użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Regulatory wzrostu » Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone)
Odp: Regalis [wiadomość #25790 (odpowiedź na #25702) ] pią, 01 maj 2009 13:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szym20 jest aktualnie niedostępny szym20
Nowy
Stosował już ktoś może Regalis? Cały czas jest sucho i wilgoci nie widać czy mimo to można zastosować? Czy przyniesie zamierzony efekt? Pytam, ponieważ chciałem go zastosować pierwszy raz i nie chciałbym od razu czegoś zepsuć.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #25930 (odpowiedź na #3174) ] nie, 03 maj 2009 22:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik44 jest aktualnie niedostępny sadownik44
Stały bywalec
Może ktoś odpowie na pytanie: co się stanie w takiej sytuacji, gdy regalis stos. przez dwa lata,z dobrymi widocznymi efektami przestanie być stosowany?
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #25938 (odpowiedź na #3174) ] nie, 03 maj 2009 22:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
Prawdopodobnie zwiększy się przyrost wilków.
Wzrost będzie większy niż przed zastosowaniem Regalisa przed pierwszym rokiem stosowania. Ja osobiście w tym roku zaprzestałem. Jednak zapobiegawczo naciołem konkretnie pnie

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #56298 (odpowiedź na #25938) ] śro, 27 kwiecień 2011 15:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamil196 jest aktualnie niedostępny kamil196
Zaawansowany
kiedy zaczynacie pryskać regalisem ?? u mnie mimo podcinania korzeni ruszyły przyrosty i prawie mozna pryskac.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57486 (odpowiedź na #3174) ] pon, 09 maj 2011 21:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
archeton jest aktualnie niedostępny archeton
Początkujący
witam. czy pryskacie samym regalisem czy dodajecie np. siarczan amonu aby zakwasić ten roztwór- tak mi kiedyś ktoś radził. Co wy na to?
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57511 (odpowiedź na #57486) ] pon, 09 maj 2011 23:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dragon jest aktualnie niedostępny dragon
Początkujący
W majowym MPS Sad była wypowiedź przedstawiciela BASF o problemach ze skutecznością regalisu która miała być spowodowana zbyt wysokim ph wody - ok. 8. Jako sposób na zakwaszenie zalecają np. dodanie siarczanu amonu w ilości 1-2 kg na 1000l wody.

[Uaktualnione dnia: wto, 10 maj 2011 09:12]

Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57534 (odpowiedź na #3174) ] wto, 10 maj 2011 10:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
archeton jest aktualnie niedostępny archeton
Początkujący
dzięki kolego za wskazówki, postaram się przeczytać ten artykuł
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57579 (odpowiedź na #3174) ] wto, 10 maj 2011 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szymke jest aktualnie niedostępny szymke
Zaawansowany
ja kupujac regalis dostałem srodek do zakwaszenia jest to kwas cytrynowy.Stosował juz ktos regalis?
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57599 (odpowiedź na #3174) ] wto, 10 maj 2011 22:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dragon jest aktualnie niedostępny dragon
Początkujący
O kwasku cytrynowym też była mowa w tym artykule -dawka 1 kg na 1000 l wody.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57607 (odpowiedź na #3174) ] wto, 10 maj 2011 23:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Ja pojechałem wczoraj , bo do tej pory temperatury nie było . Ale cena 380zł/kg, dodając do tego "zakwaszacz" to słownie : jeden tysiąc złotych na hektar Mad . A co do "zakwaszacza" , to ten kwasek cytrynowy był w promocji za free ? Ile zapłaciłeś za kg. ?
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57633 (odpowiedź na #3174) ] śro, 11 maj 2011 14:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
flukawski jest aktualnie niedostępny flukawski
Nowy
czy Regalis można mieszać ze środkami grzybobójczymi np.
Delan, Captan
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57644 (odpowiedź na #3174) ] śro, 11 maj 2011 17:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szymke jest aktualnie niedostępny szymke
Zaawansowany
za regalis płaciłem 384 a kwas cytrynowy dostałem gratis
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57652 (odpowiedź na #57644) ] śro, 11 maj 2011 19:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mutemute jest aktualnie niedostępny mutemute
Początkujący
Ja także postanowiłem po wieloletniej przerwie zastosować regalis w wybranych kwaterach na kilku hektarach łącznie . W tym celu udałem się raźno do zaprzyjaźnionego sklepu aby nabyć specyfik. Dziarsko wchodząc do środka rzuciłem pytanie o w/w preparat . Pani powiedziała , że jest i wskazała na półkę na której stał ów środek z napisaną na opakowaniu ceną ... I w tym momencie otworzyłem szeroko oczy ze ździwienia gdyż na opakowaniu 1kg widniała cena 380 zł . Czyli za dawkę na hektar sadu musiałbym zapłacić 1000zł Shocked . Gdy trochę ochłonołem stwierdziłem , że jednak wolę "polatać" zimą z sekatorem po sadzie . Będzie to korzystniejsze dla mego zdrowia a już napewno dla kieszeni. Z tą myślą wyszedłem ze sklepu przypominając sobie odpowiedź holenderskiego doradcy (b.znanego), który to na spotkaniu z licznie przybyłymi sadownikami na pytanie jednego z nich o opinie na temat regalisu odpowiedział , że "jest to bardzo dobry środek ... dla firmy BASF"
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57681 (odpowiedź na #3174) ] śro, 11 maj 2011 23:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
mutemute , masz więc pewne doświadczenia stosując ten specyfik . Ja już 4 lata robię próby (w tym roku nawet podwójna pierwsza dawka na jonagoredzie , przyrost ok. 8cm) , ale z naprawdę różnym skutkiem . Jeżeli wcześniej stosowałeś , to dlaczego zrobiłeś przerwę i co się stanie , jeżeli znacznie przekroczę te 2,5kg. (ligol i jonagored) ?
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57684 (odpowiedź na #57681) ] czw, 12 maj 2011 00:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janekr jest aktualnie niedostępny janekr
Stały bywalec
kupując regalis, kwasek od sprzedawcy dostałem gratis do produktu, dostałem też paski aby wodę zbadać.

po dodaniu 0,5kg na 1000l PH spadło poniżej 5, więc chyba nie warto sypać 1kg. Najlepiej zbadać wodę..

czy warto? na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Spory wydatek jest to na pewno.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #57685 (odpowiedź na #3174) ] czw, 12 maj 2011 05:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
Zwiększanie dawki powyżej 2,5kg jest moim zdaniem zbędne. Regalis ma mniejsze działanie w mokre sezony. Jeżeli stosuję to najpierw 1,5kg, a następnie 1kg. Kiedyś jedna osoba proponowała mi dawkę 2,5kg rozłożyć nawet na 3 razy. Jednak należy zwrócić uwagę na zachowanie zmienności gdzieś co 3lata. Przynajmniej przez jeden sezon można sobie odpuścić i podciąć korzenie
Cena regalisu jak pamiętam utrzymywała się zazwyczaj na wyższej półce. Poprzedni sezon chyba 340 zł. Rok wcześniej 320zł Więc sumując zabiegi zazwyczaj wychodziło drogo. Ale ta te newralgiczne odmiany warto stosować.
Zakwaszanie wody w tym sezonie nabiera intensywności, tylko jakoś w poprzednich latach o tym się tak nie pisało. A przecież PH wody nie zmienia się tak szybko w naturze. A skuteczność bez zakwaszania też była widoczna w poprzednich latach

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #58655 (odpowiedź na #3174) ] pią, 27 maj 2011 21:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
Jak wygląda sytuacja u tych co stosowali w tym roku Regalis? Jest jakieś ograniczenie wzrostu? U mnie tak jak by w ogóle pierwsza dawka nie podziałałała.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #59540 (odpowiedź na #58655) ] czw, 09 czerwiec 2011 11:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
robbert jest aktualnie niedostępny robbert
Zaawansowany
Zastosowałem pierwszy raz w życiu Regalis w tym roku tj. ponad 5 tygodni temu bodajże 7 maja. Nie widzę specjalnie efektu. Zabieg przeprowadziłem w ciepły słoneczny dzień dużą ilością cieczy
tj. 1000 l/ha zakładając większego kalibru końcówki 1,5 mm. Narazie nie rzuca się w oczy że przyrosty są znacznie mniejsze - może troszeczkę, trudno mi powiedzieć, nie przekreslam tego środka ale generalnie myślę że środek za 380 zł nie był wart tego i prawdopodobnie go więcej nie kupię. Generalnie mam dzisiaj ładnie w sadzie chyba że ten Regalis też w tym pomógł, to znaczy nie tylko miał za zadanie ograniczyć wzrost wilków ale również pozytywnie wpłynął na zmniejszenie podatności na parcha czy mączniaka, ale nie będę już filozofować bo może to zbieg okoliczności.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #59917 (odpowiedź na #3174) ] pią, 17 czerwiec 2011 20:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Troszke pośpieszyłem się z poprzednią ocena. Zadziałał nawet dobrze, na kwaterach gdzie były ciete korzenie b.dobrze, gdybym zastosował na początku kwitnienia lub zaraz przed wydaje mi się że było by rewelacyjnie, chciałem połączyc wyhamowanie wzrostu i polepszenie wiązania i dlatego czekałem prawie do końca kwitnienia z pierwszym opryskiem. Dawka dzielona na 3 opryski mogła by podnieś skuteczność(1.przed kwiitnieniem,2.pod koniec, 3. 3-tygodnie póżniej) i powiązać ograniczenie wzrostu z polepszeniem wiązania.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #60097 (odpowiedź na #3174) ] pon, 20 czerwiec 2011 23:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafpiekarz jest aktualnie niedostępny rafpiekarz
Początkujący
ja stosowałem 1 dawkę na koniec różowego pąka - 1kg/ha, 2 tydzień po pełni kwitnienia - 1kg/ha.widzę efekty na odmianach pryskanych przyrosty są około 30-40% mniejsze niż na niepryskanych oraz trochę lepsze zawiązanie owoców.jest również lepsze obłożenie pąkami na drugi rok.teraz żałuję że nie zastosowałem na wszystkich odmianach.nie trzeba stosować 2,5kg/ha wystarczy 1,75kg. ja stosowałem 750 litrów /ha i dosypywałem na 1000 litrów 400gram kwasku cytrynowego.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #60115 (odpowiedź na #3174) ] wto, 21 czerwiec 2011 13:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
To ze jest trochę więcej jabłek to tylko takie złudzenie bo po prostu regalis ogranicza wzrost pędów i widać więcej jabłek na drzewie. Cool
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #60134 (odpowiedź na #3174) ] wto, 21 czerwiec 2011 18:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafpiekarz jest aktualnie niedostępny rafpiekarz
Początkujący
to nie jest złudzenie zostawiłem po kilka drzew niepryskanych na początku rzędów każdej z 6 pryskanych odmian. na pryskanych są zawiązane po 2 jabłka z zawiązka a na niepryskanych po 1 lub nie ma ich wcale.ale żeby poprawić zawiązanie należy stosować regalis na różowy pąk.pozytywny efekt widać zwłaszcza na jonagoldach
letnie cięcie [wiadomość #62811 (odpowiedź na #3174) ] czw, 11 sierpień 2011 21:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysztof44 jest aktualnie niedostępny krzysztof44
Stały bywalec
Witam.Chciałbym poznać wasze opinie na temat Regalisu.
Czy lepiej robić letnie cięcie?Koszty są podobne.
Odp: letnie cięcie [wiadomość #62812 (odpowiedź na #62811) ] czw, 11 sierpień 2011 21:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
spartan78 jest aktualnie niedostępny spartan78
Nowy
Witam.Zależy na jakiej odmianie Kolega chce go stosować.
Odp: letnie cięcie [wiadomość #62815 (odpowiedź na #62811) ] czw, 11 sierpień 2011 22:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ilek22 jest aktualnie niedostępny ilek22
Nowy
Do mnie raczej przemawia Regalis, oprócz wyraźnie skróconych przyrostów,lepsze zawiązywanie (mniejszy opad) Zdecydowanie więcej pąków kwiatowych na następny rok, łatwiejsza ochrona - mniej zagęszczona korona, tylko cena wysoka.... ale czasem może wyjść taniej i bardziej skutecznie (patrząc na następne lata) niż źle przeprowadzone letnie cięcie

[Uaktualnione dnia: czw, 11 sierpień 2011 22:23]

Odp: letnie cięcie [wiadomość #65435 (odpowiedź na #62815) ] nie, 23 październik 2011 14:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
makmak jest aktualnie niedostępny makmak
Początkujący
http://www.syngenta-crop.co.uk/products/cultar/product-label .aspx
po przeczytaniu porównajcie z etykietą naszego Toprexu http://www.syngenta.com/country/pl/pl/produty/scp/regulatory -wzrostu/Pages/toprex_375_sc.aspx

angielski Cultar do sadów (regulator wzrostu)ma substancję czynną paklobutrazol 250 g w 1 litrze środka a nasz Toprex to mieszanina difenkonazulu (Score) + paklobutrazol (angielski regulato wzrostu)
wnioski wyciągajcie sami
pozdrawiam
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #66560 (odpowiedź na #3174) ] nie, 20 listopad 2011 20:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysztof44 jest aktualnie niedostępny krzysztof44
Stały bywalec
Witam.Skończył się sezon i chciałbym poznać Wasze zdanie na temat Regalisu.W tym roku bardzo dużo osób go stosowało.Rozmawiałem ze znajomymi sadownikami,oni są zadowoleni.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #66685 (odpowiedź na #3174) ] śro, 23 listopad 2011 17:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Stosuję od kilku lat i też jestem zadowolony. Tylko dla mnie koniec kwitnienia --jako termin pierwszego zabiegu to ciut za późno, w przyszłym sezonie na kilku kwaterach pierwszy zabieg wykonam przed kwitnieniem.

[Uaktualnione dnia: śro, 23 listopad 2011 17:31]

Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #72903 (odpowiedź na #3174) ] wto, 06 marzec 2012 18:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piotrek199182 jest aktualnie niedostępny piotrek199182
Zaawansowany
Panowie koledzy to kiedy zaczynac w koncu z tym regalisem w fazie różowego pąka?? Słyszałem ze pod koniec kwitnienia to jednak przy poźno zanim te przyrosty bedą te 5cm miały
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #72908 (odpowiedź na #72903) ] wto, 06 marzec 2012 18:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
piotrek199182 napisał(a) dnia wto, 06 marzec 2012 06:03

Panowie koledzy to kiedy zaczynac w koncu z tym regalisem w fazie różowego pąka?? Słyszałem ze pod koniec kwitnienia to jednak przy poźno zanim te przyrosty bedą te 5cm miały

Wtedy gdy będą odpowiednie warunki w danym dniu połowa sukcesu działania regalisu.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #73300 (odpowiedź na #3174) ] śro, 14 marzec 2012 12:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
A czy stosujecie Regalis tam gdzie podcinacie korzenie bądź nacinacie pnie? Czy to już nie przesada?
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #73708 (odpowiedź na #3174) ] śro, 21 marzec 2012 13:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Brak treści wiadomości

[Uaktualnione dnia: śro, 21 marzec 2012 13:44]

Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #73709 (odpowiedź na #3174) ] śro, 21 marzec 2012 13:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
michu ja w tym roku bede stosował regalis alwie i boskopie gdzie w zeszłym roku podciołem pnie zobaczymy co bedzie:P
Jeszcze pytanie mam jak stosowanie regalisu z giberlinami czy to sie wzajemnie nie wyklucza?? ogólnie giberllin chce użyc na podtrzymanie zawiązkow bo sie kwitnienie licho zapowiada...
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #73710 (odpowiedź na #73709) ] śro, 21 marzec 2012 14:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janekr jest aktualnie niedostępny janekr
Stały bywalec
odstęp regalisu od giby to min. 3dni,
bezpośrednio na podtrzymanie zawiązków giba nie działa,giba przedłuży życie kwiatów i może dojść do lepszego zapylenia i do zawiązania. Na to ile spadnie podczas opadu giba nie ma wpływu, lepiej na podtrzymanie zawiązków daj regalis w fazie balona. Uważaj jednak jakie odmiany pryskasz.
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #76121 (odpowiedź na #3174) ] pią, 27 kwiecień 2012 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Szymek jest aktualnie niedostępny Szymek
Początkujący
Planuje w tym roku wykonać poraz pierwszy zabieg regalisem.
Na Goldenie p14, Celescie p14 i 22 letnim Idarecie na M7
Znajomy powiedział mi że dzięki regalisowi skończyło się u niego przemienne owocowanie na Ligolu jak u was wygląda stosowanie regalisu na ligolu ?
Co myślicie o wykonaniu jednego zabiegu pod koniec kwitnienia w dawce 1kg/h 1000 litrów wodny/h
Co o tym sądzicie ? Będzie jakiś efekt ?
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #76126 (odpowiedź na #76121) ] pią, 27 kwiecień 2012 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
antymonter jest aktualnie niedostępny antymonter
Zaawansowany
Zrób tak i napisz czy są widoczne efekty

http://www.ptroa.co.il/petition/
Nim kupisz kurtkę z kapturem obrzeżonym futrem zastanów się
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #76390 (odpowiedź na #3174) ] wto, 01 maj 2012 13:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Darek578 jest aktualnie niedostępny Darek578
Stały bywalec
Widze że na temat terminu stosowania regalisu panuje pewne zamieszanie, a że sam w tym roku zamierzam wykonać zabieg na jabłonie mam pytanie. Kiedy zastosować regalis jeśli zamierzam wykonac jeden oprysk, podobno regalis poprawia zawiązywanie, wiec można w kwitnienie ale bardziej chodzi mi o ograniczenie przyrostu.
Niektórzy mówią że gdy przyrost osiagnie piąte oczko, jeśli dobrze rozumiem chodzi o małego wilczka. Jezeli napisałem jakąś bzdure niech mnie ktoś poprawi. Jeszcze jedno zabieg wykonac w pogode słoneczną, przy niskiej czy wysokiej temperaturze?

Pozdrawiam.

[Uaktualnione dnia: wto, 01 maj 2012 13:20]

Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #76441 (odpowiedź na #76390) ] wto, 01 maj 2012 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomekmaster jest aktualnie niedostępny Tomekmaster
Początkujący
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Rolling Eyes
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #76443 (odpowiedź na #76441) ] wto, 01 maj 2012 22:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomekmaster jest aktualnie niedostępny Tomekmaster
Początkujący
powaga , ja pryskalem dzis wieczorkiem od 20tej temp byla 18 s i szla powoli w dol ,pryska sie wtedy gdy przyrost ma 5 cm i ma 4 lub 5 utworzone listki
Odp: Regalis - wszystko o tym preparacie (tematy połączone) [wiadomość #76475 (odpowiedź na #3174) ] śro, 02 maj 2012 17:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
dareks55 jest aktualnie niedostępny dareks55
Stały bywalec
chcialbym zasosowac regalis na glosterze i rubinstarze na M26 czy jest to odpowiednia pora na stosowanie??czy poczekac na deszczyki???jaka dac pierwsza dawke 1kg czy 1,5kg/ha??chodzi mi o ograniczenie wzrostu na glosterze a na lepsze wiazanie i ogr. wzrostu na rubinstarze.czytalem caly temat,opinie podzielone.bede stosowal 1-szy raz.
Poprzedni wątek:Gigantol
Następny wątek:Topper 10 ST - zapobieganie przed zbiorczemu opadaniu owoców
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]