użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Sadownictwo na działce » nawożenie - uprawa amatorska  (4) 1 Głosów
nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62103] wto, 26 lipiec 2011 23:48 Przejdź do następnej wiadomości
bratek29 jest aktualnie niedostępny bratek29
Nowy
Witam ! Pozostało mi w tym roku ok 30 litrów zrobionej z kaczych odchodów i krowieńca gnojowicy.
Mam zamiar teraz rozcieńczyć ją i podlać posiadane w ogródku 3 wiśnie i może krzewy porzeczek i agrestu.
Czy jest na to odpowiednia pora?
Myślę, że to lepsze nią sztuczny nawóz?
Bardzo proszę o wskazówki.
bratek

[Uaktualnione dnia: śro, 27 lipiec 2011 09:46] przez Moderatora

Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62112 (odpowiedź na #62103) ] śro, 27 lipiec 2011 10:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fokoc22 jest aktualnie niedostępny fokoc22
Zaawansowany
Kolego-teraz już zdecydowanie za późno na taki specyfik. Poczekaj do wiosny.

__________Amator__________
o się stanie , gdybym to zrobiła teraz [wiadomość #62149 (odpowiedź na #62103) ] śro, 27 lipiec 2011 22:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
fokoc 22.Dziękuję za odpowiedź.Jestem akurat koleżanką, ale to nieistotne .Mam ten nawóz przetrzymać do wiosny i dopiero wtedy podlać te drzewka i krzewy, tak? Będzie to trudne, bo nie mam gdzie tego roztworu przetrzymać , a zimą zamarznie i popękają mi pojemniki .
Co się stanie , gdybym zrobiła to teraz ?
Pozdrawiam.
bratek
Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62151 (odpowiedź na #62103) ] śro, 27 lipiec 2011 23:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.

A zatem Bratku zużyj tę ciecz na trawnik i jakieś jesienne warzywa,bądź kwiaty.
Nawożenie doglebowe drzew owocowych o tej porze- azotem(a to główny składnik gnojowicy)spowoduje ich ponowny intensywny wzrost,późniejsze wejście w stan spoczynku zimowego,problemy z przezimowaniem,na pewno przemarznięcia części młodych pędów.
A przechować gnojowicy ,bez utraty jej cennych właściwości,do wiosny się nie da.
W przyszłym sezonie zrób ją np.: z pokrzyw ,które wcześnie rozpoczynają wegetację i będziesz miała czas na wykorzystanie jej we właściwym terminie.

Pozdrawiam.
Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62156 (odpowiedź na #62151) ] czw, 28 lipiec 2011 08:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Koleżanko teraz to goń do sklepu ogrodniczego po nawóz z cynkiem i z potasem. Tylko uważaj, żeby Ci nie wepchneli czegoś z azotem. Teraz azotu wogle się nie stosuje.

A co do tej mieszanki to możesz ją zastosować bardzo późną jesienią lub zimą w np. styczniu.

Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62383 (odpowiedź na #62156) ] wto, 02 sierpień 2011 18:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Turysto , bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozjaśniło mi sie po przeczytaniu w głowie,że przecież azotu nie można teraz stosować. Skorzystam z porad. Pozdrawiam.
Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62385 (odpowiedź na #62156) ] wto, 02 sierpień 2011 18:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
fokoc 22 .Bardzo serdecznie dziękuję za poradę . Skorzystam i kupię ten potas z cynkiem, bo te wisienki słabo mi owocują mimo,że bardzo obficie kwitną. Potem,gdy zawiązki osiągają wielkość grochu robią się czerwone i masowo opadają. Musi więc im czegoś brakować.Może więc właśnie tych składników.
Pozdrawiam.
Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62405 (odpowiedź na #62385) ] śro, 03 sierpień 2011 09:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Takie opadanie zawiązków może oznaczać, że drzewka są:
-Za młode aby owocować
-Są posadzone na złej glebie, przez co są zagłodzone
-Masz strasznego pecha i co roku masz przymrozek

Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62408 (odpowiedź na #62385) ] śro, 03 sierpień 2011 11:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
bratek29 napisał(a) dnia wto, 02 sierpień 2011 06:47

...bo te wisienki słabo mi owocują mimo,że bardzo obficie kwitną. Potem,gdy zawiązki osiągają wielkość grochu robią się czerwone i masowo opadają. Musi więc im czegoś brakować.Może więc właśnie tych składników.

Niekoniecznie składników. Pytanie ile tych zawiązków opada, a ile zostaje? I kwestia zasadnicza - nie brakuje tam aby pszczółek w czasie kwitnienia? Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: nawożenie - uprawa amatorska [wiadomość #62409 (odpowiedź na #62408) ] śro, 03 sierpień 2011 11:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Zaawansowany
Też dobre spostrzeżenie. U mnie w tym roku było tak samo mało pszczółek. Normalnie z Idareda na A2 zbierałem po 3 skrzynki z jabłonki. Teraz zbiór zapowiada się około 4 skrzynek z obu jabłoni. Mam zamiar założyć ule dla murarki ogrodowej.Prosiłbym też o rady geniuszu sadownictwa pomologa o podpowiedź o cięciu jabłoni w lipcu.

Poprzedni wątek:Planowanie, stosowanie i mieszanie ŚOR-czyli jak najmniej stosować chemii
Następny wątek:Cięcie jabłoni-lipiec
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]