użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » Wykaszarka
icon4.gif  Wykaszarka [wiadomość #7389] pią, 10 sierpień 2007 10:12 Przejdź do następnej wiadomości
Przemek jest aktualnie niedostępny Przemek
Początkujący
Witam.
Mam pytanie jakie wykaszarki proponujecie do pracy.
Znalazłem kilka o http://www.allegro.pl/26857_kosy_i_podkaszarki.html postanowiłem przeznaczyć na zakup około 900 zł.Prosze o cenne uwagi i podpowiedzi inne propozycje mile widziane.Wykaszarka nie będzie używana intensywnie Smile
Pozdrawiam
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7415 (odpowiedź na #7389) ] pią, 10 sierpień 2007 21:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witia jest aktualnie niedostępny witia
Zaawansowany
Pytanie mało precyzyjne bo nie wiadomo czy bedziesz zakładał piłe czy inne uządzenie jak np glebogryzarke czy tzw trójząb. Jezeli masz tylko zamiar kosic żyłką to jakaś Chińszczyzna za 400zł 2 KW wystarczy.
Pozdrawiam
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7432 (odpowiedź na #7389) ] sob, 11 sierpień 2007 14:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
toma3 jest aktualnie niedostępny toma3
Początkujący
hmmm wszystko zależy od obszaru jaki zamierzasz kosić, z doświadczenia powiem, że jak masz kilka ha to nie oszczędzaj, ja załatwiłem dwie kosy (chińszczyzna) w dwa lata, teraz od kilku lat mam husqvarne 343R żyłka plus ostrze i idzie jak burza Twisted Evil człowiek przyniej wymięka...
pozdr
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7445 (odpowiedź na #7389) ] sob, 11 sierpień 2007 22:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
polo515 jest aktualnie niedostępny polo515
Nowy
najlepiej kupic sprawdzona marke jaka jest huśqvarna ja mam pilarkę tej firmy około 14 lat i po drobnych remontach dziaął do dzis bez zarzutu jak mam kupic kose spalinową polecam model 343r ale dla koszenia tylko zyłka polecam 323r jest ona jeszcze na promocji w husqvarniew za około 1300 zlotych nie ma problemu z serwisem bo częci są zawsze dostepne a sprzet jest naprawde dobry
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7517 (odpowiedź na #7389) ] wto, 14 sierpień 2007 10:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Witek jest aktualnie niedostępny Witek
Początkujący
W zeszłym roku miałem ten sam problem. Myślałem o chińszczyznie, czymś używanym, skończyło się na husqvarnie (do cyferek nie mam głowy, ale chyba 323, w każdym razie nieduża). Po uświadomieniu sobie po raz kolejny, że i w tym przypadku na tanie rzeczy mnie nie stać, zostały 3 firmy: stihl, husqvarna i alpina. Co brałem pod uwagę wybierając?
1.Opinie o niezawodności, poręczność, wygodę pracy.
2.Odległość od sklepu (na wypadek napraw gwarancyjnych).
3.Dostępność części, serwis (z czasem wszystko się może zepsuć, a niektóre rzeczy po prostu się zużywają).
4.Cena.
Alpina odpadła bo pod ręką nie mam serwisu, nie wiem jak z dostępnością części. Husqvarna wygrała ceną i tym, że komplecie był nóż i żyłka. Przez dwa sezony trochę popracowała i jestem z niej zadowolony, pracując nożem radzi sobie nawet z drzewkami grubości palca. Jedynie czasem w bardzo gęstym zielsku, kosząc żyłką przydałoby się więcej mocy, ale z drugiej strony więcej mocy to większa waga i bardziej byłoby czuć plecy po dniu koszenia.
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7545 (odpowiedź na #7389) ] wto, 14 sierpień 2007 22:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dontucznikos jest aktualnie niedostępny dontucznikos
Początkujący
Ja mam makite z tarczą zębatą.Super ale kosztowała 2250.Do tego trójząb i żyłka.
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7802 (odpowiedź na #7389) ] wto, 21 sierpień 2007 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wisienka jest aktualnie niedostępny wisienka
Nowy
ja kupiłem używanego sthila 2,2 km za 700zł. Jest to niezawodna i niezniszczalna maszyna Twisted Evil
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7861 (odpowiedź na #7389) ] pią, 24 sierpień 2007 16:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bynio jest aktualnie niedostępny Bynio
Początkujący
witam mam sthlia fs-80 poza koszeniem mogę zdjąć głowicę i założyć podkrzesywarkę też się czsem przydaje ogólnie jest ok
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7939 (odpowiedź na #7389) ] pon, 27 sierpień 2007 22:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
juraaa jest aktualnie niedostępny juraaa
Zaawansowany
mam dwie ,jedna to alpina vip 42 2,4 kM ma juz około 8-9 lat i jak dotej pory niema znia problemu druga to chińczyk niewiem jaki to model ale 2,9 kM jak narazie 2 lata niema z nia problemu ,trzeba było zmienić głowicę na trachę lepszą , ale już mam dosyć noszenia nawet najlżejszej dlatego zrobiłem podkaszarkę do ciągnika ,która pięknie omija każde drzewo i to jest to .
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7944 (odpowiedź na #7939) ] pon, 27 sierpień 2007 23:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
a możesz zrobić i
wstawic fotkę tej wykaszarki do ciągnika
Odp: Wykaszarka [wiadomość #7946 (odpowiedź na #7389) ] pon, 27 sierpień 2007 23:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
juraaa jest aktualnie niedostępny juraaa
Zaawansowany
Witam,
Jest to dobre ale nie nadaje się do robienia zdjeć bo robiłem z tego co miałem u siebie nie zawsze z nowego materiału , ale powiem jak to wygląda . odstawa na której zamocowałem przystawkę pasową od ciągnika następnie wysięgnik z 2 rur rura w rurze co pozwala na dowolny wysięg poza ciągnik uzależnia to długość pasków klinowych ja mam 3800 na końcu tego zamocowany jest wirnik z kołem pasowym, osłonięte jest to pełnym kołem od roweru 28".
Do utrzymania napiecia wykorzystałem teleskop od pokrywy bagażnika.
Pozdrawiam
Odp: Wykaszarka [wiadomość #19646 (odpowiedź na #7946) ] nie, 12 październik 2008 21:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Orzech75 jest aktualnie niedostępny Orzech75
Nowy
Witam !
Mam prośbę - pytanie do Juraa - czy mimo swej skromności - mógłbyś mi podesłać jakieś fotki zrobionej przez Ciebie wykaszarki do ciągnika ?
Jestem nowy w tej dziedzinie i z oszczędności i braku środków większość maszyn usiłuję zrobić we własnym zakresie.
A wydaje mi się, że mam gdzieś zbędne koło od roweru... Smile

Podkaszarką do ciągnika jestem bardzo zainteresowany - od łażenia z Husquvarną po 20 ha zdarłem już ze dwie pary butów, a traktorem i tak jadę w międzyrzędziach.

Temat jest nieco stary - ale dopiero go znalazłem.

Będę bardzo wdzięczny za info na priva - jzabinski@wp.pl

Odp: Wykaszarka [wiadomość #82125 (odpowiedź na #7802) ] czw, 19 lipiec 2012 11:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
BluesBoy jest aktualnie niedostępny BluesBoy
Nowy
Ja też mam takiego Stihla. Co prawda kupiłem dwa lata temu nowego, ale zgadzam się, że jest świetny i niezawodny.
Odp: Wykaszarka [wiadomość #82126 (odpowiedź na #7802) ] czw, 19 lipiec 2012 11:02 Przejdź do poprzedniej wiadomości
BluesBoy jest aktualnie niedostępny BluesBoy
Nowy
wisienka napisał(a) dnia wto, 21 sierpień 2007 10:17

ja kupiłem używanego sthila 2,2 km za 700zł. Jest to niezawodna i niezniszczalna maszyna Twisted Evil

Ja też mam takiego Stihla. Co prawda kupiłe dwa lata temu nowego, ale też uważam, że jest świetny i niezawodny.
Poprzedni wątek:Kosiarka bijakowa
Następny wątek:Rozdrabniacz bijakowy ditta-seria 180
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]