użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - odmiany » Porzeczka Tiben - wszystko o tej odmianie
Odp: TIBEN 2 LETNI POD KOMBAJN [wiadomość #59979 (odpowiedź na #59964) ] nie, 19 czerwiec 2011 08:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
motokogut jest aktualnie niedostępny motokogut
Zaawansowany
Tak jak ci mówią przedmówcy, dobrze niech kombajn będzie ustawiony i wio. Niech uważa tylko żeby nie napierać na krzak mocno. ale 2 letni tiben i tisel to świetna baza na zbiór ręczny i do marketów, bardzo wygodnie się to rwie. w moich okolicach tym co mieli takie plantacje poleciłem zbiór ręczny i dopiero w 3 roku rozpoczeliśmy mechaniczny.
Odp: Porzeczka - Tiben - 2 letnia do zbioru kombajnem [wiadomość #60026 (odpowiedź na #59964) ] nie, 19 czerwiec 2011 22:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Nic więcej nie dodam, umiejętność kombajnisty + ustawienie kombajnu w tym prędkość jazdy jest bardzo ważna. Ja rok temu rwałem i szło bardzo ładnie.
Odp: Porzeczka - Tiben - 2 letnia do zbioru kombajnem [wiadomość #60037 (odpowiedź na #59964) ] nie, 19 czerwiec 2011 23:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RaDeK89 jest aktualnie niedostępny RaDeK89
Zaawansowany
Ja dodam od siebie że jeżeli zależy Ci na zbiorze mechanicznym, masz dość dużo porzeczki na krzakach to można pokusić się o zbiór kombajnem...ale najlepiej dopiero w 3 roku... natomiast jeżeli chcesz to zrobić już w tym roku (2 sezon) to polecam założenie plastikowych słoneczek na otrząsacz...one zdecydowanie mniej uszkadzają pędy niż te metalowe,zużywają się niestety szybciej,ale przy odpowiednim ustawieniu kombajnu nie zrobią praktycznie żadnych strat a porzeczkę zbierzesz dokładnie bez dużego nakładu siły roboczej Wink
Odp: Porzeczka - Tiben - 2 letnia do zbioru kombajnem [wiadomość #60089 (odpowiedź na #59964) ] pon, 20 czerwiec 2011 22:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gelo707 jest aktualnie niedostępny Gelo707
Zaawansowany
Mi w tamtym roku w 2 letnim tiselu kombajn sporo połamał krzaków. Inny kombajnista i kombajn u szwagra robil też w 2 letnim tiselu i na 1ha liczbę połamanych krzakow można było policzyć na palcach jednej ręki
Odp: Porzeczka - Tiben - 2 letnia do zbioru kombajnem [wiadomość #60144 (odpowiedź na #60089) ] wto, 21 czerwiec 2011 21:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
walczyk jest aktualnie niedostępny walczyk
Nowy
[quote title=Gelo707 napisał(a) dnia pon, 20 czerwiec 2011 10:12]Mi w tamtym roku w 2 letnim tiselu kombajn sporo połamał krzaków. Inny kombajnista i kombajn u szwagra robil też w 2 letnim tiselu i na 1ha liczbę połamanych krzakow można było policzyć na palcach jednej ręki[/q\\\\\\\\\\\\\\

DZIEKI KOLEDZY ZA PODPOWIEDZI.TEN MÓJ KOMBAJNISTA MA KOMBAJN NOWY POŁÓWKOWY Z DWOMA OTRZASACZAMI I MÓWIŁ O JAKIŚ ELEMENTACH SILICONOWYCH ALE NIE DO KONCA ZROZUMIALEM CZY TE ŁOPATKI METALOWE SA POKRYTE SILIKONEM....KOMBAJN ZE SKIERNIEWIC O NAZWIE AREK
Odp: Porzeczka Tiben - wszystko o tej odmianie [wiadomość #62257 (odpowiedź na #4167) ] sob, 30 lipiec 2011 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomości
krwawylolo jest aktualnie niedostępny krwawylolo
Nowy
Mój Tiben posadzony na jesieni 2010 ma się dobrze . Najpierw potraktowałem go siarkolem 2x ponieważ nie było niebezpieczeństwa poparzenia kwiatów a następnie dithane żeby ograniczyć grzybki i przędziora . Oprócz zwójek nie pojawiły mi się żadne szkodniki łącznie z przeziernikiem ( odłowiłem jednego osobnika od 25 maja do 30 lipca ) . Obecnie chyba od dołu zaczyna wchodzić opadzina - nie na wszystkich krzewach - dużo opadów - po kilka listków porażonych . Ogólnie plantacja bardzo zdrowa . Przyszły rok pokaże jakie plony można uzyskać z Tibena . Kilka krzewów nie obciąłem -zakwitły , owoce wyglądają dobrze , smaczne , grube ....
Poprzedni wątek:Porzeczka Ben Alder - wszystko o tej odmianie
Następny wątek:Porzeczka Ben Loyal - opinie na temat odmiany
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]