użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki Ochrony Roślin » Ochronasadu.pl - wyszukiwarka środków ochrony roślin
icon1.gif  Ochronasadu.pl - wyszukiwarka środków ochrony roślin [wiadomość #72137] pią, 24 luty 2012 19:03 Przejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Witam,
sądziłem, że kiedy tylko serwis:

http://www.ochronasadu.pl/
zacznie działać - pojawi się na portalu taki temat i "rozgorzeje" dyskusja - o przydatności, funkcjonalności itd. ... a tu cisza... Confused Więc ja zapytuję - co sądzicie na temat ochronasadu.pl? Pozdrawiam serdecznie Smile

[Uaktualnione dnia: pią, 24 luty 2012 20:48] przez Moderatora

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Ochronasadu.pl [wiadomość #72139 (odpowiedź na #72137) ] pią, 24 luty 2012 19:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SebSad jest aktualnie niedostępny SebSad
Nowy
Wg. mnie pomologu ten portal będzie b. pomocny Very Happy Zostaje tylko podziękować adminowi za pomysł i chęci na stworzenie tego portalu!!! Smile BRAWA I LAURY DLA ADMINA!!! Very Happy Cool

Gorąco pozdrawiam administrację portalu! Smile

[Uaktualnione dnia: pią, 24 luty 2012 19:22]

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
icon14.gif  Odp: Ochronasadu.pl [wiadomość #72140 (odpowiedź na #72137) ] pią, 24 luty 2012 19:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zieelony jest aktualnie niedostępny zieelony
Nowy
Wyszukiwarka prosta w obsłudze, działa szybko, duża gama środków. No powiem rewelacja, już siadam na ciągnik i jadę pryskać. Very Happy

[Uaktualnione dnia: pią, 24 luty 2012 19:28]

Odp: Ochronasadu.pl [wiadomość #72143 (odpowiedź na #72140) ] pią, 24 luty 2012 19:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prymus jest aktualnie niedostępny prymus
Stały bywalec
Witam,
Ja dopiero zwróciłem uwagę teraz na ten portal. Mam jednak jedną uwagę, patrzyłem choroby - parch jabłoni i co rzuciło mi się w oczy to preparaty zwalczające parcha, ja takich nie znam. Pozdrawiam.
Odp: Ochronasadu.pl [wiadomość #72150 (odpowiedź na #72137) ] pią, 24 luty 2012 19:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Spartakus jest aktualnie niedostępny Spartakus
Zaawansowany
Miałem napisać coś na temat wcześniej, ale z braku czasu... Sad

Zacznę może od tego, że nie mam pojęcia jak się zalogować do portalu. To jest raz.

Jako dwa napiszę, że portal bardzo przejrzysto prezentuje ŚOR w danej uprawie wraz z odnośnikiem do charakterystyki preparatu.

Po trzecie w chorobach brakuje mi zdjęć prezentujących objawy.

Po czwarte w preparatach dobrze byłoby zamieścić z czym dany środek można mieszać, albo też zamieścić tabelę mieszania ŚOR oficjalną/aktualną jak i taką mniej oficjalną stworzoną na podstawie sugestii użytkowników i ich doświadczeń.

Po piąte to jak sobie coś przypomnę, co miałem napisać, dopiszę.

Tymczasem pozdrawiam i dziękuję twórcom Portalu za całokształt prac Smile
Odp: Ochronasadu.pl [wiadomość #72155 (odpowiedź na #72150) ] pią, 24 luty 2012 20:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Fajna i sprawna wyszukiwarka.
Tylko zadziwił mnie brak Nimrodu w zwalczaniu amerykańskiego mączniaka agrestu w uprawie agrestu po kwitnieniu. W Programie Ochrony Roślin Sadowniczych Hortpress-u tenże środek po kwitnieniu jest dopuszczony.
Odp: Ochronasadu.pl [wiadomość #72162 (odpowiedź na #72155) ] pią, 24 luty 2012 21:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
kamczat napisał(a) dnia pią, 24 luty 2012 08:11

...Tylko zadziwił mnie brak Nimrodu w zwalczaniu amerykańskiego mączniaka agrestu w uprawie agrestu po kwitnieniu ...

???
http://www.ochronasadu.pl/preparat-ochrony-dla-agrestu/nimro d-250-ec
Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Ochronasadu.pl - wyszukiwarka środków ochrony roślin [wiadomość #72539 (odpowiedź na #72137) ] czw, 01 marzec 2012 16:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
Trochę mi wstyd za to co napiszę ale taki już jestem co myślę to pisze...
Czy aż taka przydatna dla profesjonalistów/sadowników...?? dyskutował bym, raczej dla nowicjuszy i amatorów. Czasami można zajrzeć ale i tak mi nie zastąpi słowa drukowanego (czyli programów ochrony, aktualnych i z poprzednich lat dla mnie są bardziej przejrzyste) oraz własnych notatek i tabel mieszania.

dlaczego tak pesymistycznie..?? bo miałem już dwa programy oferujące takowe udogodnienia i skorzystałem z nich dosłownie kilka razy po zainstalowaniu, a później usunąłem z kompa by nie zajmowały niepotrzebnie miejsca na dysku.

ten serwis przydatny na pewno będzie dla ludzi pracujących przy kompach (urzędników) czy też studentów, uczniów, pracowników naukowych itp.
Odp: Ochronasadu.pl - wyszukiwarka środków ochrony roślin [wiadomość #75879 (odpowiedź na #72137) ] pon, 23 kwiecień 2012 22:24 Przejdź do poprzedniej wiadomości
janusz5556 jest aktualnie niedostępny janusz5556
Początkujący
Wyszukiwarka prosta w obsłudze, działa szybko, duża gama środków. - Jak wcześniej już napisano , Może aż za dużo , wprowadza w błąd , np. czarna porzeczka - po kwitnieniu na przędziorka wyskakują OMITE ?

Programy-Ochrony-2012 - jest pomocny ale np czarna porzeczka po kwitnieniu na przędziorka jest MAGUS ?
Czy jest to właściwe ,może zaszły zmiany w rejestracji?Ewentualnie jak nie to należałoby poprawić żeby nie wprowadzać innych w błąd.
POZDRAWIAM
Poprzedni wątek:zakladanie sklepu ze srodkami ochrony roslin
Następny wątek:2014r - Komunikaty sadownicze
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]