użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców ziarnkowych » Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r.  (2) 7 Głosów
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83942 (odpowiedź na #76641) ] nie, 26 sierpień 2012 19:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
U mnie również od jutra firma która odbiera odemnie jabłka od kilkunastu lat zawiesza skup,do odwołania...Zapytałem się nieśmiało jaka jest u nich cena,odpowiedź była taka że ceny po prostu nie ma.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83949 (odpowiedź na #76641) ] nie, 26 sierpień 2012 20:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KORTEZO jest aktualnie niedostępny KORTEZO
Stały bywalec
U mnie ze sprzedażą przemysłu nie ma problemu, 37gr netto, kolejek też nie widzę tylko na jednym skupie pół tira dzikich jabłek...Nie wiem skąd się biorą jabłka w innych regionach i kolejki, przecież niektóre można by było otrzepać w październiku to i dwa razy więcej by ich było...
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83952 (odpowiedź na #83949) ] nie, 26 sierpień 2012 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bhandel jest aktualnie niedostępny bhandel
Początkujący
Jeszcze raz
http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/posel -maliszewski-odpowie-za-podrobienie-wniosku-i-podpisu-zony,7 4159.html
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83953 (odpowiedź na #76641) ] nie, 26 sierpień 2012 21:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
panowie moje zdanie jest takie ze soku będzie dużo potrzebne powód jest bardzo prosty upały na południu europy i mniejsze zbiory w niemczech.
A co do ceny; w tamtym roku u nas w regionie były dużo mniejsze zbiory i gdy pisałem ze cena będzie wysoka za przemysł to kilka osób nie dowierzało bo w innych regionach mieli rekordowe zbiory i to w zagłębiu sadowniczym a cena z vat przemysłu wynosiła blisko 0,90zł.
Takze spokojnie wszystko sie unormuje.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83954 (odpowiedź na #76641) ] nie, 26 sierpień 2012 21:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gedeon jest aktualnie niedostępny gedeon
Zaawansowany
Maliszewski gdyby nie miał swoich kłopotów to i tak by nie pomógł Confused a jeżeli chodzi o kolejki na skupach to w rejonie Opola Lubelskiego i Józefowa N/W PUSTKI.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83962 (odpowiedź na #76641) ] nie, 26 sierpień 2012 22:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Gmina Obrazów (Sandomierz) - 30gr/kg netto.

I w rejonie Sandomierza ceny podążyły z ogólnokrajowym trendem.
Na skupach ruch niewielki, choć trafiają się zawodnicy wysypujący przerywkę (to nie dorabiający "workowcy").

6 ton pozbieranej przerywki wsadziłem pod dach, żeby słońce jej nie doskwierało i niech czeka... zobaczymy na co...

Może stracę i wysypie za miesiąc po 20gr, może 10% ciężaru odparuje, przynajmniej nie będę tańczył jak przetwórnia zagra.

Inna sprawa, były już sezony, kiedy szczyt cenowy jabłka przemysłowego przypadał na sierpień Rolling Eyes
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83963 (odpowiedź na #83954) ] nie, 26 sierpień 2012 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bercik jest aktualnie niedostępny Bercik
Początkujący
Obecna sytuacja daje do myślenia cena 30gr gm Józefów nad Wisłą
Według danych Stowarzyszenia KUPS wytwarzaniem soków zagęszczonych w Polsce zajmuje się około 45 firm(z czego 20 to członkowie KUPS)
członkowie KUPS produkują ok. 70 % koncentratu jabłkowego w Polsce
z czego 90% trafia jak sami przyznają za granicę. Według danych z 2008 moc przerobowa to 3 mln ton dziś zapewne już wyższa. Moce produkcyjne w sektorze soków zagęszczonych wykorzystywane są zaledwie w około 60 proc., co zwiększa koszty działalności i powinno konkurencję o surowiec niestety jak sami widzimy konkurencji o surowiec brak.Co więcej jak sam Julian Pawlak uważa cena surowca nie ma wpływu na cenę koncentratu a ten jest przecież droższy niż rok temu i zapowiada się że będzie jeszcze drożał. Nic więc poza dobrymi chęciami stowarzyszenia KUPS nie stoi na przeszkodzie aby ceny ustabilizowały się na rozsądnym poziomie tj. minimum 50-60 gr . Ale aby tak sie stało trzeba rozmawiać a nie wiem czy nasi wspaniałomyślni związkowcy wiedzą w ogóle z kim mają gadać....
Może i w tym roku Niemieckie przetwórnie zainteresują się polskim jabłkiem skoro rodzime zakłady nie potrafią...
I taki oto link z forum w 2010 było podobnie a nawet gorzej 18gr a później 85 w październiku Smile
http://www.sadownictwo.com.pl/12216__Predkosc-jablek-przemys lowych

[Uaktualnione dnia: nie, 26 sierpień 2012 23:01]

http://www.youtube.com/watch?v=nS4U-zZ4ZSs&feature=plcp
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83965 (odpowiedź na #76641) ] nie, 26 sierpień 2012 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
damian2 jest aktualnie niedostępny damian2
Zaawansowany
W rejonie grójeckim przetwórnie udają że mają masę jabłek od środy przerabiają na wolnych obrotach ciągną tak aby dotrzymać do jesiennych zbiorów prawdziwe jest powiedzenie OD MYSZY DO CESARZA KAŻDY ŻYWI SIĘ Z GOSPODARZA a ja bym dodał żeby było ładnie doi bo można innaczej.... Jak będzie robiło się krucho z jabłkami będą zaraz awarie i czyszczenie basenów
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83967 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 07:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Jak się zacznie prawdziwe rwanie, a ludzie zaczną lądować do chłodni i kontroli deser, bo w zadbanych sadach jest mało przemysłu Cool , to się pozabijają o ostatnie jabłka przetwórcy...Tylko ze jak do kontroli wpuści się gaz to już nikt tego jabłka nie będzie wyjmował Cool ...

Dobrze jest zeszły wtorek w Górze kalwarii stało 15 samochodów sztuczna kolejka nikt nie przetwarzał Razz , a wczoraj widziałem palą w piecach na całego i już tylko dwa samochody niedługo im zabraknie towaru, a na skupach pustki bo jabłko po gradowe sporo się przesypało, niektórym już tylko idared został Razz ...

Mój sąsiad ma 1h sadu nie zadbanego od wiosny nie kosił nawet trawy Razz , powiedział mi że " poniżej 60gr dupy nie ruszy "
Aż mi się głupio zrobiło bo mam zadbany sad a sypnąłem trochę po 42gr Embarassed ...
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83986 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 11:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
witam,
nie wiem skąd nie którzy mają takie informacje, że na przetwórniach pusto. W moim regionie jabłek jest dużo, nawet bardzo dużo. Dziennie po 40 ton idzie i nawet transporty w niedziele jadą. Mój odbiorca doradza ludziom aby się wstrzymali ponieważ powstaje problem ze sprzedażą surowca. Z jego informacji wynika, że jeśli dalej tak pójdzie do jesieni to firmy obkupią się w jabłka i cena systematycznie będzie szła w dół. On już teraz odczuwam problem, ponieważ już marudzą i nie chcą brać towaru. Więc nie wiem skąd taki optymizm, że cena za miesiąc pójdzie w górę. Ja trochę sadów widziałem i wiadomo, że surowca w tym roku jest opór więc w tym roku handel może być ciężki
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83990 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 12:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bercik jest aktualnie niedostępny Bercik
Początkujący
Fragii przeczytaj co napisałem wyżej, analogiczna sytuacja była w 2010 przy czym ceny koncentratu były niższe. Jeśli Polskie przetwórnie nie zechcą dać godziwej ceny jestem w stanie się założyć że niemieckie te minimum 50gr są w stanie wyłożyć za nasz surowiec i opłaci się im go importować do siebie.Ale oczywiście dopiero w pełni sezonu czyli połowa września minimum
Na skupach pustki w naszym rejonie nei wiem skąd ten pośpiech w waszych stronach panikarze Rolling Eyes

[Uaktualnione dnia: pon, 27 sierpień 2012 12:25]

http://www.youtube.com/watch?v=nS4U-zZ4ZSs&feature=plcp
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83991 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 12:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Fragii, a czy u Ciebie dużo jabłek na sadzie jest Laughing ???
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83992 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 12:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
damian2 jest aktualnie niedostępny damian2
Zaawansowany
Brak treści wiadomości

[Uaktualnione dnia: pon, 27 sierpień 2012 15:15]

Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83994 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 13:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
demeter jest aktualnie niedostępny demeter
Zaawansowany
Fragii mógłbyś podać z jakiego rejonu jesteś?
czemu od razu każdy najeżdża na kogoś jak napisze że jest duzo jabła w okolicy i skupy nie nadążają skupować?
Chyba o to chodzi aby mieć rozeznanie w jakich rejonach Polski jest dużo przemysłu i jakie są ceny.
Dlatego niech każdy pisze z jakiego regionu jest.
okolic Opola Lubelskiego (lubelskie) szału nie ma na skupach.Sady przeważnie towarowe to i na skupach sypanie delikatne.Cena na razie 30 gr.Pod przetwórnią w Opolu widziałem rano kilka samochodów-praktycznie bez kolejek.Jak ruszą Kluczkowice i Zagłoba to chyba nie będzie tak źle.A z drugiej strony to w okolicach Kraśnika dzikie sady obrodziły nie miłośiernie aż uginają się gałęzie.
Na dwoje babka wróżyła-jeśli będzie duże zapotrzebowanie to cena powinna wzrosnąć.Jeśli jest średnie to towaru jest dużo i przetwórcy mogą to wykorzystać-przynajmnie j tu w okolicach Opola Lubelskiego.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83995 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 13:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
Ja w innej sprawie, chociaz to obszczekiwanie jeden drugiego tez mi sie nie podoba. To zawsze bylo porzadne forum na dosc wysokim poziomie, a w tym roku i w tym temacie jeden drugiemu do gardla skacze.

Ale do rzeczy - chcialem zauwazyc tylko, ze w obecnej sytuacji globalnej Polska latwo moze zostac liczacym sie eksporterem koncentratu jablkowego na swiecie - moze nie pierwsze miejsce, ale pierwsza trojka na pewno. Problem w tym, ze przetworcy nie chca zmienic trybu myslenia i ustabilizowac rynek skupu jablka przemyslowego. Jak tylko sie da to zjezdzaja z cena do minimum. Ten pomysl sie sprawdzil, ale kilkanascie lat temu, jesli przetwornie chca konkurowac na rynku swiatowym to musza sobie zapewnic stabilne dostawy surowca. Jesli dalej beda nas traktowac tak jak do tej pory, to czesc z nas upadnie a reszta bedzie robila wszystko, zeby jablka przemyslowego produkowac jak najmniej. Jesli natomiast zostana wprowadzone umowy kontraktacyjne z przyzwoita cena to skorzystaja na tym i sadownicy i przetwornie. W przeciwienstwie do kolegow ja mam nadzieje, ze ktos z przetworcow (zwlaszcza KUPS) ten post przeczyta i zrozumie, ze maksymalne obnizanie ceny jest zabojcze takze dla nich. Pozdrawiam i wyzszych cen przemyslu zycze. Kaban.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83996 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 13:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
koncentracik przeczyta na pewno, ale czy to coś da Evil or Very Mad skoro jego poziom kultury jest no poziomie obecnej ceny ceny jabłka przemysłowego. Przetwórnia w Opolu Lub. kolejki brak. wandalin 30gr.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83997 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 14:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Mój rejon to Skierniewice, powiat skierniewicki i powiat rawski. W sobotę ceny były 30 gr z tendencją w dół.
Ja w ogóle jablek mam malutko. Hektarek ale wszystko na deser idzie, chyba że coś spadnie. Ale bardzo interesuje mnie tegoroczna sytuacja ze wszystkimi owocami.
To o czym piszesz Kaban to czysta fantastyka. Przetwórnie zarabiają grube miliony w takie lata jak ten, i wolą dać w ciągu 10 lat raz czy dwa dobrą cenę, ludzie nasadzą a później zbierają za darmo a cena koncentratów w górę. Czysty zysk.
Oczywiście spokojnie mogli by dać ceną 80 gr ale po co? Skoro oni skupią po 30, nawet jeśli skupią mniej to i tak krocie zarobią. My nie zdajemy sobie sprawy jaka kasa tam idzie, a oni po prostu nie chcą się podzielić.
Co innego to po prostu duża ilość towaru. Jak ktoś nie wierzy, zapraszam do Skierniewice koło 20-21 na ulicę czerwona.

kaban - poza tym myślisz, że zabójcze? Że ktoś usunie sad bo cena w tym roku 30 gr? Albo że ludzie zaczną produkować mniej jabłek przemysłowych? I co z Nimi zrobią?

[Uaktualnione dnia: pon, 27 sierpień 2012 14:01]

Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83998 (odpowiedź na #83997) ] pon, 27 sierpień 2012 14:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
blaszus jest aktualnie niedostępny blaszus
Zaawansowany
witam panowie u mnie dziś cena w rejonie Grójeckim wynosi 30 gr z tendecja w dół... czemu taka sytuacja ma miejsce to nie mam pojęcia bo moszcz ogólnie jest w cenie i w ostatnim czasie można było zauważyć że podrożał.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #83999 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 14:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
Chodzi mi o to, ze w perspektywie dlugoterminowej polityka maksymalnego obnizania cen doprowadzi do braku surowca. U mnie gospodarstwa ponizej 10 ha maja spore problemy finansowe juz teraz, za kilka lat takich gospodarstw nie bedzie a takich workowcow jak na filmie tvp u mnie w ogole juz nie ma. Pozostana wiec tylko duze, wyspecjalizowane gospodarstwa nastawione na produkcje owocu konsumpcyjnego a nie przemyslowego... I wtedy przetwornie choc bardzo beda chcialy nie beda mialy czego kupic. A proces posadzenia sadu nie przynosi zwiekszenia produkcji owocow w nastepnym roku - na to sie czeka latami. Dlatego dla samych przetworni wazne sa ceny, ktore zadowola nas - sadownikow. Pozdrawiam Kaban.

[Uaktualnione dnia: pon, 27 sierpień 2012 14:56]

Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84000 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 15:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
demeter jest aktualnie niedostępny demeter
Zaawansowany
no i wszystko w normie Embarassed Embarassed Embarassed
co się dzieje opole lubelskie 20 gr.
k....a jak się nic nie zmieni to katastrofa na giełdzie nie idzie nic przedać przemysł w dół
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84002 (odpowiedź na #84000) ] pon, 27 sierpień 2012 16:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
blaszus jest aktualnie niedostępny blaszus
Zaawansowany
u mnie cena spadła aktualnie jest 25 gr.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84006 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 17:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
W Magnuszewie 34gr netto, brak kolejek na skupie, nie wiem co się dzieje z cena...
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84010 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 18:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Poprawka, "najdroższy" skup oferuje obecnie 33gr netto Shocked ...Cena jest beznadziejnie niska Confused ...
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84011 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 18:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cycek jest aktualnie niedostępny cycek
Stały bywalec
ceny pewnie już nie opuszczą bo ludzie zaczną strajkować przestać wozić jak to już się działo i wtedy będą musieli podnieść. a tak sadownik narzeka ze tanio ze poniżej kosztów ale większośc i ta niestety wozi bo szkoda zeby zgniło.jak by cena spadła na poniżej 20 groszy może byśmy się zebrali pod przetwórniami i zaczeli strajkować a tak to każdy wozi..

okolice warki
Cena jabłek przemysłowych [wiadomość #84012 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 19:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Urbanek jest aktualnie niedostępny Urbanek
Nowy
Podkarpacie okolice Krosna skupy zakładowe 0,25zł skupy prywatne 0,18-0,20zł /kg
Odp: Cena jabłek przemysłowych [wiadomość #84015 (odpowiedź na #84012) ] pon, 27 sierpień 2012 19:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
decosta jest aktualnie niedostępny decosta
Zaawansowany
Jak nie zrobicie stop!!!!!!!!! To dostaniecie 0,10 zł .
Odp: Cena jabłek przemysłowych [wiadomość #84016 (odpowiedź na #84012) ] pon, 27 sierpień 2012 19:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
Nie będe już więcej komentować serce pęka,ostatni mój apel nie zmuszajcie swoich pociech by przejeły gospodarstwa lepiej niech nalewają benzynę na stacji paliw.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84018 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 20:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Urbanek napisał(a) dnia pon, 27 sierpień 2012 07:04

Podkarpacie okolice Krosna skupy zakładowe 0,25zł skupy prywatne 0,18-0,20zł /kg

Skąd ta cena Shocked, ludzie ...

Blokowanie przetwórni nic nie dało cztery lata temu, lepiej zebrać się i rozpieprzyć jeden i dwa zakład...
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84019 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 20:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gregory87 jest aktualnie niedostępny Gregory87
Początkujący
No to chyba nadszedł już najwyższy czas, żeby zacząć eksportować nasz przemysł. Pamiętam, że parę lat temu sypaliśmy towar u nas na wagony. Może i teraz by się nam udało wysłać te kilka tysięcy ton (a może i więcej jeśli zobaczyli by, że im się to opłaca). Wie koś może kto się tym zajmował?
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84021 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 20:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
LubieBimber jest aktualnie niedostępny LubieBimber
Zaawansowany
ok Błędowa dzis podwyzka z 30 na 35 Rolling Eyes
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84022 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 20:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Stryjno -lubelskie 20gr Rolling Eyes Na cztery skupy w tej miejscowości bierze tylko jeden.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84023 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 20:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Zadole gm. Opole lub. z 30gr. na 20gr.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84024 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Obniżka 300% w 20 dni...tak jest tylko w Polsce...

[Uaktualnione dnia: pon, 27 sierpień 2012 20:41]

Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84025 (odpowiedź na #84011) ] pon, 27 sierpień 2012 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jonatansad jest aktualnie niedostępny jonatansad
Zaawansowany
cycek napisał(a) dnia pon, 27 sierpień 2012 06:48

ceny pewnie już nie opuszczą bo ludzie zaczną strajkować przestać wozić jak to już się działo i wtedy będą musieli podnieść. a tak sadownik narzeka ze tanio ze poniżej kosztów ale większośc i ta niestety wozi bo szkoda zeby zgniło.jak by cena spadła na poniżej 20 groszy może byśmy się zebrali pod przetwórniami i zaczeli strajkować a tak to każdy wozi..

Cztery lata temu był strajk i nic to nie dało ,cały wrześień trwał strajk a w pażdzerniku każdy dokładnie wyzbierał spady, pomimo ze cena była słaba.Wstrzymanie się z sypaniem spadów 2 tygodnie też nic nieda ,bo nawet jak cena by wzrosła, to jak każdy zaczą by sypać toznowu by spadła. W tym roku jabłek jest dużo i przetwurcy to wiedzą i wykorzystują sytuacje ,w tamtym roku było mało jabłek i była dobra cen bez strajku.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84028 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Ciekawe co teraz pokażą środę w agrobiznesie Laughing
Odp: Cena jabłek przemysłowych [wiadomość #84029 (odpowiedź na #84012) ] pon, 27 sierpień 2012 21:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ronaldo70 jest aktualnie niedostępny ronaldo70
Nowy
gm. Magnuszew 0,30gr na skupach pustki. od środy cena w góre
jabłko [wiadomość #84031 (odpowiedź na #76641) ] pon, 27 sierpień 2012 21:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
conger jest aktualnie niedostępny conger
Nowy
Stop nie dostarczajcie przemysłu okradają nas.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84032 (odpowiedź na #84028) ] pon, 27 sierpień 2012 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
anbol jest aktualnie niedostępny anbol
Stały bywalec
Jonagold nie pisz że "każdy"...u nas tysiące ptaków się żywiły przez całą zimę,za darmo mogę oddać swój towar biednym,których sama zechcę wesprzeć.Rozumiem jednak wszystkich ,których dotknął grad i chcieliby choć na przeżycie uzyskać środki- to faktycznie jest stawianie pod ścianą
Odp: Cena jabłek przemysłowych [wiadomość #84033 (odpowiedź na #84012) ] pon, 27 sierpień 2012 21:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Cena ma spaść nawet do 20gr w środę lub czwartek wiec nie panikujmy.
Odp: Ceny jabłek przemysłowych w 2012 r. [wiadomość #84035 (odpowiedź na #84019) ] pon, 27 sierpień 2012 21:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Janiak jest aktualnie niedostępny Janiak
Początkujący
Gregory87 napisał(a) dnia pon, 27 sierpień 2012 08:13

No to chyba nadszedł już najwyższy czas, żeby zacząć eksportować nasz przemysł. Pamiętam, że parę lat temu sypaliśmy towar u nas na wagony. Może i teraz by się nam udało wysłać te kilka tysięcy ton (a może i więcej jeśli zobaczyli by, że im się to opłaca). Wie koś może kto się tym zajmował?

Widzisz kolego pomyśleliśmy o tym samym. Jakiś czas temu nadałem temat znajomym z Niemiec i obecnie rozmawiamy z dwoma producentami.
Zapotrzebowanie mają ogromne, w tym roku jabłek mają naprawdę malutko. Pozostało nam jeszcze kilka kwestii do ustalenia ale cena jaką zaproponowali na dzień dobry jest taka, że koncentracik spadłby z krzesła.
Jeszcze jedno. Gdyby nie znajomi Niemcy nikt by nie chciał ze mną rozmawiać...
Tak więc życzę miłych protestów i dobrej pogody przy zbiorach.
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek:Ceny jabłek na export 2012/2013
Następny wątek:Ceny jabłek na obieranie 2013 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]