użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekologia » Energia odnawialna  (1) 1 Głosów
Energia odnawialna [wiadomość #21061] nie, 07 grudzień 2008 21:32 Przejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
Jest tyle energi wokół nas lecz nieumiemy lub raczej niemozemy jej wykorzystać. np:
- energia wiatru wystarczy na własne potrzeby i mozna ją jeszcze sprzedać
-Biopaliwa z 1ha morzna uzyskać 1500l paliwa lub wiecej
-Biogaz, z odpadów komunalnych, organicznych, gnojowicy czy obornika. Z 1m3 morzna uzyskać 20m3 gazu. Po skompresowaniu morze zasilić samochud.
-I wiele innych jak słońce i.t.d.
Lecz jest jedno ALE nasze kochane Polskie prawo. Żeby coś zrobić porzytecznego trzeba tysiące pozwoleń miljony podpisów i tysiące głów myślacych czy mozna czy nie.
A może ktoś posiada jakieś żrudło energi odnawialnej i podzieli sie informacja czy warto koło tego chodzić czy nie.
Pozdrawiam.
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21066 (odpowiedź na #21061) ] pon, 08 grudzień 2008 09:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stefek jest aktualnie niedostępny Stefek
Zaawansowany
Najprostszym odnawialnym źródłem energii jest drewno z wykarczowanego sadu. Kosztuje trochę pracy ale można ją wykonac w wolnym czasie. Ja ostatni raz węgiel kupowałem 2 albo 3 lata temu ok.1 tony. Postanowiłem już że do końca kwietnia wybuduję solar ponieważ latem cwu mam na prąd a to się zrobiło drogie
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21072 (odpowiedź na #21066) ] pon, 08 grudzień 2008 14:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Ja natomiast mam inne źródło energii odnawialnej... W piecu spalam żyto, które jest lepsze od owsa... Spalałem je już w 2005 w ilości ok 6 ton. dziś przy tej cenie nie mam zamiaru sprzedawać, gdzie za ok. 3,5 tony żyta (przybliżony koszt wyprodukowania) mam 1 tone węgla grubego. Dom mam duży i spalam 40 kg żyta i ok 10-12 kg węgla. Przy tej pogodzie. Na początek oczywiście na rozpalenie troche drewna... Smile Mam w miare ciepło, około 21-22 stopni...Afryka to nie jest, ale mi się opłaca... Laughing

[Uaktualnione dnia: pon, 08 grudzień 2008 16:53]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21075 (odpowiedź na #21061) ] pon, 08 grudzień 2008 16:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
stachlewski28 napisał(a) dnia nie, 07 grudzień 2008 09:32

Jest tyle energi wokół nas lecz nieumiemy lub raczej niemozemy jej wykorzystać. np:
- energia wiatru wystarczy na własne potrzeby i mozna ją jeszcze sprzedać...

Proponuję rozeznać się dobrze w temacie - a szybko opadną Ci ręce Sad Pozwolenia i podpisy to tylko niewielki "ułamek" problemów na jakie napotkasz po drodze:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/2234,operatorzy_syste mow_dystrybucyjnych_nie_zajmuja_sie_sprzedaza_energii_elektr ycznej.html
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/31474,domowa_elektrow nie_wiatrowa_mozna_miec_juz_za_15_tys_zl.html
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/23465,10_mld_euro_na_ wiatraki.html
planowane dotacje i wsparcie ze strony UE to jedna strona medalu - drugą stanowi bardzo wysoki nakład na inwestycje oraz konieczność właściwego oszacowania zapotrzebowania na energię (w przypadku niedoboru dokupujesz energię z innego źródła po bardzo wysokich - karnych - stawkach i odwrotnie - nadmiar jesteś zobowiązany odsprzedać po bardzo niskich cenach)... Pozdrawiam serdecznie Smile

[Uaktualnione dnia: pon, 08 grudzień 2008 16:09]

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21097 (odpowiedź na #21061) ] wto, 09 grudzień 2008 17:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
Polskie prawo nie pozwala normalnie funkcjonować. myślałem o postawieniu elektrowni wiatrowej mam bardzo dogodne miejsce. ale im bardziej zacząłem zagłębiać się w temat tym bardziej mi się odechciewało. zakup wiezy i generatora- żaden problem ale przebrnąć przez biurokrację to okres jakichś 2-3 lat!!! tak Panowie tyle czasu zajmuje załatwienie wszystkich formalności papierkowych.
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21098 (odpowiedź na #21097) ] wto, 09 grudzień 2008 18:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Mogę się pochwalić że dziś , po dwóch i pół roku walki z "wiatrakami" (pozwolenia ,ekspertyzy , analizy,budowa itp) zaczeły pracować moje dwie elektrownie wiatrowe. Laughing
Procedury są do przejścia pod warunkiem że jest się BARDZO wytrwałym i istnieją możliwości przyłączenia do sieci
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21148 (odpowiedź na #21098) ] czw, 11 grudzień 2008 19:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Ciekawy wątek, a małe zainteresowanie... Sad Przecież energia odnawialna to nie tylko wiatraki...i olbrzymie nakłady finansowe. Dla wałściciela pojedynczego wiatraka - to kosztowne hobby... To też inne możliwości... Własna linia do tłoczenia oleju z rzepaku, opalanie zbożem, słomą, kolektory słoneczne, rośliny energetyczne, bimber Very Happy itp.... Jeśli ktoś coś takiego posiada może przecież pochwalić się, doradzić lub odradzić... Surprised

[Uaktualnione dnia: czw, 11 grudzień 2008 19:26]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21165 (odpowiedź na #21061) ] pią, 12 grudzień 2008 09:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
arkadia jest aktualnie niedostępny arkadia
Nowy
W końcu lat 80-tych próbowałem z kolegą wytwarzać gaz drzewny (tzw holtzgaz którym napędzano również samochody) w generatorze który udostępniła nam Politechnika Warszawska. Wyniki były obiecujące ale kto wówczas miał głowę do takich "głupot". Sądzę, że na PW można i dziś znaleźć literaturę na ten temat. Sens przedsięwzięcia polegał na tym by wytworzony gaz zmagazynować w zbiorniku i korzystać w miarę potrzeb podobnie jak z butli. Temat może kontrowersyjny i nie słyszę by się nim ktoś zajmował ale hobbyści mogliby się temu przyjrzeć.
Pozdrawiam
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21190 (odpowiedź na #21165) ] sob, 13 grudzień 2008 09:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
Ja uzywałem zwykłego oleju roślinnego kupionemu w hurtowni po przeterminowaniu za 1,5zł/L. Nierozcieczałem go nawet ropom ani żadnymi innymi estrami prosto do baku i heja. Traktor normalnie pracuje tyle samo pali a przyokazji ładnie pachnie. Problem zaczął sie zimą, bo niechciał palić, podobno trzeba ole troche rozgrzać, ale całe lato chodził. Raz na próbe kupiłem 10L oleju pierwszego tłoczenia był drogi,ale ciągnik pracował jak z turbinią. I taki olej moze kazdy zrobić z rzepaku czy słonecznika. Szkoda, że na soku jabłkowym niechodzi bo chyba by nikt niezawiózł przemysłu. Ale podobno na alkoholu benzynowe silniki palą, ALE JA NIEPRÓBOWAŁEM.
Pozdrawiam.
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #21235 (odpowiedź na #21098) ] pon, 15 grudzień 2008 13:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
przemas napisał(a) dnia wto, 09 grudzień 2008 06:12

Mogę się pochwalić że dziś , po dwóch i pół roku walki z "wiatrakami" (pozwolenia ,ekspertyzy , analizy,budowa itp) zaczeły pracować moje dwie elektrownie wiatrowe. Laughing
Procedury są do przejścia pod warunkiem że jest się BARDZO wytrwałym i istnieją możliwości przyłączenia do sieci

Gratuluję. Może zechcesz podzielić się swoimi doświadczeniami. Sam kiedyś zbierałem informacje na temat "wiatraków" ale poza bodajże Dr'em Ząberem nikt się w kraju tym nie zajmował. Jaką wydajność mają twoje wiatraki, ile kosztowały?
pzdr DonKichot Very Happy
Odp: Energia odnawialna [wiadomość #71018 (odpowiedź na #21061) ] sob, 11 luty 2012 17:04 Przejdź do poprzedniej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Polecam film http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk
Szczęśliwi, których gospodarstwa nie leżą na terenach ze złożami gazu. Film długi ale warto obejrzeć do końca.Najlepszy jest bilans strat- ale to dla wytrwałych słuchaczy.
Żeby było w temacie, na końcu jest o zasobach energii odnawialnej w Polsce.

[Uaktualnione dnia: sob, 11 luty 2012 17:14]

Poprzedni wątek:Ekologiczna malina
Następny wątek:Co to są Pro Bio Emy ?
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]