użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki gryzoniobójcze » Trutki na gryzonie, a jastrzębie i inne zwięrzeta
Trutki na gryzonie, a jastrzębie i inne zwięrzeta [wiadomość #64998] śro, 12 październik 2011 13:46 Przejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
Witam, własnie chciałem wyłożyc trutki na myszy w sadzie, tylko jest jeden "problem". Nad sadem bez przerwy krążą dwa jastrzębie, które bardzo ułatwiają latem przeganianie szpaków, dodatkowo kręca się w okolicy 2 bezpańskie koty no i problem polega na tym, że nie chciałbym przypadkowo otruć równiez tych zwierzat. Ma ktos jakis sposob na rozwiazanie tego problemu.
Odp: Trutki na gryzonie, a jastrzębie i inne zwięrzeta [wiadomość #65003 (odpowiedź na #64998) ] śro, 12 październik 2011 16:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Sądzę, że jastrząb "mięs nieświerzych" nie jada, on poluje na żywe.
Odp: Trutki na gryzonie, a jastrzębie i inne zwięrzeta [wiadomość #65015 (odpowiedź na #65003) ] śro, 12 październik 2011 19:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
No tak padliny nie ruszy, ale co z gryzoniem który jest bezpośrednio po spożyciu? Czy ptak ma na tyle rozwinięte zmysły, że wyczuje obecność trutki w przewodzie pokarmowym gryzonia?
Odp: Trutki na gryzonie, a jastrzębie i inne zwięrzeta [wiadomość #65050 (odpowiedź na #65015) ] czw, 13 październik 2011 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
kamczat napisał(a) dnia śro, 12 październik 2011 07:41

No tak padliny nie ruszy, ale co z gryzoniem który jest bezpośrednio po spożyciu? Czy ptak ma na tyle rozwinięte zmysły, że wyczuje obecność trutki w przewodzie pokarmowym gryzonia?

Słuszna uwaga. Niemniej u mnie myszy wytrutych co roku sporo leży w sadzie ,a jastrzębie jak były tak są.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Trutki na gryzonie, a jastrzębie i inne zwięrzeta [wiadomość #65111 (odpowiedź na #65050) ] sob, 15 październik 2011 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Ostatnio znalazłem u siebie w garażu zdechłą myszę, której " pomieszkujący " tam / i dokarmiany przeze mnie / kot, nie ruszył... Ale znam przypadek, kiedy to po opryskaniu pola z lucerną Melipaxem, padło tam kilka kotów... Widocznie spożyły podtrute myszy, które przed śmiercią wykazywały jeszcze jakąś aktywność... Myślę, że zadawanie trucizny do nor albo podawanie jej w rurkach drenarskich, dostatecznie chroni i jastrzębie i koty... Pozdrawiam !
Odp: Trutki na gryzonie, a jastrzębie i inne zwięrzeta [wiadomość #65127 (odpowiedź na #64998) ] nie, 16 październik 2011 12:00 Przejdź do poprzedniej wiadomości
PiotrB jest aktualnie niedostępny PiotrB
Początkujący
Stosuj Normix niebieski w drobnych granulkach po kilka do środka nor w rejonach koloni w suchym okresie jesiennym. Od lat tak robię a mam kanie , myszołowy , bażanty , kuropatwy i przepiórki w sadzie. Nigdy nie stosuj w sadzie odkytej trutki szczególnie ziarna zatrutego fosforkiem cynku. Normixsu zużyłem w tym roku 5kg na ok 5 ha (6 rbgodz.) ale głównie w drzewkach 1-5 letnich. Najbardziej zagrożone są 2-3 letnie na M9. Lato było suche i norników jest dużo. Jeszcze raz wyłożę wąską łopateczką do wnętrza nor w listopadzie.
Poprzedni wątek:repelent - zgnile mieso
Następny wątek:Problem z kretem
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]