użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » hobby » Książki  (5) 1 Głosów
Książki [wiadomość #53464] nie, 06 marzec 2011 12:51 Przejdź do następnej wiadomości
Kunegunda jest aktualnie niedostępny Kunegunda
Maniak
Nie wiem czy ktoś w ogóle ma czas na czytanie książek, ale myślę że fachową literaturę czytacie?? Jeśli macie ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami to zapraszam:D Ja korzystając z okazji mam pytanie czy ktoś wie gdzie mogę dostać książkę autorstwa R. Hołownickiego pt: "Technika opryskiwania roślin dla praktyków"? Ewentualnie jakaś kserokopia??
Odp: Książki [wiadomość #53469 (odpowiedź na #53464) ] nie, 06 marzec 2011 13:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radek1 jest aktualnie niedostępny Radek1
Początkujący
Tutaj masz namiar

http://www.sadownictwo.com.pl/846__Technika-opryskiwania-ros lin-Dla-praktykow
Odp: Książki [wiadomość #53470 (odpowiedź na #53469) ] nie, 06 marzec 2011 14:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Polecam wszystkim najnowszą / 2010 /, ponad 100-stronicową książeczkę pt. " Czynniki decydujące o jakości jabłek " wydawnictwa " Plantpress "... Jest w niej opisane wszystko to, co najnowocześniejsze we współczesnym sadownictwie, na dodatek podane, jakby w pigułce... Odmiany, rozstawy, podkładki, rusztowania, regulatory wzrostu,ochrona, jakość owoców w świetle regulacji prawnych, przerzedzanie, warunki przechowywania,dokarmianie dolistne a nawet wyniki badań na temat preferencji konsumentów...Bardzo wszystkim polecam i raz jeszcze podkreślam... To nie jest jakiś stary " Pieniążek " To wszystko są NAJŚWIEŻSZE wiadomości, które w dużej mierze odpowiadają na wiele pytań, tak często zadawanych na forum... Gorąco polecam i pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: nie, 06 marzec 2011 14:23]

Odp: Książki [wiadomość #53484 (odpowiedź na #53464) ] nie, 06 marzec 2011 18:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Melolontha - a jak oceniasz tego typu układ tekstu, treści książki (złożona z kilku czy kilkunastu oddzielnych tematycznie prelekcji)? Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Książki [wiadomość #53485 (odpowiedź na #53464) ] nie, 06 marzec 2011 18:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kunegunda jest aktualnie niedostępny Kunegunda
Maniak
a może ktoś czytał moją pozycję?? Warta kupna??
Odp: Książki [wiadomość #53489 (odpowiedź na #53464) ] nie, 06 marzec 2011 19:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Moim zdaniem warta, bo masz w jednym miejscu zgromadzone informacje zarówno dotyczące budowy i zasad działania poszczególnych typów opryskiwaczy (nie tylko sadowniczych), po drugie zwięzłe informacje odnośnie techniki wykonywania zabiegów. Przyznam, że do tej pory brakowało takiej książki Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: Książki [wiadomość #53527 (odpowiedź na #53489) ] pon, 07 marzec 2011 21:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
pomolog...Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale uważam, że wydawnictwo typu książka, zawiera prawie wyłącznie rzeczy pewne, gdy w zbiorze nawet tematycznie ułożonych prelekcji, mogą być rzeczy dyskusyjne i do oceny przez samego czytającego, a to nie to samo...Więc dla kogoś, kto szuka krótkich i praktycznych porad raczej książka, a kto chce pogłębiać swoją wiedzę i sam ma trochę zacięcia do badania i obserwacji, zbiór tematycznie ułożonych prelekcji... Confused Pozdrawiam !
Odp: Książki [wiadomość #53589 (odpowiedź na #53464) ] śro, 09 marzec 2011 07:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Taaak... w zasadzie o to mi chodziło. Konkretnie - że książka raczej wyczerpuje zagadnienie, natomiast taka forma "referatowa" jedynie obejmuje jego część - i jak słusznie zauważyłeś - służy głównie do poszerzania wiadomości z danego tematu. Troszkę tak jak materiały konferencyjne. Nie wszystkim to odpowiada - stąd moje pytanie Smile Pozdrawiam serdecznie Smile

Odp: Książki [wiadomość #71640 (odpowiedź na #53589) ] sob, 18 luty 2012 16:21 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Właśnie dotarła do mnie paczka. "Uprawa czereśni" Barbary Błaszczyńskiej, "Jabłonie" praca zbiorowa , "Cięcie drzew w sadach intensywnych " Augustyna Miki , "Odmiany jabłoni do sadów towarowych" Eberharda Makosza i Mariusz Podymniaka. Tydzień czytania Smile. W drodze jest jeszcze "Choroby roślin sadowniczych powodowane przez wiroidy i wirusy " autorstwa
Elżbiety Paduch-Cichal. Większość pytań na forum nie zostałaby zadana gdyby niektórzy producenci pofatygowali zapoznać się z podstawowymi lekturami Smile.

Szkoda ,że nie ma już w sprzedaży "Techniki opryskiwania roślin dla praktyków" egzemplarz ,który posiadałem zaginął . A to naprawdę potrzebna książka.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Poprzedni wątek:modelarstwo
Następny wątek:przepis na śliwowicę
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]