użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Pomoc dla poszkodowanych przez mróz
Pomoc dla poszkodowanych przez mróz [wiadomość #60731] sob, 02 lipiec 2011 17:00 Przejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
W końcu coś się ruszyło z pomocą dla osób poszkodowanych przez mróz. Info ze strony agencji: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/od-18-lipca-ari mr-bedzie-przyjmowala-wnioski-o-wsparcie-na-odbudowe-gospoda rstw-zniszczonych-prze.html
Odp: Pomoc dla poszkodowanych przez mróz [wiadomość #60737 (odpowiedź na #60731) ] sob, 02 lipiec 2011 19:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
burgunt jest aktualnie niedostępny burgunt
Zaawansowany
nie czytałem tego całego ale z pewnością żeby cos dostać będzie wymagane ubezpieczenie,ale czas pokaże
Odp: Pomoc dla poszkodowanych przez mróz [wiadomość #60861 (odpowiedź na #60737) ] pon, 04 lipiec 2011 16:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
baron3 jest aktualnie niedostępny baron3
Zaawansowany
czytałem i jest jeden poważny minus- trzeba ubezpieczyć uprawę na 5lat od momentu otrzymania dotacji. jak dla mnie dotacje nic nie warte, bo wiem ile musiałbym wyłożyc tym palantom od ubezpieczeń za hektar borówki i wiem ile "zachodu" trzeba aby otzrymać takie odszkodowanie. w tej chwili nie ubezpiecznie uprawy kosztuje 2e kary od hektara. Laughing
Odp: Pomoc dla poszkodowanych przez mróz [wiadomość #60870 (odpowiedź na #60731) ] pon, 04 lipiec 2011 20:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
U mnie pojawił się inny problem, nie mam oszacowanych strat stałych, Panowie z gminy policzyli uschniete drzewka przez zime ale nie wiedzieli jak wyliczyc ich wartość i tak sprawe zostawili, wyliczyli tylko straty w plonie i tyle. Podobno wnioski trzeba było składac do 15 kwietnia na szkody trwałe, ale wtedy nic nie było wiadomo na temat tej pomocy. Czy u kogoś szacowano straty trwałe i jak wyglądało to szacowanie, bo ta pomoc to taka lipa chyba...
Odp: Pomoc dla poszkodowanych przez mróz [wiadomość #61497 (odpowiedź na #60731) ] śro, 13 lipiec 2011 23:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
Barrybond - nic nie straciles - tak jak pisal Baron musisz potem przez 5 lat kupowac ubezpieczenie - dla przykladu sprawdzilem w PZU na 10 ha sadu rocznie 67 000 zl razy 5 lat - 335 000... Bez komentarza. Pozdrawiam i braku przymrozkow Wam i sobie zycze. Kaban
Odp: Pomoc dla poszkodowanych przez mróz [wiadomość #62799 (odpowiedź na #60731) ] czw, 11 sierpień 2011 11:16 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Piotr9966 jest aktualnie niedostępny Piotr9966
Nowy
Nie wiem skąd ci się wzięły te wyliczenia, musisz się ubezpieczyć od jednej szkody np. gradu, czyli 3,8 % wartości plonu. Plon i wartość możesz podać wg. stawek GUS-u. Natomiast co do szacowania szkód, to jakie macie ODR-y, takie macie szacowanie. Chcesz wiedzieć jak powinno wyglądać szacowanie, to napisz do mnie na portalu.
Poprzedni wątek:Czy warto załoŻYĆ sad ?... STUDIUM Ekonomi
Następny wątek:Przyszłość Polskiego Sadownictwa
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]