użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Konstrukcje wspierające, paliki, tyczki oraz ogrodzenia » Ogrodzenie sadu - tematy połączone  (4) 1 Głosów
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #55299 (odpowiedź na #55239) ] nie, 10 kwiecień 2011 16:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jurix jest aktualnie niedostępny Jurix
Początkujący
A stare podkłady kolejowe można użyć do ogrodzenia?
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #65737 (odpowiedź na #55299) ] pon, 31 październik 2011 21:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fokoc22 jest aktualnie niedostępny fokoc22
Zaawansowany
Ale dzisiaj to robią badziew nie impregnaty. Evil or Very Mad Mad Dajmy Drewnochron:nie dość,że drogi to jeszcze chroni tylko 5 lat!A u mnie była sytuacja,że farba złuskiwała się małymi płatami z desek i niektóre po 2 latach trzeba było jeszcze raz impregnować. A dajmy podkłady kolejowe.....Ogrodziłem nimi ogródek i stoją już chyba 20 lat i wyglądają przyzwoicie.Albo kiedyś zajeżdżam na targ i Mi jakiś facet mówi ,,Panie,ten impregnat działa 30 lat i jest niezmywalny''.Ja Ci go kupiłem(rozrabiało go się w wodzi w ilości 1/30) i pomalowałem paliki i....po 2 miesiącach nie było nawet śladu impregnatu i po tym wszystkim,wogle teraz nie impregnuję drewna.

__________Amator__________
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #65797 (odpowiedź na #65737) ] śro, 02 listopad 2011 18:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mr25ur jest aktualnie niedostępny mr25ur
Początkujący
fokoc22 napisał(a) dnia pon, 31 październik 2011 09:24

Ale dzisiaj to robią badziew nie impregnaty. Evil or Very Mad Mad Dajmy Drewnochron:nie dość,że drogi to jeszcze chroni tylko 5 lat!

Pięć lat ochrony drewnochronu... z reguły po dwóch latach deski czy paliki trzeba poprawiać, gdyby użyć go w komorze podciśnieniowej, gdy wsiąka na ok.6 mm może by wytrzymał 5 lat.

Tu pisałem o drewnochronie po 20 zł za litr ( najczęstsze ), bo o firmowym drewnochronie czy oleju po stówie za litr nawet nie myślę Sad

Ps. Podobnie jak ktoś pisał wcześniej, jak wkopuje pale z drzewa, to tę część co idzie do ziemi opalam w ognisku, a resztę smaruje przepalonym olejem silnikowym...
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #66585 (odpowiedź na #65797) ] pon, 21 listopad 2011 16:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fokoc22 jest aktualnie niedostępny fokoc22
Zaawansowany
Najlepszy to jest ten olej krezolowy o którym pisał mości pomolog Very Happy

__________Amator__________
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #70447 (odpowiedź na #66585) ] nie, 05 luty 2012 17:57 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Daniel111 jest aktualnie niedostępny Daniel111
Zaawansowany
Witam.Odświeżam temat jaka cena słupków betonowych 2,8m sosnowych 2,8m rury stalowe 2.8m
Poprzedni wątek:Kołki drewniane konserwacja.
Następny wątek:impregnat do kołków
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]