użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny środków produkcji » Koszty wykonania rusztowania pod jabłko
icon5.gif  Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77562] pon, 14 maj 2012 19:56 Przejdź do następnej wiadomości
pawelk166 jest aktualnie niedostępny pawelk166
Nowy
Witam. Jak w temacie jakie są koszty wykonania rusztowania pod jabłka dla 1ha . Co ile trzeba dać słupy? Czy trzeba je wbetonować w ziemie. Jaka jest cena bambusów?
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77567 (odpowiedź na #77562) ] pon, 14 maj 2012 20:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
magdasad jest aktualnie niedostępny magdasad
Początkujący
Zależy kolego jaki masz rozstaw rzędów. Słupki betonowe trzeba dać co 10 m , słupek 3.2m kosztuje 22zł, kłębek drutu(chyba 450m) o średnicy 3mm 230 zł , na każdy rządek złączka do naciągania drutu 6.5zł , mocowanie kołka do drutu ok 0.2zł , po 2 kotwy na rządek ok 22-25 zł rządek i oczywiście koszt kołka lub bambusa. Kiedyś jak liczyłem to wychodzi ok 6-7 zł drzewko.

[Uaktualnione dnia: pon, 14 maj 2012 20:34]

Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77568 (odpowiedź na #77562) ] pon, 14 maj 2012 20:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hubertkorki jest aktualnie niedostępny hubertkorki
Zaawansowany
koszty zależą od rozstawy i od materiałów jakie chcesz zastosować ale możesz przyjąć że ok.6-7zł/drzewko słupek to zależy jaka odmiana podkładka i rozstaw ja mam przeważnie słupek co 9 drzewek a bambusy w okolicach Grójca możesz kupić za 3.30 brutto
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77577 (odpowiedź na #77567) ] pon, 14 maj 2012 20:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pawelk166 jest aktualnie niedostępny pawelk166
Nowy
Rozstaw rzędów to 3,50 drzewko sadzone co 1,20 m
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77606 (odpowiedź na #77577) ] pon, 14 maj 2012 22:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Jest już na forum bardzo obszerna / i burzliwa / dyskusja o rusztowaniach... Brałem w tej dyskusji udział i pisałem m.in. o tym, że w moim sadzie, betonowe i zabetonowane słupy stoją sobie co 20 m i nikomu to nie przeszkadza... Very Happy Ale nie chcę tu znów ożywiać tamtej dyskusji... Chciałbym jednak, aby odezwali się ci, którzy podobnie jak ja, stawianie słupów co 10 m uważają za błąd... Kosztowny błąd... Odezwijcie się, bo wierzę że jesteście, że Wasze sady przy słupach co 20 m stoją prosto, że nie straszne im wichury i huragany i przekonujcie do tej / ok. 20 m / odległości, bo kiedy słyszę, że te słupy mają stać co 10, / a nawet mniej / metrów, to zaczynam się bać, że nam młodzi sadownicy, niedługo całą Polskę zabetonują... Very Happy Pozdrawiam !
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77611 (odpowiedź na #77562) ] pon, 14 maj 2012 23:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
ja dziś rozmawiałem z dwoma kolesiami co robią słupki i obaj mówią że nie powinno się betonować słupków jeden powiedział nawet ze to głupota Razz twierdzą że zabetonowany jest bardziej podatny na złamania, w ziemi może delikatnie pracować a w betonie to ani drgnie a wtedy łatwo pekają
a przy okazji mam pytanko
kotwy można zakopywać czy trzeba je wkręcać ?
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77617 (odpowiedź na #77611) ] pon, 14 maj 2012 23:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Bartez... Może i jest w tym jakaś racja... Tylko to muszą być chyba dość grube te słupki i trochę głębiej niż betonowane, zakopane... Ale moja wyobrażnia podpowiada mi, że jednak te zewnętrzne wraz z podporami, powinny być chyba zabetonowane... Zresztą my tu gadu-gadu, a przecież przykłady takich różnych rozwiązań z pewnością gdzieś już są... Więc może jest tu ktoś taki, który takie / nie betonowane / rusztowanie widział na jakiejś wycieczce i może zechciałby nam tu o tym opowiedzieć ? Pozdrawiam !
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #77718 (odpowiedź na #77617) ] śro, 16 maj 2012 09:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hubertkorki jest aktualnie niedostępny hubertkorki
Zaawansowany
Wkręcone kotwy są stabilniejsze niż wkopywane Kilka lat temu widziałem jak powychodziły z ziemi dosyć mocno zabetonowane ok 80 cm w głąb Smile i całe rusztowanie się poprzechylało więc nie radziłbym betonować.
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #79953 (odpowiedź na #77562) ] śro, 13 czerwiec 2012 12:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
DawidM jest aktualnie niedostępny DawidM
Początkujący
ustawianie rusztowan ze slupami co 10m? chyba nie byloby mnie stac. u mnie slupki sa co 25m i po 5 latach nie widze zadnych przeciwskazan do zastosowania ich w takich odstepach. teraz wszystkie wkladam co 30m. wlozone w ziemie na 60cm.
Odp: Koszty wykonania rusztowania pod jabłko [wiadomość #79970 (odpowiedź na #79953) ] śro, 13 czerwiec 2012 17:02 Przejdź do poprzedniej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
DawidM napisał(a) dnia śro, 13 czerwiec 2012 12:26

ustawianie rusztowan ze slupami co 10m? chyba nie byloby mnie stac. u mnie slupki sa co 25m i po 5 latach nie widze zadnych przeciwskazan do zastosowania ich w takich odstepach. teraz wszystkie wkladam co 30m. wlozone w ziemie na 60cm.

Kiedyś zauważysz, jak przyjdzie podkładki z ziemi wyciągać.

Albo masz sad na silnych podkładkach, albo małe zagęszczenie, albo plony nijakie...

Jakoś wątpię, żeby w chwili prawdy ten jeden słupek utrzymał 500-600kg plonu plus drzewka na M9 przy gęstej ścianie owoconośnej.

Nawet jeśli sąsiedzi osłaniają mocnymi rusztowaniami, to dość wątpliwe... zdarzy się mokry rok, ziemia rozmoknie, 60cm nie utrzyma słupa w pionie, drut o punktach podparcie co 30m "ucieknie z pionu" i klops gwarantowany.

Poprzedni wątek:ceny oleju napędowego - 2011 r.
Następny wątek:ceny palików sosnowych 2012r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]