użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » informatyka » dostawcy internetu - dyskusja  (5) 1 Głosów
dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19147] śro, 17 wrzesień 2008 16:00 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Czy ma ktoś może internet z orange lub netii?
Abonamenty są tańsze jednak nie wiem jak internet działa w tych firmach.Prosze o opinie.
Wymówiłam umowę w tp z myślą przeniesienia się do orange-jednak poczytałam forum ,gdzie wszyscy tylko narzekali na działanie (a raczej na niedziałanie )i teraz jestem zdezorientowana.

[Uaktualnione dnia: śro, 17 wrzesień 2008 16:47] przez Moderatora

Odp: internet [wiadomość #19148 (odpowiedź na #19147) ] śro, 17 wrzesień 2008 16:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szymek1 jest aktualnie niedostępny szymek1
Początkujący
ja mam internet z orange już 14 miesięcy.nie było przypadku zeby nie działał.jestem zadowolony.wiadomo jest raz wolniejszy raz szybszy,ale chodzi.
Odp: internet [wiadomość #19149 (odpowiedź na #19148) ] śro, 17 wrzesień 2008 16:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Debsmark jest aktualnie niedostępny Debsmark
Nowy
Witam,
instalowałem już neostradę, orangę, netia- oczywiście mówimy o połaczeniu do Internetu kablowym na łączu TPSA (orange jest też komórkowy). Jeśli chodzi o prędkość, wszystko i tak jest na kablu TPSA więc jest taka sama. Testowałem "http://www.speedtest.net/"
awaryjność- jak brak to wszędzie(raz, może dwa razy w roku po kilka godzin)

Różnica polega na abonamencje i pomocy technicznej w razie problemów z konfiguracją i problemami po stronie użytkownika.

Mówiąc krótko, różnica w cenie jest znikoma między tymi dostawcami Internetu.

Krótko:

Miałem neostradę (telefon firmowy abonament 50zł+Internet),
Teraz telefon 28zł(socjalny)+Internet, umowa na 2 lata.

Odp: internet [wiadomość #19160 (odpowiedź na #19149) ] śro, 17 wrzesień 2008 20:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
w tp 512kb/s 12 lub 24 miesciące 54zł
1024kb/s 12 lub 24 64zł
w orange 512 35zł/36 44zł/24 49zł/12 miesięcy
1mb/s 39zł/36 49zł/24 59zł/12
przy drugiej opcji jest pakiet od 20zł na telefon w orange

więc według mnie różnica cenowa w ofertach tych dwóch firm jest znaczna
tylko by ten drugi faktycznue działał
Odp: internet [wiadomość #19170 (odpowiedź na #19160) ] czw, 18 wrzesień 2008 00:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Witam!
Od roku mam netię.Tylko raz była około dwugodzinna przerwa.Podpisałem umowę na 3 lata.Pierwszy rok za darmo i następne dwa po 49zł miesięcznie,więc realnie wychodzi po 36zł na miesiąc za 1024kb/s.I najważniejsza sprawa.W netii gwarantują te 1024kb/s a np. w tp jest do 1024kb/s.To duża różnica.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: internet [wiadomość #19175 (odpowiedź na #19170) ] czw, 18 wrzesień 2008 11:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
Ja zrezygnowalem całkowicie z telefonu stacjonarnego mam teraz internat radiowy 1mg umowa na 2 lata 69 zł jeżeli się obniży cena usługi mogę w każdej chwili zerwać obecną umowę i podpisać nową na nowych warunkach.
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19193 (odpowiedź na #19147) ] pią, 19 wrzesień 2008 08:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Witam,
no cóż - nie ukrywam, że dla mnie - "mieszczucha" Very Happy wybór operatora jest zdecydowanie prostszą sprawą z uwagi na dużą ilość ofert... od dwóch miesięcy korzystamy z pakietu Speedway Select Extreme z firmy AirBites Polska... z mojego punktu widzenia oferta bardzo korzystna - gwarantowane 3 072 kb/s (choć z reguły jest 5-6 Mb/s) za 58 zł/ miesięcznie... jeżeli chciałbym zwiększyć do maks. 8 Mb/s dopłacam za każdy 1 Mb/s 5 zł - ale nie ma takiej potrzeby. Internet działa bez zarzutu, nie ma nieplanowanych przerw, awarii i.t.p.
Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19264 (odpowiedź na #19193) ] nie, 21 wrzesień 2008 16:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Z dotychczasowych wypowiedzi wnioskuje ,że biorąc internet kablowy z orenge nie ryzykuje zbyt wiele.Ktoś mi powiedział,że tp zakłuca funkcjonowanie konkurecyjnym firmom. I tego się obawiałam
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19335 (odpowiedź na #19264) ] pią, 26 wrzesień 2008 18:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
A ja mam internet radiowy i to za darmo !!! Twisted Evil Chodzi dobrze ....(chyba - bo innego nie miałem) Rolling Eyes Nie moge porównać od innych dostawców bo i po co ? . Na moje potrzeby wystarcza.

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19337 (odpowiedź na #19335) ] pią, 26 wrzesień 2008 20:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A jak można mieć intewrnet za darmo?
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19339 (odpowiedź na #19337) ] pią, 26 wrzesień 2008 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Mam antene dostawcy netu na dachu mego budynku. Dostawca nie bierze forsy ode mnie, a ja od niego Rolling Eyes Taka współpraca... Smile

___pozdrawiam_____

Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19342 (odpowiedź na #19339) ] sob, 27 wrzesień 2008 07:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Nie bierze forsy ale trochę smogu elektromagnetycznego zostawia:).

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #19377 (odpowiedź na #19342) ] wto, 30 wrzesień 2008 13:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Sigmund...otworzyłem specjalnie okno i powiem Ci, że smogu nie widać... i nawet nie śmierdzi Confused

___pozdrawiam_____

Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #20356 (odpowiedź na #19377) ] wto, 11 listopad 2008 12:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Mam stascjonarny internet z orange,czekałam od podpisania umowy 10dni na dostęp. Działa identycznie jak z tp.Jedyny szkopuł w tym,że od 1 pażdziernika wzrosła cena - i za 512 przy umowie na 3 lata trzeba teraz zapłacić nie 35 a 39zł.
Przy umowie z orange można mieć telefon stacjonarny na opcji socjalnej za 28zł.
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #20366 (odpowiedź na #19147) ] wto, 11 listopad 2008 21:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Opiszę tu swoją "przygodę" z dostawcą netu ku przestrodze innych.
Ja chciałem zaoszczędzić i się przejechałem. Otóż po dwóch latach wypowiedziałem umowę w Tp ( z 6 tygodniawym wyprzedzeniem ) na neostradę 512kb i tel. stac. skuszony propozycją netii 1Mb . Wg umowy z netią przyłączenie miało nastąpić w ciągu 12 godzin . Kiedy po 2 tygodniach braku internetu i odzewu ze strony netii zadzwoniłem z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji usłyszałem od panienki ,że Tp odpisała netii , iz nie ma możliwości technicznych na łącze 1mb i ktoś od nich się ze mną skontaktuje . Znów przez 2 tygodnie nie było odzewu i tym razem mocno wkurzony zadzwiniłem aby ochrzanić ich za lekceważenie klientów bo przecież wystarczyłby jeden telefon ze strony netii informujący o problemach technicznych . Ale oczywiście mały klient to jest dla nich nikt więc po co do niego dzwonić - niech se czeka . Pan z biura obsługi zaczął się pokrętnie tłumaczyć i stwierdził , że wyślą aneks umowy na mniejszą prędkość netu . Aneks dotarł do mnie po 3 tygodniach od rozmowy ale tym razem wylądował od razu w koszu na śmiecie . Miałem dość czekania i ponownie podpisałem umowe z Tp na 512 kb . Myślałem ,że to już koniec kłopotów ale nieeee . Okazało się , że Tp zaostrzyła kryteria przyznawania łącz o określonej prędkości uzależniając to od dległości odbiorcy od centrali (mieszkam w małej miejscowości ok. 5 km od centrali ) i mogę mieć jedynie łącze 256kb . A to ogromna różnica .
Podsumowując wyszedłem jak Zabłocki na mydle . Bez 2-wu miesięcznego dostępu do netu i ze zmniejszoną prędkością łącza o zszarganych nerwach nie wspomnę .

TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA OD NETII !

[Uaktualnione dnia: wto, 11 listopad 2008 21:03] przez Moderatora

Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #20396 (odpowiedź na #19147) ] śro, 12 listopad 2008 22:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Cytuj:

Od roku mam netię.Tylko raz była około dwugodzinna przerwa.Podpisałem umowę na 3 lata.Pierwszy rok za darmo i następne dwa po 49zł miesięcznie,więc realnie wychodzi po 36zł na miesiąc za 1024kb/s.I najważniejsza sprawa.W netii gwarantują te 1024kb/s a np. w tp jest do 1024kb/s.To duża różnica.
To są moje doświadczenia z netią.Za miesiąc zaczynam płacić po 49zł miesięcznie przez dwa lata.Zanim podpisałem umowę z netią to nie wypowiadałem umowy u poprzedniego dostawcy.Wyszło nawet tak,że przez miesiąc miałem dwóch dostawców.Zapłaciłem za usługę,z której nie korzystałem ale dzięki temu nie miałem przykrych niespodzianek.
Cóż mutemute - chytry dwa razy traci.
Dodam jeszcze,że znajomy z mojej wsi ma w tp 512kb/s bo podobno nie ma możliwości na więcej a ja na linii tp mam w netii 1024.Różnie bywa,nie wolno uogólniać.

[Uaktualnione dnia: śro, 12 listopad 2008 22:50]

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #32312 (odpowiedź na #20396) ] pon, 19 październik 2009 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
USB (PLAY) Pen-drajw do internetu + stary komp., bez logowania się gdziekolwiek i jazda Embarassed
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #32679 (odpowiedź na #19147) ] pią, 06 listopad 2009 18:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
No kto się wypowie sory Embarassed Razz Mad Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Uwaga bo informatyk (dzieciak) atakuje.

[Uaktualnione dnia: pią, 06 listopad 2009 19:00] przez Moderatora

Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #34325 (odpowiedź na #19147) ] pon, 11 styczeń 2010 18:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Słyszałam że opłaty za internet można odliczyć. czy to prawda?
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #34327 (odpowiedź na #19147) ] pon, 11 styczeń 2010 18:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Oczywiście Smile Jak masz fakturę VAT warto to zrobić Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #34342 (odpowiedź na #19147) ] pon, 11 styczeń 2010 19:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Dzięki Smile Ale chyba muszę mieć oryginały faktur, bo obecnie dostaję potwierdzenie zapłaty mailem.
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #50096 (odpowiedź na #34342) ] pon, 10 styczeń 2011 13:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Badylarz32 jest aktualnie niedostępny Badylarz32
Nowy
Z netią miałem to samo - Podpisałem umowę - brak możliwości technicznych to wracam do tp - też nie podepną ! Very Happy

Wkurzyłem się nie na żarty zagroziłem że 2 słupy tp z mojej działki usunę i z telefonu zrezygnuję bo każdy w domu ma komórki, necik od razu założyli Smile

Wniosek - nie ma co kombinować, szczególnie w mniejszych miejscowościach
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #58709 (odpowiedź na #19147) ] sob, 28 maj 2011 13:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pawele jest aktualnie niedostępny Pawele
Nowy
W sumie czy Orange(ADSL) czy Netia - wszystko idzie na kablach TP, owszem w większych miejscowościach Netia ma już "własne" centrale. Ale w większości po prostu ma "część" miejsc w centrali, która i tak jest TP.

Niektórzy mają np. 1 mega i chciałby mieć 2 mega i albo ze strony TP jest brak możliwości albo działa słabo i w tedy niektórzy przechodzą do Netii bo oni w sumie telefonicznie mówią, że wszystko będzie działać. Potem sie okazuje, że jest tak samo albo gorzej, a próba powrotu do TP nawet do prędkości taka jak była (w tym przykładzie 1 mega) jest już niedostępna.

Ja korzystam z TP, mam 2 mega (chociaż mówili, że może nie działać, ale działa) no i ogólnie nie narzekam, ale niedługo te prędkości będą jednymi z najniższych a kable przynajmniej w moim rejonie są w strasznie złym stanie.
Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #66734 (odpowiedź na #19147) ] pią, 25 listopad 2011 08:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Dragoo jest aktualnie niedostępny Dragoo
Nowy
Ja czekam jak wejdzie projekt satelitarnego internetu, bo ani kable nie dochodzą ani radiowy nie ma zasięgu u mnie. Jedynie komórkowce zostają które działają fatalnie, albo korzystanie z neta w pracy Smile

[Uaktualnione dnia: pią, 25 listopad 2011 08:17]

Odp: dostawcy internetu - dyskusja [wiadomość #76004 (odpowiedź na #19147) ] śro, 25 kwiecień 2012 19:29 Przejdź do poprzedniej wiadomości
rodecro jest aktualnie niedostępny rodecro
Zaawansowany
Może nie wszyscy wiedzą, ale jest darmowy internet w Polsce moze się komuś przydać taka forma internetu jak nie ma innego albo potrzebuje jeszcze czegoś dodatkowo.

http://darmowyinternet.net

http://darmowyinternet.net/info/
Poprzedni wątek: problem z szerokością strony
Następny wątek:Stacja rejestrowania warunków pogodowych
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]