użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Orzech włoski i Leszczyna » Zakładanie plantacji leszczyny - odpowiednia gleba
Zakładanie plantacji leszczyny - odpowiednia gleba [wiadomość #66552] nie, 20 listopad 2011 20:14 Przejdź do następnej wiadomości
rimorbod jest aktualnie niedostępny rimorbod
Nowy
Witam

Powoli się przymierzam do zostania plantatorem leszczyny:) Chcę ją posadzić na kilku lub kilkunastu hektarach i rozglądam się obecnie za odpowiednią ziemią w odpowiednim rejonie kraju (podkarpacie mnie interesuje). Na początek pytanie o poziom wód gruntowych - z tego co wyczytałem to musi być poniżej 1,2m ale też i nie głębiej niż 2m? Jeśli będzie głębiej to co w takiej sytuacji (ziemia którą biorę pod uwagę to są łagodne wzgórza i poziom wód gruntowych napewno jest większy)?

Pzdr
Odp: Zakładanie plantacji leszczyny - odpowiednia gleba [wiadomość #66562 (odpowiedź na #66552) ] nie, 20 listopad 2011 21:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Myślę, że nic się nie stanie, jeśli wody gruntowe / oglejenie / będą głębiej niż 2 metry, pod warunkiem, że gleba w całym profilu jest przynajmniej średnia...No, ale jeśli ma być tam bezdenny piach, który nadaje się do tynkowania, to lepiej szukać czegoś mocniejszego, bo na takim piachu, nawet gdy założysz deszczownię, woda będzie szybko uciekać... Z tego co piszesz / łagodne wzgórza /, będzie tam dość duża zmienność glebowa, dlatego na proponowany obszar, powinieneś wykopać przynajmniej kilka odkrywek... Pozdrawiam !
Odp: Zakładanie plantacji leszczyny - odpowiednia gleba [wiadomość #66707 (odpowiedź na #66552) ] śro, 23 listopad 2011 21:56 Przejdź do poprzedniej wiadomości
wlodek3121 jest aktualnie niedostępny wlodek3121
Zaawansowany
ja powiem tak leszczyna musi mieć dobre napowietrzenie. Jeśli chcesz brać dopłaty za taką plantacje to od razu zrezygnuj(chodzi mi ot to że nie będziesz nic przy tym robić), a jeśli chcesz założyć pożądna plantacje i pielęgnować ją, opryskiwać przeciw szkodnikom bądż chorobami grzybowymi to wtenczas możesz założyć ową plantację i wtedy będziesz w porządku. Jest wiele jakis nierobów niewiadomo skąd którzy mają parenaście ha nieużytków i prubuja na tym zbić kase. pozdrawiam
Poprzedni wątek:ORZECH WŁOSKI PLANTACJA NA DREWNO
Następny wątek:Kwitnienie i zapylenie leszczyny 2011
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]