użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Grusza » Grusza XENIA vs.Nojabrskaja - wszystko o tej odmianie  (4) 1 Głosów
Grusza XENIA vs.Nojabrskaja - wszystko o tej odmianie [wiadomość #21232] pon, 15 grudzień 2008 12:09 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Gruszka pochodzenia Mołdawia co sadzicie o tej odmianie ,podobno Holendrzy zaczynają ją sadzić jako następną po Konferencji ,w tym sezonie na pewno wszyscy zaczną sadzić Konferencji ponieważ cena tej gruszki poszybował 50-70 zł za klatkę wszyscy się rzucą na drzewka grusz bo wiadomo człowiek to stworzenie stadne.A ja zamiaruje trochę z tego nurtu konferencji przejść na XENIE !!!! co sądzicie o tej odmianie.

[Uaktualnione dnia: nie, 20 maj 2012 14:36] przez Moderatora

Odp: Grusza XENIA vs.Nojabrskaja [wiadomość #21239 (odpowiedź na #21232) ] pon, 15 grudzień 2008 17:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SUJKI jest aktualnie niedostępny SUJKI
Początkujący
widziałem PRZEKŁADANĄ w skrzynki na broniszach, wielkościowo olbrzymia, co do smaku to juz ocena nieco gorsza, a zainteresowanie nią w śród kupujących ZNIKOME.
Odp: Grusza XENIA vs.Nojabrskaja [wiadomość #21520 (odpowiedź na #21232) ] śro, 31 grudzień 2008 19:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Sądzę, że potrzeba jeszcze trochę czasu żeby stwierdzić czy ta odmian przyjmie się na naszym rynku... W tym roku w naszym sadzie owocowała dość słabo - za to owoce były bardzo duże (powiedziałbym zbyt duże i ciężkie - do 700 g)... celowo opóźniliśmy termin zbioru - zebrane zostały owoce już w pełni wybarwione, o złocistożółtym zabarwieniu skórki. Smak - jak tu wielokrotnie podkreślano rzecz gustu - mnie osobiście nie zachwyca - po prostu akurat tą cechą odmiana się nie wyróżnia. Najważniejszy oczywiście jest zbyt... czy znajdą się chętni na takie owoce? Jedną odpowiedź już mamy powyżej - sam jestem ciekaw Smile I pozostaje jeszcze kwestia dość dużych nasadzeń tej odmiany w kilku ostatnich latach... oby nie nastąpiło "gwałtowne zapchanie" rynku ta odmianą - szczególnie, jeżeli nie trafimy w gust klientów... Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Grusza XENIA vs.Nojabrskaja [wiadomość #22284 (odpowiedź na #21232) ] pon, 02 luty 2009 21:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Pomologu który rok po posadzeniu i ile gruszek był na drzewie ja kupiłem drzewka to mają dużo pąków , a może by tak ich potraktować gibereliną w kwitnienie , i jestem ciekawy czy da się je przechowywać z konferencją w K.A
Odp: Grusza XENIA vs.Nojabrskaja [wiadomość #22305 (odpowiedź na #21232) ] wto, 03 luty 2009 16:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
To dopiero trzeci rok po posadzeniu (ale drzewka były dwuletnie) więc tym bardziej jestem daleki od wyciągania wniosków... w 2007 roku na drzewach były pojedyncze owoce, w 2008 - zebraliśmy po ok. 5 kg z drzewa (w tym doświadczeniu nie badamy plenności, więc podaję orientacyjnie). Dlatego też nawet nie przeprowadzamy jeszcze oceny morfologicznej - pewnie "wystartujemy" w tym roku... przypuszczalnie owoce będą mniejsze... na razie jedyną cechą-pewnikiem jest wczesne wejście drzew w okres owocowania Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Grusza XENIA vs.Nojabrskaja [wiadomość #22760 (odpowiedź na #21232) ] nie, 15 luty 2009 11:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A to zdięcia XENI owoce naprawdę dużehttp://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/840/0/

• Załącznik: foto3.jpeg
    (Rozmiar: 103.88KB, Pobrane 6740 razy)

[Uaktualnione dnia: nie, 15 luty 2009 11:14] przez Moderatora

Odp: Grusza XENIA vs.Nojabrskaja [wiadomość #31586 (odpowiedź na #21232) ] pią, 11 wrzesień 2009 06:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
koledzy ma ktoś namiary na szkółkę w której można jeszcze kupić w tym roku drzewka xeni?
ewentualne informację proszę przesłać na PW.
Ile kosztuje drzewko Xenia???? [wiadomość #69541 (odpowiedź na #21232) ] wto, 24 styczeń 2012 17:04 Przejdź do poprzedniej wiadomości
judzin09 jest aktualnie niedostępny judzin09
Nowy
Jak w tytule. Wiecie ile kosztuje drzewko Xenii?
Zanim założysz nowy watek - sprawdź czy podobnego już nie ma - edytowano - mod.

[Uaktualnione dnia: wto, 24 styczeń 2012 17:29] przez Moderatora

Poprzedni wątek:Rdza gruszy - tematy połączone
Następny wątek:Wycieki z pnia gruszy
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]