użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Grusza » Wycieki z pnia gruszy  (4) 1 Głosów
Wycieki z pnia gruszy [wiadomość #78448] czw, 24 maj 2012 17:52 Przejdź do następnej wiadomości
zielona jest aktualnie niedostępny zielona
Nowy
Witam wszystkich. Mam problem z moją gruszą. Od pewnego czasu (ok miesiąca) na pniu i konarach gruszy pojawiły się wycieki. Kora w tych miejscach jest spękana. Wycieki przybrały formę jakby piany. Czy mam doczynienia z infekcją grzybową lub bakteryją?
Odp: Wycieki z pnia gruszy [wiadomość #78452 (odpowiedź na #78448) ] czw, 24 maj 2012 20:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gerwazyzaganiacz jest aktualnie niedostępny gerwazyzaganiacz
Początkujący
raczej z uszkodzeniem mrozowym
Odp: Wycieki z pnia gruszy [wiadomość #78739 (odpowiedź na #78452) ] pon, 28 maj 2012 13:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Chyba masz racje Gerwazy. Zawiązki owoców wyglądają na zdrowe. Wycieki z kory starłam. A czy dobrym pomysłem jest uszkodzoną tkankę oderwać i zamalować Topsinem lub innym środkiem grzybobójczym?
Odp: Wycieki z pnia gruszy [wiadomość #78942 (odpowiedź na #78739) ] śro, 30 maj 2012 22:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Mleczno białe wycieki, mogą być też objawem porażenia przez zarazę ogniową... Polecam przeczytać choćby : Wikipedia - zaraza ogniowa... Wycięcie tkanki martwej i pomalowanie białą emulsją z dodatkiem Topsinu i Miedzianu - nie zaszkodzi...
Odp: Wycieki z pnia gruszy [wiadomość #78980 (odpowiedź na #78448) ] czw, 31 maj 2012 14:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Tak wiem, czytałam o zarazie ogniowej. Tylko czy w przypadku tej choroby nie jest tak, że poraża najpierw kwiaty, owoce, liście i pędy? U mnie to wszystko wygląda na zdrowe. Wg mnie na tych częściach nie ma objawów zarazy. No chyba, że pierwszym objawem są wycieki z kory....
Odp: Wycieki z pnia gruszy [wiadomość #78988 (odpowiedź na #78980) ] czw, 31 maj 2012 15:47 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
W takim razie, to może być tylko taki objaw fizjologiczny, spowodowany uszkodzeniem tkanki przez mróz, a zima / i to jeszcze jaka ! / przecież była... Takie wycieki zdarzają się też czasem na jabłoniach, np. z ran, po silnym cięciu...A tkankę martwą zawsze warto poczyścić do tkanki żywej i pomalować... Pomalować farbą emulsyjną / najlepiej białą / a nie smarować np. maścią ogrodniczą...Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: czw, 31 maj 2012 15:47]

Poprzedni wątek:Grusza XENIA vs.Nojabrskaja - wszystko o tej odmianie
Następny wątek:Gruszka nie owocuje
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]