użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki Ochrony Roślin » ile metrow od budynkow mozna pryskac
ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #79558] czw, 07 czerwiec 2012 09:41 Przejdź do następnej wiadomości
kkkkkk9 jest aktualnie niedostępny kkkkkk9
Nowy
witam wszystkich.mam pytanie.w tym roku wzialem w dzierrzawe stary sad jablonkowy,ktory kiedys niebyl zbytnio pielegnowany.obok tego sadu sprzedaal sasiad kawalek dzialki i nowy wlasciciel sie juz buduje.jego budynek od mojej granicy stoi w odleglosci 11 metrow,zastanawia mnie to jak dluugo ja tak dalej bede mogl pryskac?
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #79565 (odpowiedź na #79558) ] czw, 07 czerwiec 2012 10:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
Od budynku mieszkalnego 20m
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #79568 (odpowiedź na #79558) ] czw, 07 czerwiec 2012 11:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
i jest podstawowe pytanie co było pierwsze sad czy dom to podstawowe pytanie ten co buduje wie ze sadu nie da sie nie pryskać a ty żeby nie było zgrzytu pryskasz w nocy a jak pranie wywiesi gosposia Very Happy mówisz żeby uciekała i pozbierała
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #79571 (odpowiedź na #79558) ] czw, 07 czerwiec 2012 12:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
Miałem kontrolę chłopaki z kwarantanny w zeszłym roku i pytałem ich o to ,to powiedzieli że ten przepis nie obowiązuje z odległością sadu od budynku.Można sadzić sad obok tylko nie można pryskać tego budynku ,a jaka jest rzeczywistość do tego przepisu to każdy wie.
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #79579 (odpowiedź na #79558) ] czw, 07 czerwiec 2012 14:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.

Prawo prawem , a relacje z sąsiadem to zupełnie inna para kaloszy.
Sugeruję rozmowy z gościem, spokojne przyjazne, uwzględnienie części jego sugestii, pryskanie przy wietrze od budynku, nigdy przy wietrze na budynek.
Jeśli uda się tak jak napisałem to będzie OK.

Jeśli ten gość to jakiś burak i nie da się z nim porozumieć, to nawet jak będziesz w prawie możesz mieć trudno.
Ktoś złośliwy może bruździć na bardzo wiele sposobów, czasem nawet byś nie wymyślił jak ludzie potrafią być upierdliwi.
I z drugiej strony jeśli nie podejmiesz rozmowy tylko będziesz od wiosny jechał z opryskami , bez uprzedzenia ... to wtedy na ewentualne rozmowy i ustalenia może być za późno, a na pewno będzie trudniej.
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #79711 (odpowiedź na #79579) ] sob, 09 czerwiec 2012 18:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Warto naprawdę wiedzieć, jaki zasięg ma opryskiwacz... Przecież nawet na niektórych filmikach widać, że opryskiwacz " wali " na 6 rzędów z jednej i drugiej strony... I w takiej sytuacji nie licz na wyrozumiałość sąsiada, który po cichu stanie przy płocie, a na twarz spadną mu pojedyncze krople...
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #79759 (odpowiedź na #79711) ] nie, 10 czerwiec 2012 11:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Posadź gęsty i wysoki żywopłot. Myślę, że liguster by się nadawał.Jak go ze dwa razy w sezonie przytniesz to się ładnie zagęści i oprysku nie przepuści.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #97816 (odpowiedź na #79558) ] sob, 04 maj 2013 11:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karola1234 jest aktualnie niedostępny karola1234
Nowy
witam
Ja też mam taki problem sąsiad ma maliny jesienne i jak je pryska to na moim podwórku robi się jak po deszcze denerwuje mnie to a w dodatku sąsiad jest nie do życia ciągle mało mu jego działki i myśli, że z roku na rok zmienia się jej granica i coraz dalej podoruje miedzę i jeszcze do tego nasza wspólną granicę pryska wiosną środkami chwastobójczymi a ja sobie tego nie życzę żeby on to robił pod moimi oknami bo na pewno nie ma tam 20 m odległości. Chciałbym mu utrzeć nosa żeby przestało mu się wydawać, ze wszystkich może traktować z góry i przestał się zachowywać nie fair. Może ktoś jest mi w stanie pomóc...
Odp: ile metrow od budynkow mozna pryskac [wiadomość #97887 (odpowiedź na #79558) ] nie, 05 maj 2013 10:06 Przejdź do poprzedniej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
20m od budynków mieszkalnych,jednak widzę że robisz wszystko już po złości ile ten sąsiad pryska dzień czasu chyba nie codziennie Shocked
nie traktujmy tego jakby nie wiadomo co to miało być zwykły zabieg
tak jak ktoś wywozi obornik na pole jakoś nikt z tego powodu nie protestuje i nie śmierdzi a jak ktoś pryska to już jest tragedia
Poprzedni wątek:Preparaty olejowe - tematy połączone
Następny wątek:Asahi SL - wszystko o tym preparacie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]