użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Konstrukcje wspierające, paliki, tyczki oraz ogrodzenia » Kołki drewniane konserwacja.  (4) 1 Głosów
Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66343] wto, 15 listopad 2011 20:17 Przejdź do następnej wiadomości
Karol100 jest aktualnie niedostępny Karol100
Początkujący
Koledzy czym najlepiej zabezpieczyć dębowe kołki do rusztowania domowym sposobem.
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66347 (odpowiedź na #66343) ] wto, 15 listopad 2011 21:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
Na temat palików (kołków) do drzewek już istnieje wątek w tym samym dziale. Tam jest 7 stron o różnej problematyce (między innymi o konserwacji), poczytaj Sobie.
Ja tylko tak krótko...
Już same w sobie kołki w dębowe są bardzo dobrym drewnem do sadu...najlepszy jest OLEJ KREOZOLOWY, ale nie wiem gdzie na dzień dzisiejszy można go dostać. Może Koledzy się wypowiedzą gdzie jest dostępny ???

[Uaktualnione dnia: wto, 15 listopad 2011 21:28]

Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66362 (odpowiedź na #66343) ] wto, 15 listopad 2011 22:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
macieksandomierz jest aktualnie niedostępny macieksandomierz
Początkujący
witam olej jest juz ogolnie dostepny teraz jest niby ekologiczny fakt nie jest tak intensywnego zapachu jak dawniej Wink w sandomierzu dostepny w miejscowosci wilczyce pozdrawiam
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66412 (odpowiedź na #66362) ] śro, 16 listopad 2011 18:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
macieksandomierz napisał(a) dnia wto, 15 listopad 2011 10:09

witam olej jest juz ogolnie dostepny teraz jest niby ekologiczny fakt nie jest tak intensywnego zapachu jak dawniej Wink w sandomierzu dostepny w miejscowosci wilczyce pozdrawiam

Wilczyce w Sandomierzu?? To ulica czy dzielnica Sandomierza...??

Może kolego podasz jeszcze namiary na gościa który rozprowadza olej kreozotowy-- napewno się ucieszy taką reklamą....

dochtur jak chcesz namiary pisz na PW

[Uaktualnione dnia: śro, 16 listopad 2011 18:06]

Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66472 (odpowiedź na #66412) ] czw, 17 listopad 2011 21:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
macieksandomierz jest aktualnie niedostępny macieksandomierz
Początkujący
szanowny kolego wilczyce to wioska niedaleko od sandomierza a Pan ktory sprzedaje ten olej wcale sie z tym nie ukrywa wystawia nawet na niego fakturki pozdrawiam
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66598 (odpowiedź na #66343) ] pon, 21 listopad 2011 18:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andrzej7532 jest aktualnie niedostępny andrzej7532
Nowy
Tak apropo dochtur to olej kreozotowy a nie kreozolowy, a po za tym impregnacja tym olejem ma tylko i wyłącznie sens metodą ciśnieniową. Namaczanie czy inne sposoby impregnacji tym olejem nie przynoszą żadnych efektów.Koszt to ponad 500 pln brutto za metr sześcienny.

[Uaktualnione dnia: pon, 21 listopad 2011 18:41]

Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66607 (odpowiedź na #66598) ] pon, 21 listopad 2011 20:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
Tak... tak...olej kreozotowy... otrzymywany jest on z frakcji olejowych, które pochodzą z destylacji smoły koksowniczej.. Na pewno pod ciśnieniem daje lepsze efekty, ale jak nie masz możliwości to nasiąkanie nim też jest dobre...
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66612 (odpowiedź na #66343) ] pon, 21 listopad 2011 21:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hektor990 jest aktualnie niedostępny Hektor990
Zaawansowany
Jeżeli chcecie konserwować te kołki to tylko ciśnieniowo w tzw autoklawie.proces ten trwa około 4 godzin pod ciśnieniem 6-8atmosfer.Ps nie zgadzam się z tym że nasiąkanie jest dobre bo ono nic nie daje!!! Kołek do impregnacji musi być wysuszony i dokładnie okorowany.Nasiąkanie kołków domowym sposobem to mydlenie oczu,ponieważ jest to tylko powieżchowne i kołek nie jest zabezpieczony przed niczym ,a napewno nie przed warunkami atmosferycznymi jakie panują w sadzie.
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66616 (odpowiedź na #66612) ] pon, 21 listopad 2011 22:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szczypiorek jest aktualnie niedostępny szczypiorek
Maniak
Hektor990 napisał(a) dnia pon, 21 listopad 2011 09:01

Jeżeli chcecie konserwować te kołki to tylko ciśnieniowo w tzw autoklawie.proces ten trwa około 4 godzin pod ciśnieniem 6-8atmosfer.Ps nie zgadzam się z tym że nasiąkanie jest dobre bo ono nic nie daje!!! Kołek do impregnacji musi być wysuszony i dokładnie okorowany.Nasiąkanie kołków domowym sposobem to mydlenie oczu,ponieważ jest to tylko powieżchowne i kołek nie jest zabezpieczony przed niczym ,a napewno nie przed warunkami atmosferycznymi jakie panują w sadzie.

Niestety nie zgodzę się z tobą poza jednym że kołek musi być suchy jak pieprz.Ja kołki mocze w oleju kreozotowym 24 godziny potem kołek wysycha i do ziemi najstarsze kołki zabezpieczane u mnie tym sposobem siedzą w ziemi 10 lat i nawet jednego złamanego.Kiedyś próbowałem taki namoczony
Razz kołek przeciąć na krajzedze smród dym i ogromne opory ,drewno nasiąknięte tym płynem jest twarde jak kamień
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #66730 (odpowiedź na #66343) ] czw, 24 listopad 2011 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Karol100 jest aktualnie niedostępny Karol100
Początkujący
Koledzy a może ktos podac namiar na tego gościa jakiś adres albo nr.
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #67201 (odpowiedź na #66730) ] wto, 06 grudzień 2011 20:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
Dzisiaj dzwoniłem do firmy impregnującej ciśnieniowo paliki z zapytaniem jaki jest koszt takiej usługi Laughing
za 1m3 liczą sobie 200zł (towar musi być wysuszony) jeśli jest mokry trzeba doliczyc 50 zł za wysuszenie a wieć 250 zł za 1m3
i teraz moje pytanie do was czy ktoś już impregnował paliki ale "jodłowe" nie mylić z sosnowymi, pan od impregnacji powiedział mi że nigdy nie impregnował jodły i nie daje gwarancji w dodatku powiedział ze jodła słabiej wchłania impregnat Mad co o tym myślicie??
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #68916 (odpowiedź na #67201) ] pią, 13 styczeń 2012 20:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SebSad jest aktualnie niedostępny SebSad
Nowy
Koledzy a jak się u was sprawdza w impregnacji kołków drewnianych przepalony olej silnikowy?Prosze o opinie.

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #68968 (odpowiedź na #68916) ] sob, 14 styczeń 2012 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
Próbowałem Embarassed szkoda zdrowia.Ten olej przepalony to możesz sobie kłopotu przez to narobić.

[Uaktualnione dnia: sob, 14 styczeń 2012 21:49]

Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #68990 (odpowiedź na #68968) ] nie, 15 styczeń 2012 16:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
A jaki znasz dobry impregnat?Oprucz wspomnianego oleju krezotowego, bo jak znalazłem artykuły w necie o tym impregnacie to....zrezygnowałem.

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #68991 (odpowiedź na #68990) ] nie, 15 styczeń 2012 16:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
a dlaczego z niego zrezygnowałeś?

Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #68998 (odpowiedź na #68991) ] nie, 15 styczeń 2012 17:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Z powodu jego szkodliwości dla ludzi i środowiska Embarassed Nie jestem ekologiem ale trzeba sie troche troszczyć o otoczenie naturalne,a nie wszystko zabijac i niszczyć.

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #69002 (odpowiedź na #66343) ] nie, 15 styczeń 2012 18:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
sebsad twierdzisz że olej kreozotowy jest b.szkodliwy dla środowiska, a czyżby przepalony olej silnikowy był mniej szkodliwy....??
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #69016 (odpowiedź na #69002) ] nie, 15 styczeń 2012 21:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Panie Tomaszu wg. mojej wiedzy przepalony olej silnikowy nie jest rakotwórczy i mutogenny dla ludzi i zwierząt tak jak olej krezotowy.Racja-przepalony olej silnikowy jest szkodliwy,ale nie w takim stopniu jak olej krezotowy.

PS. Jesli jednak napisałem cos nie tak proszę o sprostowanie. Embarassed Chętnie przyjme nowe info. Smile Very Happy

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #69019 (odpowiedź na #69016) ] nie, 15 styczeń 2012 21:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szczypiorek jest aktualnie niedostępny szczypiorek
Maniak
Ja kilka lat temu zacząłem konserwować korasitem wcześniej robiłem to olejem kreozotowym jeśli kołek jest suchy na pieprz i moczy się go dłużej niż zalecają np 48 godzin to efekty są zadowalające no i jest tańszy nie śmierdzi tak okrutnie jak olej Very Happy
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #69022 (odpowiedź na #69019) ] nie, 15 styczeń 2012 21:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Dziękuje za rade! Smile Chętnie posłucham też innych sposrzeżeń i rad:)

[Uaktualnione dnia: nie, 15 styczeń 2012 21:27]

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #69024 (odpowiedź na #69022) ] nie, 15 styczeń 2012 21:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
W oleju przepalonym kołki stoją może rok dłużej jak nie impregnowane.Jest w nim dużo metali ciężkich i szkodzi glebie drzewom ,a czy te związki mogą się przedostać do owoców,tego nie wiem Sad .Ciekawi mnie jak by namoczyć paliki w koncentracie cieczy kaliformijskiej ,może by sie tak nie psuły. Rolling Eyes Właśnie pociąłem sosnę suchą na paliki (kantówka) zrobię w tym roku tą ciecz zobaczy się

[Uaktualnione dnia: nie, 15 styczeń 2012 21:41]

Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #69066 (odpowiedź na #66343) ] pon, 16 styczeń 2012 19:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Sebsad - są jeszcze preparaty specjalnie przeznaczone do impregnacji drewna (zwracasz uwagę na opakowaniu czy są przeznaczone do stosowania w warunkach zewnętrznych) - z tym, że tu ważna informacja... głównym ich mankamentem jest cena Smile Żebyś nie dał się nabrać, bo preparatu zużywasz dużo i o ile jest to świetna sprawa w przypadku impregnacji np. drewnianych altanek czy pergoli - to w kwestii palików należy się mocno zastanowić... coby nie zbankrutować Very Happy jeszcze przed pierwszą zimą Wink Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #70087 (odpowiedź na #69066) ] pon, 30 styczeń 2012 22:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
A jak jest z moczeniem tych kołków w impregnacie : jedni mówią że moczy się suche kołki a inni że lepiej jest moczyć mokre kołki. Jak to jest z tym?
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #70088 (odpowiedź na #66343) ] pon, 30 styczeń 2012 22:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
My zawsze podsuszaliśmy, jeśli były zbyt wilgotne... dopiero potem do kąpieli Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #70090 (odpowiedź na #70088) ] pon, 30 styczeń 2012 22:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
jedno osoba mówiła mi że on moczył mokre kołki w jakimś siarczanie ...(czy coś takiego)i że stoją 18 lat
Odp: Kołki drewniane konserwacja. [wiadomość #70099 (odpowiedź na #70090) ] wto, 31 styczeń 2012 09:50 Przejdź do poprzedniej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
mistrz napisał(a) dnia pon, 30 styczeń 2012 10:58

jedno osoba mówiła mi że on moczył mokre kołki w jakimś siarczanie ...(czy coś takiego)i że stoją 18 lat

Podstawą impregnacji jest dobrze wysuszony kołek inaczej impregnat kiepsko się wchłania
Poprzedni wątek:drut przy slupach
Następny wątek:Ogrodzenie sadu - tematy połączone
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]