użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » hobby » Kajaki.  (5) 2 Głosów
Kajaki. [wiadomość #18775] nie, 31 sierpień 2008 16:07 Przejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Takiego wątku nikt nie założył,ciekaw jestem czy kto z sadowników pływa,po rzekach.
My z żoną i dwoma synami zaliczyliśmy w tym roku,trzeci już spływ rodzinny.Jest to zupełnie inny sposób płynięcia niż bez dzieci.Spokojnie,bez wyrypy,łącznie dziennie-maks 5-6 godzin płynięcia ,z przerwami na kąpiele itp ,w trakcie każdego dnia.
Polecam ten rodzaj turystyki,dla tych co mają dzieci a łazić się im nie chce(czy rodzicom, czy dzieciom-obojętne).Warunki udanego spływu to:
1.Kilka dni wyrwane z sadu bez wzgledu na zawalenie jakichś robót(tak będzie zawsze)
2.Chęć aktywnego spędzania czasu a nie leżenia plackiem,gdziekolwiek.
3.Umiejętność spędzania czasu "na łonie przyrody":spanie w namiocie,mycie w rzece itp.
4.Dobór odpowiedniej grupy ludzi!!!
5.Dobry humor.
Jeżeli kto pływa zapraszam do wymiany doświadczeń,jeżeli kto nie pływał a chciałby -zapraszam do zadawania pytań.
Pozdrowienia,Krzyś.
PS wiem ,że czas trudny(u mnie raczej dochodów szcególnych nie widać,a o zyskach trudno wogóle mówić)ale pamiętajcie dla swego zdrowia psychicznego-nie samą pracą człowiek żyje.

[Uaktualnione dnia: nie, 31 sierpień 2008 16:09]

Odp: Kajaki. [wiadomość #18788 (odpowiedź na #18775) ] nie, 31 sierpień 2008 23:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojus83 jest aktualnie niedostępny wojus83
Stały bywalec
Witam
zgadzam się z Turystą co do podejścia do pracy Smile ja również jestem amatorem pływania kajaczkiem Smile temat powstał w odpowienim momencie gdyż wczoraj zaliczyłem pierwszy (dopiero Sad w tym sezonie spływ, nieco nudnawy jak na mój gust (tylko 2 razy trza było kajak przenosić/przerzucać nad przeszkodami Very Happy ale skład ekipy bardzo różnorodny wymusił taką trasę (w składzie m.in. pięciolatek Smile forma wypoczynku rzeczywiście godna polecenia dla leniuchów (nie trzeba od razu robić 30-40 km dziennie Very Happy wystarczy 10 na początek. a jeśli ktoś lubi wyzwania to polecam Płytnicę (prawy dopływ Gwdy) w jej górnym biegu-nurt raczej nie grozi wywrotką ale za to średnio co 200-300 metrów trzeba wyskakiwać z kajaka żeby go przenieść nad jakimś powalonym drzewem lub kilkoma naraz - w skrajnych przypadkach nawet 1,5-2 metry nad taflą rzeczki Very Happy może uda mi się wrzucić jkakieś fotki z tej rzeki.
pozdrowienia dla ludzi nie żyjących samą pracą Smile

[Uaktualnione dnia: nie, 31 sierpień 2008 23:19]

Marek
Odp: Kajaki. [wiadomość #18803 (odpowiedź na #18775) ] pon, 01 wrzesień 2008 20:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam.
Mam nadzieję,że ktoś jeszcze dołączy do naszego grona.Póki co...roześmiałem się Marku jak przeczytałem Twój post.Rok temu właśnie mieliśmy płynąć... Płytnicą,po przepłynięciu najciekawszego odcinka Piławy.Ponieważ w grupie było ośmioro dzieci,w tym najmłodszy trzylatek płynął w trzyosobowym kajaku napędzanym jednym wiosłem oraz zważywszy na b.niski stan wody to sobie odpuściliśmy.Choć z tego co piszesz może byśmy dali radę...Zrobiliśmy natomiast środkowy odcinek Gwdy~Szczecinek-Lędyczek.Wyjątkowo urozmaicony przebieg plus trochę walki przy niektórych z b.wielu powalonych drzew.Niestety sporo przenosek-jednego dnia było cztery...uff.Generalnie ten odcinek Gwdy -super.Jeżeli lubisz "walkę" to polecam Łupawę z Bukowiną.Płynęliśmy nimi wiele "kilogramów"temu i w okresie bezdzietnym.Póki co dla mnie to rzeka numer 1.
Hej,Krzyś.
Odp: Kajaki. [wiadomość #18808 (odpowiedź na #18775) ] pon, 01 wrzesień 2008 21:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Agula jest aktualnie niedostępny Agula
Nowy
Spływałam" Krutynią w połowie sierpnia, polecam, rzeczka b.urokliwa i łagodna, mogą pływać nawet mało doswiadczeni kajakarze
Odp: Kajaki. [wiadomość #18812 (odpowiedź na #18775) ] pon, 01 wrzesień 2008 23:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojus83 jest aktualnie niedostępny wojus83
Stały bywalec
Widze Krzysiu że zapuszczasz się w "moje" rejony Smile Piława, Płytnica a już w szczególności Gwda to zaledie "rzut jajkiem" ode mnie Very Happy a tereny naprawdę godne polecenia, sporo urokliwych i rzadko uczęszczanych tras Smile z racji bliskości pływam głównie u siebie na jednodniowych wyprawach (raz tylko spłynąłem Czarną Hańczą-też polecam, szczególnie śluzy -na Kanale Augustowskim z którym łączy się rzeczka, robią niesamowite wrażenie) natomiast chciałbym się też wybrać na kilkudniowy spływ-może ktoś poleci jakąś ciekawą trasę Smile zapraszam do dyskusji

[Uaktualnione dnia: pon, 01 wrzesień 2008 23:59]

Marek
Odp: Kajaki. [wiadomość #18838 (odpowiedź na #18775) ] śro, 03 wrzesień 2008 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Agula jest aktualnie niedostępny Agula
Nowy
na kilka dni polecam spływ Krutynią: http://www.splywy.pl/krutynia/krutynia_program.htm
Odp: Kajaki. [wiadomość #18842 (odpowiedź na #18775) ] śro, 03 wrzesień 2008 22:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam,w szczególności spływowiczkę Agulę.
Hańcza i Krutynia to dwie najczęściej pływane rzeki Mazur(dla mnie w sezonie ,tłok nie do przyjęcia).Która ładniejsza?oczywiście pytanie retoryczne i bez odpowiedzi ogólnej.Co do Krutyni mam sentyment,płynąłem nią mając lat "dzieścia".Obecnie w wieku lat "dziestu"większość wspomnień z tamtych lat jest miła.
Marku a jak długi ma być ten spływ?Bo najdłużej to byłoby Wisłą...A poważnie to z wymienianych np:Gwda-odcinek środkowy~7dni;Łupawa z Bukowiną~5-7 dni.Z innych pomorskich:Słupia(łagodna,kręta)3-5 dni,Wda -może być i 10 dni.Na Drawie, w sezonie są "tramwaje",nie polecam,zwłaszcza w weekendy masakra~500 kajaków bywa na raz.
Na przyszły rok(jak Bóg da)płyniemy Wieprzę plus Studnicę(tu jeden dzień,bez bagażu,bo to ekstrema).Łącznie 6-7 dni,zapraszam.
Krzyś.
Odp: Kajaki. [wiadomość #19498 (odpowiedź na #18842) ] nie, 05 październik 2008 17:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Witam.Jak jest tylko chwila czasu to wybieram się z żoną nad zalew w Domaniowie i tam sobie pływam kajakiem,fajna sprawa,odpręża ten spokój i cisza na wodzie, i przy okazji można się opalić.Pozdrawiam
Odp: Kajaki. [wiadomość #64205 (odpowiedź na #18775) ] pon, 19 wrzesień 2011 14:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Cześć.

Sezon w pełni,na Bronkach ostry zjazd cenowy,przemysł w górę,ogólnie nie wiadomo o co biega...Warto oderwać się od naszej kolorowej(podczas zbiorów)codzienności i pomyśleć o czymś przyjemnym.
Trzy lata do tyłu zaczęliśmy z moją A. popularyzować turystykę kajakową na wsi mazowieckiej.
Obecnie stworzył się nam dość silny trzon grupy,w którym poza nami są jeszcze min. dwie ! sadownicze rodziny Smile .
W tym roku udało nam się zrealizować dwa dwudniowe spływy.Pierwszy był rzeką Orzyc(z Krasnosielca do Makowa) a drugi....drugi "rzut beretem'za sadowniczym zagłębiem.Spłynęliśmy Drzewiczką(dopływ Pilicy) z Drzewicy do Żdżarek.....rzeczka przy dość wysokim stanie wody.....rewelacja.
Gorąco polecam tę formę wypoczynku.Jest co wspominać,jest co planować na kolejny sezon.

Heja.
Odp: Kajaki. [wiadomość #79580 (odpowiedź na #18775) ] czw, 07 czerwiec 2012 14:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam.
W ostatnią sobotę mieliśmy kolejny spływ, częściowo sadowniczy-trzy rodziny sadownicze.
Popłynęliśmy kawałek Bzury : od Sochaczewa do Kamiona.
Jak dla mnie dużym zaskoczeniem jest czystość wody w rzece.Pamiętam z dzieciństwa wygląd burej cieczy wypalającej całą roślinność wzdłuż koryta, płynącą w tej rzece.A dziś... gdyby było ciepło(podobno bywają takie dni)to chętnie byśmy się kąpali.
Spływ jednodniowy zatem po nim należało całość przedyskutować przy napojach mniej lub bardziej bez alkoholowych Razz .Miało być u nas ognisko itp , ale tak nas przewiało , że była nasiadówka w domu a grill na tarasie.
Z rozmów wynikało ,że wszyscy byli kontenci.
Następny spływik 7-8 lipca.

Pozdrawiam aktywną turystycznie brać sadowniczą.
Odp: Kajaki. [wiadomość #80359 (odpowiedź na #18775) ] śro, 20 czerwiec 2012 20:11 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Panas jest aktualnie niedostępny Panas
Nowy
Witam wszystkich kajakarzy!

Przeglądając forum spostrzegłem wątek nt. kajaków, więc chciałbym się podzielić moimi dokonaniami Smile
W dniach 7-10 czerwca pływałem wspólnie z żoną i kilkunastoma innymi osobami Drwęcą od Brodnicy do Młyńca k/Torunia. Wszystkie noclegi pod namiotami, wszystkie bagaże w kajakach. Jeden nocleg był na totalnym odludziu w lesie na polance do najbliższego sklepu było kilka kilometrów, kolejne już w miejscowościach nad Drwęcą. Drwęca jest spokojną rzeką ciągle meandrującą, ale zdarzył się jeden "zakręt śmierci" - z naszej ekipy "zatonęły" dwa kajaki i ekwipunek, ponadto przed nami płynęły cztery kajaki jeden również zatonął oraz za nami płynęła grupa kanadyjkami również jeden zatonął. Po kanadyjkarzach wyławialiśmy ich rzeczy oczywiście również czteropaki piwa Very Happy .
Pogoda w tym roku dopisała, tylko pierwszej nocy pokropiło.
W zeszłym roku podobnie pływaliśmy Pilicą od Spały aż za Białobrzegi, nie pamiętam w tej chwili miejscowości.
Dziennie przepływaliśmy ok 20km a ostatniego dnia w niedziele 10 km. Fajna przygoda, rzeczywiście można się oderwać od codzienności!

Pozdrawiam!
Poprzedni wątek:przepis na śliwowicę
Następny wątek:zdjęcia waszych gospodarstw, sadów i maszyn
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]