użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » pozostałe informacje » tunel foliowy
tunel foliowy [wiadomość #716] nie, 07 styczeń 2007 22:13 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Witam.
Mam pytanie: chcę na wiosnę postawić tunel taki 6x20, chciałbym wykonać szkielet z rur PCV. Jakiej średnicy rur użyc i w jaki sposób połączyć je ze sobą w celu zwiększenia sztywności? czekam na wszystkie informacje na ten temat jak również inne dotyczące budowy tunelu foliowego.
Z góry dziękuję
Odp: tunel foliowy [wiadomość #1016 (odpowiedź na #716) ] pon, 15 styczeń 2007 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam.Ja od kilku lat użytkuję tunele zblokowane.Serokość 4.70 wysokosć 3 m.Słupki 1" 2 m w tym 0,60 w ziemi.Pałąki 3/4 6 m.Folia mocowana na przednich pałąkach za pomocą klipsów a dalej szpagat.Tego typu namioty są w północnych Włoszech, na hektarach truskawki. Koszt wykonania to ok. 10 zł 1m2.z rur metalowych ocynkowanych
Odp: tunel foliowy [wiadomość #1056 (odpowiedź na #716) ] wto, 16 styczeń 2007 20:18 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Tunel jest mi potrzebny tylko i wyłącznie do uzyskiwania rozsady więc nie muszę mieć tak dużej wysokości przy ścianie. Widziałem w Niemczech u ogrodnika 200 tuneli na truskawce i wszystkie były gięte do samej ziemi. On folię do rur dociskał poprzecznie przerzucaną plastikową taśmą mocowaną do ok.30cm wkręcanych w ziemię słupków. Nie mogłem nigdzie znaleźć jakie są trendy u nas. Dodam, że nie zamierzam foli zdejmować na zimę. A główny problem mam z uzyskaniem sztywności konstrukcji.
Poprzedni wątek:Prośba do sadowników
Następny wątek:Pomoc dla Rospudy
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]