użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki Ochrony Roślin » ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI
ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68412] śro, 04 styczeń 2012 17:21 Przejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
Czy ktoś stosował z was ten środek,zamiennik asahi dawkowanie takie same .Cena za 1 litr 70zł asahi 100zł.Srodek ma podobny kolor i zapach,wyprodukowany w Polsce.
Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68415 (odpowiedź na #68412) ] śro, 04 styczeń 2012 18:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ilek22 jest aktualnie niedostępny ilek22
Nowy
masz na myśli Atonik? jest produkowany (albo byl, bo nie wiem czy jest dalej w sprzedaży) z koncentratu który jest dostarczany z Japonii, patrząc na skład jest identyczny z Asahi
Swego czasu stosowałem atonik i działał ale nie robiłem porównania do asahi

[Uaktualnione dnia: śro, 04 styczeń 2012 18:25]

Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68420 (odpowiedź na #68415) ] śro, 04 styczeń 2012 19:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Na opakowaniu pisało antystresor nazwa handlowa produktu,wyprodukowany w Polsce przy udziale instytutu genetyki i technologi żywienia jakoś tak,zakupłem go na wiosnę przed przymrozkami asahi już na tamtą chwilę nie było.Cena kusząca dawkowanie identyczne na sad itd. pytałem w tym sklepie czy w tym roku będzie to powiedzieli że tak.Nie mogłem tylko znaleść na opakowaniu dokładnej nazwy substancji czynnej a na asahi jest, w sklepie powiedzieli że to polski odpowiednik.
Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68452 (odpowiedź na #68412) ] czw, 05 styczeń 2012 08:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
czy chodzi o ten preparat

http://bio-gen.pl/index.php?option=com_content&view=arti cle&id=72&Itemid=74
Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68468 (odpowiedź na #68412) ] czw, 05 styczeń 2012 14:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec
Ja w poprzednim roku stosowałem TYTANIT. Trudno go porównać do innych środków jak Asahi ale wydaje mi się że też wzmacnia rośliny i przyspiesza plonowanie itd. A cena z tego co pamiętam około 50zł/l. Dawka 0,2-0,4l/ha. Ciecz z wyglądu przypomina Asahi Razz .
Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68469 (odpowiedź na #68452) ] czw, 05 styczeń 2012 14:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
DZięki DAREK za info tak to coś takiego,czy jest to zamiennikiem asahi?

[Uaktualnione dnia: czw, 05 styczeń 2012 14:23]

Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68477 (odpowiedź na #68412) ] czw, 05 styczeń 2012 16:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Z załączonego opisu w linku nie wynika absolutnie iż jest to Asahi z polskiej produkcji.Na opakowaniu środka dopuszczonego do obrotu musi być podany skład.Jeśli nie ma tam substancji : orto-, para- nitrofenolan oraz 5-nitrogwajakolan sodu to nie są to preparaty tożsame i tyle.
A to czy są skuteczne czy któryś lepszy itp to już zupełnie inny temat.
Ponieważ ww środki dodajemy do wymieszanej cieczy , na końcu, sugeruję oprysk części kwatery bez tej magii a pozostałą część z dodatkiem tych magicznych środków.I tylko w ten sposób dowiecie się czy jest sens ich stosowania i czy w ogóle ma znaczenie czy kosztują 20 czy 200 zł na hektar.

A Atonik i owszem to był Asahi.
Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68494 (odpowiedź na #68477) ] czw, 05 styczeń 2012 19:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Argos jest aktualnie niedostępny Argos
Początkujący
Swego czasu stosowałem dosc intensywnie Asashi i TYTANIT.
I zaobserwowałem wyraźny wpływ na .....kieszeń
A inne takie ze jak będzie susza czy po przymrozku "postawi rosline na nogi "to mozna babci na ucho opowiadac ,babcia głucha to wysłucha .Napewno nie zaszkodzi ale żadna rewelacja a juz na pewno nie warte takiej ceny , lepiej sie skupić na zapewnieniu roslinie dobrych warunkow tradycyjnymi metodami
Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68500 (odpowiedź na #68494) ] czw, 05 styczeń 2012 19:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Chodzi mi oto że przed prognozowanymi przymrozkami lub po coś zastosować,z moich doświadczeń wynika że jak ma przemarznąć to ni hu to nie działa ale gdybym nie zastosował tej magi to potem dylemat że może coś bym uratował.Na reklamy wszyscy jesteśmy podatni i większość z nas sparzyła się na różnych cud środkach,to chociaż mniej się poparzyć i mniej wydać pozdrawiam.
Odp: ANTYSTRESOR tańszy zamiennikASAHI [wiadomość #68567 (odpowiedź na #68500) ] pią, 06 styczeń 2012 19:18 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Moje zdanie, choć pewnie znane już przecież...1. stanowisko 2. gleba 3.nawożenie 4. walka z chwastami 5. prawidłowe cięcie i formowanie 6. ochrona 7. nawadnianie... A gdy wszystko to jest już dopięte na " ostatni guzik ", to wtedy można... Maść na szczury... Maść na szczury... I to pewnie nawet, niejedna... Very Happy P.S. Ale nie chciałbym tu być aż tak bardzo przeciw różnym " wynalazkom "... Ja chcę tylko, w ten żartobliwy może / może nawet wkurzający niektórych.../ sposób przypomnieć, jaka jest kolej rzeczy... Smile Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:Doradztwo w sadownictwie
Następny wątek:Stanowisko ''BIOBED''
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]