użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Ceny aronii w 2011 roku
icon1.gif  Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #60472] wto, 28 czerwiec 2011 15:14 Przejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Witajcie ! Może temat jest nieco przedwczesny ,jednakże może warto pospekulowac tym bardziej że słaby urodzaj porzeczki czarnej daje jakaś nadzieje dla aroni.Jaka będzie cena Waszym zdaniem?

[Uaktualnione dnia: wto, 31 styczeń 2012 11:43] przez Moderatora

Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #60477 (odpowiedź na #60472) ] wto, 28 czerwiec 2011 19:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andrzej645 jest aktualnie niedostępny andrzej645
Początkujący
Witam a można się dowiedzieć ile ton z hektara się zbiera tej aronii
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #60480 (odpowiedź na #60477) ] wto, 28 czerwiec 2011 21:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radek1 jest aktualnie niedostępny Radek1
Początkujący
A jak u was z towarem na krzaku?
U mnie jest bardzo dużo.
Patrząc ile jestna krzakach umnie to tzw "klęska urodzaju" a wtedy cena to 40gr ale biorąc pod uwagę brak wszystkich owoców to może coś około 1 zł. Oczywiście chciałbym aby powtórzył się rok 2007 gdzie sprzedawałem po 3,4zł

Do Andrzej645 w zależności od różnych czynników 5-20 ton z hektara

[Uaktualnione dnia: wto, 28 czerwiec 2011 21:56]

Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #60493 (odpowiedź na #60480) ] śro, 29 czerwiec 2011 09:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tadeusz1 jest aktualnie niedostępny Tadeusz1
Zaawansowany
Puki co to arnonia jedzie na wstecznym biegu. Koniec nasadzeń (zostają tylko te nasadzenia ekologiczne z których owoców wcale się nie zbiera), a szybko postepuje likwidacja plantacji.Sam też to zrobię jeżeli nie bedzie odpowiedniej ceny w tym roku, dosyć tej ciaglej nadziei. Sąsiedzi polikwidowali już wcześniej.Przy zbiorze ręcznym nie ma to żadnego sensu. Coraz bardziej aronię atakuje jakiś zielony liszaj niszczący kwiat, następnie przedziorek i jakieś inne cholerstwo atakujące liście które brązowieją i zasychają,potrzebne jest też odchwaszczanie i przecinka. Aronia nastepnie kupowana jest ( lub nie) po 70 gr/kg.W 2007 można było dać przyzwoitą cenę, a teraz nie. Widzę to wszystko w kolorze aronii (czarno).
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #60508 (odpowiedź na #60472) ] śro, 29 czerwiec 2011 16:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
luwojmat jest aktualnie niedostępny luwojmat
Nowy
Ten liszaj to poczciwa zwójkówka różóweczka,którą zwalcza się tak jak na jabłoni.Brązowienie liści to zapewne przędziorek.Poza tym bez nawożenia doglebowego i dolistnego trzeba zapomnieć o plonie.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #60632 (odpowiedź na #60472) ] pią, 01 lipiec 2011 13:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Panowie , o prognozach cen tu miało byc Razz
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #60637 (odpowiedź na #60472) ] pią, 01 lipiec 2011 14:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zimhf jest aktualnie niedostępny zimhf
Początkujący
Jeśli chodzi o ceny to będzie tak jak zawsze.
chce się by było min 2 zł
a będzie jak zwykle 0,60 zł Twisted Evil
Cena Aronii [wiadomość #60897 (odpowiedź na #60472) ] wto, 05 lipiec 2011 08:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszl jest aktualnie niedostępny tomaszl
Zaawansowany
Ceny porzeczki czarnej ,truskawki itd.odzwierciedlają brak owoców na rynku polskim jak i europejskim.Również anomalia pogodowe sprawiły że wszystko drożeje w zaskakującym tempie.po rozmowach z kilkoma firmami zarówno z polskim jak i obcym kapitałem myślę ,że aronia zacznie sie od 2.50 za kg w górę.W aronii podobnie jak w innych tego typu owocach przymrozki wyrzadziły sporo strat. Twisted Evil
Odp: Cena Aronii [wiadomość #61264 (odpowiedź na #60897) ] pon, 11 lipiec 2011 12:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ewcia jest aktualnie niedostępny ewcia
Nowy
skąd masz takie wiadomości? ,nie ukrywam,że wspaniałe...Jasne,że chciałoby się ,żeby cena była właśnie taka...jestem właścicielem plantacji aronii od 8 lat i tylko dwa razy cena była zadowalająca...czy te wiadomości są potwierdzone?
Odp: Cena Aronii [wiadomość #61382 (odpowiedź na #60897) ] wto, 12 lipiec 2011 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
tomaszl napisał(a) dnia wto, 05 lipiec 2011 08:37

Ceny porzeczki czarnej ,truskawki itd.odzwierciedlają brak owoców na rynku polskim jak i europejskim.Również anomalia pogodowe sprawiły że wszystko drożeje w zaskakującym tempie.po rozmowach z kilkoma firmami zarówno z polskim jak i obcym kapitałem myślę ,że aronia zacznie sie od 2.50 za kg w górę.W aronii podobnie jak w innych tego typu owocach przymrozki wyrzadziły sporo strat. Twisted Evil

Oj ,obawiam się ,że zagolopowałeś mocno.Uważam że realna cena to 1 zł .Wkrótce okaże się kto był bliższy prawdy Very Happy
Odp: Cena Aronii [wiadomość #61407 (odpowiedź na #61382) ] śro, 13 lipiec 2011 07:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
darius napisał(a) dnia wto, 12 lipiec 2011 09:32

Oj ,obawiam się ,że zagolopowałeś mocno.Uważam że realna cena to 1 zł .Wkrótce okaże się kto był bliższy prawdy Very Happy

Czy ty piszacy o tej złotówce za kilogram nie jesteś bardziej zainteresowany kupnem niż sprzedażą. Ja również syszałem od człowieka zwiazanego ze skupem o dużo wyższej cenie. Cienko w skupach porzeczki czarnej i bardzo cienko jagód i jest duże zainteresowanie aronią.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61409 (odpowiedź na #60472) ] śro, 13 lipiec 2011 07:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Tadeusz 1 ,zapewniam Cię że jestem zwykłym rolnikiem .Lecz jestem też realistą i widzę że porzeczka obecnie gwałtownie obtaniała to jakim cudem aronia może być po 2,50 i więcej? Myślę że to sfera pobożnych życzeń i tyle.Sam mam plantację aroni lecz złudzeń pozbyłem się już dawno.Rzeczywistości nie da się zaczarować -niestety.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61414 (odpowiedź na #61409) ] śro, 13 lipiec 2011 09:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
darius napisał(a) dnia śro, 13 lipiec 2011 07:42

Tadeusz 1 ,zapewniam Cię że jestem zwykłym rolnikiem .Lecz jestem też realistą i widzę że porzeczka obecnie gwałtownie obtaniała to jakim cudem aronia może być po 2,50 i więcej? Myślę że to sfera pobożnych życzeń i tyle.Sam mam plantację aroni lecz złudzeń pozbyłem się już dawno.Rzeczywistości nie da się zaczarować -niestety.

ena
Sądzę, że obydwaj panowie piszacy o cenach aronii możecie mieć swoją rację.Cena może zaczynać sie od 1 zł poprzez 2,50 i więcej.Z cenami porzeczki czarnej to chyba zorietowali się, że trochę przepłacili i teraz ciagną do dołu.Jeżeli chodzi o ten cud o ktorym piszesz to przypomnij sobie , że takie cuda w aronii bywały np.ostatnio w roku 2007.Również mam aronię i staram się być realistą, ale ten rok jest w owocach specyficzny wiec może ...
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61417 (odpowiedź na #60472) ] śro, 13 lipiec 2011 11:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
No muszę zabrać głos, bo widzę że gorąco jest z ceną aronii.

Mam potwierdzone informacje, że już w 2010 roku w mazowieckim duża firma przymierzała się do zakupu aronii po 1,50 taką mieli ustaloną wyjściową cenę, ale zagrali pokerowo i wszystkich albo prawie wszystkich ograli ( zrobili w jajo). Jakaś firma X rzuciła cenę ochłap a inni ją potwierdzili bo ludzie zaczeli dostarczać aronie, narzekać że tanio ale rwać i wozić.
Czyli rachunek prosty PO CO PRZEPŁACAĆ CHŁOPU JAK SIĘ ZADOWOLI OCHŁAPEM A SUROWIEC PRZYWIEZIE. !!!!!!!!!!!!!!
I w tym roku znów będą tak chcieli zagrać.
Dopóki nie zmądrzejemy i postawimy się okoniem to będą zawsze nas w du.. ru.. bez mydła
Pozdrawiam i przepraszam za wulgaryzmy

[Uaktualnione dnia: śro, 13 lipiec 2011 11:55]

Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61418 (odpowiedź na #61414) ] śro, 13 lipiec 2011 12:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ja też jestem realistą i myslę, że nadszedł najwyższy czas aby firmy zaczęły szanować producentów owoców jak równiez warzyw.Ja tez słyszałem o tej cenie 1.50 w tamtym roku.Sami wiecie że również aronia w obecnym czasie wymaga więcej zabiegów niż kilka lat temu.Mam potwierdzone dane z instytu rolnictwa ,że oprócz zwójkówki aronie atakuje więcej szkodników.A tym samym koszty utrzymania plantacji rosną.Prowadzenie krzaka,odpowiednie przycinanie,nawożenie itd kierunkuje w strefę wyższych cen za owoc.A może tak przytrzymać owoc.A co do tej 1.50 to powinna być ceną minimalną.A ztego co mówią klimatolodzy to nie tylko ten rok może być specyficznym.Przy ocieplającym się klimacie stwierdzono, że europa wschodnia w tym Polska wejdzie w tzw klimat syberyjski,a więc owoce podczas własnie kwitnienia będą obmarzać.Tak więc 2.50 wzwyż to realna cena.A owocu potrzeba.Trzeba szanowac to co nasze.Na hińczykach już się przewieźli.
pozdrawiam Twisted Evil
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61553 (odpowiedź na #61418) ] czw, 14 lipiec 2011 18:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
baron3 jest aktualnie niedostępny baron3
Zaawansowany
jak to czytałem to myślałem że się wzruszę, bo biedny producent dostaje w dupę i narzeka na swój los. rozwiązanie jest tylko jedno- zrzesić się i zacząc od wspólpracy między kilkoma osobami które się zna i wspólnie szukać najlepszego zbytu. takie pisanie na tym portalu takich historii nic nie zmieni w twoim przypadku jak sie sami nie wezmiecie do roboty. państwo ni w tym temacie nie zrobi tylko sami możecie sobie pomóc.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61660 (odpowiedź na #61553) ] pią, 15 lipiec 2011 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
baron3 napisał(a) dnia czw, 14 lipiec 2011 06:26

jak to czytałem to myślałem że się wzruszę, bo biedny producent dostaje w dupę i narzeka na swój los. rozwiązanie jest tylko jedno- zrzesić się i zacząc od wspólpracy między kilkoma osobami które się zna i wspólnie szukać najlepszego zbytu. takie pisanie na tym portalu takich historii nic nie zmieni w twoim przypadku jak sie sami nie wezmiecie do roboty. państwo ni w tym temacie nie zrobi tylko sami możecie sobie pomóc.

masz racje właśnie się zrzeszamy i propnujemy wyjściową cenę 3zł za kilogram pięknej zdrowej aronii/ Twisted Evil
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61874 (odpowiedź na #60472) ] śro, 20 lipiec 2011 14:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
longin100 jest aktualnie niedostępny longin100
Nowy
Agrico w tym roku wyceniło zbiór aronii na 0,80 gr/kg.Także myślę że prognoza cenowa jest mało optymistyczna.Zresztą jak co roku Sad
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61875 (odpowiedź na #61874) ] śro, 20 lipiec 2011 14:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
longin100 napisał(a) dnia śro, 20 lipiec 2011 02:01

Agrico w tym roku wyceniło zbiór aronii na 0,80 gr/kg.Także myślę że prognoza cenowa jest mało optymistyczna.Zresztą jak co roku Sad

NO TO NIECH AGRICO POCAŁUJE SIĘ W DU.... NIE DAM IM NAWET JEDNEGO JĄDKA. NICH PTAKI JEDZĄ.

Zaczyna się to samo co w tamtym roku, to co wcześniej pisałam. Rzucają cenę ochłap i czekają na reakcję rynku, a może "MY BARANY" znów zaczniemy wozić za darmo. Ktoś się wyrwie i zawiezie.

NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ!!!! NIE ODDAWAĆ OWOCÓW ZA DARMO !!!! JA CZEKAM NA MINIMUM 3,5 !!!! PRZETWÓRNIE NIE MAJĄ ZAPASÓW, TZW. PUSTKI. TYLKO ZNÓW CHCĄ NAS OKRAŚĆ !!!!!!
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61881 (odpowiedź na #61875) ] śro, 20 lipiec 2011 18:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
zimhf napisał(a) dnia śro, 20 lipiec 2011 02:12

longin100 napisał(a) dnia śro, 20 lipiec 2011 02:01

NO TO NIECH AGRICO POCAŁUJE SIĘ W DU.... NIE DAM IM NAWET JEDNEGO JĄDKA. NICH PTAKI JEDZĄ.

Zaczyna się to samo co w tamtym roku, to co wcześniej pisałam. Rzucają cenę ochłap i czekają na reakcję rynku, a może "MY BARANY" znów zaczniemy wozić za darmo. Ktoś się wyrwie i zawiezie.

NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ!!!! NIE ODDAWAĆ OWOCÓW ZA DARMO !!!! JA CZEKAM NA MINIMUM 3,5 !!!! PRZETWÓRNIE NIE MAJĄ ZAPASÓW, TZW. PUSTKI. TYLKO ZNÓW CHCĄ NAS OKRAŚĆ !!!!!!

Twisted Evil

Masz racje nie rwiemy,jak nasi nas olewaja to sprzedamy na białoruś- niech kupują od nich koncentrat.Sprzedamy po 3zł w górę
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61894 (odpowiedź na #60472) ] śro, 20 lipiec 2011 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Skoro inwestorem agrico jest austriacki potentat w branży to niech płaci wg cen unijnych.Polska to nie Chiny,tu się za pół dolara nie pracuje. Twisted Evil
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61900 (odpowiedź na #60472) ] śro, 20 lipiec 2011 22:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
No tak se myślę, nad likwidacją aronii. Przy tych cenach to lepiej pszenicą obsiać pola, bo zawsze czyste pole i można pod wszystko. Skoro nie ma prawie żadnych owoców na rynku aronii wbrew pozorom też nie jest za ciekawie, bo i zagłębie aroniowe ma bardzo mało owoców, widać po dotychczasowych cenach skupu innych owoców porzeczka, truskawka wiśnia, a mądre Agrico daje 0,80 zł to trzeba likwidować plantacje. Najlepiej wszyscy. I niech mądrale sprowadzają se z AUSTRII !!!!
KONIEC DYMANIA !!!
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61923 (odpowiedź na #60472) ] czw, 21 lipiec 2011 13:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Austria
Włochy
Słowacja
Węgry
Czechy
Słowenia
Chorwacja
Rumunia
Serbia

Szwajcaria
Bułgarii
i teraz Polska ,działalnośc i oferty pacy firmy Rauch ,która kupiła agrico.Znowu chcą nas Twisted Evil wydymać i opiepszyć koncentrat później za krocie.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61937 (odpowiedź na #61923) ] czw, 21 lipiec 2011 20:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jacek29 jest aktualnie niedostępny jacek29
Nowy
Gdzie te ceny?
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #61938 (odpowiedź na #61937) ] czw, 21 lipiec 2011 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
jacek29 napisał(a) dnia czw, 21 lipiec 2011 08:48

Gdzie te ceny?

Twisted Evil

Podali ci 80gr/.trzeba sie dogadac z ekologami niech płaca za dożywianie aronią szpaków,których bedzie więcej.
Odp: Cena Aronii [wiadomość #61947 (odpowiedź na #60897) ] pią, 22 lipiec 2011 06:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany

Z jaką Ty firmą z kapitałem zagranicznym rozmawiałeś o cenie wyjściowej 2,50 zł skoro ta cwaniacka firma Agrico podaje cenę wyjściową 0,80 zł. Jeżeli ta cena 0,80 zł/kg bedzie prawdą to skończy się cierpliwość uprawiających aronie, a pozostaną tylko ci ekologiczni jak mój znajomy, który ma 10 ha aronii, której nie widać z chwastów i jej nie zbiera tylko jedzą ptaki.

Ps.Szacun dla tego pana, który podawał cenę 1 zł/kg bo chyba jest bliższy prawdy.
Odp: Cena Aronii [wiadomość #61949 (odpowiedź na #61947) ] pią, 22 lipiec 2011 08:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Agrico zrobilo dokladnie tak jak wyzej ktos opisal sytuacje z zeszlego roku, ze rzucili ochlap i czekali na reakcje. Z tego co wiem Agrico potrzebuje kupic bardzo duzo aronii w tym roku. Nie wierze, aby nie zdawali sobie sprawy, ze za 80 gr to po tym co robili przez ostatnie 2 czy 3 lata nikt im nie zawiezie ani jednego Źuka. Wyskoczyli z 80 gr bo zdaja sobie sprawe ze o surowiec beda musieli powalczyc. Wiec nam plantatorom pozostaje troszke wstrzymac sie ze zbiorem, poczekac az zacznie robic sie nerwowo. To jedyny sposob zebysmy nie "zgodzili sie" na 80 gr.
Odp: Cena Aronii [wiadomość #61975 (odpowiedź na #61949) ] pią, 22 lipiec 2011 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Wiecie co,przeglądam właśnie niemieckie strony odnośnie aroni oraz produktów, jakie z niej robią Niemcy począwszy od Twisted Evil soków ,likierów cukierków ,kosmetyków,nie sposób wszystkich rzeczy wymienić,gdzie to na swoich stronach chwalą Polską aronie to uważam ,że 2.50zł za kilo to za mało.
Odp: Cena Aronii [wiadomość #61998 (odpowiedź na #61975) ] sob, 23 lipiec 2011 21:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
baron3 jest aktualnie niedostępny baron3
Zaawansowany
nie żebym się czepiał ale myśle że to ostatni dzwonek na stworzenie czegoś wspólnego tzn. grupy ludzi którzy chcą w tym przypadku stworzyć infrastrukturę- mroznię?? - w której przechowywano by aronie dla klienta niepolskieg. Bo ztego co czytam to skupujący w PL mają w dupie producenta. wiem to z własnego doswiadczenia że jedyny kierunek to wspólne działanie w kierunku polepszenia produkcji, sprzedaży i lepszych cen.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62001 (odpowiedź na #60472) ] sob, 23 lipiec 2011 22:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dontucznikos jest aktualnie niedostępny dontucznikos
Początkujący
Dostałem umowę kontraktacyjną od Agrico ale niema tam nic o cenie .Skąd wiecie że chcą dać 0,80zł?
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62016 (odpowiedź na #60472) ] nie, 24 lipiec 2011 11:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
magikp1 jest aktualnie niedostępny magikp1
Stały bywalec
Tak się składa że pracuje sezonowo w w Agrico w zakładzie produkcyjnym w Kluczkowicach a także posiadam plantacje aronii I z tego co mówią na firmie mają wyjść z ceną powyżej 1 zł, a jeśli chodzi o zapasy to przynajmniej w naszym zakładzie są duże bo przez ostatnie 2 lata kiedy firma cienko przędła praktycznie się nie sprzedawał nie licząc 10 ton raz na 2 tygodnie, które kupował Herbapol w Lublinie Tak że w magazynie jest jeszcze przynajmniej 200 tyś litrów koncentratu z aronii
Dodam jeszcze że w okolicy jest wiele takich plantacji i pseudo plantatorów aronii, którzy sprzedawali owoce nawet przy cenie 0.40 gr więc jak wyskoczą z ceną podobną do zeszłorocznej to na pewno będą ją rwać i sprzedawać
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62020 (odpowiedź na #62016) ] nie, 24 lipiec 2011 13:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
magikp1 napisał(a) dnia nie, 24 lipiec 2011 11:15

Tak się składa że pracuje sezonowo w w Agrico w zakładzie produkcyjnym w Kluczkowicach a także posiadam plantacje aronii I z tego co mówią na firmie mają wyjść z ceną powyżej 1 zł, a jeśli chodzi o zapasy to przynajmniej w naszym zakładzie są duże bo przez ostatnie 2 lata kiedy firma cienko przędła praktycznie się nie sprzedawał nie licząc 10 ton raz na 2 tygodnie, które kupował Herbapol w Lublinie Tak że w magazynie jest jeszcze przynajmniej 200 tyś litrów koncentratu z aronii
Dodam jeszcze że w okolicy jest wiele takich plantacji i pseudo plantatorów aronii, którzy sprzedawali owoce nawet przy cenie 0.40 gr więc jak wyskoczą z ceną podobną do zeszłorocznej to na pewno będą ją rwać i sprzedawać

Sadzę,że ci jak piszesz pseudo plantatorzy sprzedajacy aronię po 40gr to są poprostu biedni ludzie,którym brakuje na życie i nie mogą sobie pozwolić na pozostawienie aronii na krzakach i to te "cwaniackie" firmy skupowe perfidnie wykorzystują nie jako plując tym ludziom w oczy

Ps. Ten pan, który pisze, że otrzymał umowę kontraktacyjną sadzę,że wcześniej ją zawarł i chyba zrobił to w ciemno ciesząc się, że kupią od niego aronię i sadzę,że o cenie rozmawiał wiec niech ją poda na forum bo chyba za 40gr czy 60gr by nie podpisał.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62026 (odpowiedź na #60472) ] nie, 24 lipiec 2011 16:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ja mogę już od 5 sierpnia rwać ale po 2.5 zł za kilo. Evil or Very Mad
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62032 (odpowiedź na #60472) ] nie, 24 lipiec 2011 19:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dontucznikos jest aktualnie niedostępny dontucznikos
Początkujący
Umowę dostałem do podpisania ,a miałem ją też przez kilka poprzednich lat i nie żałowałem tego .O cenie nic mi nie wiadomo.Prędzej niż za miesiąc nie będzie u mnie dojrzała.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62033 (odpowiedź na #62032) ] nie, 24 lipiec 2011 20:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
Ja mam małą powierzchnię aronii. W tym roku jak i w poprzednich także gęsta ona jest. Ale jak w tym roku nie będzie godziwej ceny min. 2 zł/kg to wyrywam wszystko Mad

[Uaktualnione dnia: nie, 24 lipiec 2011 20:37]

Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62055 (odpowiedź na #60472) ] pon, 25 lipiec 2011 16:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Witam.Według mnie cena będzie od 2-3zł bo jest za mało kombajnów do aroni trzeba będzie zbierać ręcznie,a to kosztuje.
Pozdrawiam.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62065 (odpowiedź na #62055) ] pon, 25 lipiec 2011 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
julka jest aktualnie niedostępny julka
Nowy
Witam,jestem nowa,aronię uprawiamy od kilkunastu lat.W pierwszych latach gdy krzewy były młode cena była po 1,40.W tym roku są mocno przecięte,więc owoców będzie mało,może cena będzie godziwa jak tutaj prognozujecie.Mamy zamiar nie zbierać przy niskiej cenie,jeśli by wszyscy plantatorzy tak zrobili,musieliby podnieść cenę.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62066 (odpowiedź na #60472) ] pon, 25 lipiec 2011 19:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
macgaiwer jest aktualnie niedostępny macgaiwer
Początkujący
Na mojej plantacji zbiory w pełni........SZPAKI !!! Z braku czereśni aronia im smakuje.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62128 (odpowiedź na #62066) ] śro, 27 lipiec 2011 18:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Twisted Evil No to kiedy zaczynamy.Już czy po 15 sierpnia lub czekamy na najlepszy brix.
Odp: Ceny aronii w 2011 roku [wiadomość #62140 (odpowiedź na #62128) ] śro, 27 lipiec 2011 21:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
julka jest aktualnie niedostępny julka
Nowy
U nas codziennie pada deszcz i tak ma być do końca tygodnia,obawiam się,że owoce zaczną pękać i nie będzie co zbierać.
Poprzedni wątek:ceny borówki wysokiej 2011 r.
Następny wątek:Ceny malin 2011 r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]