użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Pszczelarstwo » Pszczoły do sadu
Pszczoły do sadu [wiadomość #11547] pon, 04 luty 2008 23:47 Przejdź do następnej wiadomości
michal1986 jest aktualnie niedostępny michal1986
Początkujący
Czas juz niedługo pomyslec o zapylaniu jesli tego mróz naszych kwiatów nie zniszczy. Trzeba byc dobrej mysli ze bedzie co zapylać w naszych sadach. Mysle ze jest to dobre połączenie sad plus pszczoły zawsze mozna podnieść swoją dochodowość przy mniejszym sadzie. I zawsze jest smaczny miód a nie cukier.
Odp: Bardzo prosze... [wiadomość #15466 (odpowiedź na #11547) ] pią, 23 maj 2008 21:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maksik jest aktualnie niedostępny maksik
Początkujący
Witam!
Jestem całkiem z innego rejonu ale mam pytanie: czy wiadomo jaka jest wydajność miodowa malin z 1ha?
Oraz ile litrów można pozyskać miodu średnio rocznie z 1 rodziny pszczelej w pasiece stacjonarnej?
Odp: Bardzo prosze... [wiadomość #15510 (odpowiedź na #15466) ] sob, 24 maj 2008 22:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
paul86 jest aktualnie niedostępny paul86
Nowy
Z tego co pamietam to dane zrodlowe podaja od 40-120 kg miodu z ha

ale wiadomo ze wydajnosc zalezy od wielu czynnikow
ale przedewszytkim:

-sily rodziny
-pogody, a co w zwiazku z tym jak nektaruje dana roslina

zapewne znaczenie ma tez odmiana maliny.
Z tego co tez wiem to na malinie pszczoly staja sie agresywne nie wiem czemu,lecz to tylko hipoteza.
Odp: Bardzo prosze... [wiadomość #15827 (odpowiedź na #15510) ] sob, 31 maj 2008 20:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Witam
Ja w spawie agresywnosci pszczol na malinach.Mam pszczoly i maliny.Nie sa agresywne.Mozna spokojnie zbierac maliny,na ktorych sa pszczoly.Mam na mysli maliny powtarzajace.Pszczoly siedza na kwiatach a maliny mozna spokojnie zbierac.Trzeba tylko uwazac,zeby nie zlapac do reki pszczoly zamiast maliny.
Jesli chodzi o wydajnosc miodowa ula to ma na to jeszcze wplyw rasa pszczoly.
P.S.
Pisze bez polskich znakow bo na razie nie mam dostepu do komputera z polskim ukladem klawiatury.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #16520 (odpowiedź na #11547) ] wto, 17 czerwiec 2008 09:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
entrion jest aktualnie niedostępny entrion
Nowy
może nie tyle rasa co sama malina i pogoda szczególnie maliny jak i pozostałe rośliny mają nek tarowanie w określonych temperaturach i wilgotności powietrza
a miodność malin to mniej więcej 150-250 kg/ha
Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #33408 (odpowiedź na #11547) ] sob, 05 grudzień 2009 12:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Witam posiadam pasieke i chciałbym się dowiedzieć czy któryś z kolegów sadowników nie byłby zainteresowany współpraca??? Miszkam w woj łódzkim a dokładnie okolice wielunia, opola, czy sieradza. pozdrawiam
Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #33411 (odpowiedź na #11547) ] sob, 05 grudzień 2009 19:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Posadź sobie maliny !Oczywiście żartuję, Również posiadam małą pasiekę, a w niedalekiej odległości posadzone maliny i porzeczki.Pragne zauważyć że bliskość uli podnosi plon w porzeczkach o 20 proc. A co do agresywności pszczół moim zdaniem zależy to od rasy .Pozdro.
Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #70552 (odpowiedź na #33411) ] pon, 06 luty 2012 21:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomek111 jest aktualnie niedostępny Tomek111
Początkujący
Ciekawy jestem, czy jakiś pszczelarz jest zainteresowany przywiezieniem pszczół do sadu jabłoniowego na czas kwitnienia ???
A jeżeli nie to dlaczgo?
Pozdrawiam
Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #73978 (odpowiedź na #70552) ] nie, 25 marzec 2012 20:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
Witam!!
Dlaczego pszczelarze nie chcą wozić do sadów
1. Bo wielu sadowników nie patrzy na owady tylko pryska w kwitnienie,(Jeśli nie Ty to sąsiad).
2. Bo wielu pszczelarzy to starsi ludzie i nie chcą się bawić w przewożenie
3. Postawić 1-2 ule w jednym miejscu (sadzie) to kłopot z obsługą (przeglądem) jechać kilkanaście kilometrów tylko po to żeby obsłużyć 1 czy 2 ule.
4. Postawienie ula na pożytku 30tyś pszczół (wzwyż) to koszt ok. 100-150 złotych za rodzinę (płaci sadownik) oczywiście jakiś słoiczek miodu dostanie gratis z własnych kwiatków.
Powiedz, z jakiego rejonu jesteś to postaram się odpisać, jeśli byś był zainteresowany.

Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #73984 (odpowiedź na #73978) ] nie, 25 marzec 2012 21:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Pszczół nie posiadam, ale chyba przepisy weterynaryjne też przyczyniają się w jakimś stopniu do niechęci przenoszenia uli?
Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #73991 (odpowiedź na #73984) ] nie, 25 marzec 2012 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomaszz jest aktualnie niedostępny Tomaszz
Zaawansowany
Jeśli dobrze pamiętam to w obrębie powiatu nie ma przeciw wskazań jeśli chodzi o przewożenie pszczół , a poza to trzeba zgłaszać do powiatowego lekarza weterynarii.
Odp: Pszczoły do sadu [wiadomość #74983 (odpowiedź na #11547) ] śro, 11 kwiecień 2012 07:21 Przejdź do poprzedniej wiadomości
psosin jest aktualnie niedostępny psosin
Początkujący
a nie wiedza koledzy, czy w okolicach chynowa/grojca/warki ma pszczoly na wynajem do sadu na kwitnienie?
bede wdzieczny za pomoc.
Poprzedni wątek:Marsz pszczelarzy
Następny wątek:Jak zwalczyć bezmyślność ???
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]