użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » pozostałe informacje » Piec zgazowujący drewno
Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68340] wto, 03 styczeń 2012 14:37 Przejdź do następnej wiadomości
mateuszk jest aktualnie niedostępny mateuszk
Początkujący
Witam. chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się instalacja takiego pieca (sadownikowi oczywiście). Może ktoś posiada takowy. Proszę o wszelkie przydatne informacje tz. firmy produkujące, koszt zakupu i wszelkie doświadczenia (i złe i dobre). Dziękuje.
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68349 (odpowiedź na #68340) ] wto, 03 styczeń 2012 17:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
Mam pytanie,ten piec w jaki sposób pracuje jestem ciekaw?
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68350 (odpowiedź na #68340) ] wto, 03 styczeń 2012 17:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
motokogut jest aktualnie niedostępny motokogut
Zaawansowany
jak masz możliwoś coś takiego montowac to sie nie zastanawiaj, holtzgas to najleprze rozwiązanie dla sadowników. Poszukaj firmowych piecy np buderus.
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68353 (odpowiedź na #68340) ] wto, 03 styczeń 2012 18:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mlody26 jest aktualnie niedostępny mlody26
Początkujący
posidam taki piec jest godny uwagi spalasz o połowę mniej drzewa niż przy zwykłym piecu rzadsze dokładanie do pieca warunek drzewo musi być suche i niespróchniałe firma mojego to ATMOS cena zależy od wielkości pieca

[Uaktualnione dnia: wto, 03 styczeń 2012 18:40]

Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68369 (odpowiedź na #68340) ] wto, 03 styczeń 2012 20:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pawlak jest aktualnie niedostępny Pawlak
Nowy
Wejdz na Allegro i w szukaj wpisz VIGAS.
Mam owy piec i jestem zadowolony.
Polecam dokupić wentylator odciągowy - znacznie mniej się wtedy dymi przy dokładaniu.
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68386 (odpowiedź na #68340) ] wto, 03 styczeń 2012 23:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
ja jak wymieniałem piec to się nad takim zastanawiałem, ale z tego co mi powiedziano to drewno musi być 2 a najlepiej i 3 lata sezonowane, bo można go łatwo uszkodzić i dlatego z niego zrezygnowałem, na pewno ma dużo większą wydajność od normalnego
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68387 (odpowiedź na #68340) ] śro, 04 styczeń 2012 07:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mateuszk jest aktualnie niedostępny mateuszk
Początkujący
Wielkie dzięki za informacje. Więc do takiego pieca można dokładać w trakcie pracy? Wiadomo zima zimie nie równa, ale na jak długo starcza jeden pełny wkład drewna? Pozdrawiam
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68403 (odpowiedź na #68340) ] śro, 04 styczeń 2012 13:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
markowego pieca nie zepsujesz mokrym drewnem, troche go ubrudzisz i będzie do tego słąbo grzał ale nic mu sie nie stanie, w budersie napewno, mam też polski piec w innym budynku też na holtzgas i tamten kupiłem używany po 3 sezonach i widać było że mokrym drewnem palone no i troche czyszczenia było i chodzi. Co do zapotrzebowania na drewno ja mam 45kw i bardzo nieszczelny dom to musze dokładać co 2-3 godziny -10stopni patyki średnicy max 5cm ale to takie luźne drewno jest, na ciężką zime najleprzy jest brykiet (dokładałem co 7godzin).
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68502 (odpowiedź na #68403) ] czw, 05 styczeń 2012 20:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Ja może trochę nie w temacie ,ale kto wie do czego nas kryzys energetyczny (ewentualny:)) zmusi.
http://youtu.be/ST7eDSIdwWU

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Piec zgazowujący drewno [wiadomość #68516 (odpowiedź na #68340) ] czw, 05 styczeń 2012 22:03 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Zaawansowany
prawda jest taka że te ursusy stare i buldogi przy orce na 1 ha spalą mniej paliwa niż najnowszy NH. oczywiście o czasie pracy i warunkach nie wspominamy Laughing
Poprzedni wątek:kredyt w siemens
Następny wątek:ciekawostki i plotki
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]