, kupcy ustawiają się w kolejce...Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: nie, 09 wrzesień 2012 15:16]

Odp: zakladanie plantacji [wiadomość #84678 (odpowiedź na #84591) ] nie, 09 wrzesień 2012 22:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michalsojda jest aktualnie niedostępny michalsojda
Nowy
,, Melolontha,, No to mam nadzieje ze jeszcze ktoś to potwierdzi i będę miał głowę spokojna, a tak na marginesie to również nie sadze żeby to był duży problem ktoś mi polecił żebym to sprawdził wiec korzystam z okazji i pytam;D
Odp: zakladanie plantacji [wiadomość #84680 (odpowiedź na #84591) ] nie, 09 wrzesień 2012 22:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
Michalsojda - nie taka przerwa nie wystarczy, lepiej poczekaj z obornikiem do wiosny. Co do wody - jesli bedzie nawadnianie kroplowe, to temp. Wody nie am duzego znaczenia. Pozdrawiam i powodzenia Kaban.
Odp: zakladanie plantacji [wiadomość #84732 (odpowiedź na #84591) ] wto, 11 wrzesień 2012 00:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
,,Kaban,, Oprócz tego ze będę chciał uzyskać wyższa temperaturę to zmusza mnie do zastosowania tych zbiorników pośrednich fakt zbyt małego ciśnienia w sieci ;/
Odp: Uprawa Truskawek proszę o pomoc ! [wiadomość #86246 (odpowiedź na #82979) ] śro, 17 październik 2012 20:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PomidorGalazka jest aktualnie niedostępny PomidorGalazka
Początkujący
podepnę się pod temat,

Poradźcie na co zwrócić uwagę o tej porze roku w truskawce.
Obecnie jestem po posadzeniu świeżej plantacji i odchwaszczeniu (mechanicznym) jednorocznej.

Czy teraz jest jeszcze odpowiedni moment żeby stosować jakąś chemię? Dodam że po zbiorach nie stosowałem żadnej. Zostały jedynie wzmocnione Polifoską i Canwilem.
Co proponujecie jeśli chodzi o grzyby/szkodniki/chwasty?
W pogotowiu czeka odpowiednio Topsin,Mospilan i Buracyl. Stosować teraz?
Odp: Uprawa Truskawek proszę o pomoc ! [wiadomość #86264 (odpowiedź na #86246) ] czw, 18 październik 2012 07:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szymon1977 jest aktualnie niedostępny szymon1977
Początkujący
Wszyscy początkujący myślą że uprawy truskawki nauczą się na podstawie kilku podpowiedzi - błąd !!! Pierwsza sprawa to lektura jak już wcześniej wspominałem i lata mozolnej pracy.Do perfekcji dochodzi się powoli .
Odp: Uprawa Truskawek proszę o pomoc ! [wiadomość #86267 (odpowiedź na #82979) ] czw, 18 październik 2012 09:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PomidorGalazka jest aktualnie niedostępny PomidorGalazka
Początkujący
Każdy kiedyś zaczynał od zera a że obecnie mamy większe możliwości zdobywania i wymiany informacji chyba zbrodnią nie jest że spora część początkujących szuka porad na forum skupiającym już "profesjonalnych" plantatorów.
Kolego szymon czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie że traktujesz uprawę truskawki jak religię, coś tak majestatycznego że prawie nieosiągalnego dla zwykłego początkującego. Nie dajmy się zwariować, to nie jest jakaś wyższa inżynieria genetyczna tylko prosta uprawa. Podążając Twoim tokiem rozumowania ludzkość nie zeszłaby jeszcze z drzew.
Odp: Uprawa Truskawek proszę o pomoc ! [wiadomość #86269 (odpowiedź na #86267) ] czw, 18 październik 2012 09:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Jak mawiają moi starsi koledzy sadownicy/plantatorzy po zawale serca, po pierwsze nie przejmować się.
Odp: zakladanie plantacji [wiadomość #89841 (odpowiedź na #84591) ] wto, 25 grudzień 2012 10:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
emil90 jest aktualnie niedostępny emil90
Początkujący
W jakim systemie sadzicie truskawki - rzędowym czy rzędowo pasowym i w jakich rozstawach?
Odp: zakladanie plantacji [wiadomość #89943 (odpowiedź na #84591) ] pią, 28 grudzień 2012 14:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
rzędowo pasowym 90-50 na 30
Odp: zakladanie plantacji [wiadomość #90014 (odpowiedź na #84591) ] sob, 29 grudzień 2012 20:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
emil90 jest aktualnie niedostępny emil90
Początkujący
Z jakiego regionu jesteś tak dokładniej?
Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92889 (odpowiedź na #81237) ] pon, 11 luty 2013 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Szklarson1990 jest aktualnie niedostępny Szklarson1990
Nowy
Witam !

Jestem bardzo początkującym młodym człowiekiem który chce sobie zarobić na sprzedaży truskawek. Od jakiegoś czasu prowadzę sprzedaż detaliczną przy 3 punktach w mieście. Idzie nieźle, nie narzekam. Ale chciałbym zwielokrotnić moje dochody poprzez zakup pola i zasianie truskawek - innymi słowy - sam tworzyć cały biznes od podstaw. Tak to wszędzie jest, że im mniejsze pośrednictwo tym większy zarobek...

Mam kilka pytań odnośnie spraw praktycznych związanych z całym tym przedsięwzięciem.

1. Jakie pole byłoby potrzebne do zasiania (jakiej wielkości) aby dzienny zbiór truskawek wynosił 600 kg ?

2. Jakiej klasy ziemia ? Nie stać mnie na najlepszej jakości ziemię, ale chciałbym się dowiedzieć jakiej klasy byłaby zdatna, tak żeby wyrosły z tego porządne truskawki, ładnie wyglądające truskawki.

3. Jeśli zasadzę np. jesienią truskawki, to czy pierwsze zbiory byłyby już następnego roku na sezon (maj/czerwiec) ?
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92897 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piotreks jest aktualnie niedostępny piotreks
Nowy
truskawki sie sadzi a nie sieje Laughing
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92900 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 21:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Literówka Smile mimo, to pytania wyżej cały czas są aktualne
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92905 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 21:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
LubieBimber jest aktualnie niedostępny LubieBimber
Zaawansowany
co nieco tam pisza http://www.sadownictwo.com.pl/9406&&Uprawa-Truskawek -prosze-o-pomoc--

[Uaktualnione dnia: pon, 11 luty 2013 21:42]

Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92908 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 21:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Ok, już zdążyłem przeczytać wiele wątków - teraz trzeba zakupić fachową literaturę i czytać Smile

ale najważniejsze pytanie

1. Jakie pole byłoby potrzebne do zasiania (jakiej wielkości) aby dzienny zbiór truskawek wynosił 600 kg ?

Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92911 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 21:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wilsad jest aktualnie niedostępny wilsad
Zaawansowany
jak sprzedajesz te truskawki to sobie sprzedawaj dalej bo jak nie wiesz że truskawki się sadzi to z pewnością powiem Ci że cała reszta Cię przerośnie
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92914 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 22:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Oj tam oj tam Smile
Z góry zakładasz że mnie przerośnie.
Jestem początkującym.
Każdy w życiu miał taki okres, że był początkującym.
Czy to bill gates, czy inna osoba sukcesu.
Wszyscy byli kiedyś do dupy.
Więc dziękuję za Twój punkt widzenia ale jest on tak samo do dupy jak moja obecna wiedza i umiejętności które z czasem, dzięki pracy się wyrobią
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92917 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 22:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wilsad jest aktualnie niedostępny wilsad
Zaawansowany
na 600 kg zbioru musisz mieć jakieś 25 arów najlepiej 2-3 klasa trochę wody .W jakim rejonie chcesz kupić glebę
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92918 (odpowiedź na #92889) ] pon, 11 luty 2013 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Dzięki za odp !

Ziemię mam zamiar kupić w rejonie Wielkopolskim.
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92919 (odpowiedź na #92918) ] pon, 11 luty 2013 22:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Dał radę nauczyciel, mechanik samochodowy i poeta , których znałem, to dasz radę i Ty, bo widzę że jesteś mocno zdeterminowany... Jest tu świetnych fachowców wielu, to z pewnością podpowiedzą Ci w temacie tych 600 kg dziennie... A ja zwrócę uwagę na co innego...1. Gleba rzeczywiście może być dość słaba, ale warunek - woda ! Bo to głównie woda zapewnia duży, dorodny i rozciągnięty w czasie plon... 2. Pole MUSI być przed sadzeniem uwolnione od chwastów, zwłaszcza trwałych i uciążliwych / perz /...3. Nie warto kupować tanich sadzonek pochodzących z owocującej już plantacji, bo będą na 100 procent porażone przez choroby i szkodniki... Wysoki i dorodny plon gwarantują tylko sadzonki kwalifikowane z porządnej szkółki...4. W pierwszym roku po jesiennym sadzeniu można uzyskać po kilka owoców z krzaka, ale jest to towar przeważnie niehandlowy / zapiaszczony /, bo dla tych paru owoców nie opłaca się wykładać całej plantacji słomą... 5. Ochrona truskawki, to w pierwszej kolejności zabezpieczanie przed szarą pleśnią, która / gdy ochrony nie ma / potrafi w mokrym roku zniszczyć praktycznie cały plon...Pozdrawiam ! Smile P.S. A teraz przeczytałem, że to Wielkopolska a więc jedna z bardziej suchych polskich ziem, więc ta woda będzie tam doprawdy KONIECZNA !

[Uaktualnione dnia: pon, 11 luty 2013 22:57]

Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92925 (odpowiedź na #92889) ] wto, 12 luty 2013 09:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
Moja rada jest taka :
1.Jeżeli masz chęć do pracy i potrafisz ogarnąć trzy punkty handlowe to otwórz jeszcze co najmniej trzy kolejne i daj sobie spokój z produkcją towaru którym chcesz handlować.
2. Zamiast kawałka ziemi kup sobie używanego busa z chłodnią i przywoź sobie towar sam z zagłębia truskawkowego co pozwoli zwiększyć Ci zysk. Pieniądze poświęcone na transport będą podobne do kosztów produkcji towaru - przy tym będziesz miał wybór co do jakości zakupowanego towaru, natomiast czas jaki będziesz musiał poświęćic na zaopatrzenie się w towar będzie pięciokrotnie mniejszy niż przy produkcji.
3. Plantacja którą chciałbyś założyć będzie miała wydajność codziennie inną od 100 kg na początku i końcu zbiorów do 1200 kg w szczycie zbioru. Więc raz będziesz miał za mało, a momentami nie przełkniesz tego co się urodziło.
4. Załóżmy, że uda Ci się pojąć wiedzę jak dobrze wyprodukować truskawkę - to szybko dojdziesz do wniosku, że lepiej lepiej wyprodukować dużo i sprzedać komuś kto ma kilka punktów handlowych w cenie powiedzmy "hurtowej" niż bawić się w detalowanie.
5. Jeżeli któryś z punktów 2 do 4 jest niezrozumiały zastosuj punkt numer 1.
pozdrawiam.
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92930 (odpowiedź na #92925) ] wto, 12 luty 2013 10:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KarolB9009009 jest aktualnie niedostępny KarolB9009009
Początkujący
jak dotąd nie słyszałem żeby handlarz mający 3 punkty skupu towaru przerzucił się na jego produkcję Shocked - owszem ten rok był jaki był każdy wie -wielu handlarzy nie zarobiło za wiele akurat na tych owocach - ale żeby zaraz specjalnie kupować ziemię tylko po to żeby
zasadzić parę arów truskawki -moim zdaniem to albo nie jesteś tym za kogo się podajesz(handlarzem) - albo rzeczywiście nie masz pojęcia o uprawie
Chociaż w sumie jak zainwestujesz kasę w ziemię - której wartość na przestrzeni ostatnich lat wzrosła nawet parę - paranaście razy to akurat w tym przypadku chyba dobrze myślisz - i jak przy okazji trafisz na podobny sezon jak miniony to w sumie czemu nie?? Rolling Eyes

Jak to mówią do odważnych świat należy ! Laughing
Powodzenia!
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92931 (odpowiedź na #92889) ] wto, 12 luty 2013 10:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Dobrze, ale nasuwa się jedno małe pytanie Smile

Gdzie jest takie zagłębie truskawkowe ?
Po jakiej cenie mógłbym dostać takie truskawki, w cenie hurtowej za jedną tone np ?
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92934 (odpowiedź na #92931) ] wto, 12 luty 2013 11:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Szklarson1990 napisał(a) dnia wto, 12 luty 2013 10:39

Dobrze, ale nasuwa się jedno małe pytanie Smile

Gdzie jest takie zagłębie truskawkowe ?
Po jakiej cenie mógłbym dostać takie truskawki, w cenie hurtowej za jedną tone np ?

skoro się tutaj wypytujesz o takie rzeczy to znaczy że nie masz pojęcia o handlu i nigdy nie handlowałeś truskawką - więc na zaśmiecaj forum i nie wypisuj głupot Laughing
"mam 3 punkty handlowe" i nie wiem gdzie można kupić truskawkę i po ile -dziecinada Very Happy
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92935 (odpowiedź na #92889) ] wto, 12 luty 2013 11:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
No tak, lepiej zaśmiecać forum swoimi projekcjami skierowanymi w stronę innych osób...

Zawsze kupowałem truskawki na WGO w Poznaniu, ale tam cena nigdy nie była niższa niż 5,6 zł za kg (chyba że juz w lipcu na samym szarym końcu) więc gdzie te truskawki za 2,3 zł hurtem ?

Wg. mnie to jest logiczne, że jeśli zacznie się produkcję od podstaw i zmniejszy pośrednictwo do zera wtedy jest największy biznes i tak właśnie zamierzam zrobić (liczbę miejsc handlowych na kolejne lata też jestem w stanie zwiększyć)
Nie obchodzi mnie mój obecny poziom wiedzy, liczy się działanie i zdobywanie tej wiedzy. A skoro twierdzisz inaczej to tylko i wyłącznie Twój punkt widzenia...

A skoro w Poznaniu cena utrzymuje się na poziomie od 15 - 5 zł to jest to oczywiste ze jeśli włoży się w to serce bedzie zysk i to zajebisty.
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92936 (odpowiedź na #92935) ] wto, 12 luty 2013 11:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Szklarson1990 napisał(a) dnia wto, 12 luty 2013 11:30

A skoro w Poznaniu cena utrzymuje się na poziomie od 15 - 5 zł to jest to oczywiste ze jeśli włoży się w to serce bedzie zysk i to zajebisty.

Wiem, bo handluję już amatorsko 2,3 lata.
15 zł początek a później maks. do 5 zł zjeżdzała cena.
Chyba, że (tak jak wcześniej wspomniałem) typowy lipiec końcówki zbiorów
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92939 (odpowiedź na #92936) ] wto, 12 luty 2013 12:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Ja proszę Pana sprzedaję już 15 no może 16 lat a mój ojciec "trochę" dłużej -tyle że nie tylko truskawkę -handluje i sprzedaje cały rok swój towar(warzywa owoce) ale w większości to towar od innych - nie ma czasu no robotę.

Wielu handlarzy wcale na giełdę nie jeździ po towar tylko bezpośrednio do gospodarstwa producenta(chyba że producent daleko mieszka od giełdy to wtedy zależy)- nie płaci się za wjazd na giełdę za każdym razem i producent na tym lepiej wychodzi(chyba)
Tylko pod warunkiem że ten producent ma naprawdę towar "chodliwy"
wtedy można jeszcze coś na kg zarobić jak się bierze co roku i sprzedaje od paru ładnych lat -stali klienci i towar zejdzie i jest wszystko tak jak powinno być. Tylko że jak np w tym roku była wysoka cena to nie koniecznie producenci chcieli podzielić się zyskiem także nie zawsze możesz na to liczyć że producent da Tobie zarobić - jak jest mało towaru -a taki ogrodnik żyje np z tej uprawy głównie to nie licz że da Ci zarobić - sam sprzeda w detalu. Co do swojej uprawy to koszty śor i nawozów nie są małe(chyba że się ich nie stosuje czego raczej nie polecam bo jak będzie np zbyt deszczowa pogoda -pleśń albo zbyt sucho -brak nawodnienia) to się nie wyjdzie na swoje i szkoda całej roboty -także w tym wypadku handel dużo lepszy.Także podsumowując jeśli chcesz mieć trochę wolnego to lepiej handel bo jak przy wszystkim co się uprawia w rolnictwie -trzeba się trochę orobić

[Uaktualnione dnia: wto, 12 luty 2013 13:16]

Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92949 (odpowiedź na #92889) ] wto, 12 luty 2013 16:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
Czego człowiekowi odradzacie niech sobie posadzi sam i zobaczy jakie to są kokosy Very Happy jednego roku przymrozek mu załatwi a drugiego grad.jeszcze trochę i się skończy kupowanie na giełdach ludzie zaczynają rezygnować z produkcji przyjdą takie kupczyki i jeszcze wybrzydzają że za drogo a potem sami sprzedają trzy razy więcej
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92951 (odpowiedź na #92949) ] wto, 12 luty 2013 16:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
RADEK30 napisał(a) dnia wto, 12 luty 2013 04:47

Czego człowiekowi odradzacie niech sobie posadzi sam i zobaczy jakie to są kokosy Very Happy jednego roku przymrozek mu załatwi a drugiego grad.jeszcze trochę i się skończy kupowanie na giełdach ludzie zaczynają rezygnować z produkcji przyjdą takie kupczyki i jeszcze wybrzydzają że za drogo a potem sami sprzedają trzy razy więcej

Myślisz kategorią pieniądze to wszystko. Dla Twojej wiadomości nie będę tego traktował jako ostateczny zarobek i przede wszystkim - nie robiłbym tego tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Pieniądze są ważne, ale najważniejsza jest pasja. Od dziecka pogamałem rodzicom na ogrodzie, lubiłem przyrode i obserwacje tego jak to się rozwija. Handel truskawkami też sprawiał mi radość. To są wartości które się w życiu liczą, jeśli człowiek nie ma fundamentów i patrzy na coś tylko przez jeden pryzmat - wtedy jego życie jest bardzo szare... A moim drugim zajęciem jest psychologia - jak funkcjonuje mózg, pomoc innym - to się dla mnie liczy najbardziej.
Niestety wielu ludzi jest bardzo zawistnych...
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92953 (odpowiedź na #92889) ] wto, 12 luty 2013 17:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
ja kolego też bardzo lubię robić w sadownictwie jednak z tego żyje
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #92971 (odpowiedź na #92951) ] wto, 12 luty 2013 19:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
nuno1 jest aktualnie niedostępny nuno1
Nowy
Witam.Wydaje mi się ze nikt nie jest zawistny. Mówisz ze chcesz się tym zająć ale nie szukasz podstawowej wiedzy w książce tylko od razu na forum i liczysz na gotowe odpowiedzi. Odpowiedzi na pytania które zadałeś są na pierwszych stronach każdej książki opisującej uprawę i produkcje truskawek. Ja jako również młody i niedoświadczony człowiek życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu:) Pozdrawiam nuno
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #93022 (odpowiedź na #92917) ] śro, 13 luty 2013 08:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
opx10 jest aktualnie niedostępny opx10
Zaawansowany
wilsad napisał(a) dnia pon, 11 luty 2013 10:20

na 600 kg zbioru musisz mieć jakieś 25 arów najlepiej 2-3 klasa trochę wody .W jakim rejonie chcesz kupić glebę
Przyjmijmy że zbiór trwa 25 dni, 600 kg x 25 dni 15 ton .Plon z hektara 60 ton razy w detalu średnio było 8 zł 480 tyś lepsze biznes niż kghm ma na miedzi:)Ludzie nie piszcie bzdur i nawet nie rozwijajcie takich wątków:) bo boki zrywać. Kupiłem kiedyś samochód od Poznaniaka może nawet się znacie:), miał 18 punktów z truskawkami w Poznaniu sprzedawał około 3 ton dziennie towar przywoził mu plantator z okolic CZerwińska 296 km od Poznania.Masz Giełdę w Goławinie .http://www.larix.lublin.pl/product_info.php/manufacturers_i d/57/products_id/16427 na poczatek zainwestuj 30 zł poczytaj i sam dojdziesz do wniosków .Powodzenia.

Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #93084 (odpowiedź na #92889) ] śro, 13 luty 2013 18:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krutki jest aktualnie niedostępny krutki
Początkujący
Trafna uwaga opx10,żeby sprzedawać truskawki dobrej jakości potrzeba kilku lat doświadczeń i taż można czasem d..y namoczyć.
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #93128 (odpowiedź na #93022) ] śro, 13 luty 2013 23:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
opx10 napisał(a) dnia śro, 13 luty 2013 08:00

wilsad napisał(a) dnia pon, 11 luty 2013 10:20

Przyjmijmy że zbiór trwa 25 dni, 600 kg x 25 dni 15 ton .Plon z hektara 60 ton razy w detalu średnio było 8 zł 480 tyś lepsze biznes niż kghm ma na miedzi:)Ludzie nie piszcie bzdur i nawet nie rozwijajcie takich wątków:) bo boki zrywać. Kupiłem kiedyś samochód od Poznaniaka może nawet się znacie:), miał 18 punktów z truskawkami w Poznaniu sprzedawał około 3 ton dziennie towar przywoził mu plantator z okolic CZerwińska 296 km od Poznania.Masz Giełdę w Goławinie .http://www.larix.lublin.pl/product_info.php/manufacturers_i d/57/products_id/16427 na poczatek zainwestuj 30 zł poczytaj i sam dojdziesz do wniosków .Powodzenia.

60 ton z ha? Zwariowales? Po 8 zl?
Odp: Truskawki - jaka wielkość ziemi + kilka pytań [wiadomość #93131 (odpowiedź na #93128) ] czw, 14 luty 2013 07:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
opx10 jest aktualnie niedostępny opx10
Zaawansowany
No właśnie pisałem o tym Smile
Odp: Truskawka - WSTEP - ZAKŁADANIE PLANTACJI - tematy połączone [wiadomość #100482 (odpowiedź na #4823) ] sob, 01 czerwiec 2013 10:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Lublin jest aktualnie niedostępny Lublin
Nowy
Witam,nawiażę stałą współpracę z producentami truskawek. Zainteresowanych zapraszam na priv.dario_71@vp.pl Pozdrawiam.
Odp: Truskawka - WSTEP - ZAKŁADANIE PLANTACJI - tematy połączone [wiadomość #123237 (odpowiedź na #4823) ] sob, 26 kwiecień 2014 11:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomek11 jest aktualnie niedostępny Tomek11
Początkujący
Witam
Bardziej odporna na choroby jest truskawka Honeyone czy Kama?
Odp: Truskawka - WSTEP - ZAKŁADANIE PLANTACJI - tematy połączone [wiadomość #123239 (odpowiedź na #4823) ] sob, 26 kwiecień 2014 11:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer4 jest aktualnie niedostępny farmer4
Stały bywalec
uważam że elkat jet dobrą odmianą owocuje w tym samym czasie co honeoi ale bardziej odporny na choroby widzę, że coraz częściej wraca na plantację lub clery nowa smaczna odmiana
Odp: Truskawka - WSTEP - ZAKŁADANIE PLANTACJI - tematy połączone [wiadomość #123251 (odpowiedź na #123239) ] sob, 26 kwiecień 2014 12:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Elkat jest bardziej odporny na choroby od Honeoye? Shocked A szara pleśń?
Poprzedni wątek:Truskawka - ściółkowanie - kiedy, czym, jak
Następny wątek:Truskawka - identyfikacja szkodników/uszkodzeń w uprawie truskawki (tematy połączone)
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]