użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Konstrukcje wspierające, paliki, tyczki oraz ogrodzenia » drut przy slupach
drut przy slupach [wiadomość #59935] sob, 18 czerwiec 2011 08:38 Przejdź do następnej wiadomości
Ligol415 jest aktualnie niedostępny Ligol415
Początkujący
jak mocno naciagnac drut przy rusztowaniu?
Odp: drut przy slupach [wiadomość #59962 (odpowiedź na #59935) ] sob, 18 czerwiec 2011 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
To dość fajne pytanie Kolego...Ja zawsze naciągam drut mocno (oczywiście na dwie skrajne korby) na końcach rzędów i tuż przed montowaniem palików. Zdarzy Mi się 1 na 10 rzędów, że drut pęknie... Sad
Odp: drut przy slupach [wiadomość #59967 (odpowiedź na #59962) ] sob, 18 czerwiec 2011 22:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Rzeczywiście to fajne ale i trudne pytanie... Mnie się wydaje, że tak czy owak, drut po naciągnięciu, nie powinien zwisać, a jeśli już, to naprawdę, minimalnie... Confused Pozdrawiam !
Odp: drut przy slupach [wiadomość #59977 (odpowiedź na #59962) ] sob, 18 czerwiec 2011 23:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mkowalski9999 jest aktualnie niedostępny mkowalski9999
Początkujący
dochtur napisał(a) dnia sob, 18 czerwiec 2011 09:10

To dość fajne pytanie Kolego...Ja zawsze naciągam drut mocno (oczywiście na dwie skrajne korby) na końcach rzędów i tuż przed montowaniem palików. Zdarzy Mi się 1 na 10 rzędów, że drut pęknie... Sad

dochtur czy ten drut pęka Ci podczas naciągania czy dopiero po jakimś czasie? Jakiego drutu używasz sadowniczego czy tradycyjną "czwórkę"?

[Uaktualnione dnia: sob, 18 czerwiec 2011 23:29]

Odp: drut przy slupach [wiadomość #59991 (odpowiedź na #59977) ] nie, 19 czerwiec 2011 11:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
Do tej pory jeszcze nigdy Mi się nie zdarzyło, aby drut pękł po jakimś czasie ( czy po 8 miesiącach, cy po 8 latach), czy było mniej owoców, czy więcej. Pęka Mi przy naciąganiu-po prostu lubię mocno naciągać. Tak samo zdarza Mi się z ODCIĄGAMI-przy skrajnych skośnych słupkach, jak napinam rurką.
W zależności od kwater i gatunków (jabłoń, grusza)mam różne druty. Tak jak mówisz, przysłowiową "czwórkę" posiadam w starszych nasadzeniach. Mam sadowniczy drut 2,5-3 mm, ale polskie. Nie mam sadowniczych drutów zachodnich producentów.

[Uaktualnione dnia: nie, 19 czerwiec 2011 11:57]

Odp: drut przy slupach [wiadomość #59994 (odpowiedź na #59991) ] nie, 19 czerwiec 2011 12:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mkowalski9999 jest aktualnie niedostępny mkowalski9999
Początkujący
pytałem się o te pękanie bo u mnie na jabłoniach zdarzyło mi się że po 3 latach pękły mi 3 druty w jednej z kwater. Stosuję drut Bekaera 2.45 i również naciągam mocno (ale pewnie słabiej od Ciebie Very Happy ) i nigdy mi się nie zdarzyło żeby pękł podczas naciągania.
Odp: drut przy slupach [wiadomość #69715 (odpowiedź na #59935) ] pią, 27 styczeń 2012 00:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piter21 jest aktualnie niedostępny piter21
Zaawansowany
Chce sie zapytac co wy z tym drutem robicie w porzeczkach??
Odp: drut przy slupach [wiadomość #69723 (odpowiedź na #69715) ] pią, 27 styczeń 2012 10:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
700320 jest aktualnie niedostępny 700320
Zaawansowany
orlin18 napisał(a) dnia pią, 27 styczeń 2012 12:13

Chce sie zapytac co wy z tym drutem robicie w porzeczkach??

W zimie chłopaki nie mają co robić więc dyskutują o "ciągnięciu druta", a tak na poważnie temat z treści dedykowany sadownikom jabłoniowo-gruszowym ale i bardzo aktualny dla uprawiających maliny "letnie" a także porzeczki i agrest w formie szpalerowej. Słyszał kolega pewnie o uprawie porzeczki deserowej. Przy tradycyjnym prowadzeniu krzewów większość owoców nie spełnia wymagań stawianych w handlu detalicznym. Uprawa szpalerowa zapewniająca większy udział owoców deserowych w plonie wymaga konstrukcji przy których prowadzi się krzewy. W skład tych konstrukcji zazwyczaj wchodzi drut naciągowy mocowany między słupkami w rzędach roślin i w tym momencie temat staje się już aktualny. Jednak produkcja deserowa owoców porzeczek czy agrestu w naszym kraju jest ciągle tylko "folklorem". Powodem są bardzo wysokie koszty założenia (nawet do 200 tys. zł/ha) i prowadzenia plantacji. Musi to odbijać się na cenie sprzedaży owoców. Wtedy relacja cenowa między takim owocem deserowym a typowym przemysłowym może odstraszać nasze ubogie społeczeństwo od zakupu owoców deserowych (nie co roku porzeczka przemysłowa kosztuje 5 zł/kg).
Odp: drut przy slupach [wiadomość #69843 (odpowiedź na #59935) ] sob, 28 styczeń 2012 17:52 Przejdź do poprzedniej wiadomości
piter21 jest aktualnie niedostępny piter21
Zaawansowany
aha wielkie dzieki za odpowiedz. Sam zakladam plantacje porzeczki czarnej ale nie deserowej i tak sie zastanawialem po co ten drut w tej porzeczce.
Poprzedni wątek:Rusztowanie z pali drewnianych
Następny wątek:Kołki drewniane konserwacja.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]