użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Czereśnia » Zniekształcone kwiaty czereśni  (3) 1 Głosów
Zniekształcone kwiaty czereśni [wiadomość #64034] śro, 14 wrzesień 2011 16:31 Przejdź do następnej wiadomości
datur5 jest aktualnie niedostępny datur5
Nowy
Witam serdecznie na jednej z moich czereśni wiosną pojawiają się same zniekształcone kwiaty.Konkretnie to np:kwiaty posiadaja 1,2lub 3 płatki a szypułka na której są osadzone ma zaledwie 0,5-1cm długości.Poza tym z pąków przetrwalnikowych które są bardzo napęczniałe i ich rozmiar wskazuje na to iż znajduje się w nich mnóstwo kwiatów,wyłania się np zaledwie 2 kwiaty z czego jeden automatycznie opada.Kora jest w wielu miejscach popękana a jesienią na żółtych liściach jest widoczne mnóstwo czarnych plamek.Czereśnia ta ma ok 4lata i przez cały ten czas wydała tylko jeden owoc.Ja swoje podejrzenia kieruje ku genom sądze iż jest to jakaś nieudana odmiana,sam już nie wiem.PROSZE O POMOC W TEJ SPR.

[Uaktualnione dnia: śro, 14 wrzesień 2011 18:13] przez Moderatora

Odp: Zniekształcone kwiaty czereśni [wiadomość #64035 (odpowiedź na #64034) ] śro, 14 wrzesień 2011 18:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Kolega jest jak rozumiem działkowcem ?

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Zniekształcone kwiaty czereśni [wiadomość #64052 (odpowiedź na #64035) ] śro, 14 wrzesień 2011 21:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Obstawiam, że za zniekształcenie kwiatów odpowiada szkodnik, który nazywa się licinek, a czarne kropki na liściach to grzyb, który powoduje masowe opadanie liści w drugiej połowie lata i który nazywa się drobna plamistość liści drzew pestkowych... Obie te przypadłości można zwalczać, niestety tylko chemicznie... Kiedy i czym ? A to, znając nazwę patogena, spróbuj znależć sam...Pozdrawiam !
Odp: Zniekształcone kwiaty czereśni [wiadomość #64157 (odpowiedź na #64052) ] sob, 17 wrzesień 2011 13:32 Przejdź do poprzedniej wiadomości
datur5 jest aktualnie niedostępny datur5
Nowy
Apropo tego szkodnika to jest to bardzo prawdopodobne,zastanawia mnie tylko jedno.Koło tej czereśni rośnie dróga posadzona w tym samym czasie tylko inna odmiana,lecz na niej nie zauwarzyłem takich objawów.Kwitnie bardzo intensywnie kwiaty w bardzo dobrej kondycji.Czy jest możliwy inny powód tych zniekrztałceń??????
Poprzedni wątek:Termin zbioru owoców czereśni
Następny wątek:Rozpoławianie sie pnia czereśni
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]